Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   112 / 489
(#) janocsi válasza tony994 hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Szia Tony994!
Elsőre nekem úgy tünik, az index romlik el. Ez lehet több okból is. (Az adó és vevő nem pontosan van egymásra írányitva). Valami miatt leáll az index infra LED-je, vagy a propelleren lévő fotódióda. Ezeket kellene először levízsgálni. Ha ezzel megvagy, és nem javult a helyzet, keressük tovább a hibát.
- Az idő és dátum kiírása az jó?
Szia
(#) janocsi válasza tony994 hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Szia.
Ezzel kezd a hiba keresését:
- Szórt fényt kaphat a fotódióda, ezért teljes sötétben is nézd meg.
Szia.

(#) vicsys válasza tony994 hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Nézd meg, hogy a fototranyódnak mekkora a kollektorköri ellenállása. Próbáld ki az eredeti helyett 100k ohm -mal.
(#) patexati válasza tony994 hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
A tranyóra húzz oldalról egy műanyag csövet vagy alkoholos filcel fesd be az oldalát,hogy a fényt csak a végén kapjon! Nekem is megbolondult mikor élesztettem csak nekem szerencsém volt mert a teraszon csináltam az élesztést és jött egy felhő és jó sötét lett akkor indult be ekkor esett le a fény árt neki!
(#) vicsys válasza patexati hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Én speciel zsugorcsővel oldottam meg.

SSA50539.jpg
    
(#) tony994 válasza vicsys hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Már csinálom a zsugorcsöves megoldást utánna írok. üdv
(#) tony994 válasza patexati hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Ráhuztam a csövet de semmi javulás megint meghal
(#) tony994 hozzászólása Szept 27, 2009 /
 
Behúztam a sötétítőt elég sötét van de mostis meghal mejik ellenállást cseréljem ki?
(#) tony994 hozzászólása Szept 27, 2009 /
 
Most hogy rajtavan a cső (piros) semmit nemcsinál semmi se világít rajta..
(#) tony994 hozzászólása Szept 27, 2009 /
 
Most levettem a csövet és most még inkább semmit se csinál :S
(#) Hp41C válasza tony994 hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Szia!

1. Az infra LED ad-e ki fényt?
Kösd le a motort, de a trafót hagyd rajta a bázison. Kapcsold be az infra led-et. Mérd meg rajta a feszültésget. 1.2 V körül kell lennie. Telefon fényképezője, más fényképező segítségével "láthatóvá" lehet tenni e sugárzását.

2. Érzékeli-e a fototranzisztor?
Kapcsold be a táplálást. Kézzel forgatva a rotort vidd a tranzisztort az infra LED fölé. Mérd meg a PIC PB0 lábán a szintet. Alacsony szint kell, hogy beálljon, ha a LED ad ki fényt és a tranzisztor a LED fölött van. Finoman elfordítva (jobbra - balra) előbb - utóbb magas szintre kell váltania (>4V).

3. Akkor nem rajzol ki semmit sem a propeller, ha a motor forgása túl lassú, vagy nagyon egyenletlen. Kiegyensúlyoztad a rotort?

Szia.
(#) tony994 válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Szia!

1.145 Voltot mértem az infra lednél , megnéztem telefonkamerával és világít.Kicseréltem a vevőnél a BP 103 -mat egy újra most kiírja a szöveget , de megint villog..

üdv
(#) tony994 hozzászólása Szept 27, 2009 /
 
Azon gondolkodom , hogy az alátétet kicserélem egy egy távtartóra és akkor a tekercset megtudom emelni , én arra gyanakszom hogy túl sok kakaót vesznek fel a ledek és a PIC nemkapja meg az 5 voltot mert a ledek elveszik , és meghal ez nem lehetséges?
(#) tony994 hozzászólása Szept 27, 2009 /
 
Érdekes..Most itt megy melettem 4-szer végigment a szöveg és most meghalt...Érdekes hiba..
(#) janocsi válasza tony994 hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Szia!
A propeller puffer tápra tegyél ideiglenesen még egy 1000 mikrót, vagy egy másikat, aztán nézd meg a működését újra. (Az idő kiírásával nincs ilyen hiba?)
Talán a terhelések miatt valóban leesik az 5V is.
Szia.
(#) tony994 válasza janocsi hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Szia azzal nem próbálkoztam mert nincsen távirányítóm , de majd lessz
(#) tony994 hozzászólása Szept 27, 2009 /
 
Mostis 1000mikro van benne...
(#) janocsi válasza tony994 hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Szia!
Ezek szerint egyből szövegmódba lép, és most csak ezt jelzi ki? Szia.
(#) tony994 válasza janocsi hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Ugyvan megcsinálva a progi hogy szövegmódba menjen engem inkább a szöveg érdekel..Az írja ki hogy Elkészül Tony propeller clockja ....
(#) janocsi válasza tony994 hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Nagyszerű Tony994!
Nos, akkor tegyél még egy próbát úgy, hogy lekötött motorral is mérd meg a puffer tápját, terheléssel is (100 Ohm 2W !) . Valószinű, hogy egy bizonyos terhelés hatására esik szét a kép. mert nics elég nagy teljesítmányátvítel a forgótrafóról. Szia.
(#) callmaci hozzászólása Szept 27, 2009 /
 
Szia!
Hogyan lehet a demószöveget kicserélni?
Például " Kálmi clock ja".
Köszöntem.
(#) janocsi válasza callmaci hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Szia!
Több lehetőség is van. Pl:: amikor a hex állományt beolvasod az íróba, az EEprom tartalmát ott át tudod írni azonnal a kivánt szövegre. Ezután kiírod a PIC-be. Szia.
(#) tony994 válasza janocsi hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Szia!
Majd holnap..Már fáradt vagyok!üdv!
(#) callmaci válasza janocsi hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Szia!
Én icprog106B-t használok írásra,de ott csak másolás és be illesztést találtam.
közvetlen szerkeszteni nem tudtam vagy nagyon béna vagyok.
(#) janocsi válasza callmaci hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Szia!
Amikor a hex állomány be van olvasva az icprog-xxx-be, alul ott van egy ablakban az egész EEprom tartalom. Ott tudod módosítani a kivánt szövegre. (Ahol az eredetit is látod beírva azt kell átírni). Csatolok egy képet hozzá, szia.

_EEprom_.jpg
    
(#) callmaci válasza janocsi hozzászólására (») Szept 27, 2009 /
 
Szia!
Aha így most már értem.
Ezer köszönet érte .
(#) tony994 válasza janocsi hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Szia!

Tudom mi a baj , amúgyis 12 volt helyett 20 ról járatom...És az elején azért jó mert hideg ezért nem hibázik , de mikor már körbement párszor bemelekszik nagyobb lessz az ellenállás és a PIC a terhelés miatt nem kapja meg a 5 voltot... Most akkor újrakéne tekerni szerintem nagyobb menetszámmal és egyenletesebben, abban nem tudsz segíteni hogy huzalt honnan tudok szerezni? Mert semmmi ötletem , esetleg te nem tudsz nekem küldeni annyi huzalt amiből újratekerem..Még azon gondolkodom most van itt a lomtalanítás kéne keresni egy TV-t szétszedni és a huzalt kiszedni belőle csak az a baj hogy mindenhol ülnek ...

üdv!
(#) Hp41C válasza tony994 hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Szia!

Állítsd kisebbre a kitöltési tényezőt. A bázison távirányítóban beállítható....

Zománchuzalt (kis tételben ~ 20dkg) Villért-nél lehet kapni.

Szia
(#) zsoltee0001 válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Szia

Nagyon érdekes ez a dolog, ha már meg a 16F akkor visszatérek rá.
üdv
(#) Hp41C válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Szept 28, 2009 /
 
Szia!

A propeller programok is sokkal többet tudnak...
Következő: »»   112 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem