Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   179 / 398
(#) pilisilen50 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Kedves Köbzoli!

Köszönet a válaszért!
Hosszú még a hétvége,van idő küzdeni,van holnap nyitva valami hely itt pesten ahol meg tudom venni?
Üdv:Gabesz
(#) marger hozzászólása Máj 11, 2012 /
 
Szia!
Kicseréltem az általad javasolt tranzisztorokat (T7;T10) sőt a T9 et is de a hiba megmaradt elfüstölt a 47 ohm os ellenállás jó nagy fénnyel : ((( .
Szóval nem tudom mi lehet a hiba.
Ha tudtok segítsetek légyszíves.
Előre is köszi Gergő
(#) reloop válasza marger hozzászólására (») Máj 11, 2012 /
 
Szia! Egy áramkorlátozó izzót használhatnál. A két soros diódát nézd meg, lehet csak a forrasztásuk engedett el.
(#) 769gregory válasza pilisilen50 hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
A "Konrád" biztos nyitva van, szerintem kapsz alkatrészt, csak lehet, hogy drágábban egy kicsit.
(#) steve68 hozzászólása Máj 12, 2012 /
 
Sziasztok!
Azt miért csinálja a Quad, hogy bekapcsolás után 10 mp-ig szól, majd elmegy a hang és egy gerjedés indul meg benne. Az eredeti hang megszűnik, viszont a gerjedés elég erős lesz. Kikapcsolás, néhány mp várakozás után visszakapcs és ismét ez a hibajelenség van....
Mérjek rajta valahol feszültséget, hátha.....
Köszi
(#) Gránátalma válasza steve68 hozzászólására (») Máj 12, 2012 /
 
Szia!
Milyen ic van benne?
Ha Ne5534-es akkor nézd meg, a néhány hozzászólással fentebb tárgyalt említett ic esetén alkalmazandó szűrő kondik beépítését.
Állítólag ezzel az ICvel másoknak is gerjedékeny lett a quad..(én ilyesmit nem tapasztaltam)
Esetleg, ha valóban ne5534-van benne, cseréld ki TL071-RE ÉS ÍGY IS PRÓBÁLD KI.
(#) steve68 hozzászólása Máj 13, 2012 /
 
Az IC még 709-es, de megcseréltem a másik oldalival, ami kitűnően üzemel és akkor sem jó, úgyhogy biztos, hogy nem IC probléma. Korábban tökéletesen működött, volt benne egy full rövidzárlat a kimeneten, utána az összes tranzisztor ki lett cserélve és ezt a hibajelenséget adja.
(#) 769gregory válasza steve68 hozzászólására (») Máj 13, 2012 /
 
Esetleg az összes diódát is cseréld ki, és az ellenállásokat is érdemes átnézni (főleg a végtranyók körül, ahol zárlat esetén nagy áramok lehettek), mert nekem is volt olyan (T5-T7 között a 75 Ohmos[Urbánnál 82 Ohm]), amin külsérelmi nyom nem volt, de szakadást mutatott mérésnél. És valamelyik 22 Ohmos is megsérült.
(#) lesliewednesday válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 14, 2012 /
 
Köszönöm. Akkor turkálok tovább, hátha fennakad valahol. Régi TV panelek még akadnak itthon is.
(#) pilisilen50 hozzászólása Máj 15, 2012 /
 
Tisztelt Fórum Társak!

Folytatva a problémám(Urbános 200w os kitt)t(gerjedés vagy anna
k látszó valami!)Kicseréltem az NE-t az elejéről TL-re,de sajnos a hiba megmaradt mindkét csatornánál.Bekapcsolom,lezárt bemenet,oszcilloszkóp rajta,szép tiszta a szkóp zöld vonala,pár perc elteltével(ez változó 1-10 perc között)halk pattanás a hangfalból(ahhoz képest hogy melyik csatornánál jelentkezik,abból a hangfalból)és a szkóp ábra kiszélesedik,olyan gerjedés féle.Ha a szkópot az ic kimenetére teszem ott normális szép a jel,viszont a T7 kollektorán már ott van a zavar.Érdekes azt megfigyeltem,ha a szigeteletlen csavarhúzót megfogva hozzá érek a T3 bázisához akkor ismét helyre áll a normál állapot,néhány percig utána ujra elöjön a hiba.Ha vezérlem kis szintű jellel,akár mérő jellel vagy zenével akkor ilyen sercegő a hang,nyilván az zavar miatt,ha viszont adok neki nagyobb jelet akkor tökéletesen szól.Olyan mintha helyre billenne valami.Mellékeltem a rajzot is+két szkóp fotót.Az Urbán mind a 3 tekercsnél 6.2 milihenrit adott meg,ez normális?Továbbá a C9 poziciójában 120 pf helyett 100 pf-et adott,amit én kicseréltem 120 pf re de nem javult.És még valami a 22 ohmos ellenálások helyett 27 ohmosat adott az van bent,ez nem lehet gond?Amúgy amikor nincs rajt ez a zavar,vagy gerjedés,nagyobb hangerőnél akkor nagyon szépen szól,beleszerettem a hangjába,de még udvaroltat magának! A kollektív bölcsesség jegyében várom javaslataitokat,mi lehet a gond?

Üdvözlettel:Gabesz
(#) pilisilen50 hozzászólása Máj 15, 2012 /
 
A két szkóp ábra!

Üdv:Gabesz!
(#) zoly15 válasza pilisilen50 hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Hogy meglássuk a szkóp jelalakját, csökkentsd az időalapodat, de biztosan valami gerjedés lesz a bűnös....
(#) compaqamplifier hozzászólása Máj 15, 2012 /
 
Üdv néktek! Szkóppal megnéztem a frekvenciamenetet, 1Mhz-nél 1 voltos szinusz "szerűséget" láttam, úy gondolom hogy ez magas frekvenciás gerjedés, mi lehet az oka?
(#) compaqamplifier válasza compaqamplifier hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Tettem rá 3p3-as kondenzátort az ic-re és 0 ra lement a kimeneten a feszültség, gerjedést nem láttam rajta de a nyugalmi áram az ugyanúgy el kezdett felfelé menni... mi az oka?
(#) compaqamplifier válasza compaqamplifier hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Csak nem lett jobb, nem tudom már hogy mi van:S
(#) compaqamplifier válasza compaqamplifier hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Két 510 ohm-os ellenállás közöti összekötésnél 0 voltot mérek!
(#) reloop válasza pilisilen50 hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Szia! Az eltérő induktivitásokat semmi se indokolja. Nem is figyeltem fel rá, pedig nem sajtóhiba, az előírt menetszámok sem egyeznek a szokásos értékekkel.
Az L2 kritikus eleme a visszacsatolásnak, része egy kiegyensúlyozott hídnak (C9, R37 - R16+R17 eredője). Mivel a híd egyik eleme változott csak, elképzelhető ez okozza az oszcilláció kialakulását.
Az 100W-os Urbán kit menetszámai 16mm-es csévére 1mm huzalból: 25,5 - 17 - 25,5.
A Ludwig mod. például számtalan ponton beavatkozik a kapcsolásba de a tekercseket az sem érinti.
(#) pilisilen50 hozzászólása Máj 15, 2012 /
 
Üdv Mindenkinek!

Most értem haza,rámértem újra a szkóppal,és a mellékelt képeken lévő jelformát produkálja a kimenetem,a bementet lezártam!Ez mitől lehet vajon?Tehát a bekapcsolás után pár percel produkálja ezt!
Üdv:Gabesz
(#) pilisilen50 hozzászólása Máj 15, 2012 /
 
Kedves Reloop!

Akkor a hozzá adott rajzon hibásan szerepel a 6,2 es érték?egyformának jelölve a 3 induktivitást,mindenhol 22 menetet ír?Mert én a doksi szerint egyformára tekertem mind a hármat,akkor az L2-ből tekerjek le?
Üdv:Gabesz
(#) reloop válasza pilisilen50 hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Az L1, L3-nak is van 3,5 menet híja. Azt nem látom olyan kritikusnak.
L2-t mindenféle képpen letekerném 17-re. Elég az egyik tekercs véget kiforrasztani és 5-öt visszahajtani, majd jöhet a próba .
(#) pilisilen50 hozzászólása Máj 15, 2012 /
 
Nézted a szkóp ábrámat,az a rusnyaság van rajta,a tekercs okozhatja ezt?
(#) reloop válasza pilisilen50 hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Fűrészfog jelnek tökéletes. Tudásom csekély ahhoz, hogy rámondhassam: a fázistolás miatt a dumper fokozat generálja, de a gyanúm erős
(#) pilisilen50 válasza reloop hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Modositottam a tekercset,levettem 17 menetre,de generátorral vizsgálva sajnos a szinusz fele teljesen elmosodott lett,tehát még rosszabb ,sajnos!Feljebb beszkenneltem a rajzot amit a csomaghoz kaptam ott mind 3 tekercsre azonos 22 menetet ir 6,2 milihenrit,13 as csévére,kivéve az l2-est annál 16mm csévét ir.De a csomagban 3 darab 13-as cséve volt!Nem tudom mi a rák van ilyenkor?
(#) compaqamplifier válasza compaqamplifier hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Valaki tudna segíteni?
(#) reloop válasza pilisilen50 hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Van egy kis keveredés. 13-as csévén 24 menet az általam favorizált saccolóval 3uH.
Nem tudtam, hogy ilyen kényes a Quad az induktivitásokra. Valahol jó helyen tapogatózunk, de ezen a szinten már sajnos nem tudok segíteni.

Tekercs.GIF
    
(#) pilisilen50 válasza reloop hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Azért köszönöm hogy probáltál segíteni,jo lenne rájönni mi lehet a gond! (
(#) Gránátalma válasza pilisilen50 hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
A paneledről tudnál feltenni egy frontális fotót?
(#) pilisilen50 válasza Gránátalma hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Remélem látszik minden,ami fontos!Feljebb a rajzot is feltettem,ez az urbán féle 200w-os kit!Mind a 3 teercsnek 6,2 milihenrit adott meg 22 menettel!Itt az egyik fórum társ javasolta hogy az L2 öt csőkkentsem 17 menetre,de ugy még rosszabb lett,a mérőjelnél a szinusz fele teljesen elmosodik!Nem tudod hol lehet venni pár méter 1mm zománcozott rézhuzalt,mert ha ujra akarom tekerni akkor kéne vennem,néztem itthon csak sajnos 1,2 mm,van de gondolom az nem jo!SSzomorú vagyok,mert amugy nagyon szép hangja lenne ha nem lenne ez a gikszer!Várom válaszod,hátha sikerül kideriteni mi lehet a gond.A feszültségek amugy rendben vannak,nem füstöl semmi.
Üdv:Gabesz

panel.jpg
    
(#) Gránátalma válasza pilisilen50 hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
Nem pont a jelhez kapcsolódik, de a TO-3as tranyók csavarjai elvannak galvanikusan választva az alumínium profiltól? Feltételezem, hogy igen, de biztos ami biztos...
Mondjuk az nem produkálna (szerintem) fűrészjelet, de no.

Amúgy szerintem 1mm-es helyett tekerhetsz 1,2mm-es huzallal, csak max számolj rá, hogy mekkora menetszám szükséges így.

Azt lesd már meg,h ogy ha szinusz jelet adsz a bemenetre, akkor az ic kimeneti lábán megkapod-e az erősített szinuszt.
Csak hogy tudjuk biztosan a végfoknál van a gond.
(Ha már ezt nézted és okés akkor nem szóltam)

DSCF0056.JPG
    
(#) Gránátalma válasza Gránátalma hozzászólására (») Máj 15, 2012 /
 
**Amit már nem küldött el hozzá:

Az enyém meg is van égve, össze is van nyomva, mégis működik. Így elég merész feltételezés, hogy az lenne a baja, hogy 3mm-el kevesebb a csévetested átmérője.

Viszont (ha jól tudom!!!) az L2-es tekercs nagyfrekis zavarszűrő induktivitás szerepét tölti, amin a jel áthalad.(át kell, hogy haladjon)
Lehet, hogy a tiedet valami söntöli?
Következő: »»   179 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem