Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   160 / 196
(#) VIM hozzászólása Jan 20, 2021 / 13
 
Ebben a semmittevős időjárásban ha nehezen is de összeütöttem egy satut, mert már nem szerettem kézben, patent fogóval fogni a tárgyakat amiket éppen megmunkálásra fogni kellet volna. Az orsója 16mm, 8.8-as menetes szárból van. Ez 3db 16-os anyában fut a talpban. A csúszka az 80X60X6mm U szelvényből van. A vezető rész az 60X60X5mm szögvasból és merevítve, bezárva laposvassal. A befogó pofa részek 30X10mm laposacél, 1mm-es flex lappal berovátkázva.
(#) Alkotó válasza VIM hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Minden tiszteletem a tiéd. A funkcionalitást nem tudom megítélni, de a lelkesedés és a külső megjelenés ötös.
(#) jethro válasza VIM hozzászólására (») Jan 20, 2021 / 1
 
Szia.Hát mégis lehet vasúti sínből kalapácsot reszelni,gratulálok, megér egy mancsot.
(#) VIM válasza jethro hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Szia! Ebben még olyan anyag sincs ami vasutat látott volna nem még, hogy vasúti sínt.
(#) VIM hozzászólása Jan 20, 2021 / 4
 
Ezekben sincs vasúti anyag. Ez az utóbbi mésfél év termése. Kiegészítők, kellékek segédeszközök stb.
(#) VIM válasza VIM hozzászólására (») Jan 20, 2021 / 2
 
... stb. és a többi. Persze már azóta le lettek festve de még az akkori állapotukról készült képeket kerestem meg. Így jobban látszik minden és nem takarja a festés a varratokat.
(#) btamas81 válasza freddyke hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Egy felsőmaróval simán meg tudod csinálni, pár perc alatt. Én még megvezetés nélkül is meg tudnám csinálni, de ha két egyenes deszkát két oldalra szorítóval oda tudsz tenni vezetőnek akkor még jobb. Annyi, hogy alul/felül 5centi ott marad, mert a gép talpától annyit nem tudsz leszedni.
Nekem egy lidls felsőmaróm van, teljesen jó.
(#) Bakman válasza VIM hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
A sárga pillangó anyás izé és az a csapos másik izé mire jó?
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
(#) VIM válasza Bakman hozzászólására (») Jan 20, 2021 / 4
 
Huzalbilincs készítő. Nem szerettem az "awab" bilincseket a slag toldásnál, mert akadt a fűben meg a sarkoknál. Ha ezzel húzod meg a huzalt és lerögzíted akkor majdnem sima felületet eredményez a kötés. Bővebben: Link Ha pl. az autós pumpa szelepcsatlakozónál kell szorítani akkor nem lesz ott egy nagy bunkó ha ezzel a módszerrel van készítve a szorító kötés. Az egyik az keskeny a másik széles és dupla kötést is tud húzni.
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Tulajdonképpen lehet, ha nem működik, lehet vele ütni.

Izék.jpg
    
(#) Bakman válasza VIM hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Ügyes, nagyon ügyes! Ezt a módszert még nem láttam.
(#) VIM válasza Bakman hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
A legjobb kisegítő amire nem is gondoltam, hogy nálam beválhat az a motoros fűkaszára szerelt penge amivel egyszerűen lehet gyommentesíteni olyan helyen is ahová esetleg már lehajolva vagy még úgy sem lehet odaférni pl. fa alatti rész vagy szőlőtőkék körül. Patyolat tisztára söpri a talajt és nem sért meg semmilyen növényt sem mert a serpenyő széle nem engedi közelebb a pengét. A mélység az 2.5cm és nem repül ki semmi a burkolat alól de ami ott van azt leszecskázza. Profi kertészszerszám de nem az én ötletem csak utánépítettem, ehhez kellett az a kobaltos fúró, kifúrni a gatter lapot.
(#) VIM válasza Bakman hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Én leszedtem a drága bilincseket és ezzel csináltam a kötéseket, természetesen az erre alkalmas kötöző huzallal. Bővebben: Link
(#) VIM válasza Gafly hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
A diótörő mellet ott vannak a dióbelek, hogy milyen szépen lehet roppantani vele. Szinte teljesen ép egész marad a bélés, nem lesznek törmelékek. A mocsári diót is megtöri csak ahhoz egy kicsit hosszabb kart kellene bedugnom, hogy könnyedén lehessen vele roppantani. Egészen mogyoró nagyságig lehet állítani.
(#) VIM válasza Bakman hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Nem jól linkeltem ... ezt és ezt akartam mutatni.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2021
(#) Bakman válasza VIM hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Nem érdekes, a lényeg átjött. Sőt, már loptam is ötletet: Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2021
(#) VIM válasza Bakman hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Az sem rossz csak nekem hatos átmérőjű volt a spanoló és abból nem akartam csinálni és venni sem akartam.
(#) pipi válasza VIM hozzászólására (») Jan 20, 2021 /
 
Hali!
Diót, barackmagot én az állványos fúróval szoktam törni, a tokmányba befogok egy 10-es csavart, ennek a feje fogja nyomni a diót (persze forgás nélkül)
(#) Gafly válasza VIM hozzászólására (») Jan 21, 2021 1 / 1
 
Idézet:
„Ezekben sincs vasúti anyag.”

Pedig ha vasút közelében járnál.
Tudok adni ingyen sint. Mármint nemcsak úgy, hogy megmutatom az állomáson a depóniát.
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2021
(#) pipi válasza Gafly hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Soroksári út felől Dunaharaszti határában az út és a HÉV sín között hevernek kisebb nagyobb levágott sín darabok...
(#) sany válasza pipi hozzászólására (») Jan 21, 2021 /
 
Vigyázz, mit írsz ki. Holnapra már nem lesznek ott.
(#) VIM válasza Gafly hozzászólására (») Jan 22, 2021 / 2
 
Én mindig ott járok, mondhatni csak ott és azon. Ilyen darabokat örököltem én is de ilyen üllő félét nem óhajtok csinálni, mert macerás és sok időbe telik. Van 1200X400mm-es "I" szelvényem, az minden üllők üllője. Amit azon nem tudok megcsinálni az nem is szükséges számomra.
(#) vision61 válasza VIM hozzászólására (») Jan 22, 2021 /
 
Idézet:
„Van 1200X400mm-es "I" szelvényem,”

Azon már lehet kalapálni, 100 kg fölött van a súlya, van húzása.
A régi munkahelyemen cirka 30 évvel ezelőtt is dülledt a szemünk, amikor hasonló "apróságokból" kellett összeállítani a hegesztett tartókat, gerendákat.
(#) Laslie válasza Bakman hozzászólására (») Jan 27, 2021 / 2
 
Köszönöm neked a videót, VIMnek meg az ötletet.
Már meg is csináltam. Egyből kettőt.
(#) VIM válasza Laslie hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Szia! Az ötlet nem az enyém én is csak megvalósítom, mert rendkívül hasznos dolognak tartom ezt a kis szerszámot. Az általad elkészített darab az hiányos és majd a bilincs készítésénél problémád lesz a spanolással és igazítással. Az első kis tüske arra szolgál, hogy ne tudjon elfordulni a szerszám és kellő távolságot tartson a menetek között és átfordítható a huzalpáros. A hátsó nagyobb az a feszítő (spanoló) kereszt rúd) ami fölött át is kell hurkolni a huzalokat, különben kitekeredik feszítés közben. A feszítőd szemes végén (ha az nyolcas) a szem elé tegyél egy tízes anyát, nyolcas alátéttel, hogy a szem bezáratlan vége ne akadjon forgatás közben.
(#) Laslie válasza VIM hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Az az igazság, hogy ez alapján csináltam, csak kicsit nagyobba.
Kipróbáltam és működött. Ettől függetlenül még biztosan lehet rajta javítani.
(#) VIM válasza Laslie hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Ez a "gyári" és a helyes használata. Én erről koppintottam le.
(#) granpa válasza VIM hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Nagyon megtetszett az ötlet. Van néhány kerítésfeszítőm, és néhányszor drótoztam tömlőket.
(#) VIM válasza granpa hozzászólására (») Jan 27, 2021 /
 
Ez a darab a kisebb átmérőkhöz a leg előnyösebb a nagyobbakhoz és széles dupla szorításhoz a zártszelvényből készültet csináld meg (20X20mm-ből).
Következő: »»   160 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem