Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Műanyag öntés házilag
Sziasztok. Kisebb-nagyobb műanyag alkatrészekre lenne szükségem. Akár konkrét műanyag-gyöngyből, de gyantából is lehet. Ha bejön a dolog, kisebb házi jellegű sorozatgyártásra is befogom.
Szóval az érdekelne, hogy kivitelezhető-e a fröccsöntés, műanyag öntés házilag, vagy házilag összeállított eszközökből. Úgy tudom igen.
Mivel ez elektronikai témájú fórum, bizonyára a gép vezérlése érdekel (
![]()
PC-vel szimpatikusabb lenne. De sajnos nem értek a programozáshoz. Kéne hozzá vezérlő.
Tényleg nem tartozik ide, de azért válaszolok:
gyurmából v. agyagból megcsinálod az alkatrészt és gipszből negatív formát csinálsz belőle. Ez lesz a műanyag alkatrész öntőformája. (ha nagyon precíz alkatrész kell, akkor előbb gyertyaviaszból faragd ki, és kb.70-80°C-on kiolvasztod belőle a viaszt) az öntőforma belsejét leheletvékonyan (olyan vékonyan, amennyire csak tudod) bekened szilikonolajjal. Kétkomponensű epoxit bekevered, és ezt beleöntöd (vagy ha túl sűrű, egy nylondarabbal(merthogy a kézről, ha egyszer megkötött, nem lehet leszedni) belenyomkodod a formába, hogy kitöltse azt teljesen. Célszerű még kb 10%-kal többet beletenni, amit megszilárdulás után le tudsz csiszolni egy sima cs.papírral.(az epoxy kötés közben egy picit zsugorodik. pár tized %nyit, szóval tkp. észre sem vehetően) Fontos, hogy ne valami ultragyors kötésű epoxit használj, hanem olyan fél óra körüli kötésidejűt. Így van időd hozzákeverni az alkatrész színét adó pigmentet(ui. az epoxi önmagában átlátszó) ha megkötött, simán kiemeled a formából. (Ehhez kell s szilikonolaj, mint "formaleválasztó", hogy ne ragadjon a gipszhez a megkötött epoxy.) És tadáááám: kész a műanyag alkatrész, anyagában színezett, hőre nem lágyuló epoxygyantából. (Ha hőre lágyulót akarsz, az otthon nem kivitelezhető.) (epoxy helyett használhatsz kétkomponensű akrilgyantát is, a felhasználás ugyanaz, mint az epoxinál.)
Ja, és a színezőanyagot öntés ELŐTT keverd bele a még meg nem kötött epoxyba
Üdvözlök Mindenkit!!
Saját gyártású kis kézi fröccsgépet építek a váz már folyamatban van. Ehhez hasonló csaj saját készítés. http://www.youtube.com/watch?v=ABeio9yOtkI Elektronika terén sajnos nincs elég tudásom. Egy kisebb méretű hengert szeretnék,palástfűtéssel megoldani.Hőfokszabályozással.AMi szinten tudja tartani az beállított hőfokot. Kis költségnél szeretnék maradni inkább a legolcsóbb variáciot, mert ha nem sikerül a tervem akkor nem akarok sokat bukni a dolgon. Az lenne a kérdésem hogy milyen fajta hőfokszabályzó kellene? ha a palástfűtőből 2 db vezeték jön ki.
üdv mindenkinek!!
A hőfokszabályzó illetve hőelem kiválasztásához keresek segítséget.
üdv!!
Segítséget szeretnék kérni. Rex c100 tipusú hőfokszabályzó k hőelemmel. Palástfűtés megoldással megfelelő? 180-230celsius fokos beállítással. Kb 500-600W palástfűtésre. http://www.fmfranklin.com.au/products/data/rkc/c100inst.pdf
Ez elég nagy lengésekkel szabályoz, ha "elbírja" a technológia akkor működhet.
Szoktunk javítani extrudereket, kemencéket is azokban mindig PID-es szabályzó van. Pl ilyen. Olyan 20e körül kapható újonnan..
Tökéletes!
Max a fűtőteljesítmény lehet kevés, de ezt én nem tudom eldönteni, mert nem ismerem a gép méreteit, sebességét.
A KTY84-130 hőérzékelő 300 celsiusfokig tud mérni.
Ezen kívül kell még egy BT136-600E meg egy komparátor, ha 220V táplálja a fűtőkőrt. Én GBR-666 típusú fűtőellenállást szeretnék használni. 350 celsiusfokig jó, de mivel forrasszam be a csatlakozóvezetéket, hogy ne olvadjon ki üzem közben?
Réz kötőhüvelyt kell rápréselni (krimpelni) a bekötő huzalvégre, majd hőálló szigetelést ráhúzni.
Sziasztok!
Milyen ragasztóval lehetne javítani a repedést a műanyagban? Alább van egy link ahol látható egy hasonló hiba: http://www.k4lrg.org/Projects/Repairing_Unadilla_Traps/index.html Nálunk ez a ragasztó nem kapható. Ez egy adóantenna része és áthúz a szigetelés a repedésnél,ezért csak kis teljesítménnyel üzemelhet az adó. Összenyomni nem lehet a műanyagot mert hiányzik belőle egy rész a repedésnél,mindenképpen ki kellene önteni valamivel amibe semmi fém,vezető anyag nincs. Köszönettel ZoliBővebben: Link
Én kétkomponensű ragasztóval próbálnám meg kitölteni. Vannak olyanok, amelyekben van némi fém, de ez a ritkább. Azt viszont nem tudom, milyen átütési szilárdsággal bírnak.
Most néztem meg jobban a ragasztót, normál kétkomponensűnek tűnik. A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2015
Ez mezei epoxy - több cég gyárt ilyent ( jobbat is mint a Loctite).
Devcon, Pattex, Uhu stb. Nekem a Devcon vált be a legjobban ( de nem tudom milyen anyag az a kék müanyag). Ha nincs mechanikailag igénybe véve akkor lehet, hogy szilikonnal is ki lehet önteni a rést (minden barkácsboltban kaphato a csempe ostályon). Annak a feszültség szilárdsága a legjobb és nagyon vizállo.
Sziasztok. Segitséget kérek. Én is házilag akarok alkatrészeket fröccsönteni. Nagy keménységgel. Ha az öntőformát fából csinálom akkor jó. Szétszedhetősre akarom, hogy többször felhasználhassam. Vagy alumínium, vas mék lenne a jobb? Tudnátok pontos linket adni epoxiról, meg olajról. Mert nem tudom milyen kell. Meg létezik olyan amit mondjuk egy pisztolyból kinyomható, és igy jobban bepréselhető a formába, hogy kitöltse?
Akitől a házat vettük annó, az foglalkozott műanyag "bigyók" (kis sorozatú) gyártásával.
Neki alumíniumból volt a forma (ugye azt is lehet önteni házilag, ami nagyon praktikus lehet). Egy kacsaforma forma még valahol kallódik is talán valahol. ![]() Kontaktában (hú de régen volt), amikor dolgoztam, ott természetesen acélból (bár nem kis tételben születtek a kapcsolók, konnektorok, meg ugye a (felületi) minőség is számított). Definiáld a "nagy keménységet". ![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |