Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelem alkalmazása a lakás energia ellátásában
Lapozás: OK   181 / 234
(#) helektro válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 21, 2022 / 2
 
"A Vízgőz a legjelentősebb üvegházhatást okozó gáz"
Ezt azért gondold át még egyszer...
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2022
(#) zolika60 válasza helektro hozzászólására (») Okt 21, 2022 / 1
 
A bárányfelhő mint üvegház hatású gáz.
(#) sg576 válasza helektro hozzászólására (») Okt 21, 2022 /
 
Ez alapvetően nem vélemény, hanem tény. A vízgőz és a felhők a legszámottevőbb üvegházhatást okozó faktorok.
(#) helektro válasza sg576 hozzászólására (») Okt 21, 2022 / 1
 
Ez igaz, de ez egy önfenntartó folyamat. Ha magas a páratartalom, akkor az kicsapódik és visszahullik a földre.
Én elsősorban arra értettem, hogy "Ha forralod a vizet csak rontod a helyzetet." Ez így hülyeség.
Ilyen erővel, akkor hagyd abba a lélegzést, mert azzal is csak növeled a páratartalmat.
(#) Doky586 válasza helektro hozzászólására (») Okt 22, 2022 /
 
Idézet:
„Ilyen erővel, akkor hagyd abba a lélegzést, mert azzal is csak növeled a páratartalmat”
Igazad van, Szólok is az anyósomnak..
Egyébként amikor születtem még fele ennyi ember sem élt, úgyhogy ha most is csak annyian élnének az valóban megoldaná mind az energia mind a klímaváltozás problémát.
(#) Swedhart hozzászólása Nov 2, 2022 /
 
Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy 225w os poli napelem MPPT töltés vezérlővel ami 12v 20A szeretném tölteni akkut ?hány Ah-s amit még érdemes maximum rátenni és nem a számolás érdekel hanem a tapasztalat..Én 130Ah ra gondoltam ez jó lehet? Vagy lehet nagyobb is?
(#) kendre256 válasza Swedhart hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
Minél nagyobb akkut kell rá tenni, ha ki akarod használni a napelemed termelését. Nagyon nagy akku nem akadályozza a termelést (hanem majd a napelem fogja, meg a nap...)
225W-os napelemmel nem fogsz tudni 20A-rel tölteni, mert ahhoz 12V-on minimum 240W kellene.
130Ah-s akkut nem is lenne célszerű 20A-rel tölteni, mert jellemzően C/10-zel kellene tölteni, az meg 13A.
Bármilyen nagy akkut rátehetsz, baj nem lesz belőle, a töltésvezérlő úgyis csak a gyártója által beállított (vagy az általad beállított) árammal fog maximum tölteni. Kis kapacitású akku esetén előállhat az az eset, hogy a nagy töltőáram gyorsan megemeli az akku feszültségét, és utána már csak kis árammal tud töltődni.
(Nekem volt olyan occó töltésvezérlőm (nem MPPTvolt), ami a nagy akkufeszültség, majd a nagy üresjárási napelem feszültség miatt teljesen le is kapcsolódott a napelemről, csak másnap kezdett újra tölteni.)
(#) Swedhart válasza kendre256 hozzászólására (») Nov 2, 2022 /
 
Köszönöm akkor egy 230 amperórás munka aku nem okoz gondot neki illetve töltögeti szépen?
(#) Doky586 válasza teglascs hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Idézet:
„Ezek a napelemek egyszerűen az erkélykorlátra ... akaszthatók, és csak egy sima konnektorhoz kell a vezetéküket csatlakoztatni.”

Durva. Az első erősebb szél lefújja őket. Az utcán sétálók fejére.
A villásdugó megérinthető részén meg ott lesz a 230V ?
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2022
(#) DJ Tacki válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
A mechnaikai rögzítés (vagy annak hiánya) aggállyal egyetértek, villamos oldalon ugyanúgy működnek mint a hálózatra termelő inverterek: Csak hálózattal képes szinkronizálni, önállóan (sziget üzemben) nem működik, áramszünetben le is kapcsol. Ez alapján a villásdugón kihúzott állapotban soha nem lehet feszültség.
(#) Doky586 válasza DJ Tacki hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Tehát a várható áramszünetek alatt még csak nemis működnének..
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2022
(#) Atis57 válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Szia!

Persze ilyen méretben (300--1000W) is kapható hibrid inverter .Az működne áramszünet esetén is

Csak az ára?
(#) dB_Thunder válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 4, 2022 / 3
 
Ne legyünk már ennyire gügyék!!
Először az a baj ha ráz a villásdugó, de amikor meg kiderül hogy neeeem, de cserébe nem termel áramszünetben, az a baj...
Mintha egymásba érnének az áramszünetek!!
Amire kitalálták azt megcsinálja!! Ennyit kapsz! Minden másra ott az ennél nagyságrendekkel drágább rendszer!!
(#) sirály12 válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Nem hiszem, hogy annyira hülyék legyenek, hogy egy forgalmazott rendszernél nem gondolnak erre. Az első ilyennél leperelnék a kitaláló és a forgalmazó gatyáját is. Ne akarjunk már az élő fába is belekötni.
(#) bbatka válasza teglascs hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Nem kell mindent elhinni. A napelem lobbi nagyon erős. Főleg, hogy most a "Zöld" párt van hatalmon a németeknél.

Ha azt hallod hogy mindenki vesz valamit, akkor Te is venni akarsz belőle, mert úgy érzed hogy lemaradsz valamiről. Pszichológia.
Sok cikket kell elolvasni ahhoz, hogy leessen a tantusz. Olvastam én olyan cikket is, hogy a német szolgáltatók küzdenek a megnövekedett üzemzavarokkal.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2022
(#) Doky586 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Bővebben: Link
Linkeljek még párat?
Németeknél várhatóan mostmár elő fog többször fordulni több órás áramszünet a közeljövőben...

Pont ekkor jönne jól a napelem által termelt energia.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2022
(#) erbe válasza bbatka hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Idézet:
„Olvastam én olyan cikket is, hogy a német szolgáltatók küzdenek a megnövekedett üzemzavarokkal.”

Ez divat volt már 20 éve is, pedig akkor még ritka volt a napelem, de szélgenerátor már volt bőven.
(#) dB_Thunder válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Csak ismételni tudom magamat! Ne légy Gügye!!!!
Szerinted 300-600W napelem mennyire ment meg téged áramszünet esetén??
Elmondom! Semennyire!!

Ha neked kitétel, hogy akkor is legyen áramod mikor áramszünet van, akkor egy MÁSIK rendszer kell neked!! EZ NEM ARRA VALÓ!!
Mellesleg gondolom nem a németeknél laksz, mit érdekel téged, hogy ott mennyi az áramszünet??

Az a rendszer ami áramszünetben is használható, az legalább 10* drágább!!
(#) bbatka hozzászólása Nov 4, 2022 / 1
 
Annyira szeretnék már olyan cikkeket látni, ahol a zölden gondolkodók az akkumulátoroktól eltérő energia tárolási módok nagyszerűségét dicsérik. pl. gravitációs tároló, homokban illetve sóban történő hőtárolás. Ezzel ellentétben a média fizetett cikkekkel van tele. Minden csak a pénzről szól.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2022
(#) erbe válasza bbatka hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
A németeknél bőven van gravitációs tároló. Van ~8 GW teljesítménnyel terhelhető szivattyús tározójuk. (mégis elszalad időnként a szekér)
Tervezgettek nálunk is, de a ZŐDek megvétózták. A recski felhagyott bányaaknákról is regéltek már, akár víz, akár súlyos elképzelésekről. Gyanítom, nagyon fiatal lehetsz, ha ezek a cikkek nem kerültek eléd. Tény, nem mostanában voltak.
Hőtárolás: Amerikában a '40-es években Telkes Mária készített fázisváltós hőtárolós lakásfűtést. Norvégiában földalatti barlangrendszert hasznosítottak hőtárolónak kisebb lakótelephez. Már egyik se működik. Németeknél konferenciaközpont alá építettek hőkúpos tárolót. Domonyvölgyben egy napelem, -kollektor, stb. forgalmazó készített magának 13 m3-es hőszivattyús hőtárolót. Sorolhatnám oldalakon keresztül.
Alt. energia fórum
Itt mindezekről és sok másról is olvashatsz. Persze arról is, melyik miért jó, miért nem...
(#) bbatka válasza erbe hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Annyira azért nem vagyok fiatal. (53) Eddig valahogy elkerülték a figyelmem az energiával kapcsolatos dolgok. Gépész karbantartó vagyok. Csak egyre inkább bosszant, hogy a napenergia ipar nem az üzembiztos energia tárolási formák irányába mozdult el. Gondolom a kis cégek gyorsan meg akarják szedni magukat. A gravitációs és a hőtárolós megoldások nagyon drágák. Lassabban térülnek meg. Országos méretben érné meg.
Nem vagyok szakmabeli, de ez a video, amit mos találtam jól megvilágítja a hálózatba betermelő rendszerek problémáját. Itt
(#) erbe válasza bbatka hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Pár szóban a lényeget! Soha nem nézek videót, a gépemen nincs hangszóró, ...
A tárolás nem a napenergiás cégek feladata. A leggazdaságosabb, majdnem leghatékonyabb és üzembiztos megoldás a víztározós erőmű. Van jobb hatásfokú, a lítium akku, de drága. Van tucatnyi más megoldás, ami drága és még nem is annyira hatékony.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2022
(#) bbatka válasza erbe hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
OK! Ez nem igazán neked szól. Szerintem Te tisztában vagy a videóban elhangzókkal.
(#) erbe válasza bbatka hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Nem tudom, mi az.
(#) gulyi88 válasza erbe hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Amiről beszél kb:
- a trafó drop, trafókörzet feszültségviszonyai rátermelés szemszögéből.
- a MAVIR feladatairól mint teherelosztó, termelés-fogyasztás egyensúly
- az előállított energiamix összetételéről napi menetrendjéről, főképp a nap teljesítmény hektikusságáról és következményiről.
Nem szakmabeli, de nem mond hülyeségeket
(talán csak egyet: a trafókörzetből a trafó nem képes átadni az energiát a feljebbi fesz szintekre)
meg nagyon szájbarágós ismétléses, ami hozzánemértőknek még jó is lehet, szakiknak meg unalmas
(#) Atis57 válasza gulyi88 hozzászólására (») Nov 4, 2022 /
 
Szia!
Az az egy ? A 22/0,4kV trafó képes lenne visszafelé is működni.,meg a szomszédos trafóknak is átadni energiát.
Viszont az Áramszolgáltatók a 22kV oldal feszültség szabályzásával játszanak, nehogy megforduljon az energia irány,igy csak a 120kV ról22kV felé haladhat energia.
(#) gulyi88 válasza Atis57 hozzászólására (») Nov 4, 2022 / 1
 
Szerintem itt mindannyiunk tisztában van a trafó működésével.
Egy hete néztem meg, amikor kijött a videó, és ez a gondolat maradt meg bennem, hogy ezt nem jól mondja. A többit úgy ahogy megfelelőnek ítéltem.

Én megértem a szolgáltatói szemszöget is. Fenének se hiányzik, hogy a fogyasztás hektikussága mellé még a termelés egy része is hiperhektikus legyen, ő meg ebben a rendszerben egyensúlyt stabilitást xy paramétereket határértéken belül tartson. Ráadásul még törje is magát azon, hogy a hektikus termelési egységek minél jobban kihasználtak legyenek, illetve nincs szabályozási hatóköre felettük? Hát ő se hülye, önként senki nem megy pofonért.
(#) bbatka hozzászólása Nov 4, 2022 /
 
A kártérítési igényekről se feledkezz meg, amivel a fogyasztók próbálkoznak náluk. Nagyvenyimen tudtommal itt telt be a pohár. A kollégám azzal nyitott reggel, még a nyáron, hogy túlfeszültség okozás miatt nem engedélyeznek több napelemes rendszert hálózatba bekötni.
(#) Doky586 válasza dB_Thunder hozzászólására (») Nov 4, 2022 1 /
 
Idézet:
„Szerinted 300-600W napelem mennyire ment meg téged áramszünet esetén??”

- Gázkazánom elektromos fogyasztása: <120W
- Világítás: 10-20W
- Telefontöltő: <10W
- PC és tartozékai (webezés, excelezés, mindennel): 60W

Mivel ennek visszatáplálni tudó invertere van ezért tuti szinuszos. (viszi a motorokat is), ezért ha áramszünet alatt is működne akkor csak lehúznám a kismegszakítókat az óránál és szinte minden működhatne, minden bőven beleférne 300-600W ba, villanysütő meg olajradiátor persze nem, de az keveseknek van. Ha egy standard 12V 60Ah gépjármű aksit rá lehetne kötni akkor este is használható lenne.

De ha áramszünetben üzemképtelen a napelem akkor semmit se ér.
Csak ismételni tudom! Ne légy Gügye!!!!
Következő: »»   181 / 234
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem