Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3395 / 3546
(#) sany válasza jani1987 hozzászólására (») Máj 24, 2022 /
 
Esetleg egy kutyuli?
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2022

véreb.jpg
    
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Máj 25, 2022 / 1
 
Sok jutalomfalat kell, mitr megtanulja, hogy mikor kell bekapcsolnia a világítást.
(#) kitartás válasza sany hozzászólására (») Máj 25, 2022 /
 
Hát ez az. Valahol bekerül minden használt vegyszer a táplálék láncba. Használjuk egy ideig aztán kiderül róla hogy rettenetesen káros. Pl a glifozát tartalmú gyomirtókat szeretnék sokan eltüntetni. A DDT ről is csak sokára derült ki hogy pusztul tőle az ember is nem csak a krumplibogár. Vannak olyan szerek ami baktérium, vagy gomba hatóanyagot tartalmaznak. Milyen jó ugye nem méreg. Hogy ezekből milyen mutációk keletkeznek több éves használat után azt senki nem tudja. Illetve mivel ezek élő szervezetek az anyagcseréjükkel mit okoznak. A nagyüzemi mezőgazdaság már nem működhet növényvédő szerek nélkül. A kicsi "vegyszermentes" házikertek meg nem tudják ellátni a városi lakosságot.
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 25, 2022 /
 
Én nem a mozgásérzékelő helyett gondoltam.
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Máj 25, 2022 / 1
 
Felénk postás érzékelőként funkcionál.
(#) gyerek67 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 25, 2022 / 1
 
Mennyivel egyszerűbb a jenki postások dolga!
Ugye náluk, ha pakol valamit az út / kert szélén álló leveles ládába, felcsapja rajta a zászlócskát, hogy küldemény érkezett, érdemes belenézni.
Nálunk mi van:
Jön a postás és nekiáll piszkálni a kaput / kerítést, amiről Blöki úgy tudja, hogy az az Ő territoriumának a határa.
Mit tesz? Természetesen támad, hiszen vigyázza a terciát.
A Blökik utálják a postást és nem a zöld ruhájuk és a biciklijük miatt.
Nem kellene esetleg elgondolkodni azon, hogy valamit máshogyan csináljunk?
(#) nagym6 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 25, 2022 / 1
 
Nálunk a postás üvölt "Nagyéééééék", erre a kakas elkezd kukorékolni. Van csengő is.
(#) Suba53 hozzászólása Máj 28, 2022 /
 
Mi a különbség a Mipolan, és a Vipolan cső anyaga között?

Én mindig mipolanként ismertem, de most elkeveredtem egy oldalra, ahol vipolan csöveket árulnak.
(#) Bakman válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 28, 2022 /
 
Lehet, hogy ugyanarról az anyagról van szó, csak a V kezdőbetűs egy elírás/félreértés eredménye. Én is mindig mipolan néven hallottam.
(#) granpa válasza Bakman hozzászólására (») Máj 28, 2022 /
 
A hirdetést nézve, az átlátszót nevezik vipolánnak (víztiszta?). Amúgy vinil (mint a mipolán, PVC), tehát lehetne amiatt is.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2022
(#) Suba53 válasza granpa hozzászólására (») Máj 28, 2022 /
 
Másutt a Víztiszta csövet is mipolánnak hívják. A fene se érti.
(#) granpa válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 28, 2022 /
 
Lehet, hogy "hozzáértők"?
(#) Ódenka hozzászólása Máj 30, 2022 /
 
Tépelődök egy motoros permetező beszerzésen. A szőlő lugasom a ház mellett mindig annyira dús, hogy a hátival nem tudom megfelelően ellátni védőpermettel.
A ház melletti részen Favorit című szőlő terem, nagyon finom, lédús, de a legjobban hajlamos megbetegedni. Ez a háti olyan hitvány, a könyökömön is lefolyik már a permetlé, meg aláállva se jó permetezni, jó lenne valami nem csillag árú motros gépezet. Valakinek ötlettye...?
(#) Macsek71 válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 30, 2022 /
 
Mit szólnál egy lombfúvó és a permeteződ ideiglenes házasításához ?

Mondjuk sok-sok vizet el kellene vele fújatni, mire megtalálod az ideálishoz közelítő beállítást
(#) nagym6 válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 30, 2022 /
 
Motoros permetező a valahányadik szomszédig mindent befúj. Lakott területen nem szabadna.
(#) zolika60 válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 30, 2022 / 1
 
Szerintem ésszel használva nincs azzal baj.
(#) zolika60 válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 30, 2022 /
 
Keress használtat. Például itt. Persze az olcsóbbakhoz kell egy kis barkács véna.
(#) Gafly válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 30, 2022 / 2
 
Válaszd az audiofül megoldást:
Megkeresed a tetvet, és mókusszőr ecsettel bekened a potrohát házi gyümölcs pálinkával.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2022
(#) Ódenka válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 30, 2022 / 1
 
Pont ott néztem éppen. Találtam is egyet Szentesen, hétvégén ott leszek modellrepnapon, ha összejön, ezzel a hátival jövök haza. Vagy kocsival...

40lepedő.jpg
    
(#) Ódenka válasza Gafly hozzászólására (») Máj 30, 2022 / 1
 
Azt hiszem Hasek a Svejk a derék katonában volt hasonló.
Valaki vett irtószert svábbogár ellen és nem használt, panaszolta az eladónak:
- Kitettem a szert, aztán a sváb nem ette meg!
- Nem úgy kellett volna!
- Hanem?
- Meg kell fogni a svábot és beletölteni a szájába.
- Ha már megfogtam, agyon is üthetem, nem?
- Hm...Agyonütni? Az is jó...
(#) Gafly válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 30, 2022 /
 
Azt egyébént miért titkoltad, hogy Szentesen model repnap lesz, és ott leszel?
(#) SALáta válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 30, 2022 /
 
Solo, echo?
A solo elég nagy név, abban nem csalódsz. Még azt nem adták el mint a láncos üzletágat.
(#) szikorapéter válasza SALáta hozzászólására (») Máj 30, 2022 /
 
Echo elég drága, de a Solo minőség azért és többségében 3 év garit is ad, pláne nagy a kiegészítési "lehetősége".
Ezt a kínait felejtsd el , csak szívás van vele. Többségében a gyujtómoduljuk hal meg, természetesen totál random hibákat produkálva (mi már nem is javítjuk a típust), de amit a kolléga írt Solo azért elég jó minőség és jó a szervízháttér.

Szakkereskedőként megragadnak a dolgok, de pl Oleo-Mac motoros hátija pl az MB800 hiába nagyon jó ha drága mint a méreg, olcsóból meg inkább mondjuk Kasei-t vennék mert kb 80E ft, 1 év garral , cserébe van nyomásfokozója és tud 8m körül is függőlegesen ami egy kínai géptől jó, de hiába kínai legalább nem olyan rossz mint az alább említett vas.

Ha keresel gépet írj nyugodtan szívesen segítek kiválasztani a megfelelő modellt.

U.I.: Ódenkának szántam a hozzászólást bocsi.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2022
(#) kitartás válasza Ódenka hozzászólására (») Máj 31, 2022 /
 
Azt hiszem pont ilyenem van. Bár ezekből ha jol tudom készült szivattyús és szivattyú nélküli változat is. Nálam bevált.
(#) nagym6 hozzászólása Máj 31, 2022 /
 
Nem találok topicot videoszerkesztéssel kapcsolatban.
Ha mégis van, kérném áttenni. Köszi.
Akkor itt kérdeznék: A Power Director "Ultra" és "Ultimate" között mi lehet a különbség? Árban 19e., ill. 51e. Házi szerkesztéshez kellene, nem profi munkához.
Köszönöm.
(#) majkimester válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 31, 2022 / 1
 
(#) nagym6 válasza majkimester hozzászólására (») Máj 31, 2022 /
 
Köszi. Így már látom.
(#) SzervízMacska válasza majkimester hozzászólására (») Máj 31, 2022 /
 
De jó, hogy megint van egyszer fizetős változat. Én is köszönöm a linket!
(#) Ódenka válasza Gafly hozzászólására (») Máj 31, 2022 / 1
 
Nemis titkótam. Mivel az autóm motra megtojt, így egyik barátommal megyek, aki szintén modellező. Ez ma már biztosra ígért, előtte nem volt az.
Remélhetőleg a MIG3-am végre be lesz repülve, az újjászületett. Mert utoljára ott esett le több évvel ezelőtt.

MIG-3.JPG
    
(#) Ódenka válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 31, 2022 /
 
Köszönöm Péter!
Az a helyzet, nem sok az a lugason elterülő szőlő, amit a hagyományos kézzel feszgetett permetező nem visz át, de annak egy része mindig pereneszes, meg lisztes lesz.
A szomszédban, anyósomnál van néhány szilvafa, meg körte - az mindig beteg - ahol használnám.
Azt hiszem, van egy Solo nevű gép, szeretett apósom hagyatéka, de talán egyszer bírtam használni, szerintem a metiles, vizet felvevő és mindent eldugító benzin az oka.
Legutóbb annyit rángattam a madzagját, hogy már kileffent majdnem az orrom, de csak nem akart menni...
Keresgélek valami olcsóbb, de azért megnyugtatóan működő gépezetet, az a 80 körüli már kicsit sok a krőzusi nyugdíjamra tekintettel...
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2022
Következő: »»   3395 / 3546
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem