Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Pioneer cdj-100s hiba
Lapozás: OK   3 / 3
(#) Philip Dumber hozzászólása Márc 19, 2012 /
 
Köszönöm válaszod!
Fejhibába még akkor is beletartozhat az hogy rosszul vannak beállítva a sínek!
Most kísérletezgettem,és sikerült beállítanom úgy hogy kb 45 másodperc alatt betérképez 1 zenét
2-3 zenéig játszotta is,váltotta rendesen a zenéket,de mikor a 12. zenére léptettem,akkor már voltak gondok....
és a lézert vivő motor is melegszik rendesen....
(#) Pigi válasza Philip Dumber hozzászólására (») Márc 19, 2012 /
 
Szerintem bízd szervizre, mielőtt nagyon el állítgatod. Anyagot hozzá így is úgy is meg kell venni hozzá, ami plusz költség az a szerviz díj, de legalább biztos jó lesz és nem veszel bele semmit feleslegesen.
(#) djzotya hozzászólása Júl 16, 2012 /
 
Sziasztok,látom témánál vagyok,egy kérdésem lenne,nagyjából fél éve vettem egy pár pioneer cdj 100 s párt,az egyik 1998 as, a másik 1999 es évjáratú.Nem is halmozom a szót,diszkóban klubbokban voltak püfölve stb.Mikor hozzám kerültek tökéletesen működtek ezidáíg.
Jeladót mikrokapcsolókat már cseréltem egyikben.Namármost a hibajelenség:Beteszem a lemezt elkezdi forgatni,majd összevissza ugrál a track,de ha megy pl fél órát utána már(nem mindíg de általában jól műkszik).Van hogy pl a második tracktól már jól olvassa a lemezt,de van hogy pl csak a 10 es trackmár megint kezdi az ugrálást,olyan hangja van mint amikor beletekerek egy trekkbe.Mivel nem szedtem szét még ilyen szerkezetet(mechanikai részét) ezért az lenne a kérdésem esetleg van e valakinek ötlete mi lehet a baj?Bár látatlanban gyanakodom arra hogy fejhibás lesz.Esetleg service manualt,videót,szívesen fogadok.
(#) logout2 hozzászólása Szept 28, 2012 /
 
Sziasztok, van nálam is egy hibás példány, a lemezforgató (spindle) motor nem megy, nem forgatja a lemezt. A motort lepróbáltam egy másik deckben, az jó.
Ami érdekes, hogy teszt módban az egyik funkció vizsgálatánál elindítja a lemezt, de csak egy körülfordulás, több nem.
Van ötlete erre valakinek? A motor tekercsellenállásait még nem mértem.
A szervízdoksi alapján a meglévő 6 V- ot sem mértem, mert az működés közben lenne (jó).
(#) logout2 hozzászólása Szept 28, 2012 /
 
A motorvezérlő ic. A 6-7-8 pontok a tekercs 3 kivezetése, ezen illik a 6V-nak meglenni.

spindle.JPG
    
(#) kokozo válasza logout2 hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Lézerfejed lehet hogy nem jó, mivel először megnézi hogy van e benne lemez és azt a lézerrel csinálja és csak utána indítja a motort.
(#) logout2 hozzászólása Szept 28, 2012 /
 
Valóban, én is erre tippelek.
Hátha valakinél játszott ez is.
Bár, fejhibánál E8301-et szokot kiírni.
(#) kokozo válasza logout2 hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Ha van másik (előbb még volt) tedd át abból kipróbálni.
(#) logout2 hozzászólása Szept 28, 2012 /
 
A fejet? vagy a komplett mechanikát...
(#) kokozo válasza logout2 hozzászólására (») Szept 28, 2012 /
 
Mechanikát könnyebb 1-be kicserélni a motor elvileg jó más meg nem igen van benne.
(#) logout2 hozzászólása Szept 28, 2012 /
 
Nem is tudom, rendelek egy fejet, mit veszíthetek...
(#) logout2 válasza logout2 hozzászólására (») Okt 19, 2012 /
 
meg is javult 16 dollárból
(#) kokozo válasza logout2 hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
A fej lett kicserélve? 3500-at megért!
(#) logout2 válasza kokozo hozzászólására (») Okt 20, 2012 /
 
Majdnem jó lett.
Összeraktam, szólt, de cue pontnál elugrált.
Átraktam a komplett mechanikát az új fejjel a másik cédébe, ott tökéleteshez közeli az állapot, a használt de jó fejjel már el sem indul ez.
Valószinűsítem hogy ezt már tekergették előttem.
Most vehetek egy szkópot, beállítani a jelalakokat ...
(#) gery77 hozzászólása Dec 30, 2012 /
 
Helló, olyan problémám lenne a CDJ 100S-el hogy a léptetőmotorok csak 1.5V-ot kapnak, lassúak.
Az előlapi panelen lévő két db- led sem kap 300mV-nál többet ( nem világítanak ), de az LCD-n minden jó, minden gomb működik, kijelzővel minden okés.

Mi lehet ez a motor hiba, és mitől nem világítanak a ledek?
pls help !
(#) ciggancs11 hozzászólása Jan 9, 2013 /
 
Sziasztok! Nekem az a problémám a pio 100-al, hogy beteszem a cd-t, és némelyik számban olyan mintha 1/10 mp-re megállna! Mi ilyenkor a teendő? Előre is köszönöm! Üdv.: Peti
(#) pioneeer hozzászólása Ápr 15, 2014 /
 
szevasztok,vajdaságbol jelenkezem,pioneer 100-as hibávval,az van,hogy kattog a lejáttszoban valami,és nem akarja kidobni,illetve nem veszi be a cd lemezt,mi a hibája?
(#) emil01 hozzászólása Aug 21, 2014 /
 
Hello! Segitségeteket szeretném kérni! Kicseréltem ujra a fejet mert azt hittem nem ismeri fel a cd azért csinálja a linkelt videoban lévö dolgot!Takaritás már megvolt de lehet valami kimaradt a tisztitásban?Kerestem youtubos videot de sajna semmi!megköszöném ha ránéznétek a videóra és esetleg mondanátok valamit mert teljesen elekadtam !! Elöre is köszii!!!
https://www.youtube.com/watch?v=mUgG2n6D19A
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2014
(#) szelektor válasza emil01 hozzászólására (») Aug 22, 2014 /
 
szerintem mechanika nem tud kimenni alap helyzetbe így az vissza tér aszem van valami microkapcsoló afelső részen na abból ami a cd bevételt figyeli az zakkant meg szal ha leveszed burkolatot látni kell mi nem tér vissza a helyére elég ha valami kábel befigyel a mechanika meg nem tud visszatérni alap helyzetbe de ne idegeskedj még nem nagy a gond menthető
(#) szelektor válasza pioneeer hozzászólására (») Aug 22, 2014 /
 
a fej vagy nem megfelelő pályán van vagy ami figyeli végállását nem jó kezdőpontot nem érzi mikor beteszed cdt és kattog a fej mert keresi .
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem