Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orion hs 280 - 282
 
Témaindító: rolandosss21, idő: Okt 23, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   2 / 23
(#) shalafi66 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
Nos, az orionnál váltója válogatja. Volt ilyen is, olyan is. De a közép-magas szekcióban használt Remix kondik azért egy kicsit jobbak a Wimánál.. bár nehezen hiszem, hogy az MNC váltókban wima kondik ülnének. Hehe. Ikább valami olcsókínai lesz az. Egyébként van olyan eset, amikor egy jó minőségű bipol. elkó jobb a hangváltóba, mint a fólia..

Ui: A tekercsek sem annál jobbak, minél vastagabb huzalból készülnek. Az orionos váltók tekrenceivel meg nagy bajok nem voltak.
(#) shalafi66 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
Mindkettőre gondoltam, alkatrészekre is, uni váltóra is.

Az MNC-nél tényleg elég nagy a szórás hangszórók terén, 30% körüli.
(#) Bonanza02 válasza shalafi66 hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
Mindjárt megnézem,hogy milyen kondik vannak benne. Mostmár én is kíváncsi vagyok.Én wimákat láttam legutóbb.
A magyar Remix-eket én is dícsértem. Végülis a Tv technikában is voltak szériák,amik hosszú életűek voltak, de a fekete színű kondikkal mindig problémám volt.Nos elfekvő készletből még ma is használtam Remix 1 mikro/630V-osakat. (from 1974.) 70Ft/db elég jutányos ár,nem? Most már áttértem más típusra.
(Nem hangváltóhoz kell nekem.)
Ha különleges hangfal porvasmag érdekel,akkor szívesen megadom, de lehet hogy ismered is őket.
(#) Bonanza02 válasza shalafi66 hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
Nos, itt van előttem a legutóbbi szállítás.
Mondhatni meglepődtem!!! ez nem ugyanaz,mint a múltkori. (változtattak?)
Mély: soros tekercs, ránézésre 1,1-es huzal, vasmag nélküli, 21 menet 1 sorban, kb. 12 sor. Lehet kb. 1,2mH... , párhuzamosan bipoláris kondi (???!) 10 mikro/100V. Na ezt hagyjuk is!
Magas: soros 3,3 Ohm- 3,3 mikro/ 250V YONTEX gyártmány (?)MKP, és egy magassal párhuzamos tekercs, 0,6-os huzal 20 menet, kb. 10-12 sor.

Na jó! Nem kommentálom, főleg a bipolár kondi miatt.
De ha a S. hangváltóját mellétenném, ami árban is ott van, azon nagyobbat nevtnék.
(#) shalafi66 válasza Bonanza02 hozzászólására (») Ápr 17, 2008 /
 
Tégy mellé egy H2000-est. De szigorúan csak az alkatrészek miatt.

Remixnél a C250 PP a legjobb hangfrekire sztem. Egyébként ma is működnek még PEAGY néven.

Ui: szoktam fazék-ferritmagos tekercseket használni, ha szükségem van rá.
(#) borvendeg hozzászólása Nov 9, 2008 /
 
Hello!
Van egy HS280as hangfalam az vele a gondom hogy főleg nagyobb hangerőnél elmegy a mély.Ha hozzáérek akkor visszajön. Szerintem valami kontakthiba lehet mert néha magától is visszajön. Ezt ashibát szerintetek hogyan lehetne orvosolni?
Előre is kösz a segítséget
(#) szamóca válasza borvendeg hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Szia!
Szedd szét és nézd végig a hangváltó-csatlakozó-hangszóró kör vezetékelését.
Ha nincs hiba akkor a hangváltó elemek csatlakozási pontjai (hidegforrasztás, kontakthiba) majd a hangszóró csatlakozási pontok, főleg a forfülek és a membrán tekercs bevezetési pontok környékén.
(#) borvendeg válasza szamóca hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Hello!
A hangváltót még nem néztem a hangyszóró körül szemre semmit sem látni de én a hangszóróra gyanakszom mert a membránt megérintve újra szólni kezd de ránézésre nem látok semmit.
(#) CHZ válasza borvendeg hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
Hangszóró vezetékei szakadoznak ami a membrántól csatlakozik a kivezetésekre (bajúsz).
Ez pótolható régi telefonkagyló vezetékének felhasználásával , selyemmel átszőtt rézszálak , ami hajlékonnyá teszi ...
(#) shalafi66 válasza CHZ hozzászólására (») Nov 9, 2008 /
 
a kivezetőszál is lehet, mert általános betegsége minden bolgár mélkyözéphangszrónak, pótolni viszont inkább erre a célra készült huzallal kell, mert akkor pár éven belül megint oda jut vele, ahol most van. A kivezetőnél nemcsak a selyemszál a lényeg, annakidején a jobb minőségű huzaloknál a rézvezető magasabb kadmiumtartalmával növelték a teherbírást.

Lehet még a lengőcséve és a kivezetőszál forrasztása is a hiba oka, egyszerű kideríteni ránézéssel és egy DC ellenállásméréssel.
(#) sebaj_tobias hozzászólása Nov 25, 2008 /
 
Hali!

Csak megláttam a fórumot,és álmodozni kezdtem.
Hol lehet hozzájutni egy HS280-as vagy 288-as hangfalpárhoz mostanában?

No csak ennyi... a régi szép idők

Csumi
(#) pl13 válasza sebaj_tobias hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Reméljük sehol.
(#) Hx-2 hozzászólása Nov 26, 2008 /
 
Szerintem nagyon jo! Nekem van 2db. Sot ha utananezek meg a jotalasi jegye is meg van. Egyszer sem lett hozzanyulva. Most HS-500-as van (van aki meg emlekszi?) Igy lenyegeben csak all a 280-as ha valakit erdekel......
(#) pl13 válasza Hx-2 hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Az 500-as ha lehet, még rosszabb, mint a 280. Az orionál gyakrolatilag mindegyiknek ahangváltóját elszúrták, és ugye azok a bolgár hangszórók.. hát nem egy magas szint amit képviseltek..
(#) szamóca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Nálunk a családban van egy pár 284-es dísznek használva. Ami annyit tesz, hogy plüssfiguratartóként funkcionálnak, még nem voltak 2óránál többet üzemeltetve! A rokon életviteléhez az Ő megfogalmazása szerint, "túl hangos".
(#) Hx-2 hozzászólása Nov 26, 2008 /
 
Ajanlom figyelmedbe a Magnosok Evkonyve 1982.
Ha hallottad volna az 500-ast (kek membranos) ST240-es tunerrel es SE260-as vegfokkal....
(#) Moderátor hozzászólása Hx-2 hozzászólására (») Nov 26, 2008
 
Ezt most kinek írtad?
Használd a válasz gombot!
(#) Hx-2 válasza (») Nov 26, 2008 /
 
aki leszolta
(#) pl13 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
A HS-280 sosem készült magyar hangszóróval. Az eredeti a bolgár, tudod, az a textiles gumiszélű 200-as mélyközép.
Olyat csináltak viszont, hogy amikor a bolgár források megszűntek, Videotonhsszel szerelték rövid ideig egy-egy hangdobozuk. De nem a 280-at.

amúgysem a hangszóró a hibája, főleg a váltó. A csatolt képen látszik az átvitele eredeti állapotban.
(#) pl13 válasza Hx-2 hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Azért a 300mm-es szintén bolgár hangszórótól picit gyenge a 45Hz körüli rezonanciafreki. A közép viszont nem olyan rossz eredeti állapotában, de a váltó ott is kb ugyanígy el lett szúrva.

SE-260 viszont rendben van egészen.

Ui. és a magnós évkönyv messze nem tekinthető hiteles forrásnak ilyen ügyekben sztem..
(#) pl13 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Ha valakinek Ez várakozáson felüli... Hát az valószínűleg nagyon rossz tapaztalatokkal rendelkezik csak. Nekem ez értékelhetetlen.
(#) CHZ válasza pl13 hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
Csatlakozom hozzád ,valóban nagyon gyenge ... , hosszútávon hallgathatatlan hangsugárzó , főleg eredeti állapotában .
(#) burgdavid hozzászólása Nov 26, 2008 /
 
Hamár minden orionos fórumban lehúztátok a keresztvizet szerencsétlenről, akkormár ennyi erővel régen tervezhettetek volna hozzá egy valamire való hangváltót...
(#) pl13 válasza burgdavid hozzászólására (») Nov 26, 2008 /
 
ördögöd van, épp azt csinálom, csak a mélyközépen kívül (ami csak új pillét kapott) saját hangszórók vanank benne.
(#) burgdavid válasza pl13 hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
Várjuk szeretettel
(#) pl13 válasza burgdavid hozzászólására (») Nov 27, 2008 /
 
miért? valszeg nem fogom nagyon publikálni.
(#) dxzo4z hozzászólása Dec 25, 2008 /
 
Pedig biztosan sokan nagy hasznát vennék! Plíz, plíz!
(#) szamóca válasza dxzo4z hozzászólására (») Dec 25, 2008 /
 
Lehet épp ezért? :hehe:
(#) dxzo4z válasza pl13 hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Ismerve a hangszórók karakterisztikáit Te hova tennéd a keresztezési frekvenciákat? A HiFi Magazin szerint az azonos hangszórókkal szerelt HS-280 és 282 hangminősége közt szinte semmi különbség, holott az utóbbi hangváltóját igencsak leegyszerűsítették. És a két változatnál a keresztezési frekvenciák is igencsak eltérőek.
(#) pl13 válasza dxzo4z hozzászólására (») Jan 6, 2009 /
 
Az orion váltói egytől egyig használhatatlanok sztem, szóval abból nem vonnék le következtetéseket. A HFM véleményéből sem. Egyébként fogalmam sincs hogy hol kereszteznék. Legszívesebben a józan ész szerint eldobnám a magas és középhszt, a mélyközepet kicsit átalakítanám, és egy normális dómmal kétutasat játszanék belőle. Nagyjából ennyi.
Következő: »»   2 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem