Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió építés a kezdetektől a világvevőig
Lapozás: OK   168 / 274
(#) sany válasza kistee hozzászólására (») Nov 15, 2018 / 1
 
Egy érdekes ábra.

filters.jpg
    
(#) hobbyjani válasza sany hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
És csak potom 16,8 dollár meg szálitás ,köszönöm ,abból lehet venni három zsebrádiót.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2018
(#) hobbyjani válasza sany hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Nagyon érdekes,csak azt nem értem,hogy a kondit hova forrasztom ,véletlenül a kétlábú szűrő műanyag tokjára ?
(#) kistee válasza tnl hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Szia,

Így gondolod, ahogy a bekeretezett részen van az X1 bekötése?

scheme.JPG
    
(#) tnl válasza kistee hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Igen pontosan!

De nem tudom jó e, mert lehet külön van három lábú kerámia rezonátor,
és 3 lábú kerámia filter.
(#) tnl válasza hobbyjani hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
A kétlábú két lábára két kondit, (a kondiknak marad 1-1 szabad lába,)
ezeket összeforrasztani, majd ehhez drótot forrasztani, és az a harmadik láb.

Az első két láb a kétlábú két lába.

Ha van gyári háromlábúd, annak nagy valószínűséggel a középső lába a harmadik.

De meg kell nézni az adatlapját.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2018
(#) tnl hozzászólása Nov 15, 2018 /
 
Ha a kétlábú kerámia olyan mint a kvarc akkor lehet esetleg
sáváteresztő létra szűrőt építeni belőle.

https://i.stack.imgur.com/uIOR7.gif
(#) bigrobi válasza hobbyjani hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Csak 3 lábós rajzokat találtama 2 labó a zmind a bementneél vana vevőkben esetleg valami olyan trükkel megoldani hogya kimeneten legyen sorba vagy parhzuamosan kotve a tranzisztor kollektorján.
.
(#) hobbyjani hozzászólása Nov 15, 2018 / 1
 
Ez lesz a kerámia szűrő helyett,ezt kézzel is meg lehet csinálni.
(#) pucuka válasza tnl hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Megtaláltad a két rezonátorból álló sávszűrő rajzát. A földre menő kapacitással lehet a csatolási tényezőt befolyásolni, ezzel némileg a sávszélességet. Ilyenkor jönne jól egy wobbulátor, vagy hálózat analizátor.
(#) tnl válasza hobbyjani hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
És ezek hogy készülnek? Ferritgyűrűre, ferritre, esetleg légmaggal?
(#) pucuka válasza tnl hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Mivel hangolni is kell őket, azt ferrit hangoló maggal teszik. Egyébként pont ugyanúgy, mint egy közönséges KF tekercset, csak a a képen a rezgőkörhöz csatolás nem leágazással, hanem külön tekerccsel történik. Mivel két önálló KF tekercs van, felsőkapacitív csatolással vannak összekötve.
Régi csöves rádiókban találhatsz hasonló megoldásokat.
(#) hobbyjani válasza tnl hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Megy oda ferritrmag,hangolható,vagy még jobb,fazékmag,de azt nehezebb megtekerni,az egyszerű ferritmagot árnyékolni kell.
A hozzászólás módosítva: Nov 18, 2018
(#) tnl válasza hobbyjani hozzászólására (») Nov 18, 2018 /
 
Az egyszerű ferritmag gyakori pl kidobott rádiókban?
(#) pucuka válasza tnl hozzászólására (») Nov 18, 2018 / 2
 
Nézz meg egy csöves rádió felépítését. Sorban: ECH81 hengeres, vagy szögletes alumínium doboz EBF89 Alumínium doboz. Az alu dobozokban a KF trafók vannak, a hengeresben egy műanyag csévetest, alul felül egy egy tekercs, benne két hangolómag. (a hasábformájúakban két csévetest, de a felépítés hasonló)
Tranzisztoros rádiókban a négyszögletes KF tekercsekben csak egy hangolt kör fér el, a csévetest körüli harang alakú ferritgyűrűvel lehet hangolni.
(#) tnl válasza pucuka hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Nekem tranzisztoros rádió roncsok vannak, vannak bennük csavarral hangolható
tekercsek, olyat kell keresni, aminek nem csak két lába van, de gondolom nem ennyire egyszerű.
Nyilván ha szétszedem akkor tudok rá új tekercseket csinálni. (Egyelőre nem tervezem
csak érdeklődök)
(#) bigrobi válasza tnl hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Azok 4 vagy 5 lábú tekercsek, a hangolókörök, gondlom a színeknek megvan a jelentése. Felhasználható mert anó én is ilyen tekercsekkel építtetem meg az az első szuperhet rádiómat.
(#) hobbyjani válasza tnl hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Ha egyszerű ferritmagok és kétlábasok,akkor is a szálakak be lehet forrasztani egyenesen a nyákba,ne felejtsd el a tekercseket ányékolni,ha fazékmagok,ott van minden csak nehezebb tekercselni.
(#) hobbyjani válasza pucuka hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Általában a tranzisztoros roncsokban ismeretlen tekercsek vannak,pl én kaptam videó roncsokban is ilyen felhasználható fazékmagokat de a drótnéküli telefon roncs is tele van ilyenekkel,úgy hogy szépen neki kell állni és újratekercselni akármilyen nehéz,pl AM-hez 0,07-es huzalt használtam.
(#) bigrobi válasza hobbyjani hozzászólására (») Nov 19, 2018 / 1
 
Piros a lokalis oszcilator a többi ahol a középfrekveciás szín, fekete , fehér , sárga . Bővebben: Link Ezena lapon aamit nézek van kék és zöld is gondolom mert volt rövidhullám is rajta.
(#) hobbyjani válasza bigrobi hozzászólására (») Nov 19, 2018 / 1
 
Nagyon szép ötlet,csak a gond a NE vagy SA 612 amit nem lehet kapni,sokkal egyszerűb a tranzisztoros keverő oszcilátor 1 vagy 2 tranzisztorból amit még a kukákban is össze lehet szedni.Aztán a rádiónak nincs KF erősitője,ezt is még egy tranzisztorral meg lehet oldani.Nincs modulátor,antenna tekercs,ez nagyon sokat ront a szelektivitáson.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2018
(#) bigrobi válasza hobbyjani hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
a tajzot csak példaként raktam hogy lehessen látni hogyan működik melyik szín hol van. Ime egy az első trnazisztoros szuperhetekbol. De itvan még pár. Hátha valakinek segít. Sajnos nicns mega könyven ami alapul szolgált, mintha másképp nézett volna ki a keverőm.
(#) hobbyjani válasza bigrobi hozzászólására (») Nov 19, 2018 / 1
 
Nekem meg van minden adat a 2 és 3 tranzisztoros szuperekről (RF),épitettem eleget belőlük germánium meg szilicium tranzisztorokkal,ha valakit érdekel meg vannak a tekercs adatok is,nem kell hozzájuk feltétlenül gyári tekercs.
(#) bigrobi hozzászólása Nov 19, 2018 /
 
Valaki hallot a Flewelling féle kapcsolásról? Egy 1969-es könyvben találtam nagyvonalakban így néz ki... Sajnos adat nicns , azt írja megfeleleő kivezetéssel létrejön az oszciláció és torzítás nélkül tud múködni ha jól be van állítva. Mindent elmagyaráz csak adatokat nem ad.
(#) tnl válasza bigrobi hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
A neten rákerestem, ott mint egy csöves szupregről írtak a 1920 évekből.
(#) bigrobi válasza tnl hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Nagyon kevés dolog van róla, vagy nem vált be, vagy csak nem lett ismert. Most nézem 1968-as Zágrábban nyomatot Heinz Ruchter álta írt könyvben van. Sajnos ez az 1 rész van meg az 5. rész de benne emlegeti a 3 és 4 részt is ahol külön foglalkoznaka szuperegekkel és visszacsatolt rádiókkal. Gondolom az egész kötetben sok cucc van. Van itt szuperkészulek, 9 csöves kristállyal ellátot amatőr vevő, magnó de általában nincs adat hanem formulák(képletek).
(#) tnl hozzászólása Nov 21, 2018 /
 
A miniwhipem nem vált be, a egérfogó vevőm vele egyáltalán nem
volt jó. ha megfogtam az antennára csatlakozó kábelt többet halottam, mint a
miniwhippel. A tápegységét kijavítottam, és a miniwhip erősítő sem teljesen üzemképtelen,
mert mivel 50 ohmos a kimenete 470UF -en át kötöttem rá 64 ohmos fülhallgatót.
Ezzel ha a miniwhip lemezt fogtam kevés brummot halottam, amikor a kezem helyett a
20m-es drótantennámat érintettem hozzá, a fülhallgatóban a Kossuth és néhány
más adó keveréke szólt. Régebben nem foglalkoztam már vele.
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2018
(#) bigrobi válasza tnl hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Marad a jó öreg huzal antenna megoldás, még áram sem kell neki
(#) tnl válasza bigrobi hozzászólására (») Nov 21, 2018 / 1
 
Elég jó a drót antennám, de még nem adom fel, van még néhány ötletem, hogy ez is üzemképes
lenne.
(#) tnl hozzászólása Dec 1, 2018 /
 
Szerintetek milyen ötlet egy direct conversion vevő elé erősítőnek és
sávszűrőnek egy regeneratív vevőt rakni?
Következő: »»   168 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem