Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   928 / 1385
(#) pluto válasza Mdavid hozzászólására (») Jún 11, 2013 / 1
 
Szia!

Ahová én viszem (Bp.I ker.), ott mindig megkérdezi nyomdai vagy nyák levilágításhoz? Az utóbbi jobb minőségű. A nyáklevilágításon belül is lehet kérni "normált", vagy "mesterfilmet". Az utóbbinál egy kicsit vastagabb a fólia és értelemszerűen drágább. Én idáig vagy PDF-t, vagy PS-t vittem vagy küldtem. Arra kel ügyelni - legalábbis itt - hogy a fájl úgy legyen elkészítve ahogy a végén a nyákon látod. Tehát pont fordítva, mintha otthon nyomtatnád. Vagyis top réteg úgy ahogy van, bottom réteg tükrözve. Ezért szokta is kérni, hogy legyen rajta valami szöveg ellenőrzésként. Így az emulziós réteg kerül a nyák felőli oldalra. Hogy mindenhol így van vagy sem, azt nem tudom. Ezt talán tisztázni kellene mielőtt leadod.
(#) mekkmesterke válasza pluto hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Egyébként mennyiért készítik a filmeket? Már régóta gondolkodom rajta hogy lehet megérné nyomdai filmet használni, de sosem jutottam még el egy nyomdába.
(#) pluto válasza mekkmesterke hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
A "normál" film A4, ca. 600,- Ft vagy olcsóbb. Az attól függ, hogy éppen van-e más munkája, ahová be tudja illeszteni az enyémet, mert nem használta ki az egész ívet. De ez cége válogatja. Egyszer éppen a Videotonnak készített mesterfilmet és még maradt hely az íven és akkor 300,- Ft volt az A4. Azóta tudom, hogy a mesterfilm vastagabb. Én azért szeretek odajárni, mert láthatólag nem egy "lehúzós fajta" az ember.
(#) mekkmesterke válasza pluto hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Az nagyon baráti ár. Pontosan hol található ez a nyomda ha szabad tudni? Mostanság úgyis egy kicsit bonyolultabb nyákot akarok csinálni, ami viszonylag nagy felülettel rendelkezik és nem akarom hogy pont a filmen menjen el az egész.
(#) pluto válasza mekkmesterke hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Ez egy kis levilágító stúdió. Chroma-Top Bt. 1015 Budapest, Donáti utca 40-42. A Mária térnél van. Tel: 488-0069. A honlapján található ár már rég nem aktuális, régen volt frissítve.
(#) Mdavid válasza sastas01 hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Az az igazság, hogy nem nyákgyártáshoz kell, hanem egy órát készítek, aminek a számait hátulról LED-ekkel világítom meg, és ahol nem szeretném, hogy fényes legyen, ott lenne ez a fekete réteg. Azt olvastam még itt korábban, hogy ezek a legjobb minőségűek, nem lehet, vagy csak nehezen átvilágítani őket. Ez tényleg így van? Melyik cégnél gyártatod?
(#) sastas01 válasza Mdavid hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Egy debreceni cégnél: Studiodebrecen.
Csak a fekete rész kell, vagy mintát is akarsz bele? Mert "sima feketét" Tudok küldeni postán mert van egy raktattal.
(#) Mdavid válasza sastas01 hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Egy ilyet készítek. Ehhez jó az, amit tudnál küldeni?
(#) sastas01 válasza Mdavid hozzászólására (») Jún 11, 2013 /
 
Szóval kell rá minta. Gondolom a feliratoknak a fólián kellene lennie. Ezt a legegyszerűbb úgy csinálni, hogy csinálsz egy olyan tervet amin a szövegek így vannak elhelyezve és megfelelő a mérete is. Aztán azt elküldöd egy levilágítós cégnek(vektoros PDF-ben), hogy csinálják meg negatívba(ha eredetileg fekete betűkkel írtál fehér alapra).
(#) titilla hozzászólása Jún 13, 2013 /
 
Egy kis segédlet tőlem...NYák fotózás
(#) titilla hozzászólása Jún 13, 2013 / 1
 
Egy kis segédlet tőlem...

Nyák fotózás
(#) BarnaPili válasza titilla hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Szépen megírt cikk,mehetne a fejlécbe.Köszi!
(#) pjg válasza titilla hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Olyan retro filingje van, de jó. Köszi.
(#) nagym6 válasza titilla hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Ha már ilyen alaposan tájékoztattál ügyes leírásoddal minket, két dolgot hozzáfűznék. A TN150 gyorsmarató sokkal több nyák kimaratására elég, 1 flakon legalább 20-25db. kb. 10x10cm nyákra elég melegítéssel, az utolsóknál kb. 20 perc maratási idővel. Beültetési rajz ráfotózása a nyákra: ha a fotolakkot előhívás után ráégetjük a nyákra, sokkal nehezebben jön le, nem oldja az akrillakk sem, és jobban látható barna színű lesz. Régen szerepelt a P20 leírásában, ott 130C fokot adtak meg. Én úgy csinálom, hogy -kicsi- grillsütőben a fűtőszálak alatt addig van, amíg barnulni nem kezd a fotolakk. Ekkor kiveszem. Egyébként ezt maratáshoz is meg lehet csinálni, előhívás után ráégetni, maratás alatt biztosan nem jön le a lakk.
(#) elektrorudi válasza titilla hozzászólására (») Jún 13, 2013 /
 
Köszönjük a leírást.
Két kérdés:
- Hol kapható 3000,- ért P20 ?
- Ki lett a győztese a tucatnyi lézerprinter próbának?
(#) bandi777 válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Itt ~3050HUF: Bővebben: Link
Itt még olcsóbb: Bővebben: Link
És az árgép oldalon van 3500HUF-ért 200ml-es kiszerelés.

Szép napot!
(#) titilla válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Alapesetben megfelel a HP LJ 1010 gyári Q2612A tonerrel. Ennek azért meg vannak a határai. Vastag vezetősávoknál (1mm felett), vagy kitöltött felületeknél "kiszürkül" a nyomat, ezáltal alámaródás jön létre a maratásnál. Nem vészes mértékben, de nem esztétikus. Általánosan elmondható a nyomtatókról, hogy amit ipari célokra terveztek, annak jó a nyomata. Bármely felsőbb kategóriás nyomtató amit kipróbáltam megfelelt, kivéve a HP Color LaserJet 3800. Jelenleg egy Kyocera FS-C8100DN-t használok, ez szinte tökéletes.
(#) titilla válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Hát mindig tanul az ember, legközelebb kipróbálom a rásütést a szitánál.
(#) titilla válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Tn150 témája: Írtad:
Idézet:
„A TN150 gyorsmarató sokkal több nyák kimaratására elég, 1 flakon legalább 20-25db. kb. 10x10cm nyákra elég melegítéssel, az utolsóknál kb. 20 perc maratási idővel.”

Nos ha megnézzük ez a nyák 14x14cm-es és kétoldalas, azaz mindkét oldalánál használod a maratót. tehát a két érték nem áll messze egymástól. (a te esetetben 100cm2 az én esetemben 200cm2-ről beszélünk, ha figyelembe vesszük a 2 oldalt, akkor a te értéked és az én értékem találkoznak :Nálad 100cm2 x 20 alkalom= 2000cm2; Nálam 200cm2*2 oldal *5 alkalom=2000cm2)
(#) Doky586 válasza titilla hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Sok maratószert lehet megspórolni ha nem maratjuk le onnan is a rezet potyára ahonnan felesleges...
Csak a PCB-t kell jól megrajzolni.
(#) nagym6 válasza titilla hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Igazad van, így kb. ugyanannyi. Nem számoltam-figyeltem pontosabban nekem mennyire elegendő, visszagondolva úgy tűnik mintha jóval többre elég lett volna az általad írt összes felületnél. Talán nem mindig egyformák a maratóanyagok, nekem jobb jutott? A jelenlegi kicsit lassabban marja le a rezet. Az előző anyag -első maratásnál- 40C fokon 3-4 perc volt, a mostani 10 perc.
(#) titilla válasza Doky586 hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Vannak nyákok, amik kényesek a kitöltésre, főleg ha az földhurkot, ne adj Isten antennát képez, pl műszerek, nagyfrekis áramkörök...stb. A leírásban szereplő áramkör is pont ilyen. Amúgy pedig helyt adok az észrevételnek, mert szimpla digit áramköröknél én is előszeretettel alkalmazom a kitöltést.
(#) elektrorudi válasza bandi777 hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Ja..., hogy 100ml? + szállítási klt?
Vagy 200ml + szállítási (+ kezelési) klt?
Köszi.
(#) elektrorudi válasza titilla hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Köszi.
Ilyen profi printer nem érhetők el számomra. Amik elérhetők: Kyocera FS-1035M, Samsung CLX-3300, és Hp 6L. Ezek közül egyikkel sem tudok normális, "lyuk mentes" nyomatot produkálni, semmilyen alapanyagra (laser-fólia, írógép papír, pausz, műnyomó papír). A nitro hígítós technológia is inkább látszati, mintsem valós megoldás a problémára. A gond az, hogy nagyon kevés a por, amit a papírra próbunk nyomni. Ezen pedig semmi sem segít. Egy durva rajzolatnál (pl. hangfrekvenciás erősítő, vagy valami 30-40mil feletti rajzolat) jó lehet a két film (papír stb.) egymásra rakása, de 10-15mil szélességnél felejtős.
(#) eyess válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Nem tudsz semmilyen alapanyagra normális nyomtatást csinálni.akkor ezek szerint még másoló papírra sem ??
Én nem hiszem , hogy ennyi fajta nyomtató selejt lenne eme célra.
(#) titilla válasza elektrorudi hozzászólására (») Jún 14, 2013 /
 
Probálkozz publikus fénymásoló helyekkel, esetleg önkormányzatnál, ilyen helyeken mindig profi gépek vannak, azok jók is!
(#) Mdavid hozzászólása Jún 15, 2013 /
 
Próbált már valaki közületek készíteni SMD-s kemencét? Nem tudom a magyar nevét, külföldi oldalakon láttam, hogy létezik ilyen csináld magad változat, egyszerű grillsütőből. Érdemes vele foglalkozni?
(#) kameleon2 válasza Mdavid hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Reflow-ra gondolsz?
(#) Mdavid válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 15, 2013 /
 
Igen, arra
(#) storm hozzászólása Jún 16, 2013 /
 
Sziasztok!
Van egy PDF-em, benne egy 40x25cm alapterületű nyákrajzzal. A kép alapból kicsit össze van nyomva, valahova át kéne rajzolni méretarányosan, de az SL5 csak 30x30cm-ig megy. De ha átmásoltam akkor meg hogy gyártom le? Előre is köszi!
Következő: »»   928 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem