Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Orion hs 280 - 282
 
Témaindító: rolandosss21, idő: Okt 23, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 23
(#) sp_balint válasza sp_balint hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
HS 522-vel közben ez történt: most, hogy átkábeleztem az egészet még durvábbak a mélyek. A magasakat kicseréltem HG 1,9-re, ill. a hozzájuk kapcsolódó kondenzátorokat REMIX-re. De a közepekkel mit csináljak? eredetileg is, ha jól láttam a neten más közepek voltak benne gyárilag, használ ha lecserélem a BASF közepeket Videotonra? HB10 passzolna bele...? Vagy kezdjem először egy új hangváltóval.
Ez van most benne:
(#) sp_balint válasza pjg hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
na igen, erre gondoltam
(#) sp_balint válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Ilyen szempontból a DYRAS SW-1230S (HS522ből) mit mutat a közép tartományban? jobban használható kétutas rendszerben vagy ez is felejtős?
(#) sp_balint válasza pjg hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
ezt a kapcsolást nem próbáltad a magashoz? ebből indult ki ha jól látom a te egyszerűsített kapcsolásod is:
a 0,33mH tekercs eleve megvan az eredeti hangváltóban is!

Magas.JPG
    
(#) pjg válasza sp_balint hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Nem próbáltam. Csak a kondi van bekötve.
(#) FordPrefect hozzászólása Márc 17, 2017 / 1
 
Ötletelni lehet. Bárhol nyúlsz bele az eredet HS280-ba, a (feltételezett) javulás újabb hibákat hoz felszínre. Max érdemes lenni kipróbálni a az MD 40 egy oktávval feljebbi üzemét, mivel nagyobb hangerőnél egy dómsugárzó szemmel látható kitérése kissé aggasztó...De ezzel már a nyolcvanas években is zsákutcába jutott egy sokkal felkészültebb, profi csapat. A HFM-re gondolok.
A HS522 30 cm-es mélye meg már csak mérete és ebből következő magasátvitele miatt nem keverendő ide, ráadásul ennél sz..bb 30 cm-es mély kevés létezik. Tuc-tuc hoz mindegy
Fiatal Urak! Hagyjuk már ezt a HS gumicsontot. (nekem is volt 2 pár) Szar (hangszórókból) nem lehet várat építeni. Recept: Vegyél 1 pár 17 cm-es mélyet a H2000-től (7.000 HUF), tedd 2 db 15 l körüli jól méretezett reflex dobozba (max. 10.000 HUF), vegyél hozzá egy pénztárcádnak megfelelő magasat,(max. 10.000ért, per pár). Kis kísérletezés a váltóval, és már egy nagyságrenddel feljebb vagy. P_Laszlo szerinte tud segíteni ebben
(#) P_Laszlo válasza sp_balint hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Jó az a közép, viszonylag (jobb középtartományban, mint a bolgár mélyek ), csak másképp kell váltani, és ezt már nem lehet mérés nélkül kikísérletezni. Egy rendes 300-as mély kellene bele, mert az eredeti nem jó, még zárt dobozhoz sem, és a HG1,9 is nagyon problémás, több frekvencián.

Illetve ezeket a közepeket, át kellene szerelni, textilmembránosra, akkor tényleg árán/bekerülési költségén felüli képességei lesznek a hangsugárzónak.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2017
(#) pjg válasza FordPrefect hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Típust tudsz ajánlani?
Mondjuknagy válaaszték nincsen. Ezt találtam: HA17-582
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2017
(#) pjg válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Kapható ilyen membrán készen, vagy barkácsolni kell?
(#) FordPrefect válasza P_Laszlo hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Tehát ott tartunk, mint a Kossuth bicska. Mindent kicserélünk átépítünk, csak egy apró alkatrész marad az eredetiből. Értelme?
(#) P_Laszlo válasza FordPrefect hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Ez így, ebben a formában nem igaz. A HS-ek nagyon jól helyrehozhatók, csak érteni kell hozzá, és tudni, hogy mit, miért csinálsz. Ez már vaktában lövöldözve tényleg nem működik, csak rendszerben gondolkodva. A bolgár mélyeknél is lehet emelni az indukción, a 20 és 30 centiseknél is. A gyárilag gyenge, kis terhelhetőségű lengőcséve is kicserélhető, és a hangváltót nagyon szépen be lehet állítani. Persze ez mind pénzbe kerül, és nem biztos, hogy így már megéri az árát. Viszont utána legalább jó lesz.

A HFM-nél ilyen szinten nem látták át a problémákat, és nem is értettek ennyire a hangsugárzókhoz, tervezési szempontból. Itt (de ez szinte minden háromutas hangsugárzóra érvényes) a hangváltó működése nem írható le keresztezési frekvenciákkal, alap, tankönyvi képletekkel nem működik a dolog, a szűrőkaraktereket a hangszórók képességeihez kell igazítani mindig.

Az alap H2000 mélyekkel sokkal nem lesz előrébb, csak a 17N, 17R típusokkal, és a 15 literes térfogat is kevés hozzá. 20-25 körül lesz már jó a mélyátvitel.

Magasnak, jó mélyközéphez 17 centiig megfelel a Vifa BC25 (vagy a régi D25-D26-D27-es dómok), 20 centihez már a DX25 (XT25) legalább kell. 25-ös mély mellett pedig, két útban működő magashangszóróhoz, már eléggé mélyen kell a pénztárcába nyúlni (kb. 14 000,-/db).
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2017
(#) P_Laszlo válasza sp_balint hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
A párhuzamos tekercs igazából nem volt a megmért és helyreigazított hangsugárzóban, amivel én dolgoztam, és amiből a cikket írták ide a HE-ra. És háromutas változatoknál eddig még sosem volt szükség másodrendű szűrésre a dómnál, amikor ezekkel a hangszórókkal dolgoztam.
(#) P_Laszlo válasza sp_balint hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Az LA-LB 1231 sokkal jobb, mint a Dyras feliratú 300-as. De 30 centis mélyközéphez nagyobb felületű (25mm-től nagyobb átmérőjű), vagy tölcséres magashangszóró kell.
(#) P_Laszlo válasza FordPrefect hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Ezt mindenki eldöntheti sajátmaga, hogy megéri-e A HS 280 ennyire megszelidíthető a minimális ráfordítással (új váltó, javított, eredeti magas). Bővebben: Link
(#) FordPrefect válasza pjg hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
A HA17-582 a legjobb választás, elvileg van még a 16-542. Pár éve szélesebb volt a paletta, gondolom csak a jobbak maradtak gyártásban, logikus lépés. Az 582 még HI-END fórumon is volt alkalmazott, jó mélysugárzó.
(#) P_Laszlo válasza pjg hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Szoktam gyártani, barkácsolni nem igazán lehet, szerintem. Viszont az új membránhoz nem jó a régi zárófedél, abból legalább leesztergálni kell. Legjobb egy újat készíteni hozzá.
(#) P_Laszlo válasza FordPrefect hozzászólására (») Márc 17, 2017 /
 
Az összes 16-17-18 centis H2000 hangszóró teljesen egyforma, ez mindig igy volt, mióta a Videotonnál kitalálták ezeket. A különbségek maximum a gyártási eltérésekből adódnak.

Az árukat megérik a 17-es H2000 hangszórók, de alapvetően Videoton helyettesítésere készülnek, attól nem jobbak, és nem rosszabbak nagy átlagban, ettől többet nem is kell várni. Sokkal jobb alternatívák léteznek ezektől.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2017
(#) APXfan hozzászólása Ápr 13, 2017 /
 
Sziasztok!

Nem rég beszereztem én is egy HS280-as Orion hangfalpárt,aminek le vannak törve az előlapot tartó fülei. Láttam valaki Videoton típusúra cserélte le ezeket. A kérdésem az lenne,hogy hogyan lehetne a gyári tartókat kiszedni a hangfalból? A választ előre is köszönöm!
(#) pjg válasza APXfan hozzászólására (») Ápr 13, 2017 /
 
A dobozból, vagy az előlapból?
A dobozba csak bele van dugva. Belefúrsz egy 3-as lukat. Csavarsz bele egy facsavart és kihúzod.
Az előlapba csavarva van.
(#) doktor válasza APXfan hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Szia!
A dobozba is csavarozva van, de csak roncsolva/ fúrással/ tudod kiszerelni.
Bármelyik méretben megfelelő jelenleg beszerezhető előlap tartó jó.
/ de megoldható bútor rögzítő fa csappal tiplivel, vagy tépőzárral/
(#) APXfan válasza doktor hozzászólására (») Ápr 14, 2017 / 1
 
Videoton típust vettem tegnap hozzá,és a leírtak alapján roncsolással tudtam eltávolítani. Viszont amit vettem hozzá az nagyon jó lett és most már végre az előlapját is rátudom tenni a hangfalra. Köszönöm a segítségeteket!
(#) doktor válasza APXfan hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
Szívesen
A vidi is sokkal jobb mint az Orioné.
A Logotechnél, még beszerezhető volt , sok más típus is.
(#) P_Laszlo válasza doktor hozzászólására (») Ápr 14, 2017 /
 
igazából amit most lehet kapni már, és a H2000 árulja Fehérváron, az nem Videoton, csak nagyon hasonlóan néz ki. Ezek új gyártású darabok, gumival kevert műanyagból készültek, nem törnek.
(#) nero9 hozzászólása Jún 24, 2017 /
 
Sziasztok!

Most újítok fel egy HS500-ast. HL 778 H-2 hangváltó van benne. Ebben egy 47 uF, egy 4,7 µF és egy 22 µF kondenzátor van.
A neten meg olyan rajzokat találok hogy 22 uF, 10 µF és 2x4,7 µF kell bele.
Érdemes átalakítani vagy hagyjam így ahogy van?

1981es a gyártási száma.
(#) P_Laszlo válasza nero9 hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Érdemes lenne átalakítani egy rendes hangváltóval, az eredeti gyári kapcsolás biztosan nem jó. És, ne tévesszen meg a hangváltópanel felirata, mert általában nem azok az értékű alkatrészek vannak benne, amit ráírtak.
(#) nero9 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 24, 2017 /
 
Ebben minden az eredeti felirat szerint van. Ami a panelre van írva az van beültetve.

Melyik rajz alapján csináljam?
(Minden hangszóró 8 ohmos és eredeti. LB1231 mély van benne.)
(#) joco0423 hozzászólása Szept 19, 2017 /
 
Keresek LB1221-es mélynyomót 4 ohmosat. 1 db kéne, arany cicám kikaparta
(#) uniman válasza joco0423 hozzászólására (») Szept 19, 2017 /
 
Az "Apróhirdetés" rovat pont erre van kitalálva !
(#) pjg hozzászólása Okt 29, 2017 /
 
Átalakítottam a HS28x hangszóróimat ez a cikk alapján. Nagyon megérte. Csodásan szólnak.
A kérdésem az lenne. A MOD cikk alapján ez a kapcsolás: Bővebben: Link

Az eredeti HS282 pedig ez: Bővebben: Link
A jobb alsó ábra.

A kérdésem az lenne. A középsugárzó kapcsolását vizsgálva, szinte minden alkatrész ugyan az. Kivéve az 1,5 és a 4,7Ohmos ellenállást. Illetve az, hogy az egyik rajzon a hangszóró fordított polaritással van bekötve a másik rajzhoz képest. Miért? Melyik a jó? (jobb)

Köszi.
A hozzászólás módosítva: Okt 29, 2017
(#) pjg hozzászólása Nov 11, 2017 /
 
Van e valakinek HS280, vagy HS282 doboza üresen? Jó állapotban.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2017
Következő: »»   17 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem