Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1338 / 1384
(#) janigel válasza zoka hozzászólására (») Márc 9, 2021 /
 
Szia!
Ha felteszed 1:1 méretarányban a nyáktervet 2 példányban PDF-ben, és megadod a pontos méretét is mm-ben akkor el tudom dönteni.
pl. ahogy a képen látható.
Azért a *.lay kiterjesztésű fájl lenne a legjobb.

pwm-20.pdf
    
(#) Pethical válasza zoka hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Ha hosszú távon gondolkozol, akkor érdemes ennek utána nézned. Ha tudsz gerbert és drill fájlokat exportálni (pár kattintás), akkor pár dolláros áron tudsz Kínában gyártatni. Ha nem, akkor vadászhatsz itthon gyártót, vagy valakit aki a pdfből drágábban, esetleg rosszabb minőségben gyártja le neked.
(#) mnyugger válasza zoka hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Hány darab kell, mennyire sürgős?
A hozzászólás módosítva: Márc 10, 2021
(#) zoka hozzászólása Márc 10, 2021 /
 
Sziasztok! Köszönöm, hogy ennyien segítetek. A terven észrevettem, hogy módosítanom kell, és csak azt követően lehetne megoldani, úgyhogy egyenlőre meg kell csinálnom a módosítást.
Addig is köszönöm szépen!
(#) eyess válasza zoka hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Pedig meg meglehet oldani .Akkor valamin változtassál .Nagyon vékony vonalaknál sokkal körültekintőbb tisztítás , és precízebb hőfok kell.
(#) zoka válasza eyess hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
Van hozzá egy kiegészítő áramkör, és rájöttem, hogy célszerűbb egy lapra tenni, azt még át akarom úgy rajzolni. Mást nem akarok változtatni rajt.
(#) eyess válasza zoka hozzászólására (») Márc 10, 2021 /
 
A technikán változtass , ne a rajzon.

Bővebben: Link
(#) Lac364 hozzászólása Márc 12, 2021 /
 
Valaki nem tudja véletlen ,hogy a csajok amit műköröm csiszolásra használnak gépet mekkora a befogó patron mérete? Be tudja e fogni a 3,175mm es fúróhegyeket?
(#) zoka válasza eyess hozzászólására (») Márc 13, 2021 /
 
Szia! Ez elképesztő!
Milyen technikával sikerült ilyen minőséget elérni?
(#) eyess válasza zoka hozzászólására (») Márc 13, 2021 / 1
 
Ezt mondjuk úgy , hogy a hagyományos vasalás , laminálás , vagy nyomtatós , vagy toneres , vagy ki hogy hívja technika.Ezek a bemutatásra került nyákok , de sok hasonló van még ezeken kívül is többségében egyébként tesztelés céljából készültek , hogy elérjem azt a határt talán , amit ebből a techikából ki lehet hozni.És hangsúlyozom , hogy nem a más típusú techika lenézése , vagy hasonló szembeállítás miatt. Bár mindenféle technikát elsajátítottam már , és teljesen mindegy , hogy milyen technikával készítek el egy nyákot ma már.Nálam sosem az volt a döntő , hogy milyen is egy adott technika , hanem az , hogy elérjem azt, hogy legalább 5% alatti legyen a minőség romlás az eredeti rajzhoz képest.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2021
(#) niedziela válasza eyess hozzászólására (») Márc 13, 2021 /
 
Fene tudja... én azt tapasztaltam, hogyha egy esztergályos 95% pontosan készít el egy tengelyt a rajzhoz képest, akkor azzal maximum diót lehet törni. Gyanítom az elektronikában is hasonló képpen működnek a dolgok. Persze ha 105%-os a rajz, és ahhoz készül el valami 95%-ban akkor nem szóltam
(#) eyess válasza niedziela hozzászólására (») Márc 13, 2021 / 1
 
Természetesen a rajz nem térhet el az eredetitől még 1% ban sem.Viszont egy nyák elkészítési minősége az otthoni egyszerű körülményeket figyelembe véve kérdéses És ha már ilyen körülmények között elérhető az 5% alatti minőség romlás az eredetihez képest az szerintem igencsak jónak mondható.Kinézet, vonal szélek, minimális alámaródás, és még lehetne sorolni.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2021
(#) niedziela válasza eyess hozzászólására (») Márc 13, 2021 / 1
 
Értem.
Viszont elérhető otthoni egyszerű körülmények között a 99.5% is és folyamatosan reproduklálható.
Idézet:
„A technikán változtass , ne a rajzon.”

Pontosan igy van, jó technikát kell választani.
(#) eyess válasza niedziela hozzászólására (») Márc 13, 2021 / 1
 
A technikán változtass nem abban az értelemben írtam , hogy át kellene térni másmilyen más technikára.Bár megteheti azt is , hanem a meglévő technikáján , amit használ azon változtasson.Ha mindig ugyan azok a hibák lesznek, akkor nem lesz változás a végeredményben sem.
(#) nagym6 válasza eyess hozzászólására (») Márc 13, 2021 /
 
Van amilyen hiba lehet 5%, de pld.: vezető szakadás, vagy túlzott elvékonyodás egy sem lehet.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2021
(#) eyess válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 13, 2021 /
 
A hibák amiket említettél nálam már menne a selejtbe.Sokszor ennek még a maratás előtt ki kell derülnie , hogy egy nyák van e olyan minőségben , hogy maratható .Ha nincs el sem szabadna kezdeni a maratást.Mindegyik technikánál minden műveleti fázist pontosan le kell ellenőrizni , és ha valami nem stimmel , akkor azon a munka fázison addig kell változtatni , amíg nem hogy elfogadható , de szinte tökéletes nem lesz. Utána jöhet a következő folyamat , és ha minden stimmel , akkor jöhet a maratás.Igaz maratásnál is lehet hibázni , de ha minden folyamat ki van kísérletezve , akkor már a végén el sem lehet elrontani.
(#) blasz hozzászólása Márc 19, 2021 /
 
Sziasztok százalékban melyik jó maratni a hidrogénperoxidból? 9-12-30?
Köszi előre is
(#) Epu2 válasza blasz hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Önmagában egyik sem. Sósavból jó a háztartási. Hindrogénperoxidból is, csak több, vagy kevesebb kell belőle. HA nagyon tömény a maróanyag, leolvasztja a védőréteget és alámar. Ha túl gyenge, kinő a szakállad. 5...10 perc.
(#) blasz válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
12% láttam inkább sok helyen.Eddig vas-kloriddal csináltam az sem rövid idő volt.Ezért váltanék.
(#) niedziela válasza blasz hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Én ezt az arányt használom, ha gondolod próbáld ki.
100ml viz
40ml sósav 20%
40ml hidrogén 35%
(#) pont hozzászólása Márc 19, 2021 / 1
 
Én is mondanék egy keverési fajtát, 1,5 mm réteg víz, 1,5 mm réteg sósav 20%, 1,5mm Hperoxid 36%. Nekem így könnyebb szemre megbecsülnöm mint a milli litereket. A maratási idő olyan 1-2 perc közé adódik.
(#) Epu2 válasza pont hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Honnan veszel komolyabb töménységű peroxidot. Itt vidéken, (Nagytétény) 3% a legerősebb oldat, vagy tabletta. Ezért tablettát használok. Annyi háztartási sósav, hogy ellepje a nyákot és 4... tabletta.
(#) pont válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 19, 2021 / 1
 
Illatszerboltokban, fodrászkellék boltokban, háztartási vegyi áru bolt stb.... Bővebben: Link
(#) niedziela válasza pont hozzászólására (») Márc 19, 2021 /
 
Ezèrt találták fel a méröpoharat, a fecskendöt...stb
Hogy mindig ugyan azt tudd elöállitani.
Persze ha van rá igény
(#) Hutty válasza blasz hozzászólására (») Márc 21, 2021 /
 
Az eredeti Positiv20 leírásból:

200 ml hydrochloric acid (HCL 35%)
30 ml hydrogen peroxide (H2O2 30%)
770 ml water (H2O)

positiv20.pdf
    
(#) Lucifer hozzászólása Márc 23, 2021 /
 
Sziasztok,

Tudtok-e olyan kínai PCB gyártótól aki:
- Nem számít fel felárat a normálisan bepanelizált designért (mousebite mindenhol, nem esik szét)
- Van olcsó szállítási módjuk

Régebben a dirty-t használtam arra, hogy idővel felgyűlt n darab csipp-csupp nyák bepanelizáltam 100*100 mm-re, de ott már nincs olcsó postázás.
Egy pár éve végignéztem a PCGGogo, AllPCB JLCPCB vonalat, de mindenhol visszadobták, hogy ez bizony több panel és fizessek egymillió űrdollárt a 16 panelomért.
Most visszakerestem a leveleket a PCBGogo azt írta, hogy össze kell húzni a rezen is a panelokat, na tegnap vért izzadva megtaknyoltam a panelizált gerbert, hogy a mousebit-okon át legyen húzva egy-egy vezetősáv a teliföldek között, de megint visszadobták, hogy ez több design.

Fűrészelés nem opció, mert van egy csomó furcsa alakú apró nyákom.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2021
(#) pipi válasza Lucifer hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Nyilván ha vágni kell, akkor ott látják hogy nem egy design, a vágáson meg ugye nem is illik madzagnak átmenni...
Szóval vagy úgy csinálod, hogy ránézésre ne üvöltsön a több design, akkor átmegy, vagy bevállalod...
Most rendeltem jlcbcb-ről nyák(5db) $2.14 Shipping $5.68. ha egyszerre rendelsz különböző paneleket, a 2$-t ki lehet bírni, a posta meg nem nő nagyságrenddel...
(#) Lucifer válasza pipi hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Idézet:
„vágáson meg ugye nem is illik madzagnak átmenni...”

Nem a vágáson vittem, hanem a mousebite-okon Technikailag nem vágások voltak a panelon, hanem bemarások a mousebite-ok között.
(#) pipi válasza Lucifer hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
A "vágás" alatt a panelke szélét értettem, azért lássuk be, egy ilyesmi összerakott nyákról kiabál hogy külön projekt, még ha drót is megy át valahogy - sajnos.
https://file.allpcb.com/web/image/20180813/6366978396189867632806746.jpg
(#) niedziela válasza Lucifer hozzászólására (») Márc 23, 2021 1 / 1
 
Ugy lenne korrekt ha a kinai ingyen megcsinàlná, vagy még ö fizetne, nem ?
A faszariskodásnak nincs határa e földön
Következő: »»   1338 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem