Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2972 / 3553
(#) Bakman válasza Szárnyas hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Ez lenne a lényege.
(#) Szárnyas válasza Bakman hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
És tényleg!
(#) tbarath válasza Kovidivi hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Csakhogy idegen szavakat nem ejtünk magyarul fonetkikusan. A cég neve helyesen kiejtve kb. gúgl, szóval a "-lel" illik utána.
(#) zolika60 válasza tbarath hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Ezért írom inkább, hogy kuglival. Érti is mindenki és nem is reklám.
(#) nedudgi válasza tbarath hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Nekem rémlik valami a magas/mély hangrendről, az pedig azt sugallja, hogy "-lal" illik oda.
Az már túlzott szőrözés lenne, ha azt feszegetném, hogy az írás fonetikus, nem a kiejtés?
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2018
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Esetleg valamilyen némettel rokon nyelvterületről származik, ahol az "-ee" a többesszám jele?
(#) tbarath válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Hát a fene tudja, engem a -lal és a -lel se zavar.
De igazából nem is gúgl, hanem gúg[ö]l, csak az az ö egy nagyon elharapott, hangsúlytalan hang, mintha csak a "g" betű hangját akarnád kiadni, ilyen nagyon rövid "gö".
Valami ilyesmi a kiejtése: Bővebben: Link
Illetve ugyanaz kicsit bővebben kifejtve: Bővebben: Link
(#) bbalazs_ hozzászólása Dec 8, 2018 /
 
Engem a be- igekötő indokolatlan szerepeltetése zavar:
bevállal - felvállal, elvállal vagy csak simán vállal
bepróbálkozik - próbálkozik, megpróbálkozik
benéz - elnéz helyett, stb.

A másik az elváló igekötők tagadó mondatban történő el nem válása.
pl. Nem visszaváltható - vissza nem váltható
nem megehető - meg nem ehető
nem elvihető - el nem vihető helyett, stb.
(#) jani1987 válasza tbarath hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Vagy csak gugli.
(#) kameleon2 válasza Szárnyas hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Egy pont hibát egy egész nap kerestem egy programban. Persze nem tudtam, hogy ez a gond, csak amikor megtaláltam.
(#) kameleon2 hozzászólása Dec 8, 2018 /
 
Sziasztok! Egy kérdés, hátha tud valaki válaszolni. Win 10 alatt találkoztam egy bosszantó dologgal. A Wifi kapcsolatok között megjelent 2 új, és eleve automatikusan konnektál. Nem az én wifim és nem engedi a rendszer kitiltani. Van valakinek ötlete, hogyan lehetne a nem kívánt vendégtől megszabadulni?

wifi_hiba.png
    
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Igen.
(#) gernerakos válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Ha nem tudja a jelszót, nem fog csatlakozni. Eltűntetni onnan nem fogod tudni, de nem is kéne neki semmit se csinálnia vele, míg meg nem adod neki a jelszót. Onnantól kezdve lép csak életbe az "automatikus csatlakozás", és arra fog csatlakozni, amelyik erősebb. Kivéve nyilván, ha kiszeded a pipát.
(#) kameleon2 válasza gernerakos hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Köszönöm. Sajnos azért gyanús a dolog, mert ha kiveszem a pipát, azonnal visszakerül. Mondjuk az elég gáz, ha ezt oprendszer szinten rendszergazdaként nem tilthatom.
A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2018
(#) Action2K válasza Szárnyas hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Ha lehet, nem használok fordítót.
Nem mindegy, hogy azt kell beírnom, hogy "INC A", vagy azt, hogy "3C". Gyorsabb és kisebb a hibalehetőség.
(#) gernerakos válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Igen, addig, amíg nem adod meg a jelszót az adott hálózathoz. Ha megadod, csatlakozik, és ha talál másik hálózatot, amihez ismeri a jelszót, be is van jelölve az automata csatlakozás, és erősebb is, mint a már csatlakoztatott hálózat, akkor átcsatlakozik arra. Kivéve, ha kiveszed a pipát attól a hálózattól, mert akkor nyilván nem fog. De amíg nem ismeri egy hálózathoz a jelszót, addig a pipa teljesen hatástalan.
(#) bbb válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 8, 2018 /
 
Amíg az adott hálózatra nem ment még fel, addig csak ott van a pipa, de figyelembe nem fogja venni. Ha már egyszer is felmentél rá, akkor ki tudod venni, hogy ne csatlakozzon automatikusan. Elvileg akkor is ki tudod venni a pipát, ha valami fals jelszót adsz meg neki.
(#) nedudgi válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Nem csatlakozik ahhoz a hálózathoz. Ha kijelölted valamelyiket, akkor csípőből bejelöli, hogy automatikusan csatlakozzon, de -amíg nem csatlakoztatod- nem kísérli meg a csatlakozást.
Másképpen: A rendszer (jogosan) feltételezi, hogy ha kijelölted, akkor csatlakozni is akarsz hozzá. Ha Te másképpen gondolod, akkor ne jelöld ki (ne kattints rá).
(#) nedudgi válasza tbarath hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Az, hogy nem zavar, annak tudható be, hogy nem tűnik fel a többi, sokkal súlyosabb hiba között. A címlapon olyan kifejezéseknek kell lenni, ami növel az nézettséget, olvasottságot. Egy cikkíró (újságíró, blogger, stb.) értékelését manapság nem befolyásolja a helyesírás (ott van a számítógép/szövegszerkesztő), a tartalom helytállósága (legfeljebb kiad egy helyreigazítást), a stílus (az olvasók nagy része nem értékeli azaz nem tudja értékelni).
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2018
(#) tbarath válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Szerintem pedig inkább azért, mert a szót helyesen kiejtve mégis csak ott van a végén az a hangsúlytalan, röviden ejtett ö betű, akkor pedig vegyes hangrend van, nem pedig mély vagy magas. És a sofőrrel, árvízzel, stb. ragozás szerintem rendben van, ugyanígy szerintem a google-(l)el is.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2018
(#) nedudgi válasza tbarath hozzászólására (») Dec 9, 2018 / 1
 
Ebben lehet valami. Én nem számítok, nekem a skrzyżowanie helyes kiejtése sem okoz gondot.
(#) Skori hozzászólása Dec 9, 2018 /
 
Sziasztok! A konyhai csaptelep mostanában annyira berreg amikor megnyitjuk a vizet, hogy szinte az összes cső rezeg a falban. Az előbb szétszedtem, és kicseréltem benne a csapbetéteket. A hiba megszűnt, de a kiszedett csapbetéteknek látszólag nincs komolyabb baja, csak egy minimális vizkövesedés van a felületén. Relatíve olcsó (500...600Ft/db) kerámiabetétes csapbetétekről van szó, de a sima tányéros, gumitömítéses is produkált régebben hasonlókat.

Javíthatók-e ezek a csapbetétek - azaz érdemes-e szétszednem, ecettel leoldani a vízkövet, újra zsírozni a forgó részét, stb... vagy nem érdemes időt pazarolni rá, mert úgyse lesz jó? Tehát dobjam ki, és pár évente csere, vagy van valami trükkje és javítható is?
(#) Bakman válasza Skori hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Valószínűbb, hogy kopás miatt tud rezonálni, ezen nem segít a vízkőmentesítés.
(#) Skori válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 9, 2018 / 1
 
Elég sok szó magyarosodott mostanában. Tudtommal pl. a fájl, vagy a diszk, így leírva, és így kiejtve is használható. Ezt továbbgondolva én simán elfogadhatónak tartanám a "guglival" kifejezést is (még ha jelenleg alá is húzza pirossal a helyesírás ellenőrző). De a probléma ki is kerülhető, ha úgy fogalmazunk, hogy "a google keresővel".
(#) zolika60 válasza pjg hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
De jó neked. Nekem ha a szabályok nem változnak közben még öt év.
(#) pjg válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Már nagyon várom. Készülök rá.
(#) granpa válasza Skori hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Különösen, ha tekintetbe vesszük az elmagyarosodott (honosodott, főleg) német eredetű szavainkat.
(#) nagym6 válasza Skori hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Akkor is berreg, ha valahol levegő van benne. Rezgőkör a levegő rugalmassága, és a rezgő víz tömege.
Valószínűleg kijött, vagy másfelé kiment a levegő a cserével, a csőbontáskor lévő vízmozgásnál.
A hozzászólás módosítva: Dec 9, 2018
(#) dokidoki válasza granpa hozzászólására (») Dec 9, 2018 / 5
 
(#) kameleon2 válasza Skori hozzászólására (») Dec 9, 2018 /
 
Belső perlátor tisztítás vagy csere is segíthet. Conrad-nál láttam készletet, de máshol si biztosan van.
Következő: »»   2972 / 3553
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem