Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   7 / 398
(#) sturbi hozzászólása Máj 22, 2007 /
 
Vagy húsz évvel ezelőtt én is építettem pár quadot, volt amelyiket 8 lábú ic-vel. Bár én be szoktam forrasztahi az IC-t, de úgy emlékszem, mintha az 1-es láb egyezne a 14 lábú tokozással, itt a fényképen meg eggyel hátrább van, ha jól látom ( de nagyon homályos a kép).
(#) patexati válasza Gábor488 hozzászólására (») Máj 23, 2007 /
 
Értem!Nem szállt el semmi minden jól van csak épp hang nem jön ki belőle!
(#) fureszk válasza patexati hozzászólására (») Máj 23, 2007 /
 
ha minden jól lenne, akkor szólna! :yes:
(#) Gábor488 válasza patexati hozzászólására (») Máj 23, 2007 /
 
Az összes tranzisztor jó. Hiába nem hiszed el de jó akár fogadhatunk is mert jó. Nem egy erősítőt javítottam már meg és már tudom mi jó és mi nem. Itt haljak meg elküldöm neked de ha jó azz öszzes tranzisztor akkor adsz nekem még tizet mindenből ha meg nem akko én. Egy szem melegedés nincs se füst akko hogy szállt volna el valami? Meg ha kimérem és nincs egyik tranzisztoron szakadás vagy zárlat akkor erősen merek rá gondolni hogy jó.
(#) Gábor488 válasza fureszk hozzászólására (») Máj 23, 2007 /
 
Na még valami nem a tranzisztorok rosszak ezért nem ott van a hiba. Nem szeretném töbször hallani hogy azok nem jók.
(#) sturbi hozzászólása Máj 23, 2007 /
 
Előbányásztam az 1980-as rt ék.-et. Látom nem jól emlékeztem az ic-vel kapcsolatban. Viszont az ic-d sztem fordítva van bedugva a foglalatba, mert az 1-es lábat a pötty jelöli, nem ? A te nyákodba úgy áll az ic, hogy az 5-ös lábra esik a pötty. Javítsatok, ha tévedek. Persze abban az időben nem volt kész nyák, de én úgy tervezném, hogy az ic a tiedhez képest 180 fokkal el van forgatva.
(#) sturbi hozzászólása Máj 23, 2007 /
 
Az A osztályú tranyónak (t 7) azért melegedni kéne rendesen, főleg így hűtés nélkül, ha nem szakadt a nyák vagy a védelem ellenállása.Sztem nézd meg mégegyszer a 0,08 ohmos ellenállásokat, vagy egyszerűen zárd rövidre egy darab dróttal, mert ha t7 nem melegszik és minden jó akkor valahol szakadás van. És ha eddig megúszták is a tranyók, a biztonság kedvéért tedd hűtésre a t7-t10 tranyókat (elszigetelve), bár egy pillanatnyi óvatos próbától azért nem szokott elszállni egy tejesítménytranzisztor.
(#) Gábor488 válasza sturbi hozzászólására (») Máj 23, 2007 /
 
Az amúgy az néztem az ic-t és amikor fényképeztem akko gyorsan beletettem. Indításkor jól volt meg most is jól van. Át fogom nézni hogy jók-e az áramkörök és behüzom őket cinnel talán úgy jó lesz.
(#) Gábor488 hozzászólása Máj 24, 2007 /
 
Na már szól csak valami frankó trafo kellene hozzá mert amivel kipróbáltam az jó lenne csak kevés a fesz. +-24 bufferelve és nem bírom vele meghajtani de kipróbálni se nagyon mert alig szól és szörnyen torz és ez már tutira az hogy kevés a fesz. Amúgy a hiba egy áamkörben volt a nyákon nem zárt le egy kis cinnel végig futattam és tökéletes lett.
(#) sturbi hozzászólása Máj 24, 2007 /
 
Ha +- 24V-od van pufferelve akkor annak gyönyörűen szólni kellene kb. 25-30 Wattig torzítás nélkül. Amíg csak ekkora tápod van az ic-nél csökketsd le a zenerek munkaellenállását felére(r7;r8), a védelem ellenállásának 0,1 ohm nem jó, tizede kell, zárd rövidre egy darab dróttal, mert az miatt torzíthat. Ha ez nem használ és jó a nyák, akkor valamelyik végtranyó csak megsülhetett, akkor is hatalmasat torzít.
(#) sturbi hozzászólása Máj 24, 2007 /
 
Itt az előző oldalon betettél egy táp rajzot, amit fesz kétszerezőnek írtál. Az szimmetrikus tápnál nem fesz. kétszerező csak asszimetrikusnál. Az így sima plusz-minuszos egyutas egyenirányító. 15000 µF-os pufferekkel 30 Wattos quadnak tulajdonképpen megfelel, de a diódákat lényegesen nagyobb áramúra kell cserélni, mert 1N4007 csak 1 A-t tud.
Ugye nem felejtetted el a nullát is bekötni a panelra, mert anélkül is nagyot torzít.
Plusz-Nulla-Minusz, ez muszáj neki.
(#) ToZo hozzászólása Máj 24, 2007 /
 
Sziasztok!

Bocsi, hogy ide irok, de nem tudom, melyik quard-405 topikba kérdezzem meg.

Adott egy régi, leselejtezett sztereo erősítő AET 250, amiben quard-405 végfok van.
Kérdésem, a hanghalvédőhőz milyen biztosíték kell?
Másik kérdésem, hogy magába az erősítőbe milyen biztosíték kell?

Mellékelek 2 képet az erősitőről, hátha így ráismertek.
(#) sturbi hozzászólása Máj 24, 2007 /
 
Ha ez egy 2*40 W-os quad (2N3055 végtranyók,táp.: 2*23 Volt váltó, ami egyenirányítás után a pufferen +-30 volt egyen), akkor én az erősítőnek 220 voltra 0,8 A es (vagy 1 A-es) biztit tennék. Hangszóróvédőnek nem biztosíték kell, hanem egy hangszóróvédő áramkör.
Ha mégis bizti van benn, akkor 4 Ohmos hangsugárzóhoz 4 A-es, 8 Ohmoshoz 2,5 A körüli sztem jó. ( de ez csak így fejből saccolt érték P=I*I*R alapján kb. 40 Wattos erősítőhöz)
(#) Gábor488 válasza sturbi hozzászólására (») Máj 25, 2007 /
 
Bocs de ennyire hülye nem vaok. Amúgy lehet hogy elírtam de bufferelve annyi a fesz és ezzel nem jó szól csak nem úgy ahogy kéne. Mélyre csak recseg meg éles sincs és amikor adok neki jelet akkor a kondi miatt elkezd vagy 1s-ig szólni de nem tisztán utána meg alig ez már biztos a táp. Amúgy miért nem jó a 0.1r ellenállás? Mert ugyanis 0,09 ellenállás kell ehez egy század ohm kellene hogy 0,1 egy legyen. Nem értem mit akarsz avval az tizeddel 0,01r nem? Vagy akko nem értem.
(#) Gábor488 hozzászólása Máj 25, 2007 /
 
A quad-ba pontosan 0,091ohmos ellenállás kell ettől 0.009ohm-mal nagyobb a 0,1r sztem ez annyira nem vészes vagy a ha igenakko szólj. Há nem tom 0,009ohm az nagy eltérés akkor milyen a kis eltérés?
(#) Gábor488 hozzászólása Máj 25, 2007 /
 
A tápot úgy gondoltam hogy az egyszer 30 megkétszerezném és bufferelném és akkor lenne 42,4264...... Ha nem jól gondolom akkor szólj
(#) napalm válasza ToZo hozzászólására (») Máj 25, 2007 /
 
Pont ilyen erőlködőm van imho nagyon jó.
A hangfalvédő biztosíték adatai oda vannak irva a helyük mellé hátul le is fotóztad (speaker fuses, use only 1.6 Amp stbstbstb)

A 3. biztosítékról nem tudok nyilatkozni, mert
-én még nem szedtem szét
-nekem még belül van, nem a 2 hangfalvédő alatt
(#) sturbi válasza Gábor488 hozzászólására (») Máj 25, 2007 /
 
Bocs, én vagyok a hunyó. Elnéztem egy tizedest az évkönyvben, a 0,1 Ohm jó. Azt viszont továbbra is fenntartom, hogy +-24 Voltról, ha a trafó elég nagy szólni kéne, mint az álom. Ha nem jól szólnak a mélyek és a magasak akkor valami más gond is van még.
(#) sturbi válasza napalm hozzászólására (») Máj 25, 2007 /
 
A dobozon az AET 250- hez vannak a feliratok, az is egy 2*40 wattos erősítő 2N3055 véggel, úgyhogy sztem is jók azok a bizti értékek, sőt a táphoz az 1,4 A-es is, és ha be lett kötve a quaddá alakításkor, a puffer és a végfok között a 3,15 A-es is jó.
(#) patexati válasza sturbi hozzászólására (») Máj 25, 2007 /
 
Lazán megy 24v-ról Ép most javítottam egyet és megpróbáltam kíváncsiságból 2x24v 250VA-os trafóval szól mint állat!
(#) Gábor488 hozzászólása Máj 25, 2007 /
 
Na akko keresek még valami hibát de már nincs ötletem. Talán még egy áramkör a nyáklemezen vagy a műveleti erősítő ha nem akkor nem tom. Én építgetni nem azért építgetem mert kell hanem mert jó. Ha zenét akarok hallgatni akkor van egy Denon Pma 1060 és az elég erőteljesen szól. Mellékesen mondanám hogy én javítottam meg mind akét oldalt . Még ha lesz kedvem neki állok mégegyszer csak holnap biztos nem mert hangfalat csinálok és holnap is fogom még csinálni mert előlap csere meg hangszóró meg lefestem. Majd tegyek fel képet? Persze nem ide mert egyesek nagyon lebäßnának érte.
(#) ToZo válasza sturbi hozzászólására (») Máj 25, 2007 /
 
Köszi a segitséget.

Majd veszek biztositékokat a jövö héten, ma sajnos nem jutottam el odáig.

Idézet:
„A hangfalvédő biztosíték adatai oda vannak irva a helyük mellé hátul le is fotóztad (speaker fuses, use only 1.6 Amp stbstbstb)”

Sajnos az 1,6 nem jol olvashato, csak a ,6 mert az 1-es helyén lyuk van.
(#) marecz hozzászólása Jún 11, 2007 /
 
hella!!!
olyan problémával állok szembe amivel eddig még sosem...
már épitettem egy két kvadot de ilyet még nem tapasztaltam.
olyan gondom van hogy h a elkezdem hajtani akkor egyszerüen mintha 5W kimenö teljesitménynél összeololna a táp és torzit mi állat.
A modulokon már végrehajtottam komplett févezetö készlet cserét... és a tápot is összeraktam már párszor... de mintha nem csináltam volna semmit...
és egyenlöre kifogytam az ötletekböl...
nincs vkinek ötlete h mitöl torzithat???
válaszokat köcce!!
(#) elektro válasza marecz hozzászólására (») Jún 11, 2007 /
 
amúgy van már ilyentopic. A tápod mekkora teljesítményű?
(#) marecz hozzászólása Jún 11, 2007 /
 
hát az az igazság h ujonc vok még...
és megnézegettem a 9 topicot amit felhozota Quad szora de egyikben találtam választ....
a tápom olyan 350-400Wos 2*42V DC hiperszil magos trafocska meg 2db 10000µF-os elko...plusz a gréc...
az az igazság hog eccer már müködött...
aztán egy bulin arcon csapták és azota annyi van neki...
(#) marecz hozzászólása Jún 11, 2007 /
 
hoppá a sem kimarad
(#) ciw hozzászólása Jún 11, 2007 /
 
Üdv !

Valamelyik teljesítményellenállás nem szakadt ?
(#) patexati válasza marecz hozzászólására (») Jún 11, 2007 /
 
Szerintem is a teljesítményellenállás valamelyike!Elötte már működött vagy építése óta nem is volt jó??
(#) marecz hozzászólása Jún 11, 2007 /
 
müködött...
söt az egyikfele már müködik....
azon már végig mértem a munkapontokat meg a müveletierösitö feszültségeit...
vannak eltérések de tized voltok...
plusz végigmértem a tranyokat...
de igyse akarja az igazságot...
köcce az 5letet majd minnyá megmérem....h jook e...
(#) Gábor488 válasza marecz hozzászólására (») Jún 11, 2007 /
 
Nekem is ehhez hasonló volt a baja. Nekem a nyákon vol egy szakadás és azóta jó csak nem használom itt áll a polcon
Következő: »»   7 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem