Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   176 / 398
(#) soldier007 válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
A mérés tudásommal nincs semmi baj ... meg amúgy se ez volt a kérdés hogy kinek milyen tudása van hanem hogy miért nem szól ....
(#) karaszbandi válasza soldier007 hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Na ezt kell kimérni.
(#) emersys válasza soldier007 hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Idézet:
„Nem tudom ugy emlékszem vmi 16V kell az ic-nek nekem 20V-ot kap mert a kimenő teljesitmény igy megnagyobbodott egy kicsit”

-Ez így értelmetlen kicsit számomra és nemlináris működést kapsz csak így..
+-15V-ig normális, +-18V-ot már csak bizonyos op/amp-ok tudnak +-20V-ot már egyik sem tolerálja..
A szabvány tl071-nek a +-15V a normális amit a zénerek stabilizálnak le.
Mekkora a +- tápfeszed?
(#) soldier007 válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Már azt csinálom reggel óta keresem hogy mi a gond de még mindig nem sikerült rájönnöm!
(#) karaszbandi válasza soldier007 hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Tranyókat a helyükön mérted ki?
(#) soldier007 válasza soldier007 hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Eddig nem volt gond vele...
(#) soldier007 válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Nem! kiforrasztottam...
(#) reloop válasza soldier007 hozzászólására (») Ápr 16, 2012 /
 
Itt a híd és a párhuzamos fogalma kezdettől fogva keveredik. Az IC tápnövelésről írottak is elbizonytalanítottak egy kicsit. Kérlek készíts egy tűrhető fotót a készülékről, mert félő - csak elbeszélünk egymás mellett.
(#) soldier007 hozzászólása Ápr 17, 2012 /
 
Fotót nem tudok róla csinálni de a híd már nem számít mert nem lesz hídba kötve hanem 1-1 panel lesz megint csak most azt kéne megtudakolni hogy miért nem szól ...
(#) soldier007 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Ja és ugy van hogy a bement közé van egy trimmer poti a trimmer poti két szélsó lába van kötve a panelek bemenetére 1-1láb 1-1 panel.. és a kimenetre 1-1 0,3R 5W ellenállás van rakva ami össze van kötve és igy kapjuk meg a két ellenállás között a +kimenetet!
(#) reloop válasza soldier007 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Online nem fog menni, nézesd meg valakivel. Esetleg másnak lesz ötlete. Üdv.:reloop
Szerk.: az általad említett rajzot csatoltam.
(#) soldier007 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Megoldom valahogy
(#) karaszbandi válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Hídban nem ellenütemben kell véletlen a két erőlködőnek erőlködnie ahoz, hogy szóljon is valami?
(#) soldier007 válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Ezt nem értem...
(#) soldier007 hozzászólása Ápr 17, 2012 /
 
kicseréltem egy ellenállást hogy ne kapjon 20voltot az ic hanem csak 15öt és már müködik
(#) reloop válasza soldier007 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Nagy mókamester vagy
(#) Szebence válasza soldier007 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Hídba kötés esetén ellen ütemben kell dolgoznia a két végfoknak, mert egyik végfok a sinus felső részét a másik pedig az alsó részét fogja erősíteni. Legalábbis ha jól gondolom.
(#) soldier007 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
miért?
(#) emersys válasza reloop hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Idézet:
„Idézet:
?Nem tudom ugy emlékszem vmi 16V kell az ic-nek nekem 20V-ot kap mert a kimenő teljesitmény igy megnagyobbodott egy kicsit?
-Ez így értelmetlen kicsit számomra és nemlináris működést kapsz csak így..
+-15V-ig normális, +-18V-ot már csak bizonyos op/amp-ok tudnak +-20V-ot már egyik sem tolerálja..
A szabvány tl071-nek a +-15V a normális amit a zénerek stabilizálnak le.
Mekkora a +- tápfeszed?”

Valóban az , de mintha már utaltam volna rá..
Bár lehet a tolerálás most stand-by funkcióként volt jelen..
(#) soldier007 válasza emersys hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
+-50V a tápfesz de már müködik
(#) emersys válasza soldier007 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Az ic-d tápfeszére lettem volna kíváncsi még mikor írtam. -Lényeg hogy már jó
(#) soldier007 hozzászólása Ápr 17, 2012 /
 
Üdv mindenkinek
LEnne egy kérdésem ha dupla tranyósra akarom megcsinálni a quadot Mj15003 tranyókkal akkor kell valamit módosítani a kapcsoláson?
(#) drbobee válasza soldier007 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Minden MJ15003-nak kell egy emitterkövető ellenállásai 0.1ohm 3 de inkább 5 w. Valamint a közös kollektorukban majd, mivel gondolom nagyobb teljesítmény így áram is kell, akkor a 0.091 ohmot le kell csökkenteni. Elviekben 1,41-ed részére, ha 200w-ot akarsz.(és ehhez közeli szabvány értéket választani, vagy összerakni. Hogy pontosan gyök2-ed részre kell-e abban nem vagyok 100%-ban biztos, azt máshol itt a topikban láttam egy ábrán belinkelve hogy hogyan kell az értékét kiszámolni (persze ha nem az Urbán pityu féle ellenállásértékek vannak benne az áramvédő BC212-t bázisán, már ha neked még a BC van benne, én azt is másra cserélném), megkeresem a képet, belinkelem ha megvan.
MJL vagy MJe 21194-en nem gondolkodtál?
(#) compaqamplifier hozzászólása Ápr 17, 2012 /
 
Heló, sikerült összeraknom megy, annyi a bajom hogy az egyik oldalt 40mA körüli a felvett áram a másik oldalt meg csak kb 30-35mA, a pozitív oldalon lévő tranzisztor felmelegszik közepesen és a negatív egyáltalán. Ez normális? Minden más funkció megy rajta, szkópon szép a jelalak átvitel, gerjedést nem láttam.
(#) soos csaba válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Szervusz , igen ez normális a pozitív oldalon levő T 7-es tranzisztor azért melegszik mert az A osztályban működik, ugyanúgy melegszik vele az R30, R31-es munka ellenállások is. Ez egy AB-osztályú erősítő.
(#) compaqamplifier válasza soos csaba hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
De nem lehet Ab osztályos, 24 volt+- on 20 volt vpp-t ad le és mellette mind a két táp ágban ahogy írtam 40-30 mA-es a nyugalmi áram. Amúgy mit lehet ezzel csinálni hogy ne fűtsön fel?(Ha ab osztályos akkor b osztályba átlökni.)
(#) karaszbandi válasza soldier007 hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Tudod, nagyon jó érzés az, mikor érted is azt amit csinálsz.
(#) soldier007 válasza drbobee hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
Van 8db Mj15003 tranyóm nem akarok mjl-eket venni ...
Akkor ezek szerint nem kell változtatni úgymond...
(#) soldier007 válasza karaszbandi hozzászólására (») Ápr 17, 2012 /
 
miért is?
(#) pilisilen50 válasza Gelman hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Gelman!

Nagyon szépen megcsinálta,gratula!!! A dobozt hol vetted?

Üdv:Gábor
Következő: »»   176 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem