Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3015 / 3550
(#) tbarath válasza SALáta hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Noha nekem pont ellentétes tapasztalatom van bt ügyben (win alatt tökéletes volt, linux alatt nem igazán tudtam összelőni, igaz nem is küzdöttem érte sokat), én is linuxot hajtok régóta, és elégedett vagyok vele.
Viszont ha az asszony most kezd ismerkedni az uborkával, akkor szerintem inkább 18.04-et tegyél neki. A 16.04 már csak 2 évig támogatott, és az új verzió sok dologban más, még én is csak ismerkedek vele. Persze a két év innen nézve sok, de hamar elrepül, nekem a következő 2 hónapban át kell migrálnon 4 jól belakott-szétfaragott 14.04-et, és ez csak a saját vas. A céges külön történet...
(#) tbarath válasza bbb hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Sajnos cron-nal nem tudsz 5 másodpercet időzíteni, az perces finomságot tud max.
(#) SALáta válasza tbarath hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Lehet 18.04 . Nem emlékszem pedig tegnap volt. Letölt felrakas elindít és mentem a dolgomra...
Biztos van rá megoldás. Win 10 től hanyinger kerülget...
(#) tbarath válasza SALáta hozzászólására (») Feb 23, 2019 /
 
Megoldás lehet, hogy van rá, de én nem nagyon keresgéltem. OOTB nem ment, kb. fél óra guglizás után nem ment, ennél jobban nem érdekelt. Win10 témában hasonlóan érzek...
(#) bbb válasza tbarath hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Megy az: Bővebben: Link
(#) tbarath válasza bbb hozzászólására (») Feb 24, 2019 /
 
Ötletes
(#) nagym6 hozzászólása Feb 25, 2019 /
 
Sziasztok. Jó topic híján arra gondoltam, ha van itt közöttünk valaki aki pihenés közben szeretne mosógép vásárláshoz tanácsot adni, annak én vagyok az embere. Tehát milyen mosógépet vegyek, ami nem tiszavirág életű. Whirlpool AWE 66710 amit kinéztem, nem tudom ez vállalható-e. Vagy ilyen árkategóriában (85e.Ft.) lenne jobb.
Köszönöm, további jó pihenést.
(#) granpa válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 25, 2019 / 1
 
Nem tudom, ez a gép mit tud, de én Hajdú Minimatot vennék; felújítottat, <feleennyiért. Örök élet + 10000 nap. Mindene javítható, van hozzá alkatrész (legalábbis 1-2 éve még volt).
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 25, 2019 / 3
 
Hajdú Energomat
Kiszolgál életed végéig, ha meg elromlik, akkor megcsinálod.
De a család szerintem kidobna vele együtt, amikor beállítasz a példánnyal.
(#) tbarath válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 25, 2019 / 2
 
Ugyan nem saját tapasztalat, de több helyen olvastam már, hogy a "sokplusszos", értsd: A+++ és hasonló minősítésű gépen víz nélkül akarnak mosni, az meg nem megy.

Ja, megtaláltam az egyiket, homár: "A teszt végén megkérdeztem az Elektrolux mérnökök emberi véleményét erről az egészről.
Sűrű kartárogatás közepedte az volt a válsz, hogy A+++ mosógépnél kompromisszumot kell kötni, mert nem képes úgy eltávolítani az erősebb szennyeződéseket (50%-os narancslé folt már az…) mint egy olyan gép, amely több vizet használ. Sajnos szükség van néha előáztatásra (2017-ben!!!!)"
(#) jani1987 válasza granpa hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Nekünk a centrinek a háza rohadt el. Nem tudom biztosra hogy a suliba milyen lemez anyagot vigyek be ami a célnak megfelelő. Plusz melyik festék áll meg rajta a legtovább.
(#) nagym6 hozzászólása Feb 25, 2019 /
 
granpa, Gaffly, tbarath:

Én is a Hajdút akartam tovább éltetni, de apró hibája miatt a család kidobatta kb. 6-7 éve a 25 éves gépet. Akkor vettük a mostani csodát, aminek karosszériája egyszerűen szétrohadt, felső 10cm hiányzik, belelátni hogy működik, -felültöltős- most bedöglött. Vagy mai viszonyok között ez már iszonyú hosszú élet.
Már szinte mind háromplusszos takarékos.
(#) antikzsolt válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Csak 5 évente venni kell mert elrohad. A Trabant tovább bírta. Pedig ott fából volt.
(#) gernerakos válasza antikzsolt hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Érdekes, nekünk 10 éve megy hiba nélkül egy Miele mosógép itthon, és kb 15 éve egy szintén Miele mosogatógép is, eddig talán 2 vagy 3 kisebb szervízeléssel.
(#) granpa válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 25, 2019 /
 
Ne is mond, az exem velem is eladatta a 20 éves, (feleslegesen) felújított Minimatot, mert neki keskenyebb, felültöltős kell. Azóta a 2. megy az újfajtából (16 év alatt).
(#) lipovari hozzászólása Feb 26, 2019 /
 
Sziasztok

Politikamentes ez is , ahogy jártam>> Ibusz44 << felhasználóval.
Történ az eset, hogy feladtam egy hirdetést , mivel volt egy számomra felesleges, de másnak jól használható kis műszer kittem.
Jelentkezett is rá a fenti "kedvesen nyájas szövegű" "vevő"
Kérte, hogy küldjem el a panelt,ő meg egyből utalja a pénzt. Én naív meg bedőltem . Elküldtem jóhiszeműen, mivel engem így neveltek.
Ez kb. egy hónapja történt. Az elején még hitegetett, hogy küldi legyek türelemmel... Admin is felszólította, korrekt módon.
Türelmes voltam egy jó darabig eredmény semmi. Hitegetés , hogy hétfőn kap fizetést, meg egyéb "duma" azóta már válaszra sem méltat. Sajnos vannak ilyen jellemtelen emberek.
Szóval tanulságként írom be, nehogy valaki még bedőljön.

Üdv
lipi
(#) ferci válasza lipovari hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Úgy látom az adatlapján, direkt ezért regizett be.
Kis "i"-vel - olyan is.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2019
(#) jani1987 válasza lipovari hozzászólására (») Feb 26, 2019 / 1
 
Utalás nélkül sose küldök.
(#) szikorapéter hozzászólása Feb 26, 2019 /
 
Valamelyik moderátor írjon már rám....
Volna egy kicsit nagy problémám....
(#) sany válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Miért nem te írsz?
(#) szikorapéter válasza sany hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Igazad lehet , el is felejtettem hogy van ilyen opció, régen használtam.
Köszönöm a gyors válaszod.
(#) sany válasza lipovari hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Esetleg bevonni a hatóságot?
(#) lipovari válasza sany hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Szia

Hát nem is tudom... foglalkoznak-e tizen-párezer Forinttal...
(#) sany válasza lipovari hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Csak egy ötlet volt,azt én sem tudom...

Már nekem is küldtek csomagot , úgyhogy előre nem fizettem ki még. Megbeszéltem az eladóval, hogy utalok előre. Meg is lepedőm, másnap itt volt a csomag! Dehát még ki sincs fizetve, nem utaltam! Persze, aztán azonnal ment az utalás. Gondoltam, ha másnak így küldené, akkor biztos lenne valaki, aki nem fizetné ki, kihasználva a jóhiszeműségét. Nem nagy értékű, 2-3000 Ft-ot érő küldemény volt, de akkor is. Sajnos tisztességtelen emberek, mindig lesznek.

Megmondom őszintén, hogy nem is gondoltam, hogy ilyen is előfordul itt az apróban.
(#) nagym6 válasza lipovari hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Nekem foglalkoztak 17e. Ft.-al, megbüntették, de pénzt én nem kaptam vissza.
Ez előreutalás volt, utaltam, a termék sosem jött.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2019
(#) Triger válasza lipovari hozzászólására (») Feb 27, 2019 / 1
 
Szia, sajnálatos a dolog. De az ilyen esetekre biztosabb megoldás az utánvét, mindkét fél számára, főleg nagyobb értékű termékeknél. Mert olyan is előfordulhat, hogy valaki elutalja az összeget és nem kap semmit.
(#) nagym6 válasza Triger hozzászólására (») Feb 27, 2019 / 1
 
Idézet:
„biztosabb megoldás az utánvét, mindkét fél számára”
Sőt minden esetben. Ostoba marhaság ez az előreutalási szokás, nem is értem miért alakult ki. Az eladó utánvétnél nem akarja kockáztatni az esetleges postaköltség bukást ha nem veszik át és visszamegy a csomag, de a vevő kockáztasson bármekkora összegeket előreutalással, ami után esetleg nem jön soha az áru.
De miért csinálják mindenki? Én ilyen eladótól nem veszek.
(#) lipovari válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Igazatok van.

Eddig semmi problémám nem volt (remélem nem is lesz) az itt hírdető kollégákkal, sajna egy nem korrektbe belefutottam.
Úgy vagyok ezzel az előre utalásos dologgal, hogy ez is bizalmi ügy. Ha pl. nekem előre utalnak, egyből rohanok feladni a postára, a csomagkövető számát meg el szoktam küldeni a vevőnek.
Üdv
lipi
(#) Kovidivi válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Az utánvételnek plusz költsége van. Az eladó küldhet egy dobozt tele téglával, fizetned úgyis az átvételkor kell, nem bonthatod ki előbb. Mindenféleképpen kockázatos. Én (ha tehetem) a személyes átvételt favorizálom. Sokszor tapasztalom, hogy a hibák eltusolásra kerülnek, a termék állapota hibás, pedig működőképesnek lett meghirdetve.
(#) sany válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 27, 2019 /
 
Idézet:
„Az eladó küldhet egy dobozt tele téglával...”

Ez sajnos előre utalásnál is előfordulhat.
Következő: »»   3015 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem