Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1875, LM3875, LM3886, stb. TI végerősítők

Témaindító: Thom, idő: Feb 12, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   43 / 43
(#) pinyó39 válasza scooby_ hozzászólására (») Nov 29, 2019 /

Az IC melletti tranyók besegítenek az ICnek, vagy csak stabilizátor?
(#) scooby_ válasza pinyó39 hozzászólására (») Dec 1, 2019 /

Azok csak a stabilizátor részei.
(#) richtofe hozzászólása Hé, 9:40 /

Üdvözlet az uraknak!

Szeretnék egy sztereó végfokot építeni LM1875-el. Néhány dologban szeretnék segítséget kérni.

Csatornánként egy db 47VA-es trafó elegendő? A mellékelt linken lévőre gondoltam: Bővebben: Link

Kínából rendelt egységcsomagból építeném, bár valószínűleg a nyákon és talán az IC-n kívül mást nem használnék belőle, a többi alkatrészt inkább megrendelem majd jobb minőségben. A mellékelt kapcsolásról lenne szó. Ezek az alkatrész értékek megfelelőek?

Mivel csatornánként nincs két dollár a teljes egységcsomag, így az IC-k eredetiségében sem vagyok 100%-ig biztos? Felismerhető/kimérhető valahogyan hogy eredeti-e?

Előre is köszönöm a választ.
(#) reloop válasza richtofe hozzászólására (») Hé, 11:30 /

Üdv! A trafó teljesítmény rendben.
Bemeneti csatolónak akár fólia kondit is tehetsz, ebből 2,2 µF elegendő Bővebben: Link
Elképzelhető, TDA2030A-t találsz a csomagban.
(#) richtofe hozzászólása Hé, 11:52 /

Köszönöm a gyors választ. Biztos ami biztos, beszerzek új IC-t is, a TDA2030 ezzel a táppal elfüstölne (max 36V-ot bír, ha jól láttam).
(#) tothbela válasza reloop hozzászólására (») Hé, 20:58 / 1

Szia!
Most mértem a TDA2030 és az LM1875 bemenetei és a tápkivezetések közötti PN átmeneteket.
A negatív táp (3) és valamelyik bemenet (1 vagy 2) lábak között egy diódányi átmenet (mérhető. Nyilván a (3) lábra most a pozitív mérőcsúcs kerül. Ebben mind a TDA, mind az LM hasonló. Ám a pozitív táp (5) és valamelyik bemenet (1 vagy 2) között csak az LM1875 esetében mérhető egy diódányi átmenet (negatív mérőcsúcs az (5) lábon. A TDA esetében szakadás van.
A TDA2050 is a TDA2030-hoz hasonlóan viselkedik.
Talán ez a teszt megmutatja ha netalán átcimkézett az IC.
(#) richtofe hozzászólása Kedd, 8:37 /

Köszönöm az infót, ha megjön a pakk, megmérem.
(#) teddysnow hozzászólása Kedd, 9:27 /

Én egyszer (és egyben utoljára) rendeltem az Alixpressről TDA2050 -t. Mivel a 2050 elmegy 50 Voltról, ezért először ezzel teszteltem. 48 Voltot kapcsoltam rá és egyből elcsattant. Oké, ez még egy kis szerencsével lehet 2030 is. Második teszt, egy működő 2030-at kiforrasztottam és a helyére tettem. Melegedett, halk és tompa volt. Tehát még csak nem is 2030. Aztán tettem még egy kísérletet, hogy megtudjam mire képes a szerzemény, de sajnos a mérések közben valahogy tönkre ment, így rejtély maradt, hogy mi is lehet a "TDA2050" tok alatt. Maradt még 8
(#) reloop válasza tothbela hozzászólására (») Kedd, 9:58 /

A legutóbbi szállítmány LM1875 a hangja alapján TDA2030-nak bizonyult. Most kiforrasztottam, mértem és a Tiéddel egyező eredményt kaptam. Köszönöm az eljárást! Legközelebb nem ültetem be feleslegesen.
Következő: »»   43 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu