Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   168 / 211
(#) Beles válasza Babó22 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Igen, dob ki hibaüzenetet, hogy zárlat van a kimeneten... Kontaktot csak azért zárnám ki, mert áltó helyzetében fordul elő a hiba, és ahogy nyomkodom a test VDD vagy VPP gombot, hol így hol úgy működik. Van olyan is, hogy melegszik a tekercs, olyan mintha a fet lehúzná a földre.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 16, 2013 / 1
 
Ha előosztót is kezelnék, egy MB501L -lel máris 1.1GHz -ig lehet mérni... Csak egy kicsike panel kell hozzá.
(#) Babó22 válasza Beles hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Ha melegszik a tekercsed, akkor valószínűleg valahol rövidzárlat van. FET melegszik?
Vizsgáld át a forrasztásokat, nem-e zártál-e össze valamit, nézd át kapcsolási és a nyák-rajzodat, nincs-e valami félre kötve.
(#) Hp41C válasza Babó22 hozzászólására (») Feb 16, 2013 /
 
Szia!
Még két-három eszköz hiányzik róla. Ha az optimalizált kód is futóképes...
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 17, 2013 / 1
 
Sziasztok!
Fut az optimalizált kód is. Sikerült javítanom egy USB kezelési hibát is. Bal oldalon az eredeti 2.32.00, jobb oldalon a módosított firmware tesztje látható.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 17, 2013 / 1
 
Ilyen lett...
(#) kissi válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 17, 2013 /
 
Nagyon sok hasznos funkciót beletettél esztétikusan és jól használhatóan, gratulálok!
Steve
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Szia! Milyen hiba volt az USB-nél?
(#) Hp41C válasza watt hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Szia!
A string descriptor -ok lekérdezésénél nem figyelte, hogy vége van a listának. Ahogy a kép bal oldalán látszik, rengeteg értelmetlen stringet adoitt vissza és jelentős ideig tartott a beolvasás. A jobb oldali képen már csak értelmes szövegek láthatók, a beolvasásuk is rövid ideig tart.
Sikerül-e már valakinek a PICKit2 forrásában levő bootloader -t úrjafordítás után működésre bírni? Ugyan azokat a leírókat használja a forrása, mint a PICKit2 firmware, de más leíró található a 2.32.00 firmware hex állományában.
A hozzászólás módosítva: Feb 18, 2013
(#) watt válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Szia!
Érdekes hiba, csoda, hogy működött egyáltalán!
A PK2 bootloaderét nem fordítottam még újra. A demó HID-est használom, de az más lehet, nem néztem, hogy talán egyformák-e. ?
(#) Hp41C válasza watt hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
A PC-n futó HID kezelőnek nem volt gondja vele, azt fel tudta olvasni, amit fel kellett olvasni. Ez a teszt nem csak a leírókban szereplőket olvassa, hanem addig olvas, amig null stringet nem talál.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Juhász Róbert leírásában benne van a megoldás. Pedig olvastam már...
(#) kissi válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Szia!
Ezt nem Robi írta, csak lektorálta, de nagyon hasznos olvasmány! Köszönöm, hogy belinkelted, még nem ismertem ( már régen néztem a honlapját ) !
Steve
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 18, 2013 / 1
 
Egy újabb penge a bicskára...
(#) Norberto válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Úgy csinálsz, mint kotkodács - minden napra egy tojás.

Egyébként gratulálok a sok hasznos fejlesztéshez!
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Gratulálok! Csak ámulok-bámulok!
(#) Hp41C válasza Norberto hozzászólására (») Feb 19, 2013 /
 
Szia!
Ahogy az időm engedi írom, tesztelem az új funkciókat. Van még bőven a tervek között... Most már két (esetleg három a bootloadert is számítva) programnak kell jól együttműködni. Elég nehézkes a hiba megkeresése.
Közben rengeteg apró problémát találtam és javítottam. Pl.: A PICKit2 boot loadere nem teszi (tette) lehetővé, hogy a program memória utolsó 30 byte -ját kihasználja a firmware. Az újrafordított bootloader nem volt működőképes. stb.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Két tojás kimaradt...
Meglepően jól vizsgázott a PICKit2 az analóg mérések tekintetében. A PC sok mindent ki tud számolni: A feszültségosztó felső tagját, egy diódán eső feszültséget... A számított ellenállás hibája 5 - 10% is lehet, a képen egy névelegesen 10k (multiméterrel mérve 9.9k) és egy 100k (99.7k) a Vdd és a PGC ill PGD vonalak közé iktatva. Persze a lehúzó 4k7 ellenállásokat nem épen a mérés igényeinek megfelelően választottam... A dióda nyitófeszültsége is elfogadható egy jó / rossz vagy a felépítés (szilícium / germánium / Schottky) eldöntéséhez.
(#) kissi válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
További jó munkát, van még helyed ?!
Steve
(#) Norberto válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Lassan már azon kell elgondolkoznunk, hogy mit nem fog tudni a Hp41C féle PICKit2++ szoftvercsomag.
(#) kaqkk válasza Norberto hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Eddig klónt használtam , de most már érdemes lesz elővenni a féltve őrzött eredeti PK2-t !
(#) watt válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Ezet nem értem, miért kéne? A klónnal is működik minden(persze, ha nem Szilva féle)...
(#) kaqkk válasza watt hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
De igen Szilva féle klónom van és meg is vagyok elégedve vele, viszont ez amit HP41 művel már számomra szinte hihetetlen! A tudás-kitartás csodája .
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2013
(#) watt válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Szerintem is...
(#) mekkmesterke válasza watt hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
A Szilva féle klón ennyire problémás?
(#) kaqkk válasza mekkmesterke hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Nem problémás, csak nem használható máshoz csak kizárólag 5v os picekhez .
(#) watt válasza mekkmesterke hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Ha arra használod, amire tervezte Szilva, akkor semmi probléma nincs vele.
(#) Hp41C válasza kissi hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Hely van bőven (ld. kép) és még ötlet is akad... Minden eddigi hozzátett funkció működik a Szilva féle klónnal is, csak a 3.3V, 3.6V -os típusok programozása nem. Egyébként a 18F2550 belső EEProm -ját felhasználva megtudhatja a kezelő program, hogy a hozzá csatlakozott PICKit2 képes-e állítani a Vdd -t és mekkora ProgramAndGo memória van rajta kiépítve. Ezen információk segítségével a kritikus funkciók letilthatók. Az eredeti program 8 + 16 byte -ot használt fel a lehetséges 256 -ból. Miért? Csak a PC -s program hízik...
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2013
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 21, 2013 / 1
 
No ez is elkészült végre, de még változhat a beállítás módja (sokkal több időzítést enged meg a firmware, mint ami egy combo box segítségével beállítható). 100ms időzítéssel 102400 ms, azaz 102.4s azaz 1 perc, 42.4 másodperc hosszú minta játszható le. Belefér pl. egy DCF77 idő távirat. Az elindított mintagenerálás csak a nyomógombbal állítható meg.
(#) Beles hozzászólása Feb 21, 2013 /
 
Sziasztok! A furatszerelt pickit2 cikkben hol van a módosított kapcsolási rajz, amiben a helyettesíteni kívánt alkatrészek vannak benne? A gyári kapcsolásban csomó pozíció nem is létezik, amit a cikk említ. Most vagy én vagyok nagyon béna, s nem találom a kapcsolást, vagy tényleg nincs benne?
Következő: »»   168 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem