Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   3555 / 3558
(#) Udvari Zsombor válasza zamatőr hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Ha nem az asztalra tette, akkor a c:\Users\<felhasználónév>\Videos\ mappában keresd, alapértelmezésül oda teszi a video felvételeket.

@bbb Nálam a Fraps teljesít szolgálatot, aktiválás nélkül bmp formátumba tud képernyőképeket készíteni és vízjelet tesz a képernyő videó tetejére, ezeket leszámítva kifogástalanul működik.
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Szerintem is az lészen, hogy puffog még kicsit magában/fórumon, aztán belenyugszik (más reális alternatíva hiányában)...
(#) bbb válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Csak halkan megjegyzem, hogy amit én ajánlottam, az
1) ingyenes
2) teljes értékű
3) nem rak semmi vízjelet
4) win7 alatt is működik
5) gyengébb gépen is elfutkorászik anélkül, hogy lassítana
6) remekül konfigurálható, hogy pl. az egérkurzor köré rakjon egy átlátszó kört, kattintáskor váltson színt (külön jobb- és bal gombokra)
7) hangot is vesz
8) több képernyős rendszeren is működik
Egyetlen hátránya, hogy ha a saját codecjével van a felvétel (azzal célszerű gyengébb gépeken), akkor még egyszer át kell konvertálni, de ezt amúgy is megteszi az ember, ha teljes képernyőfelvételt készít, hogy a nem kellő részeket kivágja belőle, esetleg saját hangot rakjon alá.

Ha csak képernyőképeket akarnék készíteni mondjuk hibafeltáráshoz, arra meg ott a psr, ami win7-től kezdve beépített segédeszköz és szöveges kommentárt is fűz ahhoz, amit csinálsz.

Win10 és utána már elég lenne a GameBar használata, amit a windows+g gombok együttes lenyomásával hív elő az ember.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2024
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Aaaaz nem úgy van: Van hivatalos térképszelvényem, régi is, új is. Nem egyezik a "kimérttel". A Balaton felőli szomszéd nem tudja elbirtokolni azáltal, hogy elkerítette. Megkérdeztem hivatalos helyen (földhivatal, ügyvéd). Nincs semmiféle egyezség, önhatalmúlag kerítette el.
4-6 hetenként 3 nap elég a kertész (Nyúl).
Győzném én -akár hetente is-, ha a szerviz nem ülne egy éve a gépemen.
(#) Skori válasza Skori hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Tudtok olyan egyszerű, free programot ajánlani, amivel pl. ezt a video-t tudnám megvágni, úgy hogy csak a lényeg maradjon, azaz körben levágni a képernyő érdektelen részeit, és esetleg a hosszából is levágni.
Tehát az eredeti 4480x1440 felbontás helyett kb. fullhd, de nem zoom-olással, hanem kivágással.
Nem soksávos, fullextrás, pilótavizsgás program kellene, és jó lenne, ha nem fizetős, hanem valami free program lenne. Régebben virtualdub-ot használtam, de ezzel nem tudok megnyitni pl. mp4 fájlokat, ill. ilyen fajta vágást nem tud.
(#) bbb válasza Skori hozzászólására (») Máj 26, 2024 / 1
 
Virtualdub megnyitja neked az mp4-et is és tud ilyenfajta vágást is, csak picit kell vele trükközni... Kell hozzá az ffmpeg és onnantól megy a megnyitás. A levágás pedig úgy működik, hogy hozzáadsz egy "null filter"-t, s ekkor aktív lesz a "crop" lehetősége.
De ha másik programot használnál, akkor alternatívák:
avidemux
OpenShot Video Editor
ffmpeg (igen, ez konzolos cucc, de attól még jó)
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2024
(#) Skori válasza bbb hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Köszönöm! Az avidemux-ot kipróbáltam, jól működik.
Ebből - ez lett.
Mondjuk valamiért olyan "fátyolos lett" mintha a fényerőt állítottam volna (nem fekete a fekete), pedig semmilyen egyéb szűrőt nem tettem be.

Amúgy a virtulaldub és az ffmepeg hogyan hozható össze, mit kell trükközni vele?
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2024
(#) Skori válasza Skori hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
(#) bbb válasza Skori hozzászólására (») Máj 26, 2024 / 1
 
Bővebben: Link Kell hozzá ez a plugin, s utána menni fog. Mondjuk a levágás nekem kifagyott rajta a virtualdubban, de megnyitni megnyitotta a videódat Az ffmpeg jó kis eszköz, én simán konzolosan is szoktam használni (pár példát látsz a honlapomon is belőle, hogy mikre).
(#) Skori válasza bbb hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Hogy lehet rávenni a virtualdub-ot, hogy ne csak AVI-ban metsen? Az ffmpeg elvileg alkamas lenne mindenféle fájlhoz nem?

Szerk: megvan, a virtuakldub2-t kell letölteni, az alapból tudja...
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2024
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Három napot ott voltunk, sem régi, sem új, de igazándiból semmiféle térkép/okmány nem jött szembe.
Hohóval nekiálltunk volna a "felvidéknek", de azt mondta hogy "kötésig érő gazban nem gázol, innen is látja".
(#) sany válasza granpa hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Ha eladnád véletlen a telket, akkor fel kellene szedni az oszlopait nem?
Milyen a gép? Fűkasza?
(#) szs válasza granpa hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Persze, azvelbirtoklás tényleg nem úgy (egy év) alatt megy, mint állíttatott. Évtizeden túli birtoklas kéne hozzá, ellenmondás nélkül, és jogszerűen.
De úgy látom, egyik sincs meg. Ellent is mondasz, és nem jogszerű egy elkerítés.
(Minden ellenmindás után újrakezdődhet egy elbirtoklás a maga tizenéves birtoklással, de ahhoz új birtokos is kéne. Hiszen az eredeti már nem jóhiszemű elbirtokló, ha egyszer ellenálltál. De a valóságban az nyeri meg, aki jobban bírja. Vigyél fehér lovat neki, mielőtt neked visz
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Idézet:
„Milyen a gép? Fűkasza?”

MTD önjáró traktor, nem lehet szétszedni, 3 villanyos tologatós, 2 benzines tologatós, vállon leffegtetős megszámlálhatatlan.
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Az egy év a birtokháboritásra vonatkozott.
Én is feljelentettem a szomszédot, jól megbüntették 10 000 .-
Hat lakás, csak kikőhögték valahogy (amúgy semmi nem változott tőle).
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
Ha szóba került volna (mint kíváncsiság) előveszem. A "kötésig érő gaz" az ismertetett ok miatt hiányzó fűkasza miatt van.
(#) granpa válasza szs hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
A jegyzőnek jeleztem, jegyzőkönyveztettem (elég banga szegény). Sajnos marad a saját költségen kiméretés és a beláthatatlan idejű polgári per. Valószínű, hogy én bírom tovább, mert áttételes a pali (szürke már a színe).
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Máj 26, 2024 /
 
2025 RÁBAFTA, akkor visszatérünk rá.
Nekem annyira nem tetszik a dolog, de "no vau".
(#) Ge Lee hozzászólása Máj 27, 2024 /
 
Egy kis tavasz. A rozsdafarkú fiókái már kirepültek a fészekből, de még etetik őket, ez most megpihent az ablakpárkányon amin nem is csodálkozom, mert olyan dundi mint a gombóc artúr, ilyen testtel és kevés edzéssel nem lehet könnyű repkedni.

Nem tudja valaki, hogy a képen lévő virágnak mi a becsületes neve? Amíg a virágja nem jön ki, addig az egész csak olyan mint valami lapulevél.
(#) granpa válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 27, 2024 / 2
 
A nejem mondja, hogy MUSKOTÁLYZSÁLYA (SALVIA SCLAREA VAR. TURKESTANICA) a virág.
(#) bbb válasza Ge Lee hozzászólására (») Máj 27, 2024 / 2
 
Ha egy virágról nem tudod eldönteni, hogy micsoda, akkor érdemes guglit megkérned, hogy legyen kedves és kép alapján keressen hasonlókat. Utána nagyon gyorsan kapsz jó eredményt Én is párszor kipróbáltam már, mikor a kínaiaktól rendelt magból nem az kelt ki, amit elvileg rendeltem...
(#) Sany77 válasza Fery hozzászólására (») Máj 27, 2024 /
 
Csavart itt keress
(#) Macsek71 hozzászólása Máj 27, 2024 /
 
Tisztelt Sokat Tapasztalt "Kollegák" !

Szeretném véleményeteket kérni az alábbi témában :

Laprafúrt rendszerű zárbetét szorulósra váltott ( lehet kenésért kiált ? )
Mi a javaslat szerintetek :
1, csakis a gyári zárolajzó spricc...
2, csakis a csodaszer WD40
3, mindegy, csak csússzon... jó lesz bele a kontaktspray is...
4, az egyéb helyeken jól bevált orsóolaj is megteszi ...
5, hagyjam így a fenébe, majd pár hónap múlva a csere megoldja
(#) granpa válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 27, 2024 / 1
 
Ezeknek a zárbetéteknek a kenés gyorsítja az erodálódását. Gyenge anyagból van, elkopott; csere egy jobb minőségre. A faggyú tud időleges segítséget nyújtani, az siklatja a bekerült szennyet (lerágódott részeket). Némi haladék.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2024
(#) VIM válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Szia! Hogy érted azt, hogy szorulósra fogta? Amikor tolod bele a kulcsot a zárhengerbe? Ha igen és a henger sárgrézből van akkor zárolaj vagy műszerolaj vagy vékony de tiszta olaj bejutatva megoldja a problémát. Ha benti zárhenger kint van használva akkor abban a rugók tönkremehetnek, berozsdásodhatnak. Ámbár az ilyen zárhengereknél nem tapasztalható rövid élettartam vagy kopásból eredő meghibásodás.
(#) mateatek válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 28, 2024 / 4
 
Ha jól értem, akkor zárhengerről, zárbetétről beszélünk? Mert ha arról, akkor azt soha nem szabad olajozni. A kulcsra került kosz beleragad a zárbetét apró kis alkatrészeihez az olaj miatt és pont ez miatt válik működés képtelenné. Zárbetétnek csak grafitot szabad adni. Szorulós, nehezen működő zárbetétnél már az is nagyon sokat segít, ha a kulcsot egy grafit ceruzával addig satírozzuk, amíg grafitporos lesz, majd ezzel a kulccsal megjáratjuk. Inas koromban letörte volna a mesterem a kezemet, ha megolajoztam volna egy zárbetétet.
(#) Macsek71 válasza granpa hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Egy a képen láthatóhoz hasonlóról van szó ... Anno az eladó szerint "jobb minőségű" ezért kicsit drágább...

A tünet : ropogósan, akadozva megy be a kulcs, de nem kell nagyon erőltetni .

~3 éve használjuk, kb. naponta 2-4* van használva ( 4000 kulcs be-ki ...)
Lehet valóban csereérett lesz ?

B3500.jpg
    
(#) granpa válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Ez is a tervezett elavulás áldozata. Valamint a spórintásé. Nálam 30+-os cilinderzárak, lakatok működnek kiválóan.
(#) bbb válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 28, 2024 / 1
 
Kis WD40, kulcsot ki-be néhányszor és megforgatni, aztán jó lesz. Az a petróleumos cucc majd kitakarítja belőle a koszt. Utána ha akarod, még nyugodtan grafitozhatod is, baja nem lesz tőle (ezt én kihagytam). Mióta így megkezeltem az itthoni zárat, azóta nem akad benne a kulcs egyáltalán és könnyedén lehet forgatni. Eljátszottam ezt a postaládával is, amit előtte alig bírtam nyitni/zárni, azóta (három éve) nincs vele gond, pedig új korában se volt igazán jó...
(#) VIM válasza mateatek hozzászólására (») Máj 28, 2024 /
 
Jaaa, hogy innen vetted a grafitot. Én minden esetre maradok a zárolajnál mint pl. a jégoldós zárspré de ezt is csak akkor ha szükség van rá, oknélkül nincs is szükség kenésre.
Következő: »»   3555 / 3558
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem