Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1875, LM3875, LM3886, stb. TI végerősítők

Témaindító: Thom, idő: Feb 12, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   44 / 44
(#) gordonfreemN válasza mhl hozzászólására (») Feb 10, 2020 /

Csatornánként értendő.

Ott lehet a különbség, hogy a tipikus értékek 4A-t engednek meg az alábbi feltételekkel:Typicals are measured at 25°C and represent the parametric norm, és ez minimum peak érték. Gondolom a tesztelt példányok nagy része hozhatta azt a kicsit több mint 4A-t.
(#) alfa008 válasza mhl hozzászólására (») Feb 10, 2020 /

Szia! Csatornánként értendő. Egyébként én direkt a minimális 3A-es árammal számoltam, így marad némi tartalék.
(#) mhl válasza alfa008 hozzászólására (») Feb 10, 2020 /

Köszönöm Neked és gordonfreemN is a választ!
Amin biztos már a +-24V szimmetrikus táppal. Még vacillálok a feszültség stabilizátor beépítésén, mert nem tudom mennyire 'hálálja' meg ez az IC. Amit el tudok képzelni, hogy a zene dinamikáján változtat. Viszont fesz.stab-bal alacsonyabb értéket kellene beállítani ha jól gondolom, mondjuk +-22V-ot.
(#) alfa008 válasza mhl hozzászólására (») Feb 10, 2020 /

Szia. A végerősítők tápfeszültségét nem szokás stabilizátorokkal előállítani, ezért ezt nem is javasolnám.
(#) mhl válasza alfa008 hozzászólására (») Feb 10, 2020 /

Szia. Jó rendben.
Még annyit kérdeznék, hogy kb mekkora hűtőborda javasolt egy ilyen IC-hez?
(#) gordonfreemN válasza mhl hozzászólására (») Feb 10, 2020 / 1

Szinuszos terhelés esetén csatolmány.

A valóságban a zene mint említve lett, ennek mondjuk harmada átlagú.
Megnézed milyen bordád van és keresel katalógusokban olyan fizikai méretkkel rendelkezőt majd kikombinálod a meglévődhöz. Vagy eleve megrendeled.
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2020
(#) mhl válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 11, 2020 /

Köszönöm!
(#) gordonfreemN válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 11, 2020 /

Érdekesség képpen megnéztem az LM3886-os ilyen paramétereit. Szerepel rajta 8 Ohm-ra 28V-os és 35V-os tápfeszültségen is THD mérés (dedikált 20Hz, 1kHz, 20kHz). Nem láttam szignifikáns különbséget, de lehet ez csak erre az IC-re vonatkozik.
(#) alfa008 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 11, 2020 /

Szia. Jelentősebb különbség akkor lenne, ha egy alacsonyabb maradékfeszültségű erősítővel hasonlítanád össze. Pl.:Vf2 Az LM4766 adatlapján feltűnteik, hogy ±30V mellett ~1%-os a THD 8Ω terheléssel 40W-on. Erre mondtam, hogy 40W 0,06%-os torzítással teljesen másképp szólaltatja meg a hangsugárzókat, mint ugyanennyi 1%-os THD-vel. Az IC-s végfokok adatlapjai nagyobb teljesítményen általában csak az 1kHz mérést specifikálják, holott a jel négyszögesedése a közép-magas hangoknál a legfeltűnőbb. Ennél a végfoknál, ami sajnos már beszerezhetetlen 20kHz-en ~10W-al kevesebb jön ki, mint 1kHz-enBővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2020
(#) gordonfreemN válasza alfa008 hozzászólására (») Feb 12, 2020 /

Persze értelek, csak megemlítettem, hogy talán az LM3886 ezen szempontok alól valamelyest kivétel. Tehát attól még hasznosnak ítélem meg az infóidat!
Következő: »»   44 / 44
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu