Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2977 / 3550
(#) zolika60 válasza lóri hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Apámnak volt ilyen. Csak szinte kertészkedésre volt használva, mégis kifeküdt két év után. Ha ő is tűzifát vágott volna vele mint én, egy szezonra sem lett volna elég.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2018
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Vagy ha olcsó kell bátran merem ajánlani a Foresta márkát. (Azt hiszem Ukrán) Tavalyelőtt vettem, a második szezont használom éppen. (évi 10-15m3) Még a láncot sem kellett éleznem. Persze ügyelek rá, hogy ne a földet vágjam.
(#) (Felhasználó 116638) válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Köszi, de nálam szerszámban nincs olcsó, meg nincs kompromisszum.
Megvolt a tanulópénz, még régen, ezer éve.
Ha már -témánál-láncfűrész, akkor Stihl, Husqvarna, esetleg Oregon.
(#) zolika60 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Nem is azért írtam, hanem általános tanulságul. Például van nekem egy kinézetre majdnem ugyanolyan Stihl feliratos kínai gépem is. Azon tekeredik a lap, nem tudsz vele egyenesen vágni és a lánca olyan, hogy nem elkopik az él, hanem vissza görbül mint a bádoglemez amikor odavágják valamihez. Úgyhogy az olcsóból sem mindegy hogy melyiket veszed.
(#) Ge Lee válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Azt a tanulópénz dolgot akkor ideje lesz felülvizsgálni. Nekünk a fűrészben Husqvarna van, de soha többet ilyet nem vennék, mert egy vacak, a kivitele meg a minősége is. A kínai sem sokkal rosszabb tőle...
Szegélynyíróban meg valami nevesincs kínai van, 10 éve van nyúzva, megy mint a doxa.
(#) (Felhasználó 116638) válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Természetesen nem hamisított gépekről beszéltem.
(#) Ge Lee válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Én sem.
(#) lóri válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Én márkaboltban vettem, 120-ért. Két évig használtam, de elajándékoztam, mert már panellakó vagyok. Persze, lehet hibás eredeti is.
(#) (Felhasználó 116638) válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Akkor lehet hogy a felhasználó az, nem a szerszám
(#) zolika60 válasza lóri hozzászólására (») Dec 15, 2018 1 /
 
120-ért? Aranyból volt? Kissé drága volt.
(#) Ge Lee válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Amennyiben magadra gondolsz akkor tökéletesen beletrafáltál. Ha jól emlékszem neked nem felel meg még az 50 ezres weller sem, 100 ezres metcal kell, mert csak azzal lehet dolgozni. Tudod, én az életem során a 0805-ös SMD-től a 30kW-os lokátor betáp kábeléig sok mindent forrasztottam, de valahogy sosem hiányzott a metcal, sőt, sokat dolgoztam gond nélkül kínai 2500Ft-os pákával is, azzal is megoldottam mindent amire az képes.

A márka kontra gagyi tekintetében sem árt ha frissíti az ember a tudását, tapasztalatát, akkor nem jár úgy mint a haverom. Ő nem vesz többé használt autót, mert neki másnak a letett szutyka nem kell. Csak újat, és természetesen abból is kizárólag toyotát, mert a többi vacak meg megbízhatatlan. Aztán az új toyotájában 80 ezernél motort kellett cserélni.
(#) (Felhasználó 116638) válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Hámmer én béna vagyok, te pedig szupersztár.
Most sem, és akkor sem értetted meg a lényeget.
Inkább egy márkás eszköz, akár hibával, -amit akár garanciaidő után is orvosolhatsz-mint egy gagyi, aminek a használhatósága is kétséges, garancia, alkatrész meg nincs.
(Gondolom a Toyota szervíz profin megoldotta a dolgot.Lásd Autós hasonlatod.)
Valamint ami adott személynek a maximum, az a másiknak esetleg a minimumszint sem.
(lásd a felhánytorgatott kínai pákák,-Metcal vita.Valami rémlik, tökmindegy)
Jó Magyarként még írj valamit, hogy tiéd lehessen a végszó oszt lépjünk
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2018
(#) lóri válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Lehet, de mint írtam, fűnyíró (benzines). Minden évben drágul egy kicsit. Itt vettem, most 95, + kértem beüzemeléses bemutatót. Valami 115-re jött ki. De lehet, hogy átvertek.
(#) zolika60 válasza lóri hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Fűnyírónak nem annyira drága, de itt a villanymotoros láncfűrészről volt szó.
(#) (Felhasználó 116638) válasza lóri hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
A környezetvédelmi adók miatt szinte minden benzines eszköz /szerszám ára emelkedett.
(#) tbarath válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Hát ha új autót kellene vennem én is inkább Toyota környékén keresgélnék. Persze ott is van hiba, a haverod is belefutott, de még mindig inkább bennük bíznék, mint bárkiben.
(#) lóri válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Elnézést, a márka miatt írtam, hogy nem lehet olyan rossz, ha eredeti.
(#) lóri válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Lehet. Nem csalódtam benne és az ára miatt gondoltam, hogy annyira nem lehet rossz. De mondták ott, hogy olyan közepes kategória. Vettem elektromos Gardena-t, de az nem volt tartós.
(#) SALáta hozzászólása Dec 16, 2018 /
 
Valakinek szúrta a szemét az apróba a netes képem. Köszi ismeretlen. Ki is írtam. Na ez pont olyan tétel volt ami pint úgy néz ki minta képen. Mondjuk úgy 100% ra. Ezért nem lesz pozitívom mert eladtam. Ki nem bontottam csak hogy legyen róla kép. Azért se mert teszteltem a működését. Ovodás hozzáállás!!! Persze tesztről video ment a vevőnek.
(#) Gafly válasza SALáta hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Nem én voltam.
De az ilyeneken miért csodálkozol?
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2018
(#) SALáta válasza Gafly hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Már semmin se. Akkor meg az lenne a baj hogy életlen a kép.
(#) lóri válasza SALáta hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Mit hirdettél? Hajnal 2-kor még nézegettem az aprót, de talán csak egy Orion rádióról volt net-es kép.
(#) Directors válasza Directors hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Köszönöm srácok a segítségeteket, ötleteket!
(#) kameleon2 válasza jani1987 hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Én utoljára az 5km-re lévő Bricostore-ban vettem elektromos láncfűrészt 2 év Brico helyi garanciával. Majd megszűnt a Bricostore és természetesen meghalt a fűrész is. Már az elejétől fogva folyton beleragadt a faforgács a rossz konstrukció és az olajozás hibája miatt. Ezzel egyidőben vettünk apámnak két kínai benzines láncfűrészt 15 ezerért (a kettőt ), mondván, ha az egyik meghal, legalább a másik jó lesz tartaléknak. Azóta megy mindkettő. Egyetlen dolgot mondott az eladó hozzá. Az elején egy jó erős olajdús keverékel indítsuk be és hagyjuk, hogy elpöfögje "csendben" . Utána nyúzható. Így is lett.
(#) SALáta válasza lóri hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Nem tudom mikor törölték, csak láttam. Legyen ez az öröme, egy rossz szabály miatt nem fogok 3x szerelni . A szabályok nem mindig jól alkalmazottak. Azért tűrésnek is kell lenni és nem karótnyelni.Mint említettem a vevőm kapott egy tesztvideót a működésről, nem építettem ki a helyéről.

Most kényszerpihi van. Lájkolok mindent. Vas volt a bűnös, 120 kilós. Picit megcsócsálta a hüvelykmatyit.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2018
(#) Ge Lee válasza SALáta hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Mondok jobbat. Javítom (helyesbítem) a hirdető termékleírását, meg odaírom hogy részletesebb termékismertetővel talán megvenném. Másnapra törlődik az írásom a hirdetés alól. Megsértődött vagy ki tudja. Inkább nézegeti. Nézegesse. Én meg vettem közben máshonnan olyat amit hirdetett.
(#) jani1987 válasza SALáta hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Jobbulást.
(#) Secret válasza SALáta hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Jééééééééééééééé!

Még létezik ilyen nővérhívó nyomógomb/kapcsoló?

Jobbulást kívánok!
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2018
(#) lóri válasza SALáta hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Jujj, SALáta-bácsi. Jobbulást! Sose legyen nagyobb öröme (némi jókívánság, mert közeleg az ünnep).
(#) Ge Lee válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Idézet:
„Most sem, és akkor sem értetted meg a lényeget.”
Így van, ezt csak te értheted, mert én ésszel fel nem érem. Az egyik 2500Ft-os pákámat még 2004-ben vettem, azóta is megy, ha lenne rá sok év garancia (ami a drágára sincs) sem nagyon érdekelne. A mai napig gyártják. Hegy is van hozzá, 600Ft/db (a tiédhez mennyi is egy hegy?). Ebből a 600Ft-os hegyből most ment tönkre a második. Ja, és odanyúlok, és letekerem a potit 35 fokkal ha olyan nyákon kell dolgoznom (vacak bakelit) amin 310 foknál már feljön a fólia. Nálad hol is van az a poti erre a célra? Ja, hogy ehhez a komplett hegyet kell kicserélni?
Teljesen igazad van, kizárólag ilyen "márkás" dolgokat célszerű venni. Én azért nem veszek mert nekem még fejlődnöm kell hogy elérjem azt a "szintet", és csak olyannal tudjak dolgozni.
Hogy toyotáék hogyan oldották meg azt a dolgot azt meg nem mesélem el, ugyanis úgy szólt a dolog, hogy vagy 4 év vagy 100ezer km. De hiába volt benne csak 80ezer, mert már 2 hónappal túl volt a 4 éven. Egy ilyen sztori egy dácsiának is nagy blama kellene hogy legyen, nem egy toyotának.
Következő: »»   2977 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem