Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3405 / 3551
(#) mnyugger válasza sany hozzászólására (») Jún 23, 2022 / 1
 
A villamosenergiára (is) óriási (volt) az igény.
(#) Gafly válasza gyerek67 hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Idézet:
„Nekem már "csak" üzemeltetnem kell.
Vigyázok rá!”

Évente mindenben ki kell cserélni púpos kondenzátorokat.
Ami azt illeti amikor ott jártunk, már eléggé dudorodott már mindkét vége szegénynek.
(#) gyerek67 válasza sany hozzászólására (») Jún 24, 2022 / 1
 
Egyszerű a válasz: háború.
Olvasok egy jó könyvet.
Immár harmadszor.
Címe: Az Atombomba története.
Érdemes elolvasni, nagyszerűen írja le ennek a tudományágnak a "robbanásszerű" fejlődését.
Újdonság volt, mindenki ezt kutatta, "hullottak" a Nobel-díjak, mint az őszi légy.
Pláne, mikor rájöttek, hogy ezzel őrült nagyot lehet durrantani...
(#) gyerek67 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Én nem tudom, Neked honnan vannak ilyen megérzéseid:
Most fogjuk kezdeni!
(#) sany válasza mnyugger hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
A modern fizika elégge új mèg. Habár tudom, nagy már a technikai hátterre a kutatásoknak,stb.. De mégis, kordában is kell tartani azt a hatalmas energiát, ami ott felszabadul. Az meg nem mehetett egyik pillanatról, a másikra, szerintem. És mègis építettek már, akkor "sokat" belőle. De tudom, a hidegháború...
(#) szidom hozzászólása Jún 24, 2022 /
 
Sziasztok!
Tudja valaki hogy Iklódbördőce közbiztonság szempontjából milyen ?
Érdemes ott ingatlant vásárolni, vagy jobb távol maradni?
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2022
(#) Gafly válasza gyerek67 hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Skłodowska személy szerint nagy kedvencem.
Nagy írónk is megemlékezett róla:
Idézet:
„"És hogy mi a sugárzás, erről félelmesen szép példázatot hallottam Zsebők Zoltán barátomtól, a röntgen-professzortól. Párisban járva két ízben is felkereste a Sceaux-i temetőben a Curie-házaspár sírját. Már évtizedek óta fekszenek a nedves földben, sejtjeiket régen elbomlasztotta a halál. De a sok évtizedes munka közben a rádiumsugárzás végleg beépült csontjaikba, ma is ott van, és jelzi sírhelyüket. Ha senki nem lenne a temetőben, hogy megmutassa, merre van a sír: egy egyszerű Geiger-Müller-számláló élénkülő lüktetése odavezetné a látogatót. Az ionizáló sugárzás törvényei szerint 1580 esztendőnek kell eltelnie ahhoz, hogy a Curie-házaspár sírjából érkező jelek erőssége felére csökkenjen."

Kiment ő is a Sceaux-i temetőbe. "Nem volt Geiger-Müller-számlálóm. Az őrt kellett megkérdeznem, merre találom Eve és Pierre Curie sírját."”
(#) tufatofu válasza szidom hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
A KSH adatai alapján, a grafikonból az következtethető, hogy aranyfoggal nem tanácsos ásítani, de lehet téved a statisztika

bördőce.jpg
    
(#) szs hozzászólása Jún 24, 2022 / 1
 
Ha valaki a napokban mag szeretné tankolni a kis autóját, figyelmébe ajánlom:
Ma reggel teletankoltam a kis teherautóm, 761/2liter fért bele. A benzinkutas néni némi határozatlanságot mutatitt, majd előkapta a papírkáit. Kiderült: ma már a kedvezményes ár már csak 50liter alatti tankolásra vonatkozik...
Én MOL kártyával tankolok, tehát fizetési nehézségek nem adódtak, de ha kp-val fizetnél, elég bajt tud okozni, ha kb 38000 ft-ot számoltál, aztán kb 64000-t kell fizetni...
(#) gyerek67 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Én is mélységesen tisztelem a munkásságát!
Két Nobel-díjat ért.
És viszonylag korán ment el, mert halálában nyilvánvalóan közrejátszott az a sugárterhelés, melyet a kutatás során szenvedett el.
(#) gyerek67 válasza szs hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Most a vicc jutott hirtelen az eszembe:
- Képzeld, tegnap este a kúton egy csomó vadonatúj káromkodást tanultam!
- Hogyhogy?
- A mellettem álló kamionos megtankolt a kocsijába 800 liter benzint!
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Az új arany.
(#) nagym6 válasza szs hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Sőt azt is belengették, hogy hiány lehet.
(#) gyerek67 válasza sany hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Én is arra gondoltam, hogy amikor hétvégén baráti látogatásra megyünk valakikhez:
A háziasszony megkapja természetesen a virágot, és/vagy a bonbont,
a házigazdának pedig nem valami nemesebb bort viszünk, hanem egy kétliteres pillepalackban minőségi 100-as benzint, vagy gázolajat....
(#) szs válasza gyerek67 hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
A dizsibe' sem fux, meg rolex-el virítunk. Marmonkannával!
(De ezt nem én találtam ki)
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2022
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 

Ne a nőt, a teli marokkannát nézze! - Mondaná K.György a reklámba.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2022
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Jún 24, 2022 /
 
Ma éjjeli dátummal kaptam egy ilyen emailt: lásd kép. ↓ Nem "spam"-ba ment, hanem rendesen a beérkező levelekhez. Levél tárgya: "Csomagja a fizetés visszaigazolás��ra vár !"
A "kattints ide" link tartalma: "https://canadalaugh.com/css/" (azért tettem idézőjelek közé, hogy ne legyen kattintható)
Úgy tűnhet, hogy a lejjebb lévő, zárójelben lévő link jó, de kurzorral rámutatva ugyanaz a fentebbi url kerül elő mögüle, valamit az az egész sor eleve gyanús, mint ha nem is magyarul lenne.
Valamint volt az email mellé egy "csatolmany1.txt" fájl is, ami csupán az email szövegét tartalmazta, de az összes ékezetes karakter hiányzott belőle.
Szerintetek ez most mi akar lenni??
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2022
(#) Frankye válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Simán átverés. Rengeteg ilyen levél kering netszerte, a spammerbotok pedig épp az ilyenek miatt figyelik a nagy forgalmú oldalakat, mint a HE is, hogy ha nyilvánosan kiír valaki egy e-mail címet, már veszik is fel a listájukba, mint vélhetően élő cím. Utána pedig ilyenekkel, és kéretlen reklámokkal árasztják el.
(#) Udvari Zsombor válasza Frankye hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Meg is nyomtam a "spam" gombot az email felületemen, hogy megjelöljem, azonnal áthelyeződött abba a kategóriába. Majdnem jó volt, de az URL-ek gyanúsak voltak és az utolsó sor lefordítatlan maradt, ami jobban növelte a gyanússágot, ráadásul a pénzösszeget is "HUF" tüntették fel "Ft" helyett.
(#) kameleon2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Nálunk könyvtári példányokat osztottak ki. (1988). ott nem volt mese, tudni kellett.
(#) Udvari Zsombor válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Nálunk aki elhozta a saját függvénytábláját és atlaszát, amit a négy tanév alatt használt, az használhatta azt, de meg kellett felelni az ellenőrzésen, hogy tényleg semmi sincsen bele írogatva. A függvénytáblában kizárólag az öntapadós oldal jelölők maradhattak, de azokra se volt szabad írni semmit sem.
(#) Suba53 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Simán próbálkoznak lenyúlni némi pénzt a hiszékeny, figyelmetlen emberektől.
És ezek szép számmal vannak net közelben.
Elképesztő dolgokat lehet néha olvasni, hogy milyen mesékkel tudtak átverni embereket, akik azután már bottal üthetik a pénzük nyomát. Észnél kell lenni!
(#) Udvari Zsombor válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Én mindig tudom, hogy rendeltem-e valamit, és általában valami futárcég szokta hozni a csomagokat, nem maga a Posta. Velem nem tudnak kiszúrni!
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2022
(#) Suba53 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Főleg hogy tanultad is az informatikát.
De te is tudod, nagy az Isten állatkertje, simán megélnek a hiszékenyekből jó páran.

Sok évvel ezelőtt nagynéném férje a miskolci piac mellett a parkolóban vett egy SONY camkordert jó olcsón. A hivatalos ár töredékéért, de így is volt vagy 60.000.- Ft
Nagy boldogan vitte haza, de amikor ki akarta próbálni, se kép se hang. Kérte, hogy nézzem már meg, és amikor belenéztem, mutattam neki hogy egy üres készülékházat vett.
(#) sargarigo válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Nekem apósom vett kamionról honda aggregátort! Nagy büszkén mutatta a szerzeményét, én meg néztem mint a luki nyúl, hogy kettő adattáblája is volt, két különböző teljesítmény értékkel. A flex-próba megmutatta hogy mit tud (semmit). De legalább vett mellé egy légkulcsot levegő nélkül (de minek?), és egy hegesztőt, amit be se kapcsolt azóta. Mondjuk egy 10 éve. A hilti vésőkalapács is érdekes bordós színű volt. De legalább forgott. Az egész hóbelevancot vette 80k.-ért. Ákcijó
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2022
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Ha már mint írtad idézem:
Idézet:
„"Számítógép karbantartó" szakmai végzettséget szereztem.”


Akkor tudnod kellene, vagy legalább illene, hogy egy ilyen és ehhez hasonló e-mailek, illetve egyéb megkeresések mind csalások, adathalász oldalak által generált spamek. Ha meg semmit se rendeltél, akkor meg még a lényeg is ott van, hogy ez bizony csalás...
(#) Ódenka hozzászólása Jún 24, 2022 /
 
...és most valami teljesen más.
Ma reggel és most délután is a sárgabarack fán, gyümölcsön korzózott egy ilyen bogár.
Lemártottam izopropil alkoholba a fotózkodás miatt. Kb. katica méret, laposabb és gusztustalan. Hátha valaki ismeri és lehet-e tenni valamit ellene, mert a barack leérik a következő hét folyamán igencsak...
Hogyan kártevősködik, kukacot implantál, vagy "csak" nedvszívóskodik...?

bogár.jpg
    
(#) Suba53 válasza Ódenka hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Bogárhatározó volt már? Mindenre van már valamilyen app, nézz utána, hátha.....
(#) bbb válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Google lens - kép alapján keresés elég jól működik.
(#) Ódenka válasza Suba53 hozzászólására (») Jún 24, 2022 /
 
Próbáltam a kép alapján kerestetni a guglival, az jött ki: parazita. A fene se gondolta.
Attól félek, vegyileg már nincs értelme fellépni, olyan rövid a hátralevő idő.
Némelyik barackon ketten is viháncoltak. Majd utánanézek amiatt, hogy jövőre időben felléphessek ellenük. A leveleket is eszi valami, de nem biztos, hogy ez bogár.
Következő: »»   3405 / 3551
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem