Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   813 / 1385
(#) havranarpi hozzászólása Aug 15, 2012 /
 
Ma végre megpróbálkoztam a nem bloti fotólakkos nyák használatával.
Egész jól ment a felfújása itt van a végeredmény.
Mit szóltok hozzá ,hol hibáztam?
Bővebben: Link
(Felül nem maratáshiba csak zsepimaradék)
(#) janikukac válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Nem egyenletes lakkfelvitel, így az előhívás sem egyformán történik /szerintem/ .
Ezért mondjuk sokan a dry-t. Ott tuti egyenletes, olcsó, és a legjobb..
(#) eyess válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Nem tenném fel kinagyítva , de nem tudom mivel marattad , de néhol alámart , illetve a szélek hullámosak az alámaródás miatt.Egyébként nagyjából egybe van .
(#) havranarpi válasza eyess hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Ez nem nagyított kép ekkora a valós méret.
Kloridot használtam maratáshoz.
(#) gulasoft válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Nem rossz ez. Úgy mondják falura elmegy (de szerintem a városban is jó lesz )
(#) eyess válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Tudom ,hogy neked az a valós méret , csak én nagyítottam ki arra írtam azt, hogy nem tenném fel , valószínű félre értettél valamit.Igaz fénybe nem nagyon látni a rajzolatot, de mint írtam nagyjából egybe van.Használható.
(#) silent15 hozzászólása Aug 15, 2012 /
 
Sziasztok, szeretnék csinálni egy NYÁKot egy PIC18f252 -nek, és ennek a működéséhez szükséges smd alkatrészeknek, és még rá akarok tervezni egy ilyet is Bővebben: Link és ezt akarom egy 60*60 as panelra. Valaki tud ajánlani egy jó programot?
(#) havranarpi válasza silent15 hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Sprint Layout
(#) kaqkk válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Eagle
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 15, 2012 /
 
Diptrace , Expresspcb stb stb stb , és Google
(#) tras hozzászólása Aug 16, 2012 /
 
Sziasztok valaki Budapesten csinál nyákot?
(#) tras hozzászólása Aug 16, 2012 /
 
Illetve ezt a nyák tervet menyiért lehetne meg csináltatni egy nyákra kifúratva? 94x101mm

Nyák.pdf
    
(#) eyess válasza tras hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Hát ez nagyon drága lenne Minimum kb 10 perc , és ha nyákod sincs hozzá , akkor tényleg gáz van.

Két kérdésem lenne, miért csináltatni akarod te nem tudod azért vagy ?
A másik a fúrás sem nagy dolog , vagy nem szeretsz fúrni ?
Én szeretek fúrni
Különben viccet félre téve biztos lesz aki segít majd neked .
(#) tras válasza eyess hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
2 napja vasalom a nyákot és az istenért sem akar sikerülni!
(#) gulasoft válasza tras hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Hát ebben az a gáz, hogy ez egy pdf. Ebből fúróállományt nem tudsz csinálni, marad a kézi fúrás, ami ennyi luknál nem 10 perc!
Ha megvan az eagle vagy sprint layout, vagy bármilyen más tervezőben a forrás ami tud exelon fúrófilet generálni akkor ki tudom fúratni a cnc-vel. Keress meg az email címemen.
(#) eyess válasza tras hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Nem akar sikerülni ezt nem értem , talán ha leírod , hogy s miként csinálod megtaláljuk a hibát is valószínű.
(#) tras válasza eyess hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Vettem műnyomó papírt lézer nyomtatóval rá lett nyomtatva a nyákot meg tisztítom elkezdek vasalni fele rajta marad másik fele nem kb 2 órát vasalom és akkor már majd nem sikerül de valahol egy pár centis rész csak azért is lemarad és már nagyon ideges vagyok
(#) havranarpi válasza tras hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Vasaláskor jobban nyomd oda.
És ha ilyen bonyolult a rajz akkor ne siess a papír leszedésével tedd bele egy tál meleg vízbe és hagyd benne éjszakára.
Nekem bejött.
(#) eyess válasza tras hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
A nyákot , hogy tisztítod meg ?Hogy helyezed a papír a nyákra stb.
Valahol biztos hibázol , mert ha nem marad meg a nyákon a rajzolat nagyobb felületen , akkor zsíros a nyák .Amikor ráteszed a papírt a nyákra , akkor sem szabad megérinteni sem a rajzolat részt sem a nyákot.Érted Jolán ?
(#) tras válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
2 órán keresztül szinte a teljes testsulyommal rá nehézkedek a vasalóra!
(#) tras válasza eyess hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Igen tisztába vagyok vele hogy nincs fogdosás, de most olvastam egy másik módszert hogy vignettára kell nyomtatni ezt már próbáltátok mik a vélemények?
(#) eyess válasza tras hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Kinek ez jön be kinek az , ezt ki kell próbálgatni.De még mindig kíváncsi lennék elsősorban , hogy hogy tisztítod meg a nyákot.Nem tudom a Jolán név mennyire valós , de ha igen , akkor a vasalással nem igen lehet baj.
(#) havranarpi hozzászólása Aug 16, 2012 /
 
Ha van egy 2 oldalas nyák és fotózással kellene megcsinálni de csak 1 oldalas a levilágítóm akkor meg lehet azt csinálni ,hogy a felső és alsó maszk közé beteszem a nyákot?
először levilágítom az egyik oldalt aztán a másik oldalt és előhívom mint a 2 oldalt egyszerre.
Ez kivitelezhető?
(#) tras válasza eyess hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Nem nagyon valós de már nagyon profin vasalok csak nem nyákot, amúgy a tisztítás mosogató szerel, az amúgy is zsíroldó de 2 nyákot már tönkre tettem egy idegességembe be raktam a sütőbe rá egy tégla hagy menyen át a festék nem hogy a festék nem ment át de még a nyák is megéget akkor a második nyákot filctollal kijavítottam azt neki álltam maratni hát a filctoll lémosódót és maradt a rósz nyák!
(#) eyess válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Szerintem nem, csak abban az esetben ha tökéletesen letakarod , hogy még véletlenül se érje az UV.

tras : Ez így nem lesz jó a zsíroldó az még nem biztos , hogy megtisztítja úgy ahogy kell.A tisztításnak olyannak kell lennie , hogy az oxidálódott foltok stb eltűnjenek , és szép tiszta egyenletes réz felületet kapjál .Ilyenkor a víz mindenhol szépen elterül rajta , és nem kúszik le róla , ha a víz ezt teszi , akkor zsíros a nyák , és nem lesz jó.Karcolni lehetőleg ne karcold , mert az is nehezíti a rajzolat megtapadását , és még maratáskor alá is mar.És a végén hagyni kell rendesen megszáradni , és semmivel nem kell a száradást gyorsítani.Ha így csinálod jó lesz.
(#) kaqkk válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Igen ezt így csinálják házilag , csak arra kell vigyázni hogy jól rögzítsd a nyákra a filmet ne mozduljon el fordításkor. Én ezért használok vákuumos leszorítást :
egy neylon zacsiba teszem a nyákot a filmmel együtt
a zacsi száját leragasztom és kiszívatom belőle a levegőt egy régi fóliahegesztő "vákuumgépével"
ezután kezdem a levilágítást ....
(#) havranarpi válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Ha nekem nincs ilyen ,hogyan rögzíthetem még a panelt?
(#) havranarpi válasza eyess hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
800-as vízpapír és sok türelem ,tükör fényesre lehet csiszolni a nyákot-
(#) eyess válasza havranarpi hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Sosem csiszolom a nyákot semmilyen formában.
(#) havranarpi válasza eyess hozzászólására (») Aug 16, 2012 /
 
Nekem bejött ,mert sima lesz a felülete és egyenletesen elterül a tinta.(Próbáld ki)
Következő: »»   813 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem