Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2793 / 3550
(#) kameleon2 válasza bbb hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Próbáltam az eredeti telepítő CD-ről, a biztonsági mentéséről és letöltöttem a legfrissebb verziót is. Az mindenesetre gyanús, hogy XP alatt nem tűnt sérültnek. Most juszt is felteszem egy másik gépre, amin még XP -fut.
(#) kameleon2 válasza bbb hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Amúgy a gépek lelkéről... Abszolút igazad van. Lelkük van.
(#) pjg válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Az! Sötét, kegyetlen. A "tervezőm" tette beléjük.
Van több mint 300 gépem. Nagyon utálom őket! Az elmúlt 35 évben egyre szarabbak a gépek is, az oprendszerek is.
(#) bbb válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
A kedvemért megpróbálod egy 32bites 10-esen is a telepítőt?
(#) granpa válasza SzervízMacska hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Bocsánat, nem kérdőjelet tettem az első mondat végére.
Közben kiderült, hogy a NET gané, s ezért a gépem is.
(#) granpa válasza pjg hozzászólására (») Szept 26, 2017 /
 
Úgy akartad írni: silányabbak.
(#) kameleon2 válasza bbb hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
Egyébként is megpróbálom, mert nem tudok epromot égetni és végre megjöttek Kínából a Z80-as dallamcsengőmhöz a nagyobb UV epromok. Itthon csak a kisebbeket tudtam írni, abba nem fért el a teljes dallamkészlet és nem tudtam váltani az alsó-felső memóriaterület között. Egy gépem van, a CNC-é, amin olyan XP fut, amihez még hálózat sem csatlakozik. Abszolút elszigetelt gép, dedikáltan a CNC-nek. Illetve a fiamé, lehet, hogy inkább azt buherálom, mert úgyis notebookot használ, csak az meg windows 7-es azt hiszem.
(#) kameleon2 hozzászólása Szept 27, 2017 /
 
Még egy Windows 10 érdekesség, ez kibökte a szemem, gyorsan meg is nézem miféle, kiféle....
(#) Kari55 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 27, 2017 /
 
A kitöltött négyzetnek sötétszürke a háttere. Tehát ott még vannak opciók.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2017
(#) bbb válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 27, 2017 / 2
 
Ez a linuxos alrendszer arról szól, hogy közelítenek egymáshoz. A lényeg, hogy bash programokat lehessen futtatni, ill. ne kelljen Linux is. Cserébe rengeteg dolgot nyílt forrásúvá tettek (pl. .Net, Powershell) és elérhetővé tettek különböző Linux disztribúciók alá, meg persze komoly erőforrásokat ölnek a Linux kernelek fejlesztésébe is. Kb. fél éve cikkeztek erről és lehetett elérni az insider programon belül ezt a funkciót is.
Mellesleg nem teljesen értem minek egy bash windows10-be, mikor ott a PowerShell, de mindegy is
(#) Petyaa hozzászólása Szept 28, 2017 /
 
Üdv! Defekt spray-t lehet használni belsős gumiba ( motor ) ?
(#) pjg válasza Petyaa hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Abba való.
(#) Petyaa válasza pjg hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Köszi
(#) sargarigo válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Nem akarok kukacoskodni, de mi rosszat mondtam hogy törölni kellett? Csak hogy okuljak
"Vigyázz a karmádra" - vagy valami ilyesmi volt. Ne kívánj másnak rosszat, ez ugyebár a közlendőm lényege.. De nem offolok tovább az offban
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2017
(#) kameleon2 válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Tőlem kérdezed? Nem tudom. Nem én moderálok
(#) Topi válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 28, 2017 /
 
Önmagában semmi, viszont előtte - mögötte komolyan trágár hozzászólások voltak, ezért törölte a modi.
(#) Gafly hozzászólása Szept 29, 2017 /
 
Csak azt tudnám, hogy mire gondol, amikor mégis átmegy?
(#) Petyaa válasza Gafly hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Lehet hogy épp így volt ő is: nem tudom megmondani


Valószínű hogy valami félrevonta a figyelmét. SMS írás, viber, facebook, vagy csak az autó érintőképernyőjét nyomogatta...
(#) cupika97 hozzászólása Szept 29, 2017 /
 
Sziasztok. Fiat Punto 188 2000 évjáratú autónak az első ülésről hogy lehet leszedni a fejtámaszt? Mindenhogy próbáltam, de nem sikerült. Gógle se volt a barátom.
(#) zolika60 válasza cupika97 hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Gondolom úgy mint más autókon. A háttámlán ahol kijön a fejtámla tartórúdja, van egy műanyag kerek alkatrész. Abban van egy acél rugó, azt kell benyomni a kireteszeléshez közben pedig a fejtámaszt húzni kell felfelé.
(#) kameleon2 válasza bbb hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Nos. A CNC-s gépemre, amin XP van minden gond nélkül feltelepült ugyanarról a telepítőkészletről minden, ami a W10-en nem ment. Azaz tudok epromot égetni, a W10 meg egy kalap sz... utyok. Pontosabban a W10 és az XP SP2 és XPSP3 kompatibilitási mód is. A MS ismét bebizonyította, hogy csak önmagával képtelen a kompatibilitásra. Azért elgondolkodtató... A ZX Spectrum, Enterprise, C64, de még a Videoton TV Computer szoftverei a mai napig működnek emulátorokon. Pedig nem igazán egy platformon készültek. A MS szoftverek meg lefelé egy kicsit sem kompatibilisek, Sem oprendszer, de még Office szinten sem. Ez szerintem gáz csak? Bár kíváncsi lennék egy Avid fejlesztőre, akik milliárdos fejlesztéseket és szoftverforgalmakat bonyolítottak, hogy mit szólnak egy ilyen oprendszer váltáshoz. Persze már látom, hogy milyen hülye vagyok, minek veszek olyan epromégetőt, ami nincs szupportálva W10 alatt? Talán a több mint tízszeres ár lehet az oka....
(#) Kovidivi válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Piszkálod a tüzet. Erre mit lehet most tényleg mondani? Ez van, ezt kell szeretni. Mégis milliárdos a Windows tulaja, a cég óriási profittal működik. Az, hogy egy kis hangyának nem tetszik valami, nem foglalkoztat ott senkit.
(#) kameleon2 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Igaz. Csak gyakoroltam a morgás római alapjogát. Amíg még lehet.
(#) Kovidivi válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Nem akarlak korlátozni a jogaidban, csak érdekelne, hogy mivel nyugodnál le? Mivel mi itt nem tudunk segíteni, maximum együtt szidni a MS-t. Az már elég lenne?
(#) kameleon2 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Mondjuk azzal, ha nem akarna mindenki átvágni. Tudod régen az ilyet úgy hívták becsület, tisztesség....
(#) nagym6 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Idézet:
„amin XP van minden gond nélkül feltelepült ugyanarról a telepítőkészletről minden, ami a W10-en nem ment.”
Akkor ez a megoldás. Nekem is vannak régi progik, amik régi gépen WinXP-n mennek.
(#) kameleon2 válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Akkor nem megoldás, ha megvetetnek veled 80eFt-ért egy oprendszert. Sőt az is piszkálta a csőrömet, hogy miért kellett az a bizonyos utolsó frissítés XP-re, ami hazaverte teljesen a támogatás utolsó napján. Vagy akkora kérés a részemről, hogy ha már nem szupportálják a régi rendszert, akkor legalább ne kelljen az embernek újrabootolni az életét 2-3 évente? De igazatok van. Ha csak morgok, attól nem változik semmi. Marad a papír, ceruza. Azt nem kell upgradelni még évszázadok múlva sem. A saját írásomat el tudom olvasni később is. Ha kidobom a kukába, nem kell speciális jogosultság a törléshez.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2017
(#) nagym6 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Ez nem csak most a Win10-nél van így, régen a Win98-at is meg kellett hagynom egy másik partíción az XP mellett, néhány régi program miatt amik XP-n nem mentek. Már nem emlékszem mik voltak.
(#) Petyaa válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Lehet hogy ez Toca touring car championship ?
(#) ktamas66 válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 29, 2017 /
 
Nem emlékszem, hogy azt ígérték volna, hogy a kompatibilis mód mindenre megoldás lenne, csak azt mondogatták, hogy az esetek nagy részében működhet. Emlékszem mikor bejött a több szálas utasítás végrehajtás egy csomó program elhasalt rajta, mégis elterjedtek több magos processzorok. Van egy határ, ahol a kompatibilitás a fejlődés gátja, egy halom olyan program van, aminél az új verzió a régi állományokat már korlátozottan kezeli.
A másik oldalról nézve: milyen ócska programod van, ami még egy W10-en sem képes rendesen futni.
Következő: »»   2793 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem