Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3242 / 3556
(#) mohinger hozzászólása Feb 3, 2021 / 1
 
Egy Face magnós csoportban belinkeltem egy Jófogás hirdetést, jelezvén, hogy mennek fel az árak.
Erre jött messengeren a következő üzenetváltás:


-10000 megveszem

-Szia! Mit szeretnél megvenni?

-használni szeretném.

-DE MICSODÁT???

-ez nonsz szesz hát mit hirdetsz?

-Sokmindent. Ezért kérdem.

-engem szalagos magnó érdekel ami hadra fogható
?


-Konkrétan mire írtad hogy megvenned 10eFtért?

-bocs nem mentettem a hirdedést , de jó használható szalagos magnót szeretnék vásárolni

-Jelenleg nincs eladó magnóm, mind elkelt. Az Akait belinkeltem a jofogasrol, az nem az enyém. Csúnya és drága is.

-köszi a reagálást de mi a drága,

-30eFt, karcos, koszos.
Eredetileg mire kérdeztél rá? Mert azt még mindig nem árultad el. Csak annyit írtál hogy 10eFt -ért megveszed. De mire ajánlottál 10eFt-ot???? Azt már csak tudod?

-bocs de már nem . lényeg hogy szeretnék egy használható szalagos magnót nem hiororr áron?

-Hamarosan lesz egy (ilyen és ilyen típusú). Nagyon szuper és ritka gép. 3 motor 3 fej 3 sebesség, beépített erősítő és hangszórók. Most teszem rendbe. Ha kész lesz, meghirdetem. 35eFt lesz.

-rendben köszönöm képet ha lehet kérek róla érdekel

-Kép csatolva.

-köszönöm. ez nem ér annyit max 15000 üdv I....

-???????????

Végül 35eFt-ért adtam el.
(#) Ge Lee válasza mohinger hozzászólására (») Feb 3, 2021 / 1
 
Idézet:
„hogy mennek fel az árak”
Elég jól, néhány ezer Ft-os DSO138 volt nemrég a nyafogáson hirdetve 34-ért.
(#) SALáta hozzászólása Feb 3, 2021 /
 
Árak, láncfűrészeket gyűjtünk. Volt olyan állapotú amiért 30 at kértek erre írtam 5 be megveszem. 2 nem túl éles kép de már azon látszottak a hibák. Típus se stimmelt... A gép láncdekni típusa és maga a gép két fajta volt, bár jó rá de azért illene említeni. Ja persze a fék nem működhetett mivel hiányzott egy része, ezen a típuson ez kívülről látható... Alkatrésznek talán jó lett volna. Sanszos hogy rá lett rakva egy piaci .325 lap lánc a 3/8 lp s gépre .

Ugyan itt , láncfűrészeket gyűjtünk.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2021
(#) sany válasza SALáta hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Idézet:
„Ugyan itt , láncfűrészeket gyűjtünk.”

Honnan? Talán egy-két fészerből?
(#) SALáta válasza sany hozzászólására (») Feb 3, 2021 /
 
Volt olyan is. De igen, sokszor onnan jön. A legszebb a trágyavágó hq volt, baráti körbe. Igaz látszott honnan jött. De a matéria alatt egy tökéletes gép lapult.
(#) sany válasza SALáta hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Földes, homokos és vizes kerti szivattyú. Vásárban, volt, hogy árultak olyat.
(#) sany hozzászólása Feb 5, 2021 /
 
Megjött a havi gázszámla, e-mailben. Honnan jön a gáz, hogy ilyen olcsó?
(Adathalász levél különben.)
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2021

számla.jpg
    
(#) Cöcö hozzászólása Feb 5, 2021 /
 
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni! Hogy hívják az olyan gombot, ami körbeforgatható, de nem potméter, mert csak azt jelzi, hogy jobbra, vagy balra forgatták valamennyivel. Esetleg azt is tudja jelezni, hogy megnymoták. Ilyet szeretnék venni, de nem lelem!

Előre is köszí!
(#) szikorapéter válasza Cöcö hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Szia, rotary encoder amit keresel szerintem.
(#) kaqkk válasza Cöcö hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
(#) nagym6 válasza Cöcö hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Típusfüggő, hogy hány kattanás egy fordulat. Ha ezt számít, erre figyelj.
(#) Cöcö válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Nagyon köszönöm! Életben nem találtam volna meg!
(#) Cöcö válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 5, 2021 /
 
Köszi!
(#) bbb válasza sany hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Erstebankos számlaszámmal... Ezt a makit érdemes a banknál jelenteni, majd ők intézkednek a továbbiakról.
(#) sany válasza bbb hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Nem is értem miért ad meg bankszámla számot, amikor a befizetem kártyával menüpont is ott van, ott meg teljesen más hivatkozásra mutat a link, mint a szolgáltató vagy a bank. Persze tudom adathalász... Még ezt is beleírják:
Idézet:
„FIGYELMEZTETÉS ADATHALÁSZATRA!
Vigyázzon adataira, ne dőljön be az MVM vagy az NKM nevével visszaélő csalóknak!
Bővebb tájékoztatás:
Üdvözlettel
MVM Next Energiakereskedelmi Zrt.”
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2021
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
2021. január 1-től MVM Next Energiakereskelmi ZRT. lett az NKM Energia ZRT. új neve.
Ugyan hosszú volt az út, de a kitűzött célt sikerül elérni.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Akkor naprakész a levél.
(#) gyerek67 válasza sany hozzászólására (») Feb 6, 2021 / 1
 
Jé, Neked is ugyan az a folyószámla számod, mint nekem?
(#) Skori válasza sany hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Nekem is jött ugyanilyen email, sőt 83 éves édesanyámnak is, de ő is csak azt kérdezte amit én: Vajon mennyien dőlnek be az ilyen átveréseknek? Szerintem az ilyen próbálkozást (akkor is ha nem sikeres) büntetni kellene. Pl. ilyenkor indul egyáltalán nyomozás az ügyben?
(#) mnyugger válasza Skori hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Ha nincs feljelentés igazolt bűncselekményről, nem.
(#) sany válasza Skori hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Ha már egy ember belemegy, rákattint kívàncsiságból és így a hivatkozás megnyitásával ellopja a pl. az e-mail fiókjának jelszavát az már szerintem sikert jelent annak aki küldi.
(#) Bakman válasza sany hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Hogyan lehet email fiók jelszavát egy hivatkozás megnyitásával ellopni?
(#) tbarath válasza Bakman hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Bekéred tőle. 10-ből 1 simán megadja, sőt...
(#) Bakman válasza tbarath hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Ez az opció nem jutott eszembe.
(#) sany válasza Bakman hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Példa, csak. Fogalmam nincs.
(#) nedudgi válasza mnyugger hozzászólására (») Feb 6, 2021 / 1
 
Ha az ilyesmi nem hivatalból üldözendő, akkor túl sok pénzt pazarolt az államháztartás a jogászképzépsre.
(#) Bakman válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Azért adnak ki cégek és hatóságok figyelmeztetéseket adathalász levelek miatt mert nagyon jól tudják, hogy kb. lehetetlen utolérni az ilyenek készítőit/küldőit. Mire a nyomazati szakasz konkrétan felderítené akárcsak a levélküldő szervert a világ másik végén, addigra az rég be van darálva. Ha meg is van a bérelt virtuális szerver amelyet kriptovalutával fizettek ki, pl. Argentínában, mit tudnak tenni? Egy nagy lótúrót.

Lehet mutogatni a hatóságokra ezért is csak éppen nincs értelme. Figyelemfelhívás, okatatás a veszélyekre a megoldás.
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Feb 6, 2021 /
 
Mondjuk a bérelt szervert simán újra lehetne hasznosítani, ha ismeretlen, azonosíthatatlan személynek biztosítják. Tudom, utópista vagyok.
(#) Ódenka hozzászólása Feb 7, 2021 /
 
... és valami egészen más:
Ki emlékszik arra a csehszlovák filmre - nem tévedés, még akkor készült - két szomszédos vadásztársaságról szól.
Összekülönböznek, területi vita és elejtett vaddisznó tulajdonlása, majd közös elfogyasztása lenne a viszály feloldása egy vacsorán, aztán...
A többire nem emlékszem, csak arra, hogy az akkoriban szokásos, jó humorú film volt.
Hátha tudja valaki. Végignéztem abban az időszakban készült filmcímeket, rövid tartalmakat, egyelőre nem találtam.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2021
(#) oxygen válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 7, 2021 /
 
Következő: »»   3242 / 3556
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem