Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3029 / 3551
(#) jani1987 hozzászólása Ápr 28, 2019 2 /
 
Ki töltötte a legtöbb idejét jószágok közt? Olyan etető típust keresek szálasanyaghoz amibe a kecske nem tud bele mászni és minimális a pazarlás.
(#) bbalazs_ válasza 444Tibi hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
Jó, de akkor ez nemcsak nekem jutott eszembe. Max. nem kell füvet vágni vele építkezési területen. A rendes, mondjuk benzines fűnyíró hogy viselkedik hasonló esetben?
Gondolom, a kockázat ismeretében azért használható. A működő láncfűrészt sem nyalogatjuk...
(#) Bakman válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
Idézet:
„fűnyíró hogy viselkedik hasonló esetben?”
Irgalmatlan nagy durranással, kés- és késtartó töréssel, tengelyferdüléssel. Ezt pedig én tapasztaltam meg.

A damilos fűkaszánál időnként megesik, hogy a damil a dob tövében szakad el. A műanyag is szépen tud repülni, gondolom a fém mégjobban. Egy fűnyírónál a kés viszonylag jól burkolva van, a damilos fűkaszánál ez már nem mondtható el. Ott, ahol a műanyag damil elszakad (pl. nagyobb kőbe beleakad), könnyen lehet, hogy a fém sodrony kitépi és megrepteti az adott tárgyat.
(#) ktamas66 válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 28, 2019 /
 
Nem véletlenül van annyi damil méret. Ha az 1,6 helyett 3mm-est használsz már az is tönkre teheti a motort, tengelyt.
(#) 444Tibi válasza bbalazs_ hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Persze, nem nyalogatjuk a láncfűrészt. Csak tudod létezik olyan és nem is ritkán amit úgy hívnak hogy véletlen. Azok az emberek akiknek ujját-lábát vágta le a láncfűrész, egyik sem "nyalogatta" csak véletlen volt.
Nekem 2 hónapja sikerült életem legdrágább tüzelőjét felaprítanom, egy fél méter hosszú vékonyabb rönkbe valaki belevert egy betonvasat, gondolom ékelni akarta, sikertelenül és benne hagyta. A vas vége és a régi farönk színe tökegyforma, éa mivel nem végzek minden fa esetében lézersugaras kismintavizsgálatot és mágneses analízist, ilyet még nem láttam, a láncről a fele foga leszakadt, pár darab a fejem mellett repült szanaszét. Nem akartam pedig nyalogatni. Ez az egy vágás mindjárt 4000Ft-ba volt és jó hogy se én se a gép nem sérült csak a lánc lett kuka.
A késes fűnyíró, nekem egy ratyi 1000W elekromos van és pár komolyabb kavics után a késbe több mm csorbulásokat tesz, egy alattomos letört vasbeton kerítésoszlop pedig szó nélkül széttörte a tartó műanyag tárcsát. És nem építési területen dolgozok vele.
Egy több lovas benznesnél ez sokkal durvább is tud lenni de ezt előttem egy kolléga le is írta.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2019
(#) antikzsolt válasza 444Tibi hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Igen tud durva lenni.
Két kés találkozott penge repült. Szem alatt egy 3cm hosszú vágás. (két munkatársam ütközött.)
Kavics: kicsorbul az éle.
kő darab: csorbul esetleg hajlik a penge.
Kerítésdrót: Vagy feltekeri vagy felszalad rajta.
Betonvas: szépen szikrázik rajta. Akár el is törhet rajta..
Megoldás:
1. Hamarabb vágsz füvet mint hogy keljen a kés.
2.Ha már kés kell akkor lassabban megfontoltabban kell dolgozni vele.
(#) Szárnyas hozzászólása Ápr 29, 2019 /
 
Ha olvasod ezt @kameleon2; kérdezném tőled, hogy téged hallhattunk ma reggel a Kossuth rádióban 08.30 körül? 08:23:30-tól
(#) kameleon2 válasza Szárnyas hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Biztosan nem. Tudnék róla Valamiért nekem nem engedi megnyitni a böngésző.
(#) Szárnyas válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Akkor bocsánat, te jutottál eszembe a műsorban megszólaló startup cég tulajdonosáról, amely cégnek nevében szerepel a kaméleon szó. Egyébként okos otthon megoldásokat megvalósító cégükről beszél az illető.
Próbáld meg innen elérni: Bővebben: Link A 8:16 időpontnál levő lejátszásra kell kattintani a Kossuth rádió résznél.
(#) kameleon2 válasza Szárnyas hozzászólására (») Ápr 29, 2019 /
 
Van egy Chameleon nevű startup - aki állami pénzből "fejleszt. Mi önerőből 16 éve egy fillér állami és banki támogatás nélkül. Ők 2013-ban indultak véletlenül pont akkor, amikor beadtam az EU-hoz egy pályázatot. Most bejegyzési jogvita van közöttünk. Nekem évekkel korábbi a domainbejegyzésem és van saját fejlesztés, programozómentes rendszer. Nekik Rasberry és kínai IO, meg jó sok programozás és költség. Már decemberre ígérték a pontot az i-re a bejegyzéssel, most már májust írunk lassan. Elég szomorú hogy ilyen megtörténhet. A publicitásról ne is beszéljünk. Ők mennek állami pénzen külföldi kiállításokra, mi meg vért izzadtunk egy Construma miatt is. Ez a magyar verseny. Bocsánat, ha kiakadtam. Utoljára a villanyszerelő konferencián fotózgatták pofátlanul a termékünket.
(#) jani1987 hozzászólása Ápr 30, 2019 1 /
 
Lesz valami hegesztős kiállítás Budapesten a Hungexpon és az alábbi kérdések merültek fel:
Milyen csoportos kedvezmény vehető igénybe 18 év felettiek részére?
Melyik a leggazdaságosabb utazási mód oda?
(#) (Felhasználó 116638) válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 30, 2019 4 / 3
 
Próbáld meg itt, pár karakter beütése után működik a csoda:

Önállóan szeretnék megoldani valamit
(#) granpa válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Ápr 30, 2019 3 / 3
 
Ez nagyon hasznos, segítő hozzászólás volt!
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 30, 2019 / 1
 
MÁV Start honlapja (utazási kedvezmények), és a HUNGEXPO kiállítás szervezői (értesítették-e a MÁV startot).
Gondolom közvetlen repülőjárat még nincs. A Volánt is megkérdezheted, telefonon.
(#) (Felhasználó 116638) válasza granpa hozzászólására (») Ápr 30, 2019 3 / 3
 
Bizony. Sokan összekeverik a facebook-kal ezt a topicot.
Holnap mi lesz a kérdés?Milyen ruhát vegyek fel reggel?
Én legalább nem feltételezések után adok használhatatlan ötleteket.
(Lásd pl: csöves topic)
(#) mineral válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 30, 2019 2 / 2
 
Gyalogszerrel a legolcsóbb. De készülni kell pár váltás zoknival és hideg élelemmel a nagy útra.
(#) mineral válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 30, 2019 2 / 3
 
Gyalogszerrel a legolcsóbb. De készülni kell pár váltás zoknival és hideg élelemmel a nagy útra. "Lesz valami" azt sem tudod, hogy merre van az arra. Milyen kérdések merültek fel , hogy ha azt sem tudod, hogy mire akarsz menni?
(#) pucuka válasza mineral hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Vigasztalásul, Petőfi is feljött gyalog Debrecenből Pestre
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2019
(#) granpa hozzászólása Ápr 30, 2019 / 3
 
Hogy némelyekbe mennyi empátia szorult! Olyannyira, hogy ki sem jön belőlük. Úgy látom csak egy (öreg ) legény van topon.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2019
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 30, 2019 / 2
 
Vonattal Kőbánya felsőig érdemes jönni, onnan pici séta.
Berettyújfaluból egy átszállás. Vagy bemész busszal Szolnokra, és onnan vonat. Végig buszt nem javaslom, mert akkor még BKV-zni is kell (legalább 300 Ft egy jegy)...
De ha többen összeálltok, és megtelik egy autó, akkor az már szinte biztosan olcsóbb.
Szerintem csoportos jegy felejtős. Illetve azt sem tudom, hogy az OKJ-hoz kaptok e diákigazolványt (de gyanítom hogy nem). Tisztán vonattal olyan 7...9 ezer ez a kirándulás.
(#) jani1987 válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Ápr 30, 2019 2 / 2
 
Az az erősítő azóta kész és szól. Szóval egóból nem kellene másokat megszólni.
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Berettyóújfalutól Szolnokig 2200. Onnan a keletiig olyan 1870 körül. Na ez duplázva 8140. Felvetettük az ötletet hogy vajon megérné e kisbuszt fogadni. 21 fő a teljes létszám. Az más kérdés hogy kik jönnének. Bárhogy is lesz talán akad olyan ami 100 ezerből vagy kevesebből kijön. Még van kb két hetünk. A tanár is velünk jönne.
(#) kameleon2 válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 30, 2019 / 1
 
Erre jók például az önkormányzatok. Nem tudom, tudtad-e, hogy ha megkeresitek a polgit és rákérdeztek - lehet, hogy az önkormányzat a saját autójával is elvisz, vagy ad támogatást az ilyen célokra. Legalábbis ilyen célokra kapták a mikrobuszokat szerte az országban.
(#) (Felhasználó 116638) válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 30, 2019 / 2
 
A hozzászólás-mint látod a fejlécben-nem neked lett címezve,és nem rólad szól.
Fura módon, Te egyből magadra vetted.
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 30, 2019 / 1
 
33 % -os kedvezményt lehet igénybevenni, +gyorsvonati pótjegy
Bővebben: Link
Nekem egyszem magamnak különkocsit biztosítottak Bp - Zalaegerszeg oda vissza
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2019
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Gyanítom hogy az IPAR NAPJAI - MACH-TECH 2019. május 14-17. rendezvényről beszélünk.
Időben regisztrálva a belépő ingyenes.
De ezt a szervező tanár úgyis tudja, hiszen azért fizetik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2019
(#) nagym6 válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Idézet:
„az önkormányzat a saját autójával is elvisz, vagy ad támogatást az ilyen célokra”
Hát elég ritkaság az ilyen beteljesülés ha nincs jóismerős, annak meg honorálni kell. Szóval ilyen a gyakorlatban nem létezik.
(#) sany válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 30, 2019 /
 
Vagy esetleg az oktatásért felelős iskola, iskolabuszát igénybe venni? Persze, hogyha van.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 1, 2019 /
 
Vagy mint alternatíva, lehet például mikrobusz bérelni. 9 ember belefér, "B" kategóriás jogosítvánnyal vezethető, és csak 15.000 Ft.
Mivel úgysem fog jönni mindenki (előre borítékolom), kettőbe belefér az egész csapat.
A hozzászólás módosítva: Máj 1, 2019
(#) Moderátor hozzászólása Máj 1, 2019
 
tbarath, kameleon2: Se pro, se kontra nem politizálunk a HE oldalán. Azt tessék kinnt hagyni, máskorra időzíteni, másoknak kifejteni.

Köszönjük.
Következő: »»   3029 / 3551
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem