Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   414 / 489
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
De 100nf így rezeg? Most már lassan befejezem az tanácsadást mert nem értjük egymást. Majd magam letesztelem a dolgokat.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) KKobra válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Ne izgulj hamarosan beszállok a meccsbe De tudod én elég lassan haladok és még semmim nincs az elhatározáson kívül. Elsőre kellene valami videófej motor.
De sajna ami van annyira szét vannak esve hogy azzal nem szabad foglalkozni. (úgy megy mint a traktor)
Addig még nem tudom mekkora lesz a ferrit átmérője nem kezdek el nyákot vagy tekercset készíteni.
Ti milyen huzalból készítettétek a tekercset?
Gondolom a keresztmetszete (Átmérője) is sokat számít és a menetek külső és belső átmérője
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Nem, csak 10nF alatti értékkel megy.
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Nekem 1,5nf-el megy szépen és forog is az óra, csak nem tiszta a kijelzés valamiért.
Színes hóesés van a 3D kocka helyett
Videó
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) KKobra válasza attika hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Gondolom a freki miattNagy lehet a szórása
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Sokadszorra írom ,100nF vagy több . Ezt kell szem előtt tartani. Betenni egy 100nf és addig variálni a többi paramétert míg jó nem lesz. Én így csinálnám. Így is fogom
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) KKobra válasza attika hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
A 67 ledes órámat WP hajtja cx 10nF van nincsen ferrit és képes a rádiót zavarni
(#) Mircsof válasza KKobra hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Á annyira nincs túlbonyolítva a dolog. Ami befér a ferritbe hogy ne súrolódjon a két oldal.
Esetemben ez 0,4mm Én kintről tekertem befelé, nem hiszem, hogy ez számít.
Réges régen működne ez, ha nem elindulna nagy árammal mikor a 2 ferrit össze van csúsztatva.


Kly:
Idézet:
„Sokadszorra írom ,100nF vagy több . Ezt kell szem előtt tartani.”

ÓÓ elnézésed kérem akkor félre értem. Akkor odaragasztok egyet, és próbálkozok. Tényleg bocs, de nem ezt szűrtem le az írásból!
5V 100nF és próba a többi paraméter változtatásával.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) KKobra válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
próbáld meg relével kapcsolni rá a feszültséget ha indulási problémád van
Ha ráadod a feszültséget lassan fut fel és nem kezd el rezegni
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) attika válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
A végét jól leírtad
Én pont fordítva csináltam a tekerést, kintről van befelé ugyan úgy ahogy a szekunder oldalon is "legalábbis nálam" Szerintem van köze ahhoz, hogy merre van tekerve de majd a hozzáértők megerősítenek ebben. Gondolom nem cserélted fel a két végét ahogy írtam is neked
(#) attika hozzászólása Feb 19, 2017 /
 
Úgy néz ki menni fog ez szépen, bár még van egy kis zavar de majd szépen lassan sorjába mindent.
Össze kell dobni valami állványt neki mert így kézben tartva nem az igazi.
Videó
(#) patexati hozzászólása Feb 19, 2017 /
 
Na írok egy okosságot Növeljétek a légrést!!Azért van a kapcsolásban nagy értékű kondi mert nem ilyen tökéletes átvitelre van tervezve.. Nagy légrésnél szépen indul 100nF kondival de kis légrésnél nem indul el..Szerintem nem kell 100nF de az egy meg kevés..A freki a szkópon változik a légrés emeléssel nő így hozzá kell hangolni ahogy én az előzőt készítettem..Mérek holnap ..Az öcsit le kell árnyékolni a videófej házával együtt GND-re kell tenni..
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) patexati válasza patexati hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
A szofita nem is megy a 100 nF kondinál.. 47nF 250KHz,22nF 330 KHz durván mérve.. Ha a légrést növelem vele változik.. Hozzá kell hangolni ez már biztos mert nincs kettő egyforma power..Megnéztem 1nF kondinál gerjed ronda jelalak ha növelem kicsit a légrést,hogy legyen színusz akkor 1MHz-en zenél
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Idézet:
„A szofita nem is megy a 100 nF kondinál.”

Terhelés nélkül se indul el igaz 100nF Cx-el? Legalább is nálam ha akkora a légrés, hogy a szekunder a szomszéd szobában van akkor se indul be 100-50-20nF kondival sem.
Te most arról a sok körös hátul tekert trafósról beszélsz igaz?

Nekem most 4 körös a primer rámentem hogy olyan legyen az áramkör mint kly által megosztott képen.
Szóval 4 kör a primer 3 a szekunder. Át tekertem az induktivitásokat 68uH-ra és 100R a gaten minden mást kidobtam. 5V tápon 600mA és semmi fesz a szekunderen.
Lehet ketté kéne törni a nyákot, és kipróbálni másik fetekkel...
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
A skotky diodák kellenek . Azt nem szabad kidobni. A 100 ohmot meg kösd fel tálra és már meg is van a régi wp kapcsolás.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Persze az eredeti szerint minden benne van!
Csak tudod a gatre utólagosan javasolt dolgokat 10k 100R 1k-ra növelése 10nf ezeket szedtem le.
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Értem.
Ha lesz időm , jovohetre én is beszallok a wp tesztbe.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) patexati hozzászólása Feb 19, 2017 /
 
Pár kép.. Most 22nF van bent egyenlőre..5V a táp.
(#) patexati válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Mindegyik különbözik ezért nem lehet pontos értékekről beszélni.. Kell az aranyközépút.. 100nF azzal nem indul de 68-al még igen ha van légrés..
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) patexati hozzászólása Feb 19, 2017 /
 
Nézegettem a wireless töltőket és szerintem ez a kapcsolás mivel küzdünk légmagos tekercsre van tervezve..A ferrit miatt nem hiszem,hogy a "kihangolásra"akkora kondi kell mivel a ferrit keményen beleszól a dolgokba..
(#) attika hozzászólása Feb 19, 2017 /
 
Kicsit leárnyékoltam a tápot úgy, hogy sose látja meg a napvilágot.
Amit észre vettem javulást az az, hogy a nyugalmi áram felvétele csökkent kb 60mA-t.
Még néha be be ugrik egy mutató a képbe de azt fogalmam sincs, hogy mitől lehet de majd kly talán meg tudja mondani.
A képbe is lettek javulások mert nem esik a színes hó mint a legelső indításnál.

Videó
(#) patexati válasza attika hozzászólására (») Feb 19, 2017 1 /
 
Mekkora cx??
(#) attika válasza patexati hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
(#) patexati válasza attika hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Az kevés lesz azért szerintem.. 1MHz körüli frekiket mértem 1nF értékkel..Legalább 15nF kéne elsőképp mert jelentősen fog a freki visszaesni. 200-250 mA nyugalmi áram lesz de ezt írtam,hogy nem lehet leszorítani nagyon..
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Rádiós átvitelben vannak azért ott még bajok. Ettől vannak a zavarok a képen. Lehet azon a wifi csatornán megy még valami nálad? 1 . Csatornán megy az óra úgy emlékszem de holnap megnézem.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Lehet a tápra ráül valami zavar mert nálam csúnya jelalak volt a szkópon összezárt ferritnél az 1nF mérésekor.. Lehet ez a rondaság is zavart okoz..
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Arról a wifiről megy a gép is meg két telefon.
(#) patexati válasza attika hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
A router wifi csatornaszámra célzott automata vagy manuális a beállításod ? Manuálisban állítsd át 10-re az messze van és nem oszt magától másikat..
(#) attika válasza patexati hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Na az jó lesz mert akkor resetelhetem le az egészet, mert nem tudom már a jelszavát és nem jutok be a routerbe.
Lassan az ajtót is kiszedhetem tokostul mert már csak azt nem mozgattam meg az óra miatt
(#) patexati válasza attika hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
Mondjuk 1-est nem igen szok kiosztani..Függ a szomszéd wifiktől is.Hagy egyenlőre szerintem..
Következő: »»   414 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem