Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   113 / 578
(#) moltam hozzászólása Júl 12, 2010 /
 
Helosztok.
Kaptam egy rossz Videoton R4360 típusú rádiót. A végfok jó (PU ról szól), de RH n, KH n meg se szólal. Mi lehet a baj? Sávváltó érintkezőket megtakarítottam. A rádió rajza:Bővebben: Link
(#) gkari válasza moltam hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Lehet ott több hiba is, próbáld cserélni az ECH81-t, EBF89-et, én már találkoztam ezek közül rosszakkal, ill. volt olyan is, hogy csak a foglalatok voltak kh.-sak - próbáld a csövet ki, majd visszatenni, ezután a cső tetejét ujjal megtámasztva pár mm.-nyit picit mozgasd kőrbe finoman; ez a macera is segíthet, ha a csőlábak pl. oxidosak.
Üdv!
(#) moltam válasza gkari hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Az a baj, hogy nincs másik EHC81-em és EBF89-em. Sajnos nem kontaktos a foglalat.
(#) moltam válasza gkari hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Találtam egy EHC-t. Beleraktam, de azzal se szól. A forgó tekergetésekor néha recseg. Összeérnének a forgó lemezei? Sajnos EBF-et nem találtam, csak EAF801 et.
(#) gkari válasza moltam hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Na bizony, lehet a forgó is kh.-s, pl. sok portól, vagy deformálódott.Próbáld kifújatni, lehet, hogy ennyi is elég.
(#) moltam válasza gkari hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Tegnap a rádió takarításakor átmostam ultrás vízzel a forgót. Szerintem inkább deformálódott.
(#) gkari válasza moltam hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Hát akkor szerintem ki kell szerelni, és megnézni, hogy mechanikusan jól mozog-e, aztán finom hajlítgatás.
(#) Imi65 válasza moltam hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Azt szoktuk csinálni, hogy rákötünk egy pár W-os izzót, a zárlat helyét mutatja az apró szikrázás, ill. az izzó felvillanása.
(#) moltam válasza Imi65 hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Én egy trafót kötöttem rá. Meg is találtam a zárlat helyét. De szerintem ez nem az egyedüli baja a rádiónak. Ott sem szól, ahol nem zárlatos.
(#) Imi65 válasza moltam hozzászólására (») Júl 12, 2010 /
 
Alapjába véve rengeteg hibalehetőség képzelhető el a rádiófrekvenciás fokozatokban is. A KF erősítő 460kHz-re van behangolva, ezt egy ilyen frekvenciájú, AM modulált jellel lehetne behatóan vizsgálni. Ellenőrizni kell, hogy rezeg-e az oszcillátor (ECH trióda rácsán - fesz).
(#) gkari válasza Imi65 hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
Igaz, az összes lehetséges hibalehetőséget lehetetlen itt leírni, ám ajánlok egy jót Moltamnak:itt:töltsd le a "Rádió hibakeresés"c. könyvet, ebben nagyon sok jó tanács van.
Üdv!
(#) moltam válasza Imi65 hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
A rácson -1.3V van. Az érték nembiztos, hogy pontos mert merül a műszerben az elem.
(#) moltam válasza gkari hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
Köszönöm a könyvet.
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
Melyik mappában van a könyv? Nem találom...
(#) gkari válasza moltam hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
Szívesen; nézd át a keverő(ECH)és KF (EBF)fokozatok összes kondijait, a hidegítők(4,7n, 47n)ebben az időben elég silány minőségüek voltak.A -1,3V szerintem kevés.
Üdv!
(#) moltam válasza Imi65 hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
Elemcsere utáni értékek:KH -1.403V körül. RH -220mV.
(#) moltam válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
Végignéztem az összes mappát, de nem találom...
(#) moltam válasza gkari hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
Észrevettem, hogy a hálótrafó nagyon melegszik. A rádió kicsit búg is, gondolom kiszáradt a pufferkondija.
(#) kadarist válasza moltam hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
Pedig ott van:Rádió hibakeresés
(#) moltam válasza kadarist hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
Köszönöm. Azt nem vettem észre, hogy 4 lapnyi könyv van, csak az első lapon néztem.
(#) gkari válasza moltam hozzászólására (») Júl 13, 2010 /
 
Hát igen, a tápegységet is át kell nézni-elko, szűrő-, anód-, segédrácsellenállásokat.Ellenőrizd a feszültségeket a rajz szerint! Ha a feszek ált. kevesebbek, lehet gyenge az EZ80 is, ezt meg lehet állapítani ideiglenes diódákkal való helyettesítéssel is, az anódfeszt csak a csövek felfűtése után tanácsos ráadni.
(#) Malfox hozzászólása Júl 18, 2010 /
 
Enyhe változás
(#) gkari válasza Malfox hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Gratula!!!
(#) _BiG_ hozzászólása Júl 19, 2010 /
 
Szervusztok!

Valaki tudna abban segíteni, hogy az Orion AT611-0-011 típusú tévében a panelon alul, illetve tőle kicsit feljebb, oldalra levő két nagy transzformátor mi célt szolgál? Az utóbbin egy csomó biztosíték is van. Mert a kapcsolási rajzon nem tudom beazonosítani őket - szerintem nincsenek is rajta. Nekem táptrafóknak tűnnek, de ez kicsit furcsa egy csöves hálózati tévénél.

Üdv!
(#) oregtamas0202 válasza _BiG_ hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Üdv Big !Amin a biztosíték van az fojtótrafó , a másik a képkimenő. Az AT611 Budapest. ÚTÁLTAM. Annó jól megvágott. Rám csukódott a panel . Öreg T
(#) _BiG_ válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Tiszteletem!

Fojtó az ott középen alul? Nem gondoltam volna.

A másik esetében képkimenő a sorkimenőt takarja, vagy tényleg volt ilyen külön? Mert a sorkimenőt ismerem, külön kalickában tanyázik, összeölelkezve a DY86-tal.

Érdekes egyébként a hullámváltó két csövének a fűtése: a többi cső fűtésével sorban van egy trafó. Így biztosították a zavarmentességet. Ötletes.

Az a panelcsukódás hogy sikerült? Nem lefele nyílt az a darab?

upd.: megnéztem a rajzot (igaz, ez a C-s típusjelű itt mellékelve, de a másik se nagyon más, a Kádár-könyvben néztem). Háát, vagy én vagyok vak, vagy nem úgy jelölik, de ilyen fojtónak tűnő rajzjel, ami lemezelt vasat jelezne, nem látszik. Mert gondolom a betáp környékén kéne lennie, ha már mellé pakoltak egy rakat bazi puffer-elkót. A másik holléte is homály nekem. Kérlek, igazíts el

Üdv!
(#) _BiG_ válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Íme a konvertált változat.
Köszönöm a segítséget!
(#) Malfox válasza gkari hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Kösz! A hangja is igen jó
(#) _BiG_ válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Júl 19, 2010 /
 
Sőt, íme az AT611-0-011 rajza PDF-ben, csak ezen néhol halványak a vonalak.
(#) gkari válasza Malfox hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
János, miattad már megint esz az SI=sárga irígység!
Következő: »»   113 / 578
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem