Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádióamatőrök topikja
Lapozás: OK   152 / 250
(#) pucuka válasza sdrlab hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Szépen nézne ki, ha egy atomtengeralattjáró húzná a drótot maga után. Rádiózás ez a javából, a hulláterjedés speciális hatásait kihasználva.
(#) Kera_Will válasza sdrlab hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Érzékeny ... lásd azt az aktív miniwhip antennát és az átlagos notikban lévő átlagos hangkártyákat.
Ennyivel működik , na jó kell egy jobb DSP program (SpectrumLab).
A "Fél zenész" hangkarikkal akár 90 kHz-ig lefeded a vételi spectrumot , majdnem LORAN-C vevő is lehetne már.
(#) pucuka válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Bocs, elírtam, OMEGA C helyett LORAN C értendő, bár mindkettő hiperbolikus navigációs rendszer.
(#) sdrlab válasza pucuka hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Ez hülyeség! Közegvezetés van! Ilyen hosszúhullám (>3kKm) egyszerűen gyakorlatilag nem létezik! De még elméletileg sem, mivel hamarabb elfogy az energiája, semmint hogy egy hullámhossznyi terjedés kialakuljon.
A föld és a víz vezeti az áramot kismértékben. Az pont elég ahhoz, hogy nagy teljesítménnyel gerjesztve valahol a közeget, tőle nagyobb távolságra is venni lehessen egy érzékeny áramkörrel a jelet(szándékosan nem rádióvevő készüléket írtam)
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2017
(#) sdrlab válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Egy hangkártya(még egy átlagos is), egy előerősítő és egy szűrő nem kis érzékenységet adó kombó! )
Az SDR rádiózás pont erről szól...
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2017
(#) szikorapéter válasza pucuka hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Ilyet találtam ezek közül esetleg? (bár ezekben nincs beépítve a kondenzátor).
(#) Gafly hozzászólása Feb 5, 2017 /
 
Vettem múlt szombaton, a börzén egy IP65 10W LED reflektort.

Gondolván arra, hogy "kicsi munkával", majd jól bevilágítja a sarkot, ahová bénán szereltem fel a ház falára a lámpatestet (bár jól mutat, csak pont oda nem világít ahová kellene).
Hosszú téli esték lévén, gondoltam előszerelem és kipróbálom. Majd ha jobb idő lészen, akkor felcsavarozom, stb...
Közben hallgatom propaganda rádiót, mi mást.
Készen volt az előszerelés, villásdugóval próbára bedug: "PSSSS".
Kihúz: Propaganda
Bedug: "PSSSS".
Ez a vacak annyi zajt termel, hogy az FM(!) autórádióban kinyomja a helyi adót...

Tanulság: Óvatosan a LED-ekkel is, már ugye ha esetleg rádió vételre is gondoltok...
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Ez valami alacsony frekvenciás (esetleg hangfrekvenciás) szűrőféleségnek néz ki. nem látom a kondik értékeit, de 100 - 400 pF -nél nagyobbaknak tűnnek, a méretük után.
Meg kellene mérni az induktivitásukat, legrosszabb esetben a csévét újratekerve felhasználhatod.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2017
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Az a jó kis kapcsolóüzemű áramgenerátor.
(#) sdrlab válasza Gafly hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Hosszan tudnék erről mesélni...
Alapvetően az összes kapcsolóüzemű tápegység zavart termel..., egyesek kevesebbet, mások irtózatosan sokat, konstrukciótól függően. Nem árt egyszer végigmenni az antenna közelében található egyéb készülékek zavarkibocsájtásán, könnyen előfordulhat, hogy 1-2 olyat találunk, ami érezhetően nőveli a zajfüggöny szintjét...vagy csak bizonyos frekvenciákon kelt erősebb zavart!
(#) Kera_Will válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Mint már jeleztem jobban járnál mechanikus szűrőből készült oszcillátorral amilyen KF frekvenciára tervezték az AM részeket.
Mert NEM KELL hangolásznod szabadon futó LC oszcillátort !
Közel 0 műszerezettség esetén is elvileg egyből használható áramkört tudsz építeni .
(#) szikorapéter válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Miben találom meg a megfelelő szűrőt ahhoz hogy át tudjam építeni a rádiót?
(#) Kera_Will válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
KF értéke meg van?
(#) tursaba válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Sztereó dekóder utáni kapcsolójel (pilotjel) szűrőnek tűnik nekem.
(#) szikorapéter válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Nincs sajnos.

tursaba:
Van benne egy PLL ic,ezen kívül nem sokat tudok róla.
(#) Kera_Will válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Milyen PLL ?Semmi köze a rádiónak a PLLhez.
A lényeg hogy magának a videoton asztali rádiódhoz szerezzél be elvirajzot , műszaki leírását , abban szerepeljen egyértelműen milyen AM KF frekvenciát választottak hozzá.
Ezek után már tudod milyen kerámia szűrőt kell keresned amiből tudsz hozzá oszcillátort építeni!
Ennyire nem vagy képben a problémával?Ugyanezt írom már sokadjára le!
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2017
(#) Kera_Will válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
BOLTBAN vagy bármilyen más rádió ami tartalmaz olyan frekvenciájú kf szűrőt ami neked kell .
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2017
(#) Kera_Will válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Keresgélhettél volna Te is ...
Idézet:
„1981-től megkezdődtek a magyar hifi legnagyobb szabású építkezései, a torony építések. A VIDEOTON mindjárt két komplett rendszerrel jelent meg a piacon (RT-301 és RT-401). A rádió, és az erősítő még a CLEOPATRA-ban használt modulokra épült. A kisebbik toronyban egy egységet képezett RA 6360S típusjelzéssel. a nagyobbikban (lent baloldalon) külön volt a tuner (RT 6300S), és az erősítő (EA 6380S)

itt találtam ezt az írást
Itt a szervizkönyve a Cleopátrának:
Cleopatra pdf
Légy szíves tanulmányozd ezt a pár oldalt és kitalálhatod az hogy mi az AM KF frekvenciája.
(#) kistee válasza Antennaman hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Kösz a tippet, mindig is szerettem volna építeni egy megfigyelő vevőt, csak az antenna kérdés eddig visszatartott. Ugyanis panellakó vagyok, így nem sok lehetőségem van valami jobbfajta antenna telepítésére.

Ha már itt tartunk: melyik hullámsávot válasszam, ha nem csak morzét, hanem főleg emberi beszédet szeretnék hallani? Én a 20 m-es sávra gondoltam... de majd az épülő vevőmben valahogy megoldom a sávváltást is, csak melyikkel kezdjem?
(#) elektroncso válasza kistee hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
80 illetve 40 méteren is foghatsz SSB adásokat, mégpedig kb. a sáv középső szegmensében.
De nézd, itt van az IARU 1. régiójának RH sávterve, ebben tudod megnézni, hogy melyik sáv melyik szegmensében milyen adásmódokat használnak.
(#) szikorapéter válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
A PLL ic abban a panelben volt amit fotóztam. Rendben,áttanulmányozom a rajzot és beszerzem a megfelelő szűrőt.
(#) pucuka válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
460 kHz -es rezonátorra (szűrőre) lesz szükséged.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2017
(#) szikorapéter válasza pucuka hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Kicsit bizonytalan voltam hogy az-e az az érték de akkor megnyugodtam.
(#) Kera_Will válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
A jelzett pdfben lévő 118 oldal táblázata elég beszédes azért.
(#) Kera_Will válasza pucuka hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
ezt néztem ki én is csak később jártam erre mint Te
(#) szikorapéter válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Abban a táblázatban találtam meg én is. Most keresem hozzá a szűrőt tartalmazó "panelt",utána újra jelentkezek. (bár az én gépem RT6300S de gondolom az AM vétel módja nem változott a két készülék között).
(#) Kera_Will válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Jobb esetben elég ha kívülről a készülék mellé rakott 460KHz-es oszcillátorral "befütyülsz" a KF áramkörökre.
Ha ez nem elég akkor ezt a rádión belül kell elhelyezni és a pár cm hosszú szigetelt vezetéket elhelyezni az AM vevő IC KF be / ki menetei között . Ez a vezeték az egy tranzisztoros oszcillátorod jelét csatolja ki az IC-s áramkörre.
Valahol azon a területen ahol a KF jel ki/be csatolódik az szűrő és az IC között.
A 15 14 13 12 11 kivezetések körül vagy a 7 kivezetése ahol a detektoron fog keveredni a beat és a KF jel.
Ha ez kevés lenne akkor valamelyikre néhány pF (3-10) kondin keresztül direktbe bekötni.
Habár a TCA440-el szinkrodin vevőket építettek valamikor (lásd előzőekben fel emlegetett MHSZ REKI gyártmányú rókavevők).
Persze emiatt nem kellene ennyire átalakítani a rádió belsejét.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2017
(#) szikorapéter válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Beleszerelve gondolom stabilabb a kivitelezés mint ha csak kint volna a rádióból. Ez a rádió már alapból nem tartalmazza az FM vevő modulokat ,csak az AM sávjai működnek sajnos. (Így van hely bele építeni bőven).
(#) Kera_Will válasza szikorapéter hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Kívül is egy kis dobozka kell neki meg energia elemről.
Könnyebb lehet + forgó kondival/varikap diódával finoman pár KHzel elhúzhatóvá tenni a frekijét ezzel finomabbá tehető a hangolás a nagy forgóhoz képest.
Bent van energia is igaz akkor kell egy ki/be kapcsoló is és valahova a varikapos finom hangoló potenciométerét is rögzíteni kell.
Habár a nem működő FM részek nem használt kezelő szerveinek a helyére elférhetnek ezek a kiegészítők. kapcsoló + finom hangoló poti.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2017
(#) szikorapéter válasza Kera_Will hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
A potmétert és a kapcsolót könnyedén be tudom tenni az FM kapcsolók helyére,azok már úgysem csinálnak semmit. Ha mégis akkor marad a programkapcsoló háza,oda befér a potméter és a kapcsoló is.
Következő: »»   152 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem