Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   420 / 1384
(#) gulasoft válasza elektromos hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Hétköznaponként 17h-ig van nyitva. Ha 3-kor végzel, kacagva tolatva is beérsz.
(#) (Felhasználó 4577) hozzászólása Feb 18, 2010 /
 
Ma megérkezett a KTY84-130-am a HQ Elektronik-ból.

Ezt hogyan kell bekötni?
7805-el előállított 5V-os feszültség áll rendelkezésemre, erről fog menni az AVR-em is.
Egy ellenállást vele sorba, a dióda negatív lábát a VCC-hez, a pozitívot pedig a GND-hez, az ellenállást a VCC-KTY közé és a közös ponton az AD-vel az adatlapban megadott feszültséget fogom mérni?
Az ellenállás értékét hogyan lehet kiszámolni?
(#) elektromos válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Szombaton 17-ig nyítva? Ez tök jó.
Köszi.
(#) lidi hozzászólása Feb 18, 2010 /
 
Elbeszéltek egymás mellett. Hétköznap van nyitva szerintem...
(#) gulasoft válasza elektromos hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Te csak szombaton jársz fel? Ha igen veszek neked 2 kilót de a 17. kerületbe kell kijönni érte szombaton, és nem ezen a szombaton hanem a jövő héten.
(#) watt válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Vedd úgy, mint egy ellenállás hőmérőt(az adatlapban megvan a hőfokokhoz tartozó ellenállás érték egy táblázatban), és készíts egy feles osztót, ahol a KTY az egyik tag. A laminálóhoz megfelelő lesz a felbontás. Kiindulhatsz a korábban feltett áramkörből is.
(#) (Felhasználó 4577) válasza watt hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Köszönöm!
5V tápfeszültségről, 2.56V-os referenciafeszültség mellé, 270C méréshatárhoz 2.2KOhm-ot számoltam.
(#) elektromos válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Köszi, de az nagyon messze van a gödöllői utamhoz. Majd ha jobb idő lesz, akkor felmegyek az Azúrba. Köszönöm, hogy segíteni szerettél volna.
(#) gulasoft válasza elektromos hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Hétvégenként meg nem járok be a városba. Sorry.
Esetleg aki közelebb lakik még bevállalhatja.
(#) elektrorudi hozzászólása Feb 18, 2010 /
 
Tudom, hogy ez nem az "apro" rovat, de ez egyszer engedtessék meg nekem, büntetés nélkül... :
Eladó egy 3000,- os Tesco-s lamináló. Eddig 2 percet forgott (még el sem érte a 3 perces felmelegedési időt), soha nem volt használva semmire.
Eredeti dobozában, nylonban. Csak a tojástartókat dobtam ki... Ára: 3000 pénz.

Köszönöm, hogy elnézitek a fegyelmezettlenségemet.
(#) (Felhasználó 4577) válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Szerintem tedd fel az apróhirdetések közé.
(#) patexati válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Most voltam a Tescoban 6800ft vagy mennyi volt az ára
(#) gydanee válasza patexati hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Már múlthéten is annyi volt...
(#) janocsi válasza elektrorudi hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Én úgy olvastam, (és gondolom, nem nyerészkedési céllal), ennek 3000Ft volt a kikiáltási ára!
(#) Allf válasza patexati hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Szegedi T_ban kb 6.800Ft árban csak olyant lehet venni amin semmilyen külön kapcsolóval hőmérséklet szabályzási lehetőségre nincs mód.A hengerek sem távolíthatók el egymástól egy külön karral. Egy piros és egy zöld led dióda van rajta...A tárgyalt típus kb 8.400 pénzbe kerül (pillanatnyilag) nagyon várom hogy errefelé is akciózzák! ( Szerintem kevés remény van rá hogy 3.000Ft-ra csökkentik az árát )
Üdv!

(#) denon888 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Nagyon szuper a készüléked! Valahol esetleg publikálva lesz?
(#) Attila86 válasza denon888 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Köszi! Persze, majd az új, most készülő weboldalamon valószínűleg erről fog szólni az első cikk.
(#) denon888 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Ha megépítem a laminálómat szerintem biztos ezt építem bele.
(#) Attila86 válasza denon888 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Az a baj, hogy ehhez kell egy 230V-os két irányba forgó motor. Mondjuk ezt 600Ft-ért be lehet szerezni: Bővebben: Link

--------------------------------------------------------------

Már egyébként működik a négyes üzemmód is, így már csak egy motorvezérlő-rutint kell megírnom a hatból. Okos jószág amúgy, a motor vezérlésébe beleszámítja a mechanika kotyogását is...
Még ezt az egy motorvezérlő-rutint megírom, aztán már csak pár finomítás és kész is! :yes:
(#) denon888 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Bár még nem vettem laminátort,csak olvasom a fórumot.
A motor csak a Tecsós készülékbe jó, vagy "univerzális"?
Ezt azért kérdezem mert ezek figyelembe vételével veszek készüléket.
(#) Attila86 válasza denon888 hozzászólására (») Feb 18, 2010 /
 
Nem tudom, én a drágábbik teszkósba építettem bele.
(#) dinokal válasza denon888 hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
A Tescósakba jó, a többi lutri. Komolyabb laminálókban más típusu a motor, az enyémben 24V-os PWM vezérelt oda-vissza forgós van.
(#) watt válasza dinokal hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Egész jó lett a nyák, talán kicsit jobban ki kellett volna takarítani a papírmaradékot(sósav+kis ecset), mert egy-két helyen azért maradt zárlat(bár lehet, hogy csak szösz maradt rajta, a képen ez nem vehető ki). Egy kis hiba van a TQFP egyik lábán, de mondjuk ettől még használni is lehetne.
(#) dinokal válasza watt hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Szia!
Dörzsis szivacs, alkoholos lemosás, vaskloridos előmarás, laminálás négyszer átküldve, sósavval papírt lemartam, plusz hidrogénperoxid és marás. Ecsettel nem mertem piszkálni mert a festék nem ég rá teljesen, ha nekiesek könnyen lejön, pedig hp nyomtatóval nyomom műnyomóra, sajnos utántöltött tonerrel, és 160 fokon laminálom. Ez a maximum amit enged beállítani. Az érzékelő közvetlenül a hengeren mér gyárilag, még nem piszkáltam meg. Valahogy el kéne érnem hogy 20 fokkal kevesebbet mutasson a vezérlő felé, akkor biztos jó lesz a hőfoka. Két vezeték megy az érzékelőtől, lehet hogy megpróbálok beiktatni egy ellenállást. A lábhiba már a papír leáztatása után megvolt.
(#) patexati válasza dinokal hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Szia! Semmi esetre sem szabad növelni a hőfokot a HP festéknél! Nekem is HP van és utángyártott de 120 fokon úgy ráteszem,hogy megérem körömmel lepattintani még a vékony vonalakat is! A vaskloridos maratás után lemostad még egyszer denszesszel ugye? A sebességet csökkentsd a watt féle impulzusos motormeghajtó jó lesz hozzá! Kell neki idő még rátapad ezért vagyok én is a lassú sebesség híve! Én 5-10 mm/ perc sebességgel nyomom át egyszer!
(#) roland0327 hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
HAli!

MEgépítettem Watt kolléga vezérlőjét, Patexati nyáktevével. A hőfok szabályzó része működik rendesen de a motor vezérlés ledje csak gyorsan villog, ha bent van a poti ha nincs. Mi lehet a gond?
(#) szabi83 válasza patexati hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Egy 10cm x 10cm es nyák KB 20 perc? :zavart2:
(#) patexati válasza szabi83 hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Szia! Igen! Magasabb hőmérsékleten lehet gyorsabban is de én ráérek Még midíg átalakítás alatt vn valószínű a hétvégén lesz kész! Egy nyákon van minden
(#) roland0327 válasza roland0327 hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Már még van a hiba.. Egy zárlat volt a hiba.
(#) Attila86 hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Tegnap négy motorvezérlő-üzemmód rutin megírása fél napomba telt, most egyedül a négyes üzemmódra elment ugyanennyi időm. De végre működik!
Nem volt annyira egyszerű a mm értéket időegységgé 'konvertálni' de csak megoldottam! Most ha azt mondom neki hogy told előrébb a nyákot mondjuk 27mm-rel, akkor pont 27mm-rel tolja előrébb. Ez még nem is annyira bonyolult dolog, de ha ez után azt mondom hogy húzd vissza 14mm-t, akkor az irányváltás miatt bele kell számolni a mechanika kotyogását (vagy holtjátékát, nem tudom melyik a jobb kifejezés rá). Mondjuk beleszámítani nem nehéz mert egyszerűen csak hozzá kell adni egy konstanst, de ennek a konstansnak a kikísérletezése eltartott egy darabig...

Ha érdekel valakit ez a negyedik üzemmód, akkor készítek róla videót.
Itt van egy grafikon az üzemmódokról:
Következő: »»   420 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem