Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orion hs 280 - 282
 
Témaindító: rolandosss21, idő: Okt 23, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   18 / 23
(#) uniman válasza pjg hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Van hát...de talán inkább az "apróhirdetés" rovatban kéne érdeklődni, már amennyiben vételi szándékkal érdeklődsz ez után...
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2017
(#) pjg válasza uniman hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Arra szeretnélek megkérni , hogy mérd már le az előlapon lévő nyílások méretét. S a középpontok távolságát a szélektől.
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2017
(#) uniman válasza pjg hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Eléggé "mélyen" el vannak csomagolva a ládáim...
(#) pjg válasza uniman hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Rendben. Van itt 4 db, csak nem akartam egyet szétszedni a működők közül. De végül az lesz.

Köszi.
(#) FordPrefect válasza pjg hozzászólására (») Nov 11, 2017 / 1
 
Szerintem a gyári váltóban a közép dómmal sorba kötött 1,5 ohmos ellenállásnál nagyobb érték kellene. Anno aggasztóan nagy kitérést láttam , ami egy dómsugárzónál nem éppen normális állapot. Rezonálni is kezdtek egy idő után. (a jobb, kék dómról beszélünk) Az irány jó a módosított váltónál, szerintem 3-5 ohmos soros ellenállás kell a középsugárzónál. Ízlés kérdése. Első közelítésben. Mert más is változik. de az irány jó.
(#) pjg válasza FordPrefect hozzászólására (») Nov 11, 2017 /
 
Oda 4,7 Ohm -ost tettem.
(#) soup hozzászólása Jan 23, 2018 /
 
Nem sok értelme volt csipogót rakni a hangfal hátuljára.
(#) CIROKL válasza soup hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Aj aj inkàbb csendben maradtàl volna , ha làttàl valamit akkor miért mondasz hülyeséget .
Na akkor elàrulom az nem csipogó!
(#) soup hozzászólása Jan 23, 2018 /
 
Nem értetted az iróniát, pedig szmájlit is raktam a mondat végére... amúgy tudom mi ez, vibrációs súly a hangfal hátulján, ami elnyeli a dobozhangokat. Bár kétlem, hogy sokkal jobban szólna tőle ez a hangszórószett.
(#) antiktelefon válasza Drotostot hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Érdekes, hogy a rács azonos a nagy torony tetején lévő rácsokkal. Ezt láttam múlt szeptemberben jófogáson, és akkor nem találtam róla semmit. Ha valaki tud erről a típusról vagy a technológiáról, akkor szívesen olvasnék róla magyarul vagy angolul.
(Tényleg, a nagy toronynál a műanyagrácsos, vagy az anyagából kivágott rácsos a régebbi?)
(#) GARFIELD13 válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 24, 2018 /
 
Szia!
Műanyag rács a nullszérián és a normál sorozat elején volt tudomásom szerint, így az a régebbi.
Üdv.
(#) soup válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 
Nagy nehezen megtaláltam a szabadalmi bejegyzést erről a konstrukcióról:
https://google.com/patents/US4436178
(#) pjg válasza soup hozzászólására (») Jan 25, 2018 / 1
 

jackson.jpg
    
(#) antiktelefon válasza soup hozzászólására (») Jan 25, 2018 / 1
 
Köszönöm, elolvastam, érdekes megoldás. Jó bonyolultan írja le a részleteit a számozásokkal és az ábrákkal... Kár, hogy nincs kép a tényleges megvalósításról, mivel sok helyen nem ír konkrét adatokat.
(#) FordPrefect válasza antiktelefon hozzászólására (») Jan 25, 2018 / 2
 
Én semmilyen rácsot nem látok. Az ORION HS280 nullszériája nem ment ki a kereskedelembe, pár HS200-280 hibrid korlátozott számban kapható volt. A nullszéria elnevezés gyári próbálkozásokat takar általában a gyártóknál. Kapicse??
A HS280 első szériája fehér közép dómokkal szerelten jött ki a gyárból. Ez előtt van a "rács", ami egy akusztikai szűrő, pár száz éve már feltalálták. Ez a középdóm volt a "nagytoronyba" is, ami nem egy templom, hanem a HS500. Ritka s..r hangjuk volt. Később az ORION (gyár) jobb, kék színű, más anyagból készült közép dómokra cserélte le a HS280/500 hangszórókészletét, és ezek a dobozok már egész jól szóltak. Legalábbis a 80-as évek magyar viszonyihoz képest..Aztán jöttek a HS280/500 olcsósított változatai különböző elnevezéssel, egyre silányabb minőséggel. Ennyi.
(#) GARFIELD13 válasza FordPrefect hozzászólására (») Jan 25, 2018 /
 

(Tényleg, a nagy toronynál a műanyagrácsos, vagy az anyagából kivágott rácsos a régebbi?)

...

42
(#) soup válasza FordPrefect hozzászólására (») Jan 26, 2018 /
 
Arról a rácsról van szó, ami a Gieger hangdoboz hátulján van, ugyanolyan van az Orion tuneren is például. Azt építették be ami kéznél volt.
(#) FordPrefect válasza soup hozzászólására (») Jan 27, 2018 /
 
Elnézést, én ilyen hangsugárzót még nem láttam, rosszul aszzociáltam a középdómra. Mea culpa. Tényleg valami kísérletezés szaga van a dolognak.
(#) FordPrefect hozzászólása Jan 27, 2018 / 1
 
Ha az Orion gyártotta, akkor is sarlatánság ezeket a mélysugárzókat nyitott dobozba rakni. Mondjuk később is elkövették, HS288, HS480, stb. Kizárólag zárt dobozba valók.
(#) patkany hozzászólása Márc 22, 2018 /
 
Sziasztok!

Magassugárzóhoz lehet még pillét beszerezni?
Nem rég vettem egy pár közép és magas domot ott az aprón, de az egyik zárlatos.
Szétszedtem és a tekercs lelóg a csévéről leglaább 4, vagy 5 menetet. bár ettől még nem lesz zárlatos.
Égés nyoma nincs. Ami feltűnt még, hogy a mágnes tetején a lágyvas nem valami központosan van felragasztva....
Egy mostani közép kategóriás, (nem SAL, nem M.N.C.) valamire való selyem domokhoz képest milyen minőségűek?
A közép a kék pillés, a magas átlátszó pillés.
(#) fang lee hozzászólása Ápr 12, 2018 /
 
van valakinek valami épkézláb ötlete hogy milyen 20cm 50-70w 1-1.5" cséve hangszorot lehetne használni a bolgár helyett? bármilyen olcso tipus megteszi ami lényegesen jobb. hangválto nincs. akiv rendszer.
(#) latyakosa válasza fang lee hozzászólására (») Ápr 12, 2018 /
 
itt off, de a H2000 oldalát nézted már ?
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2018
(#) Antauri hozzászólása Máj 8, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy pár HS280-am egy tranzisztoros erősítőről hajtva. Az erősítőből egy jack aljzatos kábel jön, rendszerint ide csatlakozik a telefonom, arról hallgatok zenét. Sajnos többször sikerült brummot csinálnom, az ilyen recsegések tönkretették a magassugárzókat. Mielőtt újakat veszek, lehet valami védelmet építeni a hangfalba? Mondjuk Zener dióda vagy hasonló. Mindig elfelejtem kikapcsolni az erősítőt mielőtt kihúznám a kábelt, ezért szeretném bolondbiztossá tenni.
Köszönöm!
(#) bekeipeter válasza Antauri hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Először is cseréld ki az elektrolit kondenzátorokat legalább bipolárisra. Ezzel már sokat javítasz a hangszórók túlélési esélyeit!
(#) lefituta hozzászólása Jan 24, 2020 /
 
Sziasztok! Orion HS 280 magas tönkrement. Lehet kapni valahol külön pillét, illetve mi a különbség a HK25 és a HD25 magas közt?
(#) gyuszo válasza lefituta hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
A HK25 a régebbi selyemdóm, A HD25 a "kék" az újabb BASF fóliás.
(#) MacGiver válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 24, 2020 / 2
 
Orion soha nem használt "selyemdóm"-ot. Ilyen állat nem is létezik
Az ORION csak merev membránú import ISOPHON dómokat, később saját gyártású magasakat épített dobozaikba.
Impregnált textil "selyemdóm" fedőnevű magas sugárzókat rengeteg gyártó használt/használ. Többek között a VIDEOTON is, általában jó minőségűek voltak.
A "kék" neve nem stimmel, valóban BASF fóliás volt, de 40 mm átmérőjű, a típusszámában is 40 szerepel. MD40. Stb..
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2020
(#) gyuszo válasza MacGiver hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Az egésznek még az a szépséghibája, hogy az eredeti Isophon dómnak KK10 a típusa.
(#) lefituta válasza gyuszo hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Köszi a választ, mindenkinek, ezek szerint használható egymás helyett! Meg lehet tekercselni vagy nagyon macerás? Most ki vagyok simulva, nem szívesen vennék újat! Esetleg pillét, ha lehet kapni valahol?
Következő: »»   18 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem