Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2973 / 3552
(#) bbb hozzászólása Dec 11, 2018 /
 
Sziasztok!

Próba szerencse alapon elindultam az Instructables oldal PCB vetélkedőjén. (Bővebben: Link) Ha úgy érzitek, hogy az útmutatóm megér egy szavazatot tőletek, akkor örülnék neki, ha megnyomnátok a vote gombot a "Breadboard compatible PIC18F25J50 Demoboard" alatt. Ehhez sajnos be kell lépni az oldalra, vagy ott regisztrálni, vagy Autodesk / facebook / google fiókkal.Bővebben: Link
Az nekem is feltűnt, hogy a Google Sketchup-ban készült skp modellt megpróbálja automatikusan megjeleníteni, csak rosszul - ezzel nem tudok mit kezdeni sajnos.
Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget!
(#) Frankye válasza bbb hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Tőlem kaptál egy "Vote"-ot.
(#) pjg válasza bbb hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Tőlem is!
(#) bbb válasza pjg hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Köszi srácok!

Meglátjuk mi lesz belőle.
(#) Gafly hozzászólása Dec 11, 2018 /
 
Hökk.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2018
(#) kameleon2 válasza nedudgi hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Köszönöm a válaszokat - továbbra sem vagyok nyugodt. Én mint rendszergazda feltételezem, hogy én mint ember hozom a szabályokat és nem tetszik, ha ezt a jogkört az oprendszer automatikusan elvonja tőlem. Ha ez legalább választható lenne, nyugodtabb lennék. Nem tehetek róla megszoktam, hogy a házamba is azt engedek be akit én akarok. Nem átjáróház.
(#) kitartás válasza bbb hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Én is . .
(#) lóri válasza Gafly hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Nos, Heves-megyében, hevesek az emberek. Ez Békés-megyében máshogy alakult volna. (A kötőjelben nem vagyok biztos.)
(#) mek-elek válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Én nem vagyok rendszergazda, nem is tanultam ilyet, de azért támogat a múltam, ebben-abban.
Kis segítséggel, sok olvasással azért gatyába ráztam egy házi média rendszert. Amikor probléma van, mindig kezdhetem majdnem elölről, mivel nem foglalkozom ilyesmivel naponta.
Pár éve megjelent a T-Home ügynöke, és közel az addigi előfizetési díjért, GB-os kapcsolatot, kedvezőbb telefonbeszélgetést ígérve rábeszélt bennünket egy új szerződésre.
Az egyik szemem mosolygott, de a másikba kiült az aggódás. Ugyanis a kiépített csillagpontos rendszerem központi egységének mechanikai adottságai az előző routerre, és linksys switchre voltak méretezve, adott helyre. Természetesen az új router nagyobb volt egy kicsivel, meg büdösebb is, nem beszélve a melegedéséről. Szép volt, hogy az előzőhöz képest szitás volt a doboza, de hiába a jó telepítési hely(szellőzést is beleszámítva), sokkal nagyobb a kiáramló hő.
Gigaswitch is volt benne 4 porttal. Beüzemeléskor a telepítést az egyik PC-re kértem direktbe, hogy lássak is valamit az új routerre direktbe csatlakozva, kihagyva a 100Mbit/sec linksyst.
Hamar meg is volt. Vissza vittem a nappaliba a PC-t, mivel a csillagpontos hálózatunk UTP reszortja bármilyen lehetőséget megoldhat, így ez a gép maradt direktben a routeren, a többi a linksysen csatlalozott a routerre. Ottjártakor említette a szakember, hogy a switchre már nem lesz szükség, mert a routerben van ilyen.
Másnap bemegyek az említett szobai PC-re, bekapcsolom, hát egy új ikon települ rá éppen.
Azonnal leszedtem a hálózati csatlakozását, és kitöröltem, mindenhonnan.
Majd a csillagpontban visszacsatlakoztam vele a linksysbe. Addig beheréltem amíg összehoztam, hogy a szolgáltató lássa, majd tételesen újra jelszavaztam a linksyst.
Azóta nem lett új ikon a gépeken.
Azt is a szakember mondta, hogy az új routert úgy fissítik, hogy jelszavak ide-oda, éjjel leszedik a gép tartalmát, átírják, majd visszateszik, jelszavastul. Láttam ilyet nem egyszer, mivel későfekvő tipus vagyok. Néztem a tévét, és láttam amikor minden kialszik. Az elején ez mindennapos volt.
(#) Frankye válasza lóri hozzászólására (») Dec 11, 2018 / 1
 
Idézet:
„A kötőjelben nem vagyok biztos.”

Nem is sikerült eltalálni. Helyesen: Heves megye, Békés megye.
(#) lóri válasza Frankye hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Tudom, előtte néztem net-en, de az emlékeim mások voltak.
(#) tbarath válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Idézet:
„Azt is a szakember mondta, hogy az új routert úgy fissítik, hogy jelszavak ide-oda, éjjel leszedik a gép tartalmát, átírják, majd visszateszik, jelszavastul.”


Egy normális világban nem jelszót, hanem jelszó hash-t tárolnak, ami jó esetben olyan hash függvénnyel van "kódolva", ami a tudomány mai állása szerint nem fejthető vissza.
De ezt se feltétlen szedik le, kell egy "data" partíció a beállításaidnak és a jelszavaknak, és egy system partíció, amit frissít a szolgáltató.
(#) granpa hozzászólása Dec 11, 2018 /
 
Szevasztok!
Kinek van ötlete, lehetősége, egy D~16 cm, m~4 cm, domború lencse, átmérőnél kettévágására?
(#) granpa hozzászólása Dec 11, 2018 /
 
Szevasztok!
Hogyan találok meg egy fórum-tagot a keresővel? "hencci" néven regisztrált.
(#) Frankye válasza granpa hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Pl. így.
(#) granpa válasza Frankye hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Köszönöm!
Nekem ez miért nem sikerült, pedig mindenhová beírtam (így is)!
(#) mek-elek válasza tbarath hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Köszönet az információért.
"Egy normális világban", szerinted az van?
Meg az az ikon ugye.
Csatlakozva kameleon2 fórumtásunkhoz, hadd döntsem én el, hogy ki nyúl a gatyómba.
(#) tbarath válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Hogy szerintem az van-e? Őszintén: nem tudom, de szeretném azt hinni. A jelszóhash és a hasonló dolgok már nagyon régóta alapnak számítanak mindenhol, nagyon remélem hogy nem plaintext jelszótárolással játszanak a modemek. Bár a tplink referrer-es hiba óta nem tudom hogy mennyire megalapozott ez a bizalom (Bővebben: Link)

Az ikonos dolgot pedig nem igazán tudom hova tenni. Olyat egy "router" (inkább csak NAT-olós dobozka) nem okozhat.

Gatyó témában pedig egyetértünk, nálam épp ezért bridge módban van a szolgáltatói doboz, a saját eszközeimben jobban bízok. (Bár nálam minden gigabit otthon, szóval nincs is szükségem a gigás portjaira, pontosabban csak egyre).
(#) Bakman válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Telepítsd a Windows 10-et és megoldódik minden ilyen kérdés. A felhasználói szerződésben benne van, hogy kb. mindenedet elajándékozod...
(#) kameleon2 válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Nesze neked GDPR! Ha az emberek privát adatait ide-oda töltögetik, az már régen gáz. Nem csak a T részéről. Én meghökkentem, amikor a MS is bejelentette, hogy a frissítések miatt elszállt gépeket majd simán helyreállítják a mentésekből - privát adatokkal együtt.
(#) mek-elek válasza tbarath hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Ezért maradtam én is a linksysnél a 100Mbit ellenére.
Gigásra most nem telik, wireless mellőzve.
Gigaswitch csak a belső (média) hálózaton van, a HD tartalmak miatt.
(#) mek-elek válasza Bakman hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Köszi!
Ami még hátra van, el vagyok én így is.
(#) mek-elek válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Ez olyan, mint az új személyi igazolvány kártya, meg a telefonos fényképezés.
(#) tbarath válasza kameleon2 hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Még egyszer: a jelszóhash az minden, csak nem személyes adat. És jó eséllyel azt se töltögetik, bár a fene tudja.
(#) mhatalyak hozzászólása Dec 11, 2018 /
 
Sziasztok!

Kellene egy kis matematikai segítség.

van egy kerék, ami 2174db fordulatot tesz meg 1km alatt. Na most ez 1óra alatt 1km-t jelent, ami 1km/h. Eddig tiszta, viszont azt kellene tudnom, hogy ekkora tempó mellett fél másodperc alatt hány fordulatot tesz meg a kerék? Már teljesen belezavarodtam.
(#) pjg válasza mhatalyak hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
2174 ford / óra osztva 7200
(#) tbarath válasza mhatalyak hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
1 óra alatt 1 km, 1 km alatt 2174 fordulat, vagyis 1 óra alatt 2174 fordulat.
1 óra 3600 másodperc, szóval fél másodperc alatt 2174/7200 fordulatot tesz meg a kerék, kb. 0.301944444444444 fordulatot.
(#) mhatalyak válasza pjg hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Így akkor 1 másodperc alatti fordulatot kapok, ami 0,3. Ha jól számoltam. Viszont, ha nem 1 km/h-val megyek, hanem 10-el akkor hogyan számolok? (Szégyen, de teljesen elfelejtettem a matematikát)

És a nyelvtant.
A hozzászólás módosítva: Dec 11, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) jani1987 válasza mhatalyak hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
1km/2174 fordulat= 0,46 m kerület.
.1000m/7200=0,13m
(#) zolika60 válasza mhatalyak hozzászólására (») Dec 11, 2018 /
 
Oszd el a fordulatok számát 3600-al. 2174fordulat/óra:3600=0,6038888fordulat/másodperc. Fél másodperc alatt ennek a felét. Ami 0,3019444
Következő: »»   2973 / 3552
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem