Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   400 / 577
(#) gkari válasza popeye hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Ezen az adatlapon a lábszámozás hibás! Kettővel odébb, és tükrözve igaz, az 1., és 8. a fűtés, a 2. lehet üres, mert legfeljebb forrcsúcs funkciója van. Amennyiben a szabályzódióda (mindegy, hogy a kettő közül melyik) nincs bekötve, akkor nincs AGC, de attól még szólhat a rádió.
(#) popeye válasza gkari hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
A rádió tápból nem jön vezeték a 8. pontra .
Hiányos is az áramköre ill. nem egyezik a rajzon lévővel ezért át kell építenem .
De ha lesz 8. kivezetésem akkor azt ha rákötöm a 8. pontra nem fog vezetni sehova mert az az üres csatira van forrasztva (a bal oldali fűtés melletire) .Ahova a rajz szerint menne a 8.vezeték onnan valaki levágta a 2M ellenállással együtt s most az üresen áll.
(#) popeye válasza gkari hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
találtam egy másikatebl1
(#) gkari válasza popeye hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Ez jó adatlap. A csatlakozó 8. lábára szükség van (a 6. mellőzhető csak, ha nem kell a külső hangszóró lehetősége), ide kell kötni az első kettő szűrőelkó (sasszitól kiszigetelt)"-" pontját, itt kell legyen -6,6 V feszej. A kapcs.rajz itt jó (HH modulátornál, és az 1. KF-nél van rajzhiba), azt kövesd (a csövön csak az 5., és 6. lábak bekötései lehetnek felcserélve, mert minkét dióda azonos karakterisztikájú)! Ha az a célod, hogy a rádió működő legyen, akkor mérd meg az összes ellenállást is, biztos, hogy van köztük "megnyúlt", vagy szakadt.
(#) popeye válasza gkari hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget
(#) Gobe54 válasza Papimanó hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Igaz régi a kérés/kérdés de most akadtam rá. Ha még aktuális, az R-111;R-107;R-326;R-123M;R-1262; és R-4;rádiókról van rajzom (néhányról komplett doksi) és némi használati/javítási tapasztalatom.
(#) cua hozzászólása Ápr 25, 2016 /
 
Tudja valaki, hogy a kepen lathato alu sasszi szennyezodeset (oxidaciot?) mi okozhatta? Mar nem eggyel talalkoztam es gyakorlatilag nem tudom eltavolitani csak ha teljesen szetszedem a keszuleket.
En a Dremel dorzskorongokat hasznalom ilyenre, abbol azert a 180-as eleg szepen levisz minden durvasagot de ehhez nem jo, mivel tul mely...

aloxid.jpg
    
(#) zolika60 válasza cua hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Nedves környezet. Például pince.
(#) Robin2 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Aluminium: A levegő oxigénjével gyorsan reagál, és a felületét védőalumínium-oxid (Al2O3) miatt passzív: a tömény savak nem támadják meg. Amfoter jellegű, ebből következik, hogy lúgok (nátrium-hidroxid, kálium-hidroxid) és híg savak (sósav, citromsav,kénsav) is oldják aluminátok, illetve alumínium-sók képződése közben. Ha eltávolítjuk az oxidréteget, reagál vízzel; ekkor alumínium-hidroxid (Al(OH)3) keletkezik és hidrogéngáz szabadul fel. 
Sima pincében nem lesz semmi baja. Volt még ott valami a levegőben
(#) zolika60 válasza Robin2 hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
A vegyészeti részéhez nem értek, de dohos pincékben szoktam ilyesmit találni. Egyébként: Van valami a levegőben.
(#) pucuka válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
És az aluminium oxidnak van még egy mikor jó, mikor nemannyira jó tulajdonsága, porózus. Ez jól jön az elektrolit kondiban, de a pincében a penészgombák számára is.
(#) cua válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Ez nem sima oxid reteg, az nagyon szepen (es konnyen) lejon, utana ujszerure polirozhato.
A sos tengeri parara gyanakszom, vagy a fene tudja.
Ez nem csak a feluleten van, hanem ahogy latni (avagy nem a rossz foton) kisebb foltokban melyen beette magat az alulemezbe.
(#) zolika60 válasza cua hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Mondtam, hogy a vegyészeti részéhez nem értek, de számtalan ilyen kinézetű pince leletet láttam már.
(#) _BiG_ válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 / 1
 
A pince közegében elég sok mikroorganizmus él, amik képesek a környezetük vegyhatását és kémiai összetételét (különböző ionok koncentrációját) a saját igényeik szerint módosítani, hogy megéljenek. Ezek aztán okozhatnak olyan körülményeket (plusz a pince levegőjének nedvessége), amik az alumíniumot megtámadják.
(#) petermusica hozzászólása Ápr 26, 2016 /
 
Es persze, hogy zenesz vagyok,itt egy muzealis elektromos orgona meg a Beatles korszakbol ,egy olasz Farfisa tipus,telyesen rendben van teve es mukodik
(#) Gobe54 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Ha még érdekel.... R-20 rajz: Rádiótechnika 2004/7-351.old.
(#) zolika60 válasza Gobe54 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 / 1
 
Szerintem az eltelt hat évben túllendült a problémán.
(#) Gobe54 válasza zolika60 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 / 1
 
Bízom benne, hogy nem dobta ki a rádiót.
(#) popeye hozzászólása Ápr 26, 2016 /
 
Sziasztok!
Érdeklődnék hogy ezeket a kondikat is formázni kell?
(#) granpa válasza popeye hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Újakat általában nem (nem álltak annyit a polcon), a régieket ugyanúgy.
(#) popeye válasza granpa hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Még egy kérdésem lenne.
Ehhez az áramkörhöz hány voltos glimmlámpa kell ? Nékem 60 voltos van
(#) Gafly válasza Gobe54 hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Nem dobtam ki, csak lassan haladok vele
Most éppen a tápegységen gondolkozom.

Szerintem ez az RT megvan, de közben elektronikus formában is meglett a kapcsolás.
Azért köszönöm
(#) elektroncso válasza popeye hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Én ezt a fajtát használtam. Ez 230V-os (van benne előtét ellenállás), de a 0,5M-s ellenállás akkor is kell.
(#) granpa válasza popeye hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Jó lesz.
(#) Gafly válasza popeye hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Az is jó hozzá, szerintem.
(#) popeye válasza elektroncso hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
.
Ha egy kínai elosztóból kiveszem a kapcsolót annak a lámpája is jó hozzá?
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2016
(#) popeye hozzászólása Ápr 26, 2016 /
 
(#) elektroncso válasza popeye hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Szerintem igen, de amid van, annak is jónak kell lennie (ahogy fentebb is írták a tapasztaltabb kollégák).
(#) popeye hozzászólása Ápr 26, 2016 /
 
Trafó is kell vagy direkt 230 v - ról is működne?
(#) elektroncso válasza popeye hozzászólására (») Ápr 26, 2016 /
 
Működni működne, de életveszélyes lenne, nagyon könnyen SÚLYOS, akár HALÁLOS áramütést okozhat!!!
Következő: »»   400 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem