Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   472 / 489
(#) Béla 66 hozzászólása Ápr 27, 2018 /
 
Sziasztok!
Végigolvastam, és kijegyzeteltem az egész fórumot. Elég tanulságos, ahogy kinötte magát ez a dolog. Köszönhetően annak a sok embernek, akik önzetlenül közreadták az eredményüket valamint tudásukkal támogatták az óra születését!
(#) KKobra válasza Béla 66 hozzászólására (») Ápr 28, 2018 /
 
Nem vagyunk olyan sokan akik építgetünk. Sajnos fejlesztők közül patexati, és KLY kiléptek innen. A további fejlesztések a Facebook oldalán folyik tovább.
(#) janigel hozzászólása Máj 6, 2018 /
 
Sziasztok!
Szeretnék vásárolni, vagy csinálni egy akku töltőt ehhez az akkuhoz.
LIR 2032 3,6 V li-ion-akku-45mah
A konnektoron nem találtam semmit.
Mit javasoltok?
Köszi, ha válaszokat kapok.
(#) (Felhasználó 122012) válasza janigel hozzászólására (») Máj 7, 2018 / 1
 
Ez egy nem ebbe a fórumba való kérés!
2032 töltő Bővebben: Link
(#) janigel válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
De igenis ide való, mert az órámat (RTC) ilyennel akarom megoldani.
Ez túl nagy, és drága.
Mini USB-t gondoltam.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2018
(#) (Felhasználó 122012) válasza janigel hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
OK! Hajrá ... Google a barátom ... lehet keresgélni ... szívesen máskor is.
(#) (Felhasználó 122012) válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Máj 7, 2018 / 1
 
3,6V-os töltő
Bővebben: Link
(#) janigel válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Szia!
Köszi a segítséget, ez már jó lesz.
Szuper
Üdv janigel
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2018
(#) (Felhasználó 122012) válasza janigel hozzászólására (») Máj 7, 2018 1 /
 
Szívesen***

Személyeskedés felesleges.
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) dara válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Máj 13, 2018 /
 
Sziasztok.Megcsináltam a 886 smd órát,de nem bírom a távival működtetni.A prop és a távi mplabbal passzol, de mégsem tudok semmit léptetni.Hogy tudok asm file berakni ide?Ja megvan.Nincs bázisom,csak egy vezeték nélküli kraft átvitelem,talán 5W körüli néha resetel,de ha a fényt lejjebb tudnám szabályozni nem lenne gondom.Rá tudnátok nézni a két file ra?
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2018
(#) Hp41C válasza dara hozzászólására (») Máj 14, 2018 / 1
 
Kellene még egy keys.asm is.
(#) dara válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 14, 2018 /
 
Ja,már rakom is.

keys.asm
    
(#) Hp41C válasza dara hozzászólására (») Máj 14, 2018 / 1
 
A rotor és a RC5x távirányító a Philips RC5 kódolást használja, melyben egy eszközre 128 féle parancs adható ki. A távirányítónak csak 16 funkció gombja van. Sajnos a rotornak nem elég a 16 parancs. A probléma megoldása a lapozás lett. A távirányító kapott még két különleges gombot. Alaphelyzetben a gombok a 0x00 ... 0x0F kódot küldik, a Shift gombot egyszer megnyomva a gombok a 0x10 ... 0x1F kódot küldik, a Shift gombot még egyszer megnyomva a gombok a 0x20 ... 0x2F kódot küldik. Stb. A Shift gomb megnyomása után annyit villa a látható led, ahányadik "lap" -on vagyunk.

Alapállapotban a készülékcím 0x1D.
Ha az Address gombot lenyomva tartjuk és megnyomjuk valamelyik "normál" gombot, a készülékcím átáll a 0x10 + a gomb kódjára. Előnyös lehet, ha több (fajta) óránk van.

A feltöltött állományokban a (alap) készülékcím 0x1D. A fényerő parancsok
  1. BRIGHT_MD       EQU     0x28
  2. BRIGHT_UP       EQU     0x24
  3. BRIGHT_DN       EQU     0x20

Egyszerűen csak a második lapra kell állni és be lehet állítani a fényerőt.
(#) dara válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
Mint írtam nem reagál semmire a prop.Szkóppal rámértem az smd 886 1 lábára a távi jele ott van.Indítás után az kezdő kijelzés fogad,és semmit nem tudok állítani.A nyák patexati 2010 smd nyákja.Akkor az asm fájlok rendben vannak?
(#) Hp41C válasza dara hozzászólására (») Máj 15, 2018 / 1
 
A másodperc nullázása parancs sem működik valamelyik gomb lenyomására?
Az a gomb lenne a 0x00 kódú.
Milyen egyszerű is lenne egy bázissal, aminek lenne PC -s kapcsolata és elküldené a vett parancsot akkor is ha nem ennek az órának címezték?
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2018
(#) dara válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 15, 2018 /
 
Sajnos az sem működik.Most találtam itthon egy urc22b távit,beégettem egy ahoz tartozó hexszet de most sem megy.Megnézem szkóppal megint.HDD motorral,telefon töltős energia átvitelem vaan.5V megy az egész.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2018
(#) belagu válasza dara hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Sziasztok!
Csak egy tipp, ha folyamatosan újraindul akkor nem képes fogadni a távirányító jeleit A programban kellene beállítani kisebb fenyerőhöz tartozó PWM értéket, hogy már eleve azzal induljon.
Üdv: belagu
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2018
(#) dara válasza belagu hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Sehol sem írtam hogy folyamatosan újraindul,hanem azt írom egyfolytában hogy nem reagál egy program sem a távik parancsára.Sem a 3x16 lapos,sem az urc22b.Ez a 886 smd verzió,az infra jele az 1-lábra megy.
(#) belagu válasza dara hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Szia!
Ha be van építve a "D31", akkor prábára kösd át!

Prop886.jpg
    
(#) janigel válasza belagu hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Szia!
Feljebb ezt írta "Szkóppal rámértem az smd 886 1 lábára a távi jele ott van"
Akkor más lehet a zűr.
(#) dara válasza belagu hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Szia.
Átkötöttem semmi változás.
(#) janigel válasza dara hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Ez várható volt.
(#) Hp41C válasza dara hozzászólására (») Máj 16, 2018 / 1
 
Töltsd fel a rotor és a távirányító hex állományát, amit beprogramoztál.
(#) dara válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Szia.
URC22B próbálgatom.
(#) belagu válasza dara hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Szia dara!
No, de ez most egy másik csomag!
Amit ezelőtt tettél fel, az nekem hibát jelzett és azt írtad a Patexati-féle 2010 verziójú panelt készítetted. Ez pedig az általam feltöltött csomag, és simán megcsinálja a HEX-et. Melyik van benne?

MPLABHiba.jpg
    
(#) dara válasza belagu hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Próbáltam többel is,most a zip van benne.Ebben a hex már kész,azt égettem be.
(#) Hp41C válasza belagu hozzászólására (») Máj 16, 2018 / 1
 
Ezek a hibajelzések egy újabb verziójú program és egy régebbi kays.asm házasságából születnek.
(#) belagu válasza dara hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Szia dara!
Próbáld ezzel az állománnyal, kivettem a cím figyelést, ez a lapváltós Hp41C által fejlesztett távihoz van összeállítva, elvileg a benne lévő HEX file Ok!
(#) dara válasza belagu hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Szia.Köszönöm felraktam,az óra 12 00 indul a dátum 01 kel.A demó percenként kiírja a szöveget,most nézem 15mp ként,a távira továbbra sem reagál.Az mrc 1-es lábra megy a vevő jele de azt alapból fel kell húzni hogy a program induljon ha jól tudom.Ide megy a távi jele is.Ha nem lenne magas jel itt,akkor a program el sem indulna.Már arra is gondoltam hogy rossz a pic ezen bemenete,de akkor el sem indulna a program.rossz az infra vevőm?De akkor hogy tudok szkóppal impulzust látni?
(#) belagu válasza dara hozzászólására (») Máj 17, 2018 /
 
Ok, de változott valami? Arra vagyok kíváncsi, hogy a Pic-ben kicserélődöt-e a program, vagy a régi maradt, ha tudod törölni és újraírni akkor az MCLR jól működik és valószínűleg a PIC rendben van. Akkor az infra környékén keresgélnék. A szkópon mit látsz, kellő amplitúdó mellett megfelelő frekvencián a szükséges jelsorozat van jelen? Ahogy Hp41C fórumtárs írta, egy bázis és PC szoftver segítségével jó lenne látni mit vesz a PIC.
Következő: »»   472 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem