Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   454 / 489
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
A bootcode gyári cucc majd megnézem holnap mert annak menni kell. És tuti köze van a hibákhoz a réginek. Most olvasgattam hogy mi is ez és hogyan működik.
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Hajrá! Majdcsak túljutunk ezen a fagyós témán... valami kísért a színfalak mögül, és az iszonyat idegesítö, hogy egyszer elindul rámondjuk, hogy jó, erre 1-x óra múlva meg megfagy. Vagy a személyes kedvencem ma amit láttál is, hogy 5-6 restart majd mintha minken király lenne megy rendben. Vagy menne vagy ne menne, de akkor túl egyszerű dolgod lenne...
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Régi bootcodeválpománnyal a 6.17 is megállt.
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Hihetetlen. Ma rendbeteszem a bootloadert . Egyszerűen ilyen nincs. Hogy ugyanaz a kernel másképp működik nálad és nálam. 1 db hiba volt és ettől sem állt le most is megy csak kivettem a web aktivitás logot hogy ne azzal teljen meg.
http://62.77.196.9:881

Meg kéne csinálni egy olyat hogy te is net ről bootoltatod tőlem az én TFTP szerveremről. Majd kitalálom hogy kéne ezt , a dhcp szervered a routeredben biztos nem tudja.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Tettem egy kapcsolót a 3,3 V tápra mi megy a modulra.. Azt akartam megnézni elindul e ha leveszem a tápot és visszadon neki..Hát el nem indul de a logban ugyanazt az üzenetet kapom mint mikor leáll.. Nem lehet a táppal van valami? egy külön 3,3V konverter az 5V-ról megpróbálható?
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Ha elveszed a tápot újra kell inicializálni. Ehhez SW támogatás is kell csak egy kapcsoló nem elég.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Ez megoldható?
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Persze, hiszen már tudjuk detektálni a hibát. Ez az overkill WA amiről már írtam.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Gondolom a 3,3V port a pi-n nem kapcsolható sw-ből..Megnézzem egy külön konverteres táppal? nem lesz gond a pi-nek??
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Ne egy GPIO kell és egy FET ha kapcsolni akarod az RFM tápáját.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Külső 3,3V tápról szintén megáll Táphiba kizárva..Ha sw-ben megszakítjuk mennyi ideig áll be??
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Lehet nem is az rfm fagy be hanem a pi spi modulja es nem is valos az az ertek ami az rfm visszaad. Ra kene tenni analizatort.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Bonyolult egy sw megszakítás tesztet írni??
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Készítettem egy öcsi tervet miben fet is van és tudja kapcsolni az rfm tápját a CE1 porton a motor és wpowert a GPIO24 kellene,hogy kapcsolja ez esetben..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Várj még ezzel szerintem nem fog kelleni.

Fenn egy újracsomagolt bootcode.tar.gz ebben az új bootloader van és kipróbáltam működik. Teszteld le benn van egy 618 kernel is alapból (ebben sok minden változott memóriailag). Én egyre jobban a PI memóriakezelésére gyanakszom az a nyüves MMU ,semmi normális doksi nincs róla, nem is igazán értem hogy működik. Most turkálom a linux kerneleket hátha látok benne valamit.

Arra gondoltam a hogy lehet nem is a PI fagy le hanem a PI SPI modulja hülyül meg és egy "beragadt" adatott kapok olvasáskor. Ezt kideríteni egyszerű csak rá kell tenni az analizátort és egyből látni fogom hogy a PI vagy az RFM hiba e . Más kérdés hogy nálam nem jelentkezik a hiba.
Vagyis igen de nem fagy le tőle így nem tudom megnézni. Csilliárd csomagból nem tudok 1 db ot kiszűrni ha nem állandósul a hiba.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Beletettem elindult.. Van itt egy fajta probléma szerintem az sd kártyával.. Most találtam még egy noname kínai kártyát..Formáztam én lassan gyorsan,több gépben de hiába írtam rá még régebbi állományt is mi hiba nélkül elment el sem indult állandóan resetelt a pi a kártya pedíg "jó".. Holnap ha megyünk vásárolni tényleg veszek egy 4 vagy 8 gigás kártyát..
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Már le is állt
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
SPI error-al?
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Igen..Most beraktam egy másik kártyával is megpróbálom de ezek mind régi kártyák..
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2017
(#) patexati hozzászólása Márc 31, 2017 /
 
Na most a 6.20 verzió megy ez úgy néz ki jó Az illesztőt megépítettem de csak egy irányba végzi a dolgát.. Ha az 5 Voltos részen lehúzom gnd-re a fet d lábát akkor a 3,3V részen leesik ahogy kell alacsony szintre,de ha a 3,3V részét húzom le gnd-re akkor az 5V részen magas szinten marad.. Lehet,hogy ebből kettőt kell építeni??SCL,SDA oda vissza kommunikál úgy gondolom..
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Ha ezt építetted meg akkkor jónak kell lennie.

Bővebben: Link



6.20 jó lett , ideje volt ....
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Azt építettem meg igaz nagy fetekből de csak egy irányba megy.. Nem lehet,hogy négy fet kell? Egy olyan is kéne melyiknél a fet Gate-re 5V megy ?? Rosszul gondolom??Elég ha egy irányba megy a kommunikáció?
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Ez kétirányú. Oda van írva (bidirectional) . Én már többször használtam.

Nem kell 4 fet. CSak annyi kell ami a rajzon van.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Akkor a fetek nem hozzá valók mivel próbáltam..Az alábbi tranzisztoros működésével tisztában vagyok,ez a fetes nem teljesen tiszta nekem Nem értetlenkedek csak ha az öcsin valamit elszúrok a tervezéskor azt gyártás után nehéz javítani..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Na én meg ilyet nem láttam még
A fet-es nekem eddig minden fet-tel ment. Persze nem teljesítmény mosfet el próbáltam hanem picikkel.

N fettel próbáltad ugye?

Felőlem a tranyósat is ráteheted. 10Ft egy tranzisztor
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Itt a terv lay-ban..Én nem értek a Gerber formátumhoz de lehet vele exportálni.. Egyszerű program ez a Sprint Layout még telepíteni sem kell,jól lehet csekkolni vele..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Van belőle portable? Küld egy linket letöltöm. Nem kell licensz?
Beírom google ba első 5 találat orosz. Gondolom csupa vírus

Elég a demo a hivalatos weblapről?
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2017
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Uhh DRC-t nem szoktad használni?

Tud ez olyan hogy select connecected cooper
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Márc 31, 2017 /
 
Meg szoktam vele nézni Én csak az alap funkciókat használom nem tudom.. A DRC tesztet szoktam csak használni ha kész van hol van túl közel valami egymáshoz esetleg..
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Ápr 1, 2017 /
 
Egy szép tavaszi spi error mentes reggel
Következő: »»   454 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem