Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3394 / 3550
(#) mnyugger válasza mnyugger hozzászólására (») Máj 20, 2022 /
 
Megoldódott! Köszönöm.
(#) tbarath válasza jdani hozzászólására (») Máj 20, 2022 /
 
8 portos router-t nem nagyon találsz olcsóban, illetve amit igen (pl. Mikrotik 2011-es széria) azt 40k+ÁFA áron láttam, és viszonylag pilótavizsgás. Ettől sokkal olcsóbban kijösz egy "alap" router és egy 8 portos switch kombinálásával.
De ha létező hálózathoz akarod illeszteni, akkor nincs szükség router-re, csak switch kell neked. Mivel kamerát említesz, kérdés hogy PoE kell-e.
(#) jdani válasza bbb hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Na most van egy fő router. Abból egy vezetékkel megy át az adat egy switchbe. És abba a switchbe mennek a kamerák + felvevő. Be tudom állítani a routerbe, hogy a kamerák milyen fix IPt kapjanak, mégha az egy switchen keresztül is megy?
(#) nedudgi válasza jdani hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
A routerben be lehet állítani MAC cím alapján, de de a kamerák is tudhatják a fix IP címet.
(#) jdani válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Csipás kínai kamera, beállítottam fix címet, de egy idő után nem megy, és nézem hogy más ipje van, mint amit állítottam. (talán aramkiesés után, vagy random restart után visszaall néha dhcpre)
(#) nedudgi válasza jdani hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Te fogtál már a kezedben IP kamerát, amit nem Kínában gyártottak?
(#) jdani válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 21, 2022 /
 
Különbség Hikvison kamera, meg noname kamera. Igen, mindkettőt Kínában gyártják.. Nekem az utóbbi noname csipas kínai kamera van.
(#) sargarigo válasza jdani hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Akkor tedd mindet dhcp-re, és a router majd ad nekik címet mac alapján ahogy fentebb már írták is. A switch nem fog zavarni.
(#) Kovidivi hozzászólása Máj 22, 2022 /
 
Sziasztok.
Végre eljutottam oda, hogy a körtefa betegségeivel kell foglalkoznom. Ha jól olvastam, rezes permetezés szükséges, plusz el kell távolítani a beteg részeket, és még egy kicsit tovább is le kell metszeni az ágakat, mert a betegség az ág belsejében előrébb jár.
Milyen permetszert kell használnom? Vannak titkos tippek? Teljesen kezdő vagyok a témában.
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2022
(#) bbb válasza jdani hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Már hogyne lehetne beállítani. Pont erre van kitalálva a router.
(#) kitartás válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 23, 2022 / 1
 
Ha réztartalmú kell akkor Bővebben: Link lehet jó (kisebb kiszerelésben is van) még az őszibarakckot sem bántja és nekem eddig bevált. Bár a betegség a körtén nem tudom mi lehet. Taftrina nem mert az nem ilyen.
(#) adapter válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 23, 2022 /
 
Hello,
Amit kitartás linkelt jó lehet, vagy más réz tartalmú szer is. Amire érdemes még kicsit odafigyelni, a kijuttatás, a réz tartalmú szerek többnyire un. kontakt szerek, tehát a növény felületére kívánatos a minél apróbb cseppekben történő nagy felületen érintkező csepp takaró kialakítása (jó fedettség itt kb. 60-120 mikront jelent, szemmel "ködszerű permetezést" értünk ezalatt...)
Érdemes még az alapos csomómentes keverésre ügyelni, szűrve tartályba tölteni..
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2022
(#) kitartás válasza adapter hozzászólására (») Máj 23, 2022 /
 
Ezért ajanlottam a cuproxat izét. gyárilag szuszpenzió és nem lehet csomósra keverni
(#) adapter válasza kitartás hozzászólására (») Máj 23, 2022 / 1
 
Egyetértünk! Írtam is hogy jó az... (A hsz többi része arra vonatkozott, hogy miként azt Dávid jelezte: kezdő a témában, így pár szempont hasznos lehet és gondoltam nem biztos, hogy elérhető a Cuproxat számára (pl én tavasszal venni akartam de Szolnokon nem tudtak adni, csak rendelésre később), tehát ne adja fel más is jó lehet a formula pedig termék függő adott esetben...
(#) Gafly válasza adapter hozzászólására (») Máj 23, 2022 /
 
Az lehet még esetleg probléma, hogy nem ebben az országban él a kolléga.
(#) jani1987 hozzászólása Máj 24, 2022 /
 
A mozgás érzékelőnek milyen az érzékelő sávja? Azért kérdezem mert nemrég vettem egyet és próbálom kitalálni hova tegyem, hogy belássa a megfigyelendő területet.
(#) sargarigo válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 24, 2022 /
 
Ilyen: Bővebben: Link
"Pir range"
Beállsz alá, és kalimpálsz. Ahol elkezd világítani ott megfogott. Nyílászárókra figyelj
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2022
(#) Gafly válasza sargarigo hozzászólására (») Máj 24, 2022 /
 
Ez nem ilyen egyszerű, bár mindenképpen igazad van.
Kezdjük ott, hogy nem tudjuk, hogy a kérdező vagyonvédelmi rendszert telepít, vagy udvari világítást?
Valamint karakterisztikából és beállításból is sokféle van, legjobb példa talán a PET (ami nem palack ebben az esetben), hanem hogy mekkora állat kalimpálásra működjön.
(#) Kovidivi válasza kitartás hozzászólására (») Máj 24, 2022 /
 
Köszönöm neked és Adapternek is. Hogy a szomszédos országban élek, nem olyan nagy gond, biztosan van hasonló, vagy esetleg ugyanilyen termék a boltokban. Ugye a permet nem mérgező? Gyerekek játszanának a fa alatt (persze nem akkor, amikor permetezem, hanem csak utána).
(#) Gafly válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 24, 2022 /
 
Ha nem vagy hal és nem iszod meg, akkor elég ártalmatlannak tűnik.
Egyébként mivel Linzben gyártják, valószínűleg nálatok is lehet kapni.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2022
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 24, 2022 /
 
Ahol én lakom ott Zsákához képest rosszabb a közbiztonság.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 24, 2022 /
 
Lámpa lenne, vagy riasztó amiről kérdezel?
(#) kitartás válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 24, 2022 /
 
Nem igazán mérgező. Persze a mérgező fogalma egy növényvédő szer esetében .............
A réztartalom miatt nem "illik" befalatozi belőle. Gafly kolléga által küldött link jó. Minden fontos infó benne van.
(#) sany válasza kitartás hozzászólására (») Máj 24, 2022 /
 
Ha már mérgezö...
Tegnap itt a közeli kukoricaföldet permetezték, gondolom gyomirtóval. Elment a traktor, félóra sem telt el az őzek már benne legelésztek. Ebbe az évben már vagy 5-edjére szórják, tudom gazdaság...
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Máj 24, 2022 / 1
 
Jövő évben itt megjelenő krokodilok voltak az idei őzek. Genetikára hat.
(#) sargarigo válasza Gafly hozzászólására (») Máj 24, 2022 /
 
Persze hogy nem ilyen egyszerű
A kérdezőnek ez a kérdése
Idézet:
„milyen az érzékelő sávja”
gyakorlatilag bármit jelenthet. Ehhez próbáltam valami segítséget nyújtani.
(#) Kovidivi válasza Gafly hozzászólására (») Máj 24, 2022 /
 
Köszi az infót!
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 24, 2022 /
 
Egyenlőre lámpa lesz rákötve. Utána kamera és csengő.
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 24, 2022 /
 
Az lehet. Meg ránk is. Ja nem, csak a gazra.
Nem dicsekvésnek, de nagymamám anno akkora területet felkapált egyedül, mint amit a traktor beszórt 10 perc alatt. Na jó, nagymamámnak nem 10 perc volt, hanem vagy kb.1 hét. De nem pusztultak el a rovarok, madarak, stb.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2022
(#) antiktelefon válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 24, 2022 /
 
Mozgásérzékelős csengő az jó lesz, minden macska és varjú be fog csengetni hozzád
Pár jól elhelyezett alkonykapcsolós 10W-os led reflektor is megteszi, de amíg munkában vagy, semmi hatása nincs ezeknek, nehezebbé kell tenni a betörést, mint az átlag a környéken és akkor nem nálad próbálkoznak.
Következő: »»   3394 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem