Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » pcl-818 analóg kártya probléma
Lapozás: OK   1 / 1
(#) roleez hozzászólása Dec 9, 2007 /
 
Sziasztok!

Ismeri valaki az Advantech PCL-818 mérésadatgyűjtő
kártyát?
Mértem vele, és egyszer csak bármilyen méréshatárban olvasom, mindig 4095-öt ad eredményül, függetlenül a rá kapcsolt feszültségtől. Találkozott már ilyennel valaki?

Köszi,
Roland
(#) proli007 válasza roleez hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Húha!

Rég volt. Gépkönyve megvan? Mert abban voltak példák. Ha jól emlékszem be kellett álllítani a címet, a megszakítást és fel is kellett programozni, hogyan is mérjen. Mert tud szimmetrikusan és aszimmetrikusan is.A bemeneti fesz, nem lehet akárhol. Valami basic minta is volt hozzá, abból lehet okosodni.

üdv! proli007
(#) roleez válasza proli007 hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Igen, nem új jószág!
Nekem már évek óta megy, programoztam is gond nélkül. Egy macerás mérés óta ad csak 4095-öt...
Megvan a kártya is Neked?
(#) roleez válasza proli007 hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Ez a szimmetrikus és aszimmetrikus is sántít nekem, miért kell a szimmetrikus bemenet negatív sarkát leföldelni...? (doksija szerint)
(#) proli007 válasza roleez hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Sajnos nincs, mert akkor megnézném, és már nem is férek hozzá, mert az atom-ban van, én meg nyugdíjban.

üdv! proli
(#) roleez válasza proli007 hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Értem, köszi.
(#) proli007 válasza roleez hozzászólására (») Dec 9, 2007 / 4
 
Ha jól emlékszem, a bemeneti MPX-ben valami Cmocsok IC van, (talán 4051) Láttam már olyant ami megnyúlt mint a gatyagumi. De nézd meg az MPX vezérlését, hogy működteti-e a kártya.
Vigyázni kell a PC, meg a berendezés közötti potenciálkülönbségre!

üdv! proli007
(#) roleez válasza proli007 hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
HOgyan tudom megnézni az MPX vezérlését? (mármint a működését)
(#) proli007 válasza roleez hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Nem lehet egy nagy kaland, megnézed mi van benne, és az adatlapját. onnan megtudod, hogy melyik lábon van a digitális vezérlés (A,B,C= 11,10,9 láb). Szkóppal megnézed, vezérli-e a gép. (INH=6. láb)
Aztán megnézed, hogy a bemeneti feszültséget kiadja-e a 3. lábon. (persze lehet, hogy pörögnek a jelek, akkor nehezebb, mert auto zérot is biztos csinál)

Valahogy így indulnék neki. (Ha CD4051-es van benne, de tuti, hogy valamilyen MPX analóg IC van bennne)

Ja, ez már egy működő valami, ami elromlott, vagy nem is működött? Én minden esetre bepötyögnék valami mintaprogit és azzal nyesztetném. Bemenet kiválasztás, erősítés beállítás...
Sajnos, míg kezem között volt, nem nagyon cseszegettem, mert olyan helyen volt, de találkoztam nem túl pontossal, és zajossal is.

Igen! és a túlvezérlés jelzés is bejön rajta? Vagy a progit nem tudod változtatni?
Bedugnám, valami egyszerű 286-os/486-os alapba, és DOS alatt cseszegetném. Persze egy Digi szkóp ilyenkor hálás lenne.

üdv! proli007
(#) roleez válasza proli007 hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Igen, ez már működött sokat!
Most az a helyzet, hogy egy régi alaplapba van berakva és próbálgatom.
Az analóg kim. oké, a digi ki/be oké. Csak az analóg be mindig a maxot mutatja.
Sima egyszerű progit írtam, de bármit állítok, mindig 4095 az adat.
Túlvezérlés jel? Annyit teszek már, hogy rövidre van kötve a ch0 és a föld. Ekkor nullát kellene kapni, de mindig 4095. Ha leveszem a kötést, akkor is 4095.
(#) proli007 válasza roleez hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Ha tudsz mérni, akkor köss öszze minden bemenetet, és tedd le a GND-re, majd mondjuk 1V-ra és úgy mérjél.
Nézd meg a címdekódert, hogy dekódol-e valamit ha megszólítod. (Gondolom a 300-on van)
Próbálj meg belső registereket írni olvasni. Változik?
Lehet, hogy csak a "szakadt" buszt olvasod fel, az is lehet 4095!

Nézd meg, hogy az End Off Conversion jel megjelenik-e a digitalizálás végén. (nem emlékszem, hogy hozzáférhető-e.) Megszakításban működik?

üdv! proli007
(#) roleez válasza proli007 hozzászólására (») Dec 9, 2007 /
 
Átnéztem a kártyát, holnap kimérem.
Már megvan az adatlapja az analóg MUX-oknak. Megmérem, hogy mi van a kimenetén GND és pl. 1 V hatására.
Igen a cím a 0x300-on van! De digitális I/O-kat simán tudom írni olvasni, így gondolom a dekódolás mehet.. Nem?
A megszakítást kipróbálom, illetve a belső regeket is noszogatom.
Az EOC jelet az A/D (SPT774) ic-n mérem szkóppal. Erre gondoltál?
(#) proli007 válasza roleez hozzászólására (») Dec 10, 2007 /
 
Igen arra gondoltam, mert akkor le is zajlik a konverzió, csak valszeg nem jól. Ezért kellene megnézni az A/D bemenetét, (ha hozzá férhető) hogy amikor a start konverzió kiadásra kerül, akkor ott van-e az analóg jel.
Ha megvan a bbemenete az AD-nek, akkor ki kell próbálni, hogy a programozható erősítő működik-e.

Az INT-re azért gondoltam, mert azt is az EOC-nak kell vezérelni.
(Majd megnézem az A/D-t is mert már nem emlékszem rá.)

üdv! proli007
(#) roleez válasza proli007 hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Szia!
Szóval próbálgattam sokféle dolgot és kiderült, hogy az egyik I3-508A-5 (HARRIS) IC ment gallyra.
Ahogy kivettem, rögtön megfelelő lett a gyári tesztprogrammal a beolvasott analóg érték. (persze csak a megfelelő 8, nem mind a 16 ch)
Sajna semmiféle infóm nincs erről az IC-ről, se adatlap, se helyettesítő típus.
Van véletlenül erre vmi infód?

Üdv és köszi,
Roland
(#) roleez válasza roleez hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
Mintha a MAX308 IC-vel rokon lenne, máramennyi infót találtam a neten erről. Mindkettő analóg CMOS MUX.
Lehet?
(#) proli007 válasza roleez hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
A HARIS katalógusomban benne van, csak DG508A néven.
8-Channel CMOS Analog Multiplexer
Szerintem ez az.

üdv! proli007
(#) roleez válasza proli007 hozzászólására (») Dec 11, 2007 /
 
El tudod küldeni ezt a katalógus lapot?
(#) proli007 válasza roleez hozzászólására (») Dec 11, 2007 / 1
 
Sajnos nincsen szkenerem, és ez egy bazi vastag könyv. De ha a Net-en nem találod, valahogy begyűröm a gépbe. (kis barátnőmnek van, csak nincs itthon)

Több cég is gyárt ilyen vacakot, pld. AnalogDevices, csak más a bekötése. (még a táp is) Siliconx is gyárt DG-ket.

De ha tudod mi hova megy, a bekötését itt leírom.

1 A0
2 EN
3 V-
4 S1
5 S2
6 S3
7 S4
8 D (out)

9 S8
10 S7
11 S6
12 S5
13 V+
14 GND
15 A2
16 A1

Analog signal range +-15V
RDSon max 50ohm
Logic Input TTL/CMOS compatible

üdv! proli007
(#) proli007 válasza proli007 hozzászólására (») Dec 11, 2007 / 4
 
Na nem is kell elküldenem, az ALLDATASHEET-en megtalálod. Csak ADG508-nak hívják!

AnalogDevice

üdv!proli007
(#) roleez válasza proli007 hozzászólására (») Dec 12, 2007 /
 
Köszönöm!!!
(#) roleez válasza proli007 hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
Szia!

Sikerült megoldani az év elején, megjött a Maxim free MUX sampleja
Köszi mégegyszer!

Roland
(#) proli007 válasza roleez hozzászólására (») Jan 20, 2008 /
 
Igazán nics mit! Legalább felelevenedtek bennem a régi emlékek.

üdv! proli007
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem