Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC kezdőknek
 
Témaindító: Placi84, idő: Okt 3, 2005
Témakörök:
- A PIC ÖSSZES Vdd és Vss (AVdd és AVss) (tápfeszültség) lábát be kell kötni!
- A táplábak mellé a lehető legközelebb 100nF-os KERÁMIA kondenzátorokat kell elhelyezni.
- Az MCLR lábat, 10kohm-mal fel kell húzni a Vdd tápfeszültségre.
- Külső kvarc használatakor 4MHz-ig XT, a fölött pedig HS konfigurációt kell beállítani.
- Stabilizált tápegységet kell használni, a kapcsoló üzemű "telefon töltő" adapterek okozhatnak hibákat.
- Programozáshoz, használj lehetőleg PICKIT2 vagy 3 programozót. Kerülendő a JDM (soros porti) programozó.
- A PIC adatlapja (PDF), tartalmazza a lábak kiosztását és a PIC minden paraméterét. Az adatlap ingyen letölthető!
- Egyes PIC típusoknál az RA4 nyitott nyelőelektródás (Csak lefelé húz L szintre, H szintet nem ad ki!)
- Ha a PGM lábat digitális ki-/bemenetnek használod, az alacsony feszültségű programozási lehetőséget le kell tiltani.
Lapozás: OK   1165 / 1203
(#) Hp41C válasza Naresh Jain hozzászólására (») Szept 16, 2021 /
 
Hi,
AT89C2051 is a competly different controller from PIC16 and i am not familier with it.
(#) Naresh Jain válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 16, 2021 /
 
Dear friend, Thank you very much for your attention,
one more question please, can we make it with pic microcontroller.
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2021
(#) kaqkk válasza yodee hozzászólására (») Szept 22, 2021 /
 
Nem lehet hogy a kijelző frissítés és a dcf olvasás "akad össze" ?
(#) tufatofu hozzászólása Okt 8, 2021 /
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy 16f88-hoz való asm lefordítható, hogy 16f628-ban működjön?
(#) kissi válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 8, 2021 /
 
Szia!

Attól függ, hogy a programod melyik regisztereket és perifériákat használja, minden esetben nem.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2021
(#) tufatofu válasza kissi hozzászólására (») Okt 8, 2021 /
 
Sajnos nem értek a programozáshoz. A megépítendő cuccon egy 2x16 soros LCD csücsül és egy bemenetén mér mV-ot.

0410610A.asm
    
(#) Pali79 válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 8, 2021 /
 
Nem fog működni, mert a 628-ban nincs ADC modul, így nem tud "mérni".
(#) tufatofu válasza Pali79 hozzászólására (») Okt 8, 2021 /
 
Köszönöm a választ! Üdv
(#) miki79 hozzászólása Nov 24, 2021 /
 
Sziasztok!
Volna egy olyan kérdésem.Picnél assembly programozással, hogyan kell egy nyomógombos programot csinálni?
Egyszer felkacsol egy ledet, következő nyomásra lekapcsolja.
A tipusa mindegy.
Van olyan oldal ahol egyszerű példa programok vannak?
(#) sonajkniz válasza miki79 hozzászólására (») Nov 24, 2021 /
 
Szia!

Amennyiben semmi más dolga nincs ezen kívűl a PIC-nek, és feltételezzük, hogy pergésmentes gombot használsz, akkor ez a leg primitívebb megoldás, ami szinte bármely PIC-en elfut.
Persze inicializálni azért kell a PIC-et.
  1. MAIN    
  2.     BTFSS   PORTA,1
  3.     GOTO    MAIN
  4.     BSF     LATA,2
  5. MAIN1
  6.     BTFSC   PORTA,1
  7.     GOTO    MAIN1
  8. MAIN2
  9.     BTFSS   PORTA,1
  10.     GOTO    MAIN2
  11.     BCF     LATA,2
  12. MAIN3
  13.     BTFSC   PORTA,1
  14.     GOTO    MAIN3
  15.     GOTO    MAIN
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2021
(#) apromax hozzászólása Nov 25, 2021 /
 
C -t szeretnék alaposabban megismerni, és a következő problémába futottam bele:
Adott egy függvény deklarációja:
  1. fractcomplex* FFTComplexIP ( int log2N, fractcomplex* srcCV, fractcomplex* twidFactors, int factPage );


A program a függvényt hívja:
[code=c]
FFTComplexIP (LOG2_N, &ADCoutput[0], (fractcomplex *) __builtin_psvoffset (&twiddleFactors[0]), (int)__builtin_psvpage(&twiddleFactors[0]));
[code=c]


Kérdés: A &ADCoutput[0] címszerinti átadással megy át, szerintem rendben is van. De a (fractcomplex *) típusmódosító mutatóvá alakít, pedig azon paraméterhelyen is címet várunk.
Itt hogyan kell értelmezi mindezt? A psvoffset okozza valahogy mindezt? De hogyan?
(#) majkimester válasza apromax hozzászólására (») Nov 25, 2021 / 2
 
A dsPIC-nek Harward architektúrája van. Az adat (RAM) és kód (FLASH) külön memória. Az adott példában az ADCoutput a RAM-ban van a twiddleFactors pedig lehet a RAM-ban és a FLASH-ben is.

A psv-s cast-os trükközés azért van, hogy a FLASH memória címet is át tudjad adni ugyanannak a függvénynek, ami valójában egy RAM pointer-r vár. Mivel a FLASH címtartománya nagyobb mit 16 bit, ezért a pontos címet page és offset formában adja át. A psvpage megadja, hogy melyik lapon kezdődik a twiddleFactors, az offset pedig a lapon belüli index.

A cast (fractcomplex *) azért kell, mert a psvoffset nem címet ad vissza hanem egy offset-et, ami int típusú. A C megengedi az ilyen unsafe műveleteket, ezért nagy odafigyelést igényel.
Belül a függvény figyeli az átadott page értékét, és ha az egy előre meghatározott érték (COEFFS_IN_DATA = 0xFF00) akkor a twidFactors pointert úgy értelmezi, hogy a RAM-ban van, egyébként meg a FLASH-ból olvassa, azaz belül is kell lenni egy cast-nak vissza int-re.

Ez egy randa megoldás, de Harward-os mikrokontrollereken gyakran találkozni hasonlóval sajnos.
Szebb lenne, ha lenne egy külön függvény ami a twidFactors-t RAM-ból veszi, és egy másik ami meg FLASH-ből. És a többit oldja meg a DSP lib belül, ahogy akarja.
(#) apromax válasza majkimester hozzászólására (») Nov 25, 2021 /
 
Igen, valahogy magam is hasonlóan gondoltam, de egy ilyen korrekt kiegészítéssel már érteni is vélem! Köszönöm!
(#) Lamprologus hozzászólása Nov 26, 2021 /
 
Van valakinek ötlete arra, hogy hogyan tudnám számítógéppel figyelni egy PIC és egy kijelző (Nextion) közötti UART kommunikációt, úgy hogy egyidőben lássam az adást és a vételt is?
Logikai analizátor nem a leg jobb, mert hosszú időn keresztül kéne nézni!
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2021
(#) bitmixer válasza Lamprologus hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Mégis mennyi az a hosszú idő és mekkora a sebesség?
A rögzített adattal mit kell utána csinálni?
(#) Bakman válasza Lamprologus hozzászólására (») Nov 26, 2021 / 1
 
Két USB-UART modul és valamilyen Terminal program a gépre. Ha a nyers adatok nem felelnek meg (nem írtál erről semmit), saját programot kell készíteni.
(#) Josi777 válasza Lamprologus hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Egy olyan eszközzel, amin van 2 soros port. De akár egy olcsó Arduino-val is, az egyik a hardveres soros port, a másik pedig egy szoftveres. Az adatfolyamot meg egy SD kártyára ki tudod írni (ezt más eszközön is ki tudod olvasni) és aztán áttolod PC-re USB-n (de ha nem kell kivehető, akkor egy memória chip is elég lehet), vagy akár közben is, de az puffer függő, mert dupla mennyiségű adatot kell áttolnod.
(#) NickE válasza Lamprologus hozzászólására (») Nov 26, 2021 /
 
Vannak tömörítős logikai analizátorok ill. protokol analizátorok, amit tudnak hosszabb kommunikációt is rögzíteni.
(#) Lamprologus válasza bitmixer hozzászólására (») Nov 27, 2021 /
 
115200 baud ( de tudom változtatni, ha kell ... )
Akár több óra is lehet amíg rögzíteni kell ... de csak időnként jönnek/mennek adatok
Sima szöveg, monitoron olvasni akarom.

Ha minden igaz van 2db USB/TTL 232 átalakítóm, ha jól látom akkor a putty tud több példányban is futni ... Lehet ez lesz a megoldás, ha működik!

Mindenkinek köszönöm!
(#) aroxol hozzászólása Nov 30, 2021 /
 
Sziasztok!
Próbálkoznék bootloader-el, de valahogy nem is tudom hogy kezdek hozzá. Találtam egy mappát, amiben szerintem minden benne van, csak hát én nem értek hozzá. Tudna valaki segíteni hogy működőkepés legyen?
(#) Lamprologus válasza Lamprologus hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Tud valaki olyan terminál programot, ami időbélyeget is hozzáad a beérkező adatokhoz (mint pl az Arduino IDE) és látom az adatot HEXA-ban és ASCII-ban is.

Létezik-e a puTTY-nak magyarítása?
(#) NickE válasza Lamprologus hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Bray Terminal. Settingsben a Time -ot be kell pipálni és megjelenik. Tud ASCII-t, hexát..https://sites.google.com/site/terminalbpp/Terminal20141030.zip
(#) KBal76 válasza Lamprologus hozzászólására (») Dec 1, 2021 / 3
 
Valamikor 15 vagy több évvel ezelôtt írtam saját használatra egy ilyen programot, most feltúrtam neked, hátha hasznos. Direkt tud ilyen "oldalnézetet" két soros porthoz. Magam is csodálkozok hogy futásképes még, de mintha a soros portokat már nem detektálja jól (cserébe Com1-24-ig kiválasztható bármi).

TxRxGnd.zip
    
(#) Hp41C válasza aroxol hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
(#) aroxol válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Köszönöm, de PIC18F46K22-re nem találok bootloadert. Írtam már a szerzőnek, nem válaszol.
(#) Hp41C válasza aroxol hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Az általad feltöltött forrást le lehet fordítani 18F64K22 -re. (Ld. devices.inc 375. sorától).
(#) aroxol válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Látom hogy le lehet fordítani. De sebességet, belső kvarcot, TX2-RX2 nem kell beállítani?
(#) Hp41C válasza aroxol hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
A beállítások a bootconfig.inc állományban vannak.
(#) aroxol válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 1, 2021 /
 
Tudsz nekem segíteni ebben? Nem nagyon tudom mit kell beállítani.
(#) Hp41C válasza aroxol hozzászólására (») Dec 2, 2021 /
 
Már az UART2 -re van beállítva. Csak az órajelet kell beállítani. Alaphelyzetben automatikusan beáll a használt UART sebességre.
Következő: »»   1165 / 1203
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem