Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   177 / 398
(#) compaqamplifier válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 18, 2012 /
 
Azt kihagytam hogy csúcson volt az hogy melegedett az egyik és a másik nem.
(#) compaqamplifier hozzászólása Ápr 20, 2012 /
 
U1-es rackbe szeretném betenni a quad405-ömet, tápot hogy oldjam meg? -+24 voltra szeretném, ott már "szobahangerőn" van.
(#) 769gregory válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Szerintem ha erről a feszültségről akarod használni (szobahangerőn), akkor elég neki 2*17-18V 100VA-es toroid trafó is.
www.toroid-transzformator.hu
A méret/árlistát pdf-ben csatolom. A 100VA-esből két fajta méret is van, ott még a 38mm magas belefér a dobozba.
(#) 769gregory válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 20, 2012 /
 
Nem ismerem a tudásod (nekem is csak részleges, mert nem ez a szakmám), csak óvatosságból szólok, hogy ha lecsökkented a tápfeszt +/-24-re akkor szerintem az IC zener ellenállásait (3.3k) cseréld le 1k-ra, vagy 910 Ohm-ra, mert nem lesz meg a +/-15 volt tápja. Azt nem tudom, hogy a többi értékeken kell-e változtatni.
(#) compaqamplifier válasza 769gregory hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Megsúgom bent a műhelyben 24 ről járatom, semmi baja nem lesz, elég rá olyankor max kivezérlésen is az a kis 2 darab háromszög alumínium, hűtésnek.
(#) compaqamplifier válasza 769gregory hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Harmadik még szimpatikus is lenne és így nem kéne kapcsolóűzőmódba beleásnom magamat egy táp miatt. Hol lehet ezt megkapni vagy ez csak egy általános tájékoztató jellegű dolog?
(#) 769gregory válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
A honlapon van kapcsolatra email-cím (, ott rendelheted, én még csak árajánlatot kértem, és ezt kaptam. + postaköltség (átlagos futár áron). Mivel nettó árak vannak, szerintem nem változott, de kérj infót te is.
Az, hogy milyen feszültséget szeretnél, az mindegy, a teljesítményhez való vasmag (ára) a lényeg, a többit szerintem átlagba veszik, így bármilyen fesz.re ua. az ár.
(#) compaqamplifier válasza 769gregory hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Szeintem felhivom öket
(#) 769gregory válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Az is egy lehetőség. Biztos megcsinálják.
De ezt is megnézheted, csak nincs méret leírva, meg kéne kérdezni.
Bővebben: Link
*
(#) compaqamplifier válasza 769gregory hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
Kontába (kontelbe) úgyis megyek hétfőn még azt kérdezem meg.
(#) Dr Endugu hozzászólása Ápr 21, 2012 /
 
A Quad405 elé mekkora az ideális hangerőszabályzó potméter értéke? Hogy kell ezt kiszámolni? Mitől függ az érték?
(#) reloop válasza Dr Endugu hozzászólására (») Ápr 21, 2012 /
 
A poti értékét a jelforrás kimenő impedanciájához kell igazítani. Egyrészt ne terhelje túl azt, másrészt minél jobban elnyomja a jelkábel által összeszedett zajokat.
10-47k általában megfelel.
(#) pilisilen50 hozzászólása Ápr 25, 2012 /
 
Tisztelt Fórum társak!

Toroid trafó,*

Üdv MindenkineK!

*Törölve! Ez így nyílt reklám, ami tilos nálunk!
(#) compaqamplifier hozzászólása Ápr 27, 2012 /
 
Szevasztok, valakinek nincs-e meg a q405-höz tartozó q44-es előerősítő és rádió kapcsolási rajzok? Riaa korrektort Peter J. Wallker nem tervezett?
(#) Pioneer válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 27, 2012 /
 
Az előerősítőhöz van, rádióról nem tudok.
Quad44
Üdv: Pioneer
(#) compaqamplifier válasza Pioneer hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Köszi szépen
(#) Robid válasza compaqamplifier hozzászólására (») Ápr 28, 2012 /
 
Itt is körülnézhetsz.Bővebben: Link
(#) compaqamplifier hozzászólása Máj 4, 2012 /
 
Üdv néktek! Készen van a másik oldal is. Probléma abban merül ki hogy pozitív táp feszültség van a kimeneten, ha megfogom a c3as kondenzátort akkor visszaáll 0-ra , Rajz. Műveleti erősítőnek lm301-et tettem be, 3p3-as kondenzátort nem tettem rá. egy tranzisztor se hibásodott meg, kiszerelve mértem rá, nyugalmi áram nem rúg egekbe melegedés nincs csak a két 510 ohm-os ellenállásnál.
(#) aulac válasza compaqamplifier hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Jól gondold meg, megépíted-e a Quad44 előerősítőt.
Már a másodikat építem, vért izzadva.
Beszerezhetetlen alkatrészek tömkelege ( bilaterális tirisztor, forgókapcsolók, vezérlő IC-k stb)
Ha nem tántorítottalak el, akkor lesz egy remek előerősítőd.
(#) aulac válasza aulac hozzászólására (») Máj 4, 2012 /
 
Újabb képek a Quad44-ről
(#) compaqamplifier válasza aulac hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Kár eltántorítanod a quadtól ö volt maga a mesterem. Igen Peter J. Walker! Amúgy csak arra válaszoljatok hogy mi a probléma a vég rokonka! Szeretném szedrén elvinni osztálykiránnsulásra és úgy hogy sztereó!
(#) sct51hegyko hozzászólása Máj 5, 2012 /
 
Üdv!

Bocs, hogy ide írom, de nem válaszolnak a toroidos témában.
Most jutottam hozzá egy toroid trafóhoz, aminek a bekötésével gondjaim akadtak. Elméletileg egy eredeti Quad 405-ösből származik és a szekunder oldalán 2X36V illetve 2X 18V kellene, hogy legyen (bár akkor csak 2X3 szekunder + 1X2 primer vezeték kellene, hogy legyen rajta, szóval szerintem ez nem igaz). Kérdésem, hogy melyek a primer oldal vezetékei? Illetve, hogy lehetne megállapítani? Amit kimértem, azt a képen bejelöltem. Köszi

_MG_8769.JPG
    
(#) magneto válasza sct51hegyko hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Szia!

Lévén, hogy a szekunder tekercsek pár menetből állnak "párszor 10 menet" ezek ellenállása kisebb. A primer tekercs ellenben jópárszáz, ha nem ezres menetszámból áll. Vagyis amelyik tekercs ellenállása a legnagyobb az lesz a primer. (Ha a három vezeték egy szekunderhez tartozik, akkor az középmegcsapolásos szekunder tekercs lesz)
(#) compaqamplifier válasza compaqamplifier hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Ha megkérhetnék valakit, segítsen legyen olyan szíves!
(#) sct51hegyko válasza magneto hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Köszi a segítséget.

Ezt a megoldást gondoltam én is jónak, kiméregettem a 2 kivezetéses tekercsek ellenállását (2,3 Ohm) , és a legnagyobbra rákötöttem 230V-ot, a tapasztaltak pedig, hogy serceg egy fél másodpercig elég hangosan és lenyomja a kismegszakítót a házban... Azt hiszem ez nem sok jót jelent... Akkor most kuka az egész trafó?
(#) reloop válasza compaqamplifier hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
A C3 megérintésére adott reakció a műveleti erősítő hibáját mutatja. Lehet ez fordított beültetés, táp hiány, esetleg C2-től eredő hiba. Egyenfeszültség méréssel ellenőrizd, hogy a 2,3 lábakra érkező DC-re a 6. láb helyes választ ad-e.
(#) compaqamplifier válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Akkor ellőttem-e a végfokot vagy csak a müv ic ami szivat? esetleg tegyek-e az lm 301a ra 3p3 at az 1-8 lábakra?
(#) Gránátalma válasza compaqamplifier hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Szia!
A c2-t r3; r2-t jól forrasztottad be? Nem zár rövidre semmivel?
Lehet elment a BD249C-d(t9), ha rövidzárra ment akkor kimehet a pozitív táp a kimenetre.
Bár erre kevés esélyt látok, észrevetted volna mikor elszállt.

(nekem utoljára akkor volt hasonló gondom, amikor rossz lábkiosztású IC-t tettem be az előfokba ne5534 helyett 32-est. De pillanatok alatt tűzforró lett a végfok IC a csatornán, így a szerencsén múlt csak, hogy nem főtt el) Ha teszel bele egy tl071-est mit csinál?
(#) compaqamplifier válasza Gránátalma hozzászólására (») Máj 5, 2012 /
 
Tranzisztort ellenőriztem. Amúgy 2sc5200 ami benne van...
(#) steve68 hozzászólása Máj 6, 2012 /
 
Sziasztok!
Valakinek nincs meg véletlenül az eredeti Quad 405 nyákterve ( még a két 2N3442-es TO3-as tokozású végtranzisztorral) valamilyen hasznosítható formátumban? Jó minőségű, nyomtatható dokumentum, vagy jpg lenne az igazi. Sajnos egy stereo erősítőmben tönkrement az egyik oldal és szét lett forrasztva a fólia, csinálnom kellene egy másik nyákot és ugyan olyat akarok, mint a másik oldal. Köszönettel.
Következő: »»   177 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem