Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1277 / 1385
(#) kissattila88 hozzászólása Szept 9, 2018 /
 
Itthon lötstopot hol lehet venni? Nem foliára gondolok.
(#) Epu2 válasza eyess hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Nem takarékoskodok. Sőt szeretném ha a legvastagabb lenne.
(#) soskajoska válasza snapscan hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Azért nem árt tisztázni, hogy pl. egy 50W-os LED az 50db 1W-os chipből áll közös hordozón. ÉS ahhoz hűtés, driver és optika is kell, de tény, hogy az sem pontszerű fényforrás.

50W.JPG
    
(#) soskajoska válasza soskajoska hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
A chip maga 3000-7000Ft (395-400nm), illetve 10000-nél kezdődik a 365-370nm-es változat. Kb 1500 a driver, 600 a lencse és plusz még alsó hangon 2000-5000 a hűtő. Ez összesen úgy 7000-nél kezdődik és felső határ a csillagos ég, szemben a műkörmös lámpák kb 5000 forintjával.
(#) kaqkk válasza soskajoska hozzászólására (») Szept 9, 2018 / 2
 
És semmi szükség 50W teljesítményre , 2db 8-16W os csővel is le lehet világítani egy A/4 es nyákot 45 másodperc alatt ...
(#) niedziela hozzászólása Szept 10, 2018 / 1
 
Ismét a semmi hajtása megy
(#) usane válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 13, 2018 / 1
 
Akkor én elbújok a 120 wattnyi fénycsővel
(#) kbaras hozzászólása Szept 17, 2018 /
 
Sziasztok!

Volna egy kérdésem Ic túláram/túlfesz védelmét illetően.
A probléma: adott egy ESP8266 wifis mikrokontroller (egy sonoff basic wifis relé részeként). Ennek az egyik bemenete úgy van programozva, hogy a földdel összekötve (illetve megszakítva) is kapcsol, tehát a normál fali villanykapcsolót így rá tudom kötni (miután persze lekötöttem a 220-ról). Sajnos a gyakorlatban több ilyen eszköz leégett már, mikor a valóságban kipróbáltam. Kis ideig működnek, aztán valószínűleg megfő. Valószínű az lehet a gond, hogy a fali kapcsolóból az eszközhöz vezető vezeték (3x1,5mm2 rézvezeték) egyik kábelén viszem a sonoff meghajtásához a 230-as fázist, a másik vezeték meg a kapcsolóra, illetve az ESP GPIO-jára van rákötve és erre a kábelre "átszűrődik" a fázisvezeték áramból.

Tudom, nem a legjobb megoldás így, de új vezetéket sajnos nem tudok kihúzni, így túláram/túlfesz ellen kéne megvédenem az ESP bemenetét (GPIO-ját), amibe a fali kapcsoló kábele megy bele.

Erre vásároltam optocsatolót és az a terv, hogy a fali kapcsoló áramkörét meghajtom egy pár voltos adapterrel (ez lesz az optocsatoló bemenete), a kimeneten pedig az ESP GPIO-ja lenne. Van egy adapterem, ami 3,5V-ot csinál, az ESP 3,3V-on működik (és max 12mA áramot visel el).



Sajnos nem igazán értek az optocsatolókhoz, így a kérdésem az lenne, hogy erre a célra megfelelő lehet-e a PC817B jelű optocsatoló és kell-e plusz áramköri elemet betennem akár a villanykapcsoló körére, akár az ESP körére? Ha beteszek a kapcsolóhoz egy 1K ellenállást, az elegendő-e?

Jól gondolom, ha jönne így egy túláram az optocsatoló bemeneti áramkörén, így már nem lenne hatása a kimeneti áramkörre, mivel az opto hiába adja át fény formájában a kimenetnek azt az infót, hogy nagy áramot engedjen át, az nem fog tudni, mivel a kimeneti áramkört a sonoff-al saját magával hajtom meg, annak pedig szabályozva van a max áramfelvétele/feszültsége?
(#) RoliNyh válasza kbaras hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Van itt egy kis olvasnivaló, hogy működik.
Talán ez alapján el tudnál indulni. Van ott egy ábra is a működésről.

Egyébként ha csak az adaptert kapcsolod a kapcsolóval, akkor annak a kimeneti feszültségén nem kellene túlfeszültségnek keletkeznie, az stabilan 3.5V -ot fog adni...

Másik megoldás, magára a 325V -ra méretezed az optocsatoló áramkorlátozó ellenállását, és a fázist fogod érzékelni ezzel. Így az opto kimenetén egy 50Hz -es négyszögjelet kapsz, ha a kapcsolód fel van kapcsolva. A kitöltési tényezője a LED bekapcsolási idejétől függ.
Ezt vagy szoftveresen kezeled, vagy tehetsz egy pufferkondenzátort is a kimenő jelre.

Ezen az elven akár a fázist is egyenirányíthatod, és egy pufferkondival ezt a feszültséget is használhatod az optocsatoló LED meghajtására, itt szintén 325V -ra kell méretezni.

A primer oldalon az áramkorlátozó ellenállás értékét és teljesítményét mindenképp számolni kell.
Ha nagyfeszültség érzékelést használsz, akkor mindenképp kb 5-10W lesz a veszteség az áramkorlátozó ellenálláson, tehát ez mindenképp hátrány, és a hőelvezetést figyelembe kell venni...

De amúgy ez most miért ide jött nem értem, szerintem eltévedtél...
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2018
(#) eyess válasza kbaras hozzászólására (») Szept 17, 2018 / 1
 
Csak tudnám ennek mi köze a NYÁK-lap készítés kérdések hez ?????????????
(#) nzozz hozzászólása Szept 19, 2018 /
 
Sziasztok!
A TN150 összetételéről van valami infótok? Azt tudom, hogy "vas-klorid alapú", de kb. mennyi az FeCl3 tartalma illetve milyen és mennyi egyéb anyagot tartalmaz? Gondolom a pontos recept nem ismert, de egy jó közelítő érték is érdekelne.

Köszönöm
(#) RoliNyh válasza nzozz hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Ha ennyivel megelégszel...
Ez még régen az eredeti szögletes alakú műanyag flakonra volt ráírva.
Bár elég tág százalék határok szerepelnek az arányokban, de mást én sem tudok.
Ha a 15 és 40 százalékot összeadjuk, még akkor is hiányzik 45% rész...
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2018

TN150.jpg
    
(#) kaqkk válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
A maradék pedig H2O
(#) RoliNyh válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Lehet, nem tudom...
(#) kaqkk válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
A vizet nem tüntetik fel a csomagoláson ...
(#) nzozz válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Köszönöm, hasznosnak tűnik!
Igazából sósavas ferrikloridot (5g FeCl3 + 10 cm3 HCl + 90 cm3 etil-alkohol) szeretnék keverni réz alapú ötvözet metallográfiai vizsgálatához.
(#) RoliNyh válasza nzozz hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Oké, sok "cseresznyét" hozzá. Én ehez már kevés vagyok...
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2018
(#) Moderátor hozzászólása Szept 21, 2018
 
A NYÁK lap készíttetéssel, gyártatással kapcsolatos beszélgetés áthelyezve ide (a megfelelő témába).
(#) janigel hozzászólása Szept 23, 2018 /
 
Sziasztok!
Ismeritek ezt a NYÁK lap készítést?
Ha nincs vasaló - ha nincs lamináló akkor jól jöhet.
Kérdés : Mi az a vegyszer amit használ a pofa?
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Epu2 válasza janigel hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Üdv! Gyanítom, hogy körömlakk lemosó. Majd kipróbálom pár nap múlva és visszajelzek.
(#) janigel válasza Epu2 hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
És mit szólsz hozzá?
(#) Epu2 válasza janigel hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Azt, hogy megér egy próbát, mert a vasalás nem százas, a lamináláshoz megfelelő laminátor is kell.
(#) elektroncso válasza janigel hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Aceton lesz. Bár a körömlakk lemosó is tartalmazza én inkább tiszta acetonnal próbálnám ki amit festékes üzletben könnyen be lehet szerezni.
(#) janigel válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 23, 2018 /
 
Valószínű hogy igazad van, mert a körömlakk lemosóval próbáltam, és a felét a papíron hagyta.
(#) kaqkk válasza janigel hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Aceton és alkohol keveréke , tonerfüggő a keverék aránya . Már olyan 4 éve felvetődött itt a kérdés és páran kipróbáltuk
(#) kaqkk válasza janigel hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
A körömlakk lemosó azért nem jó mert olajat is tartalmaz (hogy ne száradjon ki a köröm) ezért nem tapad meg rendesen a toner a nyákon.
(#) papus51 válasza janigel hozzászólására (») Szept 24, 2018 / 1
 
Ez is jól példázza, hogy az aloe vera mindenre jó.
(#) janigel válasza papus51 hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Köszi a választ, ezt : Link nálunk nem lehet kapni?
A videón nagyon jól működik.
(#) nedudgi válasza janigel hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Az aceton sokkal jobb. Alkohollal hígítod, és más nem kell hozzá.
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
És mennyire volt sikeres, mert bár látom a videót, de nem hiszem
Következő: »»   1277 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem