Fórum témák
» Több friss téma |
A képen példaként egy tápot fényképeztem és írtam bele. Az elektronikai készülékeknek nemzetközi jelölésrendszerük van. ezeknek szeretném tudni a jelentését, valamint hol mi a követelmény. Például gyerekjátékok tápegységeire mi vonatkozik.
Körülnéztem a fórumon remélem nem voltam bamaba mert mostanság minden át van helyezgetve. Nem egyszerű kérdés tudom és igazából csak szakmabeliek tudhatják rá a választ akik a munkájukból kifolyólag találkoztak ezzel. Jó pár jelölést én is ismerek mert az utóbbi 25 év alatt nem változtak és akkor tanultam. remélem megtaláljuk a forrást és fel lehet majd tölteni sokunk hasznára.
szia !
a kinában gyártott tápok vannak ennyire tele szabvány jelekkel SA N CE azaz az első bemutatott darab megfelelt ezen előirásoknak.! ? ! A kettős szigetelés melletti a Biztonsági Trf jele . alatta az épület szimbólum a beltéri használhatóságot mutatja .régi IP jel helyett. ezután a primer és a sec, jellemzők valamint kapocsbekötés van. "kinai " kapcsoló üzemű táp--olcsobb mint a transzformátor.
Néhányat tudok közülük, majd együtt összeszedjük:
A Házikó befele nyíllal: csak beltéri használatra A két karika egymásba (házikó felett): biztonsági elválasztó transzformátor, a primer és a szekunder tekercs nem lehet azonos csévetesten! Ez pl. feltétele a gyerekjátékok tápegységének. A CE jelölés a francia Communauté Européenne (Európai Közösség) rövidítése, és az Európai Unió országaiban forgalomba hozott ipari termékekre érvényes. Azért hozták létre, hogy a fogyasztó egészségét és testi épségét védje. A CE jelölés használata mára már Magyarországon is kötelezővé vált, tehát az egyes ipari termékeket gyártó cégeknek fel kell tűntetniük saját termékeiken ezt a két betűt. Az EN ... valami szám: milyen amerikai szabvány alapján készült... Hitelen ennyi. Alul a csatlakozó hideg/meleg pontjának megállapítására szolgáló ábra látható. A bekarikázott N betű: talán földelés nélküli készülék - ez nem biztos.
Szia!
A szabványokról és a hatályukról Bővebben: Link Sajnos pénzbe kerül, de nagyon sok információról van szó amire kíváncsi vagy. Remélem segítettem valamit. Vagy még valami ami lehet kiinduló pont: Link Üdv.: Laca
Szerintem ITALY, de a többi helyes!
Gyerekjáték viszont csak elemes lehet(ne)! Persze van kivétel, pl: a TV-re kötősek.
Még ennyi a gyerekjátékok feszültség korlátjaira:
Az olyan gyermekjátékok esetén, amelyeket a gyermek felügyelet nélkül használhat, érintésvédelmi módként legfeljebb 25 V névleges értékű érintésvédelmi törpefeszültséget kell alkalmazni.
Látom sokan próbálkoztok a megoldásban köszönöm. Azért írtam az elején, hogy csak ezzel foglalkozók tudják majd a megoldást mert amit írtatok csak nagyon távol van a valóságtól. Pl nem kínai gagyi táp hanem amerikai európai területre gyártva, de ez lényegtelen mert a kép csak ilusztráció.
Laca150 járhat közel a megoldáshoz, de sajnos az fizetős és tudtommal csak a magyar szabványokat tartalmazza.
Szia!
Igen jól gondolod, sajnos fizetős, és csak a magyarokat tartalmazza, de olyan átfogó kérdést tettél fel, amire válaszolni olyan nehéz, mint felsorolni az összes csillag, és bolygó nevét, mindezt észlelési sorrendben. Én sokkal konkrétabb kérdés megfogalmazására kérnélek, hátha akkor tudunk válaszolni. (Készülékeken alkalmazott jelölések, nagyon sok van..., és hogy egyes készülékekre milyen követelmény vonatkozik....) A második linkem nem fizetős, ráadásul a szakértőt is el lehet érni telefonon. Sok sikert! Üdv.: Laca
Sziasztok!
A fojtótekercs jelölése szerint hogyan lehet megtudni, hogy mekkora a tekercs Induktivitása? Pl.: Vettem boltban egy 150uH-et amire ez van ráírva: •151 ill. másik oldalt: 102 Üdv |
Bejelentkezés
Hirdetés |