Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3404 / 3553
(#) zolika60 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Gratulálok hozzá.
(#) gyerek67 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Gratulálok!
(#) Skori válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Gratulálok!
(#) Kari55 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Gratulálok!
(#) gyerek67 válasza gyerek67 hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
A matek ötös az miatt is tetszik, mert van eszed és tudod is használni!
Hát akkor: GYERÜNK!
(#) tufatofu válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Gratulálok! Fizika vagy kémiából már nem kell érettségizni, 35 éve még kellett valamelyikből?!
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2022
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Gratula.
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
A görögöket vagy a rómaiakat húztad töriből szóbelin?
(#) Udvari Zsombor válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Nekünk nem is volt fizika meg kémia, fizika csak az első évben volt, utána semmi.
(#) zolika60 válasza tufatofu hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Választható tárgyak voltak. Én például fizikából érettségiztem. (1978-ban)
(#) Udvari Zsombor válasza sany hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Mivel nem írásbeliztem (felmentés), ezért két tételt kellett húznom: az első az "1956-os forradalom", a második az "1. világháború" volt. Évszámok megjegyzésében sosem voltam jó, de legalább pici forrást kaptunk a tételek mellé és engedélyezett volt a történelem atlasz használata is, amiben több minden benne van.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2022
(#) gyerek67 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Mi annak idején őszintén sajnáltuk, hogy a történelem érettségin nem használhattuk az általunk "kibővített" négyjegyű függvénytáblázatot...
(#) Udvari Zsombor válasza gyerek67 hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Matek órákon egyszer se jegyzeteltem, leálltam vele, szóban pofáztam bele a feladatokba. Persze dolgozatoknál kötelező volt írni, de valahogyan túléltem. Kedves tanárunk van, a tételekbe próbált minél könnyebb feladatokat beilleszteni, 6 elég könnyű feladatból állt a szóbeli: delikvens megkapja a feladatokat egy kis lapocskán (a tételt), kap mellé egy A/4-es négyzethálós lapot, a felkészülési idő alatt megoldja a feladatokat, melyeket feleléskor szóban szépen levezet. Egy feladatot nem írtam le, de miután rámutatott a tanár, hogy hol van a függvénytáblában, szépen levezettem azt is. Egy másikat kellett korrigálnom, de hibátlanul korrigáltam.

Jelenleg a nyáron azt várjuk, hogy fog-e indulni ötödév, mert akkor maradnék még egy tanévet informatikusnak (nem tudom pontosan megnevezni), viszont ha nem, akkor keresünk majd valami nekem való helyet, ahol lehetek majd.
(#) Udvari Zsombor válasza gyerek67 hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Az érettségik megkezdése előtt szigorúan átnézik a függvénytáblákat és atlaszokat, hogy csak a "nyomdailag készült" eredeti tartalma lehet benne. Nálunk kuzárólag oldaljelölő kis öntapadós cetliket engedélyeztek benne hagyni a függvénytáblában, de azokra se írhattunk semmit.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2022
(#) antiktelefon válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Pár éve már hivatalosan nem lehet kronológiás atlaszt használni érettségin. Vidéken lehet elnézőek voltak, de ha a mozaikos kronológiás atlaszt használtad akkor nagyon jól jártál és nem kis előnyhöz jutottál, az alapján arról is lehet beszélni, amiről fogalmad sincs. Mondjuk ennek a két tételnek külön térképei vannak sok infoval, nekem a középkor utáni évszázadok Kárpát-medencéjenek vallási és etnikai alakulásai voltak még sok éve szóbelin.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2022
(#) Udvari Zsombor válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Nekünk egyetlen atlasz volt engedélyezve (aminek a címlapján egy mobil van kézben tartva), abban van hátul egy képes időcsík dupla oldalon, de azt nem használtuk, a térképeken pedig tudni kell, hogy mit keres az ember ‒ valamicske tudás nélkül az se ér sokat.
(#) mnyugger válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Nekünk is. Utána elektrotechnika volt még 3 évig.
(#) mnyugger válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Én meg villamos erőművekből.
(#) Udvari Zsombor válasza mnyugger hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Ha jól láttam, valamelyik utánunk indult évfolyamnak már volt valami "bevezetés az elektronikába" szerű órájuk, ilyen nekünk még nem volt. Mi virtuális szimulációkkal tanultuk a hálózatokat és Visual Studio programban kódolgattunk C# nyelven meg CSS/java/HTML nyelven is az utolsó évben.
Persze szereltünk számítógépeket is: teljes szétszedés, processzor újrapasztázás, teljes összeszerelés, merevlemez particionálás, operációs rendszer telepítése (Win10), driver keresés/telepítés, nyomtató beállítás, stb.
A jelenlegi számítógépemet teljes egészében én válogattam össze és rendeltem meg jópár éve, saját magamnak vagyok a teljes körű "rendszergazdája", ritkán picit anyámnak is besegítek a gépével, de kéréseket nem vállalok.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2022
(#) gyerek67 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Idézet:
„Matek órákon egyszer se jegyzeteltem, ....”

Hát, ha valaki mindent meg tud jegyezni....? SIKERÜLT!
Idézet:
„kap mellé egy A/4-es négyzethálós lapot,”
Hűha, tehát nem kockás papírt! Emiatt kapsz tőlem egy külön jópontot! (Nem mintha ez így utóbb bármit is számítana, de a fogalmazásod előtt le a kalappal!)
Idézet:
„a nyáron azt várjuk, hogy fog-e indulni ötödév, mert akkor maradnék még egy tanévet”

Tanulj, tanulj!
A fiaimnak is mindig azt mondtam:
Amit Te egyszer megtanultál, azt már SENKI sem veheti el Tőled!
Idézet:
„Az érettségik megkezdése előtt szigorúan átnézik a függvénytáblákat és atlaszokat,”

Nálunk csak átpörgették, hogy nincs-e benne "extra" lap.
(#) gyerek67 válasza mnyugger hozzászólására (») Jún 23, 2022 / 1
 
ÜHÜM!
Éreztem én, hogy van "valami érintettséged"!
(#) mnyugger válasza gyerek67 hozzászólására (») Jún 23, 2022 / 1
 
Pontosabban villamos művekből, de ebben benne vannak az erőművek is.

Ígéretem volt, hogy Pakson dolgozhatok, csak várnom kellett 3 évet amíg felépül.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2022
(#) gyerek67 hozzászólása Jún 23, 2022 /
 
Apropóc:
Talán már kérdeztem, de nem emlékszem a válaszokra (mit csináljak, én sem leszek már fiatalabb):

Érettségizett itt rajtam kívül valaki még a Corvin Mátyás Híradásipari Szakközépiskolában?
(#) gyerek67 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Nekem négyes lett a matek érettségim, egyetlen pont híján ötös lehetett volna.
A matek tanárnőm reakciója:
- Ide figyelj, Viktor!
- Itt küzdöttem veled négy éven keresztül, kettesek, meg hármasok között, erre írsz egy pont híján egy ötös érettségit?!
Nem tudtam mit mondani, és ezúton is szeretnék elnézést kérni Éva nénitől...
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Én a II.világháborút húztam ki töriből szóbelin. 5-ös lett.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2022
(#) gyerek67 válasza mnyugger hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Ó!
Miért nem jöttél segíteni építeni?
Én máig irigylem azokat az embereket, akik összerakták és üzembe helyezték ezt a műszaki csodát!
Nekem már "csak" üzemeltetnem kell.
Vigyázok rá!
(#) mnyugger válasza gyerek67 hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Azt a munkát nem kínálták fel.
Azután meg jött a gyerek, lakás.
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Jún 23, 2022 / 1
 
Elsőre úgy olvastam, hogy a második világháborúban húztam ki.... Régen volt.
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Kihúztam, de már vissza is jöttem.
(#) sany válasza gyerek67 hozzászólására (») Jún 23, 2022 /
 
Megbecsülendő csoda az biztos.

Én csak azt nem értem, hogy tudod viszonylag gyorsan elterjedni ez atomenergia a világban?
Következő: »»   3404 / 3553
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem