Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3203 / 3550
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 1, 2020 / 1
 
Aki fölött elmegy, azt megskalpolja .
(#) sargarigo válasza Gafly hozzászólására (») Okt 1, 2020 /
 
Tudod mekkorát lehet vele esni? Huhúúú
(#) mek-elek válasza Gafly hozzászólására (») Okt 1, 2020 /
 
És mit csinálnál vele?
(#) mek-elek válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 1, 2020 / 1
 
Na ehhez is lehet légi "kerékpár utat" csinálni.....
(#) nagym6 válasza mek-elek hozzászólására (») Okt 1, 2020 /
 
Beakad a "gázpedál" teljes gázon, és megy az ipse a világűrbe . Vagy valahonnan visszaesik.
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Okt 1, 2020 /
 
De csak 8 percig működik. Egyenlőre. A hegyimentők ugrottak a témára, nekik óriási segítség lenne.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 1, 2020 /
 
Nem probléma, úgy éppen mostanság tervezgetik az újboli holdraszállást, legfeljebb előbb meglesznek vele.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 1, 2020 /
 
És kiderül, hogy a hold is lapos. Sőt másik oldala nincs is, csak egyik. Ez még nem jutott senkinek eszébe, hát én is találjak ki valami hülyeséget.
(#) mnyugger válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 1, 2020 /
 
Lapos, de van vastagsága, mert sajtból van.
(#) Bakman válasza mnyugger hozzászólására (») Okt 1, 2020 /
 
Ez legalább már bizonyítást nyert: Bővebben: Link.
(#) szs válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 1, 2020 /
 
Természetesen csak egy oldala van. Ha elindulsu egy pontjáról, és teljesen körbejárod, ugyanoda visszatérsz -anélkül, hogy át kellett volna lapoznod, el kellett volna emelkedned, oldalt váltanod. Igenis, csak egy oldala van
(#) Gafly hozzászólása Okt 3, 2020 /
 
Hasznos kiegészitő információ lehet, akik szoktak postázni.
Tegnap felelősségre vontam Attilát, a postásunkat, hogy miért csak egy értesitest dobott be, és kellett elmenni a hivatalba, a nem szabvány méretű levélért, amikor tudod hogy simán befér.
A válasz: Amikor szétosztják a leveleket, a szabványos nyilásmértnek nem megfelelő leveleket oda sem adják a kézbesitőnek, hanem már a hivatalban kiállitják az értesitő cetlit. Tehát kézbesitő nem is látja, nincsen beleszólása abba, tudja-e kézbesiteni, vagy nem. Ez leginkább a külföldről kapott leveleket érinti, mert itthon fel sem veszik, legfeljebb postán maradó küldeményként.
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Én azon csodálkozom, hogy a mai net-email, otthonról fizetés (utalás) világban még van postai levél.
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Hát a képeslap már kipusztult, de mondjuk mnyuggernek elküldeni két garnitúra megymagozó gumit emailban nem igazán lehet. Azt meg elvitték 135Ft-ért, ami végülis nem akkora költség Budapest - Békéscsaba viszonylatban.
De az hogy ugyanakkor Lágymányosról Óbudára 750Ft egy A4-es boritékban egy folyóiratot elküldeni.
Különös tekintettel arra, hogy tegnap kaptam egy 17Kg-os csomagot, amit szintén a Posta hozott, 890Ft-ért.
De érthető, hogy döglődik a cég...
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Mivel kevés a konkrét kézbesítő, minden alkalmat megragadnak arra, hogy csökkentsék a kihordandó levelek/csomagok számát. Fura a helyzet de ezzel gyakorlatilag a maguk teremtette (érts az egész vezetére) lehetetlen helyezetet azzal próbálják megoldani, hogy a vállalt szolgáltatást egyre kevésbé teljesítik.

Ez elsősorban a nagyobb városokban van így, faluhelyen (pl. nálunk is), gondolom az ismertségnek is köszönhetően, még viszonylag jól működik a rendszer.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Igen.
Idézet:
„A levél legkisebb mérete 90*140 mm, a legnagyobb mérete pedig címhelyre címezve 324x229x24 mm.”

Ez azt jelenti pontosan (!) , hogy az ennél nagyobbat nem viszik ki levélként címre. Fel se veszik olyan levélként, amit ki kell vinni, csak postán maradóként. A feladó ezt tudta...
Tessék csomagként feladni, akkor kiviszik. (Van állítólag, hogy azt sem, nem tudom. Azt tudom, hogy itthon voltam, hallom a simsont jönni, megállni egy pillanatra, elporzani. Be volt dobva az értrsítő tértivevényes levélről. A postásnéni meg sem kísérelte, kiküldte kisfiát, dobálja be mindenübe az értesítőt. Ez tényleg a postás hozzáállása)
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2020
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Idézet:
„A feladó ezt tudta...”

Szerintem Belgiumban nagyon nem tudják, hogy mi van nálunk, lehet azt hiszik hogy EU. Náluk talán természetes, hogy amit felvesz a posta, azt ki is viszik.
Az meg macerás lenne, innen visszaküldeni, azzal a szöveggel, hogy ilyet Magyarországra, igy nem szabad feladni.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Belgiumban is tudják. Pláne, hogy nálunk sem önkényesen kialakított ez, hanem illeszkedik a többiekéhez. Nem kell semmit visszaküldeni, feladáskor tudja.
Nem kell EU-zni, a postai egyezményeket mindig tudják a feladóhelyen is, és nagyjából egyformák a szabályok a világ ezen felén pláne.
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Csak a levélre gondoltam amit a biciklis kézbesítő hoz, csomag más az egyre több lesz, amit kocsi hoz.
(#) kameleon2 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
(#) Gafly válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Akkor már inkább veszek használtan egy GH-4-et, úgy tűnik a cég nem nagyon prosperál, tehát olcsó árasan is talán meg lehet venni használt példányt.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2020
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Melyik a veszélyesebb?
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Hogyé adják? Nekem kell! Mehetünk együtt csapatni.
(#) kaqkk válasza Gafly hozzászólására (») Okt 4, 2020 /
 
Ha megveszed megint csak szívesen látlak egy kávéra , most üres az udvarom pont ideális a leszállásra
(#) gyerek67 hozzászólása Okt 5, 2020 /
 
Nem tudok rájönni: a Gmailban hol a retekben lehet beállítani, hogy egy bizonyos domainből érkező levél ne a közösségiben, meg a promócióban landoljon?
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2020
(#) Bakman válasza gyerek67 hozzászólására (») Okt 5, 2020 /
 
Jobb felső sarokban a fogaskerék ikon (beállítások) -> Az összes beállítás megtekintése
(#) jani1987 hozzászólása Okt 5, 2020 / 2
 
Csak úgy a vicc kedvéért.
(#) Ragathol válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 5, 2020 /
 
Pár éve én is láttam ilyet, mosdóban, a mosdókagylók alatt, a másodikon.
(#) Alkotó válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 5, 2020 / 1
 
Azért furcsállod, mert azt feltételezed, hogy a levélben az egyik ember gondolatát küldi el egy másiknak (mint régen). De valójában a levél is egy csomag, csak más a mérete és az ehhez kapcsolódó kondíciói.
Azt nem tudom a Posta "halldoklik"-e ilyen díjak mellett. De ha igen, akkor tudom az okát. A Posta legnagyobb hibája az maga a Posta épület, benne az ablakokkal és az ügyintézőkkel. Szinte minden városban van ilyen, hol kisebb hol nagyobb.
Ugyan látott-e már valaki GLS irodát (vagy akármilyen futárszoláglatét)? Aligha. Pedig ők is küldeményeket szállítanak, akár a legutolsó tanyára is. Csak másképpen szervezik a dolgaikat, igyekezve kedvében járni a megbízónak és a címzettnek is.
Kérdés lehet a pénzbefizetés, mert a mi postánkon szinte minden ember kezében csekket látok (kivéve az enyémben). Ezt vagy véglegesen megszüntetném, mint ahogy már fizetést sem lehet csak bankszámlára utalva kapni, vagy a Postaépület mellé tennék egy befizető automatát, ami szinte ugyanazt tudja mint a postás ügyintéző, csak vasárnap is nyitva van.
És persze a lényeg, meg kellene oldani a tényleges fizikai levél/csomag felvétel lehetőségét, de nem úgy ahogy most van, hanem hatékonyabb és költségtakarékosabb módon.
FONTOS!
Azt hallom egyik fórumtársunktól, hogy van olyan bank, ahol nem lehet pénzt befizetni. Írom újra, olyan bak, ahol nem lehet befizetni. Tehát bank, és nincs készpénz forgalmi lehetőség.... Ez nekem felfoghatatlan, a bank alaplényege veszik el.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2020
(#) sany válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 5, 2020 /
 
Idézet:
„Postaépület mellé tennék egy befizető automatát”


Az lehet, hogy így egyszerűbb lenne. De mi lenne a postai dolgozókkal? Csak meg kell élniük valamiből.


A kézzel írott levél nem pótolja az elektronikus levelet. És ez nem a posta hibája.
Következő: »»   3203 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem