Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1875, LM3875, LM3886, stb. TI végerősítők
Lapozás: OK   48 / 48
(#) Dióda válasza Potkiller hozzászólására (») Jún 3, 2021 /
 
Nagy hibát nem látok az elvben de jönnek a szakik és ők is ránéznek nemsokára.
Viszont az rca bekötésnél hogy csak az egyik kap testet azt kérdőjelesre teszem.
Mondjuk ha ilyent teszel bemenetre akkor jó lehet.Bővebben: Link
(#) Potkiller válasza Dióda hozzászólására (») Jún 3, 2021 /
 
Valahol olvastam itt a topicban, hogy zavar szempontból ez a megoldás (mármint csak egyik RCA-ról kap gnd-t) jobb egy fokkal, azért gondoltam erre a megoldásra. Valószínűleg lesz még egy bemenetválasztó az elején, amiből az egyik egy bluetooth module lesz, meg lehet a hangerőszabályzást, bemenetváltást, hőmérsékletfigyelést megoldom egy arduinoval, legalább azt is gyakorlom picit
Még képlékeny a dolog, de amit küldtem rajzot, az biztos hogy benne lesz.

És köszönöm az ellenőrzést
(#) Dióda válasza Potkiller hozzászólására (») Jún 3, 2021 /
 
A bt modulnak van alapból 3,5-ös bemenete amit tudsz benne váltani. Azaz aux bemenete.
Hőmérsékletfigyelés??? Az meg minek?
Megfelő hűtőbordával még langyosnak is épphogy elmegy.Bár te tudod.
(#) Potkiller válasza Dióda hozzászólására (») Jún 3, 2021 /
 
Ez igaz mondjuk még átgondolom, köszi!
(#) Potkiller válasza Potkiller hozzászólására (») Jún 4, 2021 /
 
Valaki még esetleg? Több szem többet lát
(#) deebo válasza Potkiller hozzászólására (») Jún 4, 2021 / 1
 
Én ezt a 10R GND-re kötést nem értettem sosem, szerintem már elméletben sem stimmel, a gyakorlatban meg aztán pláne. Egy analóg áramkörnél épp az a lényeg, hogy a ki és bemeneti GND vezetők (és az áramkörön belüli vezetések is) minél alacsonyabb ellenállásuak legyenek, hogy ne jelenjen meg oda nem illő feszültség. Na most az a 10ohm ellenállás az egy plusz hiba ami a rendszerbe kerül, ha például a különböző részegységek transzformátorainak primer-szekunder kapacitásából eredő feszültségkülönbségek azokon az ellenállásokon keresztül próbálnak kiegyenlítödni, ez a feszültségkülönbség meg is jelenik a bemeneten.

Lehet, hogy ez a megoldás valamiféle félreértésből alakult ki, ugyanis, ha egy készülék olyan körülmények közt van használva, ahol a védőföld használata kötelező (PA erősítők jellemzően), ott szokás az áramkör GND-jét ellenállással és nem közvetlenül a védőföldre kötni.
(#) reloop válasza deebo hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Üdv! Ha egy tápra két vagy több végerősítőt kötünk és közös a jelforrásuk testpontja, akkor kapunk egy szép földhurkot. A hurokban keletkező hibajelet hatásosan tudjuk csillapítani a végerősítő invertáló és nem-invertáló bemenetének közös módusú elnyomásával. Kell azért egy referenciafeszültség, hogy hová essen a végerősítő kimeneti DC feszültsége, ezt juttatja célba a 10 Ω-os ellenállás. Bővebben: Link.
(#) deebo válasza reloop hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Ha egyforma hosszúak és ezzel együtt ellenállásúak a kábelek, akkor ez semmiféle problémát nem okoz, mivel feltételezhető, hogy mindkét végponton közösítve vannak a GND-k. Ha nincsenek és külön tápellátásúak, akkor megintcsak nincs hurok, ha mind védőföldre van kötve, akkor csak ront a helyzeten az ellenállás, mivel a védőföld vezetőjének ellenállása alcsonyabb, tehát azon fog közlekedni a jel érdemi része.
(#) reloop válasza deebo hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Az érintésvédelmi földdel való kapcsolat opcionális, minden esetre ahol erre igény van (PA) a 10 Ω ellenállásokkal párhuzamosan nagyáramú antiparallel dióda kerül beépítésre.
A több független végerősítőt tartalmazó közös tápos erősítőben sajnos elkerülhetetlen a földhurok. A jelföld leválasztást nem véletlen alkalmazzák. A jó öreg original QUAD405 megvan?
(#) deebo válasza reloop hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Ha azonos hosszúságű vezetőket alkalmazol összeköttetésre, akkor bizony elkerülhető, tudom sokat kísérleteztem ezzel anno.
(#) reloop válasza deebo hozzászólására (») Jún 5, 2021 / 1
 
Ez itt témaidegen, a földhurok topicban esetleg vesézhetjük még. Ez főleg akkor érdekes, ha a jelföldleválasztást próbáltad és nem hozott markáns javulást. Némi körültekintést azért igényel, de legegyszerűbb a házimozi-erősítők NYÁK-struktúrájának lemásolása.
(#) Potkiller válasza reloop hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Viszont a kezdőknek, mint én is vagyok, érdekes és hasznos ezeket olvasni
(#) Potkiller válasza Potkiller hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Illetve lenne egy kérdésem is, ebbe a panelba amit a 47. oldalon linkeltem, Lm1875 esetén szükséges bármiféle alkatrész értékének a változtatása? Nem nagyon találtam erre választ, de lehet csak átsuhantam rajta. +-25V-ról lenne hajtva
(#) deebo válasza reloop hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Jónéhány házimozierősítőt mértem már, igazi brummgenerátorok, inkább nem másolnám.
(#) gordonfreemN hozzászólása Dec 3, 2022 /
 
Sziasztok!
Akinek van LM3886-ból felépített erősítője, az tudna mellékelni egy szkópábrát a klippelési határről? Negatív félhullámon furcsaságot vélek felfedezni, de lehet az IC sajátossága
(#) archee hozzászólása Jan 4, 2023 /
 
Sziasztok!
Vettem egy kész sztereo panelt. Szépen szól, de kiváncsi volnék, hogy a chip eredeti-e.

Panel: https://www.fruugo.hu/lm1875-erosito-kartya-20-csatorna-sztereo-tis...577663
Ez az oldal szerint nem: http://kit-amp.com/lm1875-fake-original

fake.jpg
    
(#) Alkotó válasza archee hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Ha "szépen szól", akkor mi egyebet várhatnál még tőle? Szinte mindegy mitől jó, ha jó.
(#) Ge Lee válasza archee hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Ha visszalapozol emlékeim szerint valaki leírta itt már, hogy hogy lehet multiméterrel kimérni az eredeti és az átszitázott és más áramkört tartalmazó tok közti különbséget. Amennyire tudom, ezek az alkatrészek is olyan sorsra jutottak mint pl. a 2N3055 vagy a 2SC5200 és hasonlók, hogy már már csodaszámba megy eredetit találni belőle, illetve ahol valóban az van ott mára horror áron van. Csak egy példa, 3-4 éve még javában vették a 150Ft-os 2N-eket (mert hogy olcsó ) amik persze sorra mentek záraltba a labortápokban és egyebekben, aztán most ha rákeresek ennek az alkatrésznek az árára akkor azt látom, hogy 2998Ft. Annyiért majdnem biztos hogy eredeti is.
(#) reloop válasza archee hozzászólására (») Jan 4, 2023 / 1
 
Az eredeti LM1875 pozitív tápláb (5) valamint a bemenetek (1,2) között egy P/N átmenet mérhető diódavizsgálóval. Ehhez praktikusan ki kell forrasztani az IC-t.
Az egy kérdés, mit kezdesz majd ezzel az információval.
(#) archee válasza reloop hozzászólására (») Jan 4, 2023 /
 
Ha fake akkor veszek újat és átforrasztom, hátha mégjobban szól majd.
(#) igi válasza archee hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
Szervusz!
Ha ez segít, most vettem 2 LM1875-öt a HQ elektronikánál.
Raktáron van náluk, kb 20db, bevallásuk szerint régi beszerzésből maradt.
Ránézésre eredetiek, bár mérni nem tudtam őket, de így néznek ki:
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2023
(#) uniman válasza archee hozzászólására (») Jan 18, 2023 /
 
Az egy "átfestett" TDA-2030-as...(netes infók).
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2023
(#) igi válasza igi hozzászólására (») Jan 21, 2023 / 1
 
Elvégeztem a méréseket is.
Mind a mechanikai méretek, mind az elektromos mérések az eredetiséget igazolják.
Remélhetőleg jövő héten már zenélni is fog, akkor lesz biztos, hogy mit is ér ez a verzió.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2023
(#) segítő válasza reloop hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Most építek a gyereknek LM1875 erősítőt. 3 különböző gyártótól származó IC-k. Mérés.
A pozitív (5) láb és az (1) (2) benetek szakadást mutatnak. Nem is mutathatnak mást a TI adatlapja alapján. Ki sem kell forrasztani.
A hamis példányok kimérése egyszerű: A TDA 2050, 2040 (2030) IC-k (1) és (2) bemenete és a (3) NEGATIV TÁP között van egy PN átmenet. Gyári adatlap szerint. Fordítva, mint írtad..
Nem osztogatnak, fosztogatnak
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2023
(#) reloop válasza segítő hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Üdv! A TI és National adatlap elvi ábráján is van Q47 és Q48. Linkeld be mit nézel!
(#) segítő válasza reloop hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
Szia! Holnap 10 óra körül.
(#) reloop válasza segítő hozzászólására (») Feb 27, 2023 /
 
(#) segítő válasza reloop hozzászólására (») Feb 28, 2023 /
 
OK. Akár igazad is lehet. Átnézem a nyák-ot.
(#) Mócsing hozzászólása Jún 4, 2023 /
 
Szervusztok .
Ismeri valaki a Logosz által megépített invertáló kapcsolást , vagy más jól bevált invertáló kapcsolást
LM1875 és LM3875-höz ?
Kaptam egy 3875-ös erősítőt és valami nincs vele rendben , a beszédhang egy idő után nagyon idegesítő . Nem tudom megmagyarázni hogy mitől . Kölcsön adtam az egyik havernak ,ő három különböző hangsugárzóval is meghallgatta ,neki is ez a véleménye .
Előre is köszönök minden információt,véleményt .
(#) Mócsing válasza Mócsing hozzászólására (») Jún 4, 2023 /
 
Közben összehasonlítottam egy másik erősítővel /csatornánként egy-egy tranzisztort tartalmazó
A-osztályú ZCA /. Így többet hallgatva zenén is gyenge ,valami hiányzik a hangjából .
Szerintem ez levágja a magas hangokat azért olyan színtelen .
Következő: »»   48 / 48
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem