Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1305 / 1384
(#) diginewl válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 17, 2019 /
 
Nincs baj a laminálófóliával lézernyomtatóknál sem! Arra kell figyelni, hogy mind a két gyári oldala meglegyen, azaz ne legyen szétválasztva. (ha a laminálógépbe nem ragad bele itt sem lesz baj).
Papírt nem teszünk a két rész közé, ez a lényeg.
Hatalmas előnye az újrahasznosíthatóság.
Ezt tapasztalatból mondom. Acetonnal simán lemosható róla a rajz, és új nyomható rá.
Ahogy kijön a gépből a fólia azonnal két vastag papírlap közé kell rakni a fóliát, így nem hullámosodik meg a lehűlés közben.
(Én is nyűgöltem már több mindennel, de aztán csak Kínából jött meg az a kész nyák... )
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 17, 2019 /
 
Túl vagyok már azon, hogy másokaz gyözlödjek.
Túl vagyok azon is, hogy olyan dolgokon vitatkozzak amit én évak ota használok, más meg csa gondol róla valamit elméletböl.
Nem csak at 1100-be nem ragad bele, másba se.
Csak át kell törölni alkohollal a belsö felét.
Én errr a belsö felére nyomtatok lassan 6 éve
Ennyi a történet.
Az hogy ki mit gondol, mi hova ragad, legyen a saját elmélete.

Olyan ez mint amikor már 3 éve etanollal járattam az autót, aztán jött egy ember aki azt mondta, hogy az etanol tönkreteszi a humicsöveket, rozsdás lesz a motor belseje, feloldja a koszt.....stb és 2 hónap alatt eldobhatom az autót.
Neki is igaza volt,
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 17, 2019 /
 
Elhiszem hogy használod ,elhiszem hogy nálad jó. De te is hidd el hogy én nem tennék hőre lágyuló ragasztóval kezelt fóliát a lézernyomtatómba (az lehet a magyarázat amit írtál hogy áttörlöd alkohollal és valószínűleg az hozza le vagy semlegesíti a ragasztó réteget)
(#) Kovidivi válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 17, 2019 /
 
Nekem még a gyári, lézernyomtatóba való fólia is megragadt a vadiúj nyomtatóban! Szóval csak óvatosan...
(#) kaqkk válasza Kovidivi hozzászólására (») Ápr 17, 2019 /
 
Bővebben: Link Ezt nem nekem akartad írni ugye ?
(#) Kovidivi válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 17, 2019 /
 
De neked. A te hozzászólásodhoz fűztem hozzá, veled egyetértve.
(#) vidoferenc1029 hozzászólása Ápr 25, 2019 /
 
Sziasztok!
A képeken a második vasalós technikával készült nyák-lapom látható. Miért fehéredik így ki a festék száradás után? Fogkefév nedvesen súroltam, de nem lett jobb. Magas hőfokon vasaltam? Jártatok már így?
(#) janigel válasza vidoferenc1029 hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Ha papírral csinálod, akkor ez természetes.
De ez úgyis lejön, mert ezt le kell még mosni (Aromás hígító).
Ez a papír filmszerű maradványa, ami beleolvadt a festékbe.
A kínai sárgánál nincs ilyen, és könnyebben / szebben lehet vele dolgozni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2019
(#) vidoferenc1029 válasza janigel hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Sikerült közben. Durvább papírzsebkendővel szárazon könnyen le tudtam törölni. Érdekes, hogy a fogkefe nem bírt ezzel a vékony papírréteggel.
Köszönöm a választ.
(#) janigel válasza vidoferenc1029 hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
(#) furko válasza vidoferenc1029 hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Szia!

Ha ecetbe vagy sósavba áztatod, az feloldja a papírfoszlányokat. A felirat oldalt vékonyan le szoktam fújni lakkal, attól élénk fekete lesz a felirat. Beültetés után a másik oldalt is, így nem oxidálódik.

DSCF5485.JPG
    
(#) pcsaba hozzászólása Ápr 30, 2019 /
 
Sziasztok, én próbálkoztam többször a sárga papírral,tényleg jobb lenne,de nekem mindig olyan mintha hajszál repedéses lenne. Mit rontok el? Próbáltam alacsonyabb hőmérsékleten,magasabb hőmérsékleten,kevesebb-hosszabb ideig vasalni,de mindig ugyan az a helyzet. Amikor leszedem a papírt nem jó a mintázat. Köszönöm.
(#) janigel válasza pcsaba hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Próbáld meg a következőt :
Vasalás (180-185 fok) után rögtön tedd a nyákot két egyenes kemény lap közé kissé lenyomva, hogy a sárga kínai papír ne tudjon a hűlés során felpúposodni.
1 percre langyos vízbe teszed, és utána átlós irányba lassan húzd le róla.
Megírhatnád az eredményt. Ez lehet toner függő, nálam is így van.
Kíváncsi vagyok mire jutsz, szerintem eltűnik a problémád.
Ilyen az enyém
Üdv janigel
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2019
(#) pcsaba válasza janigel hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Szia,köszönöm a segítséged,sajnos így sem sikerült.A papíron jó a nyomat, de a nyákra nem akar felragadni rendesen. Samsung M2675F a nyomtató típusa,eredeti tónerrel,viszont a papír kiválasztásánál nincs fényes papír,csak finom papír,te mire állítod?
(#) Ge Lee válasza pcsaba hozzászólására (») Máj 1, 2019 / 1
 
Ha a papíron tökéletes a nyomat de a rézen nem, akkor az azért van mert nem tud rendesen rátapadni. Az pedig 2 okból lehet, nem tiszta a réz, és/vagy nem elég meleg a vasalód. Mechanikusan (csiszolással meg hasonlókkal) ne bolygasd meg a sima rézréteget, hanem márts egy darab wc papírt sósavba, és azzal töröld át, látni fogod ahogy eltűnik róla minden kosz és oxid, és a réz színt vált, rózsaszínűbb lesz. Utána ugyanígy letörlöd róla a sósav maradékait izopropil alkohollal, leellenőrzöd hogy nem maradt-e a papírból ott szösz, és lehet vasalni.
(#) janigel válasza pcsaba hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
A fényes oldalra kell nyomtatni.
Szerintem sem elég tiszta a nyákod.
Fogsz egy kisebb darab bútorlapra feszített rongyot, bevizezed és beszórod finom VÍM súrolóporral.
Ezzel súrold a rézfelületet, 2-3 szor mindig friss porral, majd fogdosás nélkül leöblíted.
Ha a rálocsolt víz filmszerű, és nem pereg le sehol, akkor jó.
Tiszta papírtörlővel le kell törölni.
Én erre esküszöm, soha sem hibázik.
Mehet a vasalás. (inkább 190 fok).
A többi az előző leírásom alapján.
Amit Ge Lee fórumtárs ír az is igaz.
Próbáld ki mindkettőt.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2019
(#) janigel válasza janigel hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Kiegészítés :
Vigyázz !!! - a folyékony súrolók nem jók hozzá, mert vegyi adalék van bennük.
(#) eyess válasza pcsaba hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Ez a nyák agyon van csiszolva csoda , hogy még ennyi is maradt rajta amennyi.És nem beszélve arról , hogy az alámaródás borítékolva van.
(#) janigel válasza eyess hozzászólására (») Máj 1, 2019 / 1
 
Ne szomorítsd már el szegényt.
Az, hogy csiszolt a rézfelület még nem indok arra, hogy nem tapad meg a festék.
Más lehet az oka. Ez látszik, mert pöttyös, tehát ledobja a festéket.
A nyákgyártók is csiszolják.
Nem *** a tisztogatással, átengedik egy arra való csiszológépen oszt annyi.
Tudom, mert nyákgyártónál láttam.
Alámaródás nagyon mély karcok esetén lehetnek, itt azért talán nincs ilyen.

Ejnye!
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2019
Moderátor által szerkesztve
(#) Ge Lee válasza janigel hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Indoknak valóban nem indok, de nekem mindig rosszabb lett a végeredmény ha bármivel is csiszoltam. Én nem tudok róla hogy nyákgyártók csiszolnák, amennyire tudom vegyileg tisztítják, ezt támasztja alá az is, hogy a gyári nyák rézfóliájának felületén semmilyen mechanikai beavatkozás nyoma nem látható, erős nagyításban sem. Nem is lenne ildomos, hiszen ahhoz a 35 vagy akárhány um vastagsághoz vannak megtervezve a vonalak terhelhetőségei.
(#) pcsaba hozzászólása Máj 1, 2019 /
 
Eddig mindig Domestos háztartási súrolóporral, és dörzsi szivaccsal,tisztítottam a nyákokat. Azért látszik a felületen csiszolás nyom. Kipróbáltam a sósavas alkoholos tisztítást,sajnos csak kicsivel lett jobb. Még próbálkozok párat,de valószínűleg visszatérek a műnyomó papírhoz,az legalább megy.
Köszönöm hogy próbáltatok segíteni.
(#) janigel válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Szia!
Előre bocsátom, hogy nem vitázni vagy okoskodni akarok.
Világért sem szeretnék senkit meggyőzni olyan dologról, aminek nem vagyok a szakértője.
Én csak azt írom le, (hátha segít valakinek) ami én tapasztaltam.
A csiszolást valóban láttam gyártónál, de ez lehet hogy nem mindenütt bevett technológia.
Én magam viszont tapasztaltam, hogy akárhogy és akármilyen vegyszerrel tisztítottam a fóliát nem értem el olyan jó festéktapadást, mint a vizes finom VÍM-el.
Ez nem hagy nyomot sem a nyákon, főleg nem barázdákat mint a csiszolás.
Ezét hát én sem vagyok oda a csiszolásért, csak azt írtam le hogy nem ez lehet a baj.
(#) morgo válasza janigel hozzászólására (») Máj 1, 2019 / 2
 
Nekem meg akkor jó a tapadás, ha 800-as papírral megcsiszolom. Nem szöszölő ronggyal szárazon áttőrlöm és mehet a laminálóba. Ha izopropillal törlöm át, akkor nem tapad. Ez azért érdekes, mert másnak meg az jó. Ez is csak azt példázza, hogy mindenkinek ki kell tapasztalni hogyan lesz adott körülmények között a legjobb. Teljesen értelmetlen egyeseknek azon rúgózni, miért nem jó az ami másnál bevált.
(#) janigel válasza pcsaba hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Ennyivel nem úszod meg. Valóban mindenkinek más jön be ahogy morgo írja.
Nem győzködni akarok, csak azt írom le ami nekem bevált, meg lehet ezt is próbálni.
Mint ahogy írtam VÍM éspedig a sima kommersz fajta.
Így próbáld meg :
Jól megmosod a kezedet, aztán az ujjbegyeidet a VÍM-el.
1-2 csepp víz legyen a nyákon, és rászórsz a VIM-ből.
Az ujjacskáddal félerősen dörzsölöd, de ügyelj arra hogy az ujjad és a nyák között mindig legyen massza, és sehol ne maradjon ki a dörzsölés.
Ha elsötétül a massza, akkor újat teszel, de előbb az előzőt leöblíted.
Ezt csinálod 3-4 szer, az utolsónál viszont nem várod meg amíg elsötétül.
Ráengedsz tiszta vizet, ha összefüggő a filmréteg akkor jó.
Hidd el tapadni fog, ha a hőmérséklet is jó.
Próbáld egy kicsit tovább vasalni.
(#) Ge Lee válasza pcsaba hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Semmi baj nincs a műnyomóval, én sok éve használom. A csiszolásnál barázdákat csinálsz, a barázdába vastagabban lesz a festék, a felületén meg vékonyabban (ez ugye logikus is), ami nem fog egyenletes festékterülést eredményezni, azaz a végeredmény is kétséges.
Sima legyen a felület mint az üveg, és tiszta, oxidoktól, zsíroktól és minden egyéb szennyeződéstől mentes, és akkor tapadni fog rá a festék.
(#) usane válasza pcsaba hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Csiszolás és vegyszer ide vagy oda, ha egyikkel sem tapad akor kevés lesz a hőfok vagy nem vasalod rá rendesen. Mivel méred a vasaló hőfokát.
(#) pcsaba hozzászólása Máj 3, 2019 /
 
Tegnap megint próbálkoztam,max hőfokon vasaltam rövidebb és hosszabb ideig,de csak kicsivel lett jobb. A műnyomó papír megint győzött,azon csak kis hiba lett csak rajta.
Nem lehet hogy a nyomtató tónere nem jó?
A hőmérsékletet multiméterhez adott hőmérővel mértem.
(#) pont válasza pcsaba hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Nem akarok hitvitát nyitni, csak azért írok, hogy nem vagy egyedül, pl. nekem sem sikerült soha a kínai sárgával. Reklám újság papírjával meg egész jól megy.
(#) usane válasza pont hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Én nem ismerem a sárgát, sosem használtam. Én is műnyomós voltam(vagyok néha) vasalós koromban, csak az itt olvasottak alapján tudok róla nyilatkozni. Jókat szoktak írni róla. Ami a műnyomót illeti nekem az is tökéletes volt, és az is ha éppen vasalok.
(#) Bartos77 hozzászólása Máj 5, 2019 / 4
 
Nekem a sárga papír nagyon nem jött be. Meg a vasalás sem. Nagyon számít, hogy milyen a tonerpor, a vasaló, stb.

Én a dobozos sörrel hengerlésre esküszöm.

1/3 rész nitrohigító és 2/3 rész denaturált szesz. (toner függő az arány, de a legtöbb tonerhez ez jó szokott lenni)

Lelocsoljuk kicsit a panelt, ecsettel elkenjük rajta egyenletesen. Rátesszük a papírt, majd energiaitallal, sörrel ráhengereljük.

Még a vasalásra használhatatlan tonerporral is tökéletes eredményt ad. Extrém jól tapad, sokkal jobban, mint vasalva. Nem torzulnak a vonalak, stb. Sokkal jobb, mint a vasalásos módszer. (Sima műnyomóval megy ez is, a sárga papír itt szóba se jöhet.)

Az eredmény itt látható. Ilyet soha nem tudtam vasalással semmilyen papírral, vagy tonerral összehozni. Középen azok a fóliák 0,2mm szélesek...
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2019

PC242472.JPG
    
Következő: »»   1305 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem