Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orion hs 280 - 282
 
Témaindító: rolandosss21, idő: Okt 23, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 23
(#) rolandosss21 hozzászólása Okt 23, 2007 /
 
Sziasztok! Van egy Orion Hs 280-as mélyem és azt szeretném meg tudni, hogy a 0,25mm-es vastagságú réz drót amiből a tekercs készül abból hány menet szükséges ahhoz hogy ki adja a 8ohmot? Remélem nem fogalmaztam bénán és meg értitek mert fontos lenne. A válaszokat előre is köszönöm.
(#) ferci válasza rolandosss21 hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Először táblázatból kinézed a fajlagos ellenállást... hány méter lesz, utána megméred a tekecsátmérőt, kiszámolod a kerületet és osztod a métert...
Ha jól emlékszem, 0,0175 ohm/mm^2.
(#) ferci válasza rolandosss21 hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Jó lenne, ha megmérnél egy hasonlót, mert az egyenáramú ellenállása cseppet kisebb, mint 8 ohm.
100-150 menet lesz kb., átmérőtől függően.
(#) Dzsoni hozzászólása Okt 23, 2007 /
 
Neked a sima rezisztiv ellenallasertek kell, nem az impedancia! Az elobbi az 6 Ohm koruli, es az utobbi a 8 Ohm! Erre figyelj!
(#) ferci válasza Dzsoni hozzászólására (») Okt 23, 2007 /
 
Azt írtam...
(#) Dzsoni hozzászólása Okt 23, 2007 /
 
Igen, csak akkor meg nem lattam az uzeneted... akkor kuldted el mikor en az enyemet megirtam, bocs
(#) shalafi66 válasza rolandosss21 hozzászólására (») Okt 24, 2007 /
 
0,224-essel van tekerve eredetileg...
(#) ferci válasza rolandosss21 hozzászólására (») Okt 27, 2007 / 4
 
Nos, figyelembe véve az előző pár hsz-t, akkor így számold ki - a tekercsátmérőt ( ill. egy hasonló ellenállását a biztonság kedvéért ) mérd meg hozzá és válassz...
Adott shalafi66 adata és a te drótod, valamint kb. pár lehetséges érték.
(#) shalafi66 hozzászólása Okt 27, 2007 /
 
Annyit tudok még, hogy a tekercselési magasság kb. 19mm volt, az Re pedig viszonylag magas, 7,6 Ohm körüli. Bár ha így van, ez az ellenállás a mai rezekkel 19mm-es magasságnál csak 0,2-es huzalból jön ki.
(#) psytrees hozzászólása Feb 1, 2008 /
 
Sziasztok

Van nekünk a párommal egy csodálatos orion hs 280-as hangfal párunk. Szentimentális okok miatt nem szeretnénk tőle megválni viszont sajnos eléggé lepukkant az évek során (recseg, az egyiken a magas nem szól a másikon a közép). Van egy alap technikai érzékem, de az hogy kicseréljem újakra, más típusúakra a sugárzókat, már meghaladná a képességeimet ezért arra gondoltam első körben, hogy be lehet-e szerezni az eredetivel megegyező jó állapotú használt sugárzókat? Vagy az eredetivel megegyező tulajdonságú,de más típusúakat szereljek bele?
Azonkívül gőzöm sincs hol, mennyiért, hogyan kezdjem el, persze nem az a bajom hogy nem tudom szétszedni, az még megy de ennél jobban elrontani sem akarom
Esetleg ha nem minősül reklámnak akkor ha tudtok ajánljatok nekem egy szakit Budapesten vagy a környéken aki ennek a művésze és a fésztufész találkozás is lehetséges, ha én nem boldogulnék vele.

Előre is köszi és bocs a hosszért
(#) aflmor válasza psytrees hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
shalafi66 -nak írj mailt. Vagy "látogass" el hozzá.
(#) GARFIELD13 válasza psytrees hozzászólására (») Feb 1, 2008 /
 
Szia!
Ne cseréld le a hibásakat másokra, hanem próbáld megjavíttatni, vagy eredetivel pótolni, csak úgy lesz az igazi! A javításd bízd szakemberre, ne próbálkozz vele.
Shalafi Mezőkövesd, nekem már csinált pár videotont, merem ajánlani.
Budapesten én a Sonidóban javíttattam HS 280-ast.
Nekem egy közép és a mélyek nem szóltak benne. A középnél, szerencsére csak a bevezető szál volt szakadt.
Ha nem tudják megjavítani, akkor keresni kell eredeti bele való magasat és közepet (pl. vatera, teszvesz, stb).
Őrizd meg a 280-ast eredeti állapotában, úgy az igazi. Már csak a szentimentális okok miatt is.
Üdv.
(#) psytrees válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Sziasztok

Nagyon szépen köszönöm a segítséget, én is inkább az eredeti állapotot szeretném megőrizni, remélem sikerül.
Ha gondoljátok a végén majd összegzem a tapasztalatokat.
(#) Sebi válasza psytrees hozzászólására (») Feb 4, 2008 /
 
Feltétlenül várjuk az eredményt, ami remélhetőleg pozitív lesz!
(#) Mate78 hozzászólása Feb 4, 2008 /
 
Én is csatlakozom az előttem szólókhoz.Csakis eredeti hangszórót tegyél bele.
Egyébként én is egy pár eredeti HS280-as boldog tulajdonosa vagyok.
Régebben is volt már,csak azt eladtam,de ezt nem fogom.
Egy 4W-os csöves erősítőről szól.

üdv.
(#) Mate78 hozzászólása Feb 4, 2008 /
 
Ha nem lenne meg a hangszórók típusa....

hifi110-1.jpg
    
(#) psytrees válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 6, 2008 /
 
köszönöm Máté, nagy király ez a kép
(#) shalafi66 válasza GARFIELD13 hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Hát végülis... Van még vagy 200db HS280-ba való LB1031-es mélyközéphangszóróm. Nem a hangszórógyártás csúcsai ezek, de megütnek egy elfogadható szintet, és ma már ez is valami.
(#) aflmor válasza shalafi66 hozzászólására (») Márc 8, 2008 /
 
Szeva! :integet2:
(#) psytrees hozzászólása Ápr 7, 2008 /
 
Sziasztok

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget, nem sikerült megoldani az orionok problémáit. Nem rajtam múlt, én szerettem volna de az élet úgy hozta, hogy már nincsen közöm hozzájuk.
Még egyszer köszi mindenkinek
szép jövőt
P.
(#) gyula1 hozzászólása Ápr 14, 2008 /
 
sziasztok a hangváltójához tudna valaki segíteni hogy honnan lehetne beszerezni az indukvitásokat?

4 ohm re
(#) shalafi66 válasza gyula1 hozzászólására (») Ápr 14, 2008 /
 
Pl. monacor, vagy Sonidó, vagy AQ1, vagy H2000. Tekercseket annyian készítenek. De az az eredeti váltó egyáltalán nem számít jónak.. úgy építsd meg.
(#) gyula1 válasza shalafi66 hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
Szia köszi az infót.

Sajnos nincsen másik váltó tervem azért készítem ezt.
(#) gyula1 hozzászólása Ápr 16, 2008 /
 
Az baj ha nem a gyári méretű INDUKTIVITÁS használok?
(#) Bonanza02 válasza shalafi66 hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
Az eredeti HS280-as és a HS 500 (501,700) hangváltói nem voltak igazán jók.
Figyelgettem a hozzászólásokat,és azt szűrtem le belőle, hogy a HS280 az maga egy kultusz. A Kádár rendszer egyik szimbóluma. A régi Orion gyár, amely magyar termékeket állított elő.
Viszont sokan NEM tudják, hogy a hangszórókat Bulgáriában gyártották, mind a mélyeket, közepeket, magasakat. A hangváltókat pedig saccra gyártották, akkor még nem foglalkoztak szerintem azzal, hogy a hangváltót adott hangszórók paramétereihez igazítsák.

Esztétikailag is meg lehet őrizni a hangszórók kinézetét, a hangszórók előlapját lehet kombinálni a mai hangszórókkal. Én ezt nem tenném.
Inkább cserélném más típusúra.
Az MNC hangváltói jók, van 2 ill. 3 utas változatban is.(árban is jók)
(#) gyula1 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Ápr 16, 2008 /
 
Köszi a segítséget de viszont az a problémám hogy az lb 1021 -es hangszóró adatait nem tudom és emiatt nem tudom milyen hangváltót vegyek bele illetve mijen magas hangszórót és közepet hozzá.
A doboz gyári méret.
(#) shalafi66 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
Az univerzális hangváltósk semmivel sem jobbak mint az eredeti orion féle. Sőt az alkatrészek minősége még rosszabb, főleg ha mnc váltóban gondolkodsz. Ez még sokkal-sokkal roszabb ötlet.
(#) Bonanza02 válasza shalafi66 hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
Pontosan mire érted hogy "rosszabbak" az alkalmazott alkatrészek.
Ne haragudj, de ez egy blőd...
Egy Wima kondenzátorra ne mondjuk már hogy xsar, egy tekercsnél pedig milyen minőségről beszélsz? Ha az induktivitása megfelelő értékű és a huzal átmérője is legalább 0,8-as, akkor be beszéljünk hülyeséget.
Vannak a piacon olyan kínai hangváltónak nevezett cuccok, amit egy másik nagy cég forgalmaz, na az tényleg gagyi! Amikor azt írják a hangváltóra, hogy 200Watt, közben a méllyel soros tekercs 0,5-ös huzalból van tekerve. Vicc!
(#) Bonanza02 válasza shalafi66 hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
Ha azokra a régi hangváltókra gondolok, amikben bipolár kondikat alkalmaztak, vagyis két szembe fordított elektrolit kondit,akkor arra lehet mondani, hogy nulla. Pukkantak bennük a kondik rendesen.
Csakis MKT kondikat szabad alkalmazni!

Szerinted az orion hangváltókban milyen kondik voltak? Pl. a méllyel párhuzamosan?
(#) Bonanza02 válasza shalafi66 hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
Shalafi66!

Te nem magát a váltót értetted rossznak az MNC-nél, mint univerzális terméket?
Mert abban maximálisan igazad van és egyet értek, hogy adott hangszóró kombinációhoz tervezni kell a hangváltót. Az univerzálisnál 10% az esélye annak, hogy megfelel a vásárolt vagy meglévő hangszórókhoz. Ez evidens.
Hiába építik jó alkatrészekből, de ha a soros tekercsnek 2,2mH-nek kellene lennie és a váltóban csak 1,1mH-s van,akkor eltolódik az átviteli spektruma a mélynek a középtartomány felé és borul minden.

Elnézést a mérgelődésemért, hogy lehúztad az MNC-t, de a kommersz kategóriában (olcsó dolgok) elfogadható, sokkal jobb, mint a S. betűvel kezdődő forgalmazóé.
Terveztem spec. váltókat spec. fazékmagokkal. Egy cég forgalmazza a magokat, és könnyen ki tudtam hozni belőle 1,2-es huzallal 6mH-is tekercseket is.
lehet építeni jó hangváltókat, a tapasztalatom az, hogy a hangszórók megadott paraméterei nem mindig fedik a valóságot és szórásuk is van.

"Ne haragudj,de ez egy blőd..." - Visszavonva.
Következő: »»   1 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem