Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rainbird Hunter xcore 601
 
Témaindító: Budafok, idő: Máj 22, 2022
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Budafok hozzászólása Máj 22, 2022 /
 
Sziasztok Szakik!

Segítségeteket szeretném kérni egy áramkörrel kapcsolatban. (ez speciel egy kerti öntöző vezérlője).

Az áramkör egyszer elindul és működik, másszor pedig semmi...
Amikor nem csinál semmit, akkor is van feszültség a stabilizátoron. Szerintetek merre érdemes keresni a hibát? Okozhatja ezt kondihiba??

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv
Péter
(#) Lucifer válasza Budafok hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Amikor nem megy oszcillátor rezeg? Ha nem Reset vonal rendben van?
(#) Suba53 válasza Budafok hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Éppenséggel okozhat ilyesmit. De az a sötét szutyok ami a kondikon látszik, az nem valamiféle rögzítő ragasztó? Az elektrolit akkor szokott kifolyni, ha a kondi tokozásán a kikönnyített felület felpúposodik, kiszakad. De itt ilyesmi nem nagyon látszik.
(#) Lucifer válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Ja igen hát ha neki vónák' én is kicserélném ész nélkül az összes kondit.
(#) antiktelefon válasza Budafok hozzászólására (») Máj 22, 2022 / 1
 
Ez a fajta rögzítő ragasztó vezetővé válik idővel. Ki kell szedni akondikat és disznószőr ecsettel, alkohollal és acetonnal le kell szedni az utolsó darabot is a nyákról. Mivel elég noname kondik és picik, azt a párszáz Ftot megéri a cseréjük, hamár úgyis szétszeded. Este be kell rakni valami podcastot és egy órát elszöszölni a ragasztó vakarászásával
Illetve R40 és C16 elég rosszul néz ki, érdemes lehet cserélni, ha óvatosan forrasztod ki őket,még meg tudod mérni talán.
(#) Budafok válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Szia, az a szutyok szerintem is ragasztó, kondikon folyás nem látszik.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2022
(#) Budafok válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 22, 2022 / 1
 
Szia,

Oszcillátort nem néztem eddig, köszi az ötletet, meg fogom nézni reset résszel együtt.
(#) Budafok válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 22, 2022 / 1
 
Szia,
Én rockzenére nyomom... A szurokpucolás első felvonásán már túl vagyok, ezek az ilyen volt képek!
R40 és C16-ok ötletét köszönöm!

Üdv
Péter
(#) antiktelefon válasza Budafok hozzászólására (») Máj 22, 2022 /
 
Próbálkozz még vegyszerekkel meg disznó ecsettel (azt nem oldja az aceton sem és ESD sincs), teljesen jó lenne lemosni, az utána képeket nem láttam, de akkor elég jó, ha ick lábai és a kondik alatt sincs már semmi, van olyan trutyi, ami beszívja a nedvességet és akkor kezd vezetni. Szerencsédre ez nem a korrozív féle ragasztó, olyan is van, ami felmarja a sávokat még a lakk alatt is, de inkább japán cuccok alu kondijaiból folyik az ki meg sub erősítőkben van.
(#) merlingerin válasza Budafok hozzászólására (») Máj 23, 2022 /
 
Szia!

Amikor nem megy, a kijelző is kukk sötét, csak haloványan 1-2 szegmens mocorog.. ugye?

Nekem is van 3 ilyen hunter vezérlő ezzel a hibával. Újra kondiztam, kicseréltem a uC oscillátorát is, lemostam a ragacsot ahol lehetett. Nem jöttem rá. Én is kíváncsi vagyok

Ez típus hiba. De nem leltem megoldást a netet túrva.
(#) Budafok válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 23, 2022 /
 
Szia,

Nálam amikor nincs kép, akkor a kijelzőn sem mocorog semmi. Az a rész már teljesen halottnak tűnik. Ezért is indultam táp, illetve kondi irányba. Ha rájövök valamire, akkor jelzem! Mindenesetre köszönöm a tapasztalataid!

Üdv
Péter
(#) mikrodigit válasza Budafok hozzászólására (») Máj 23, 2022 /
 
Ez lehet valamilyen kontakthiba, fóliaszakadás, rossz forrasztás is.
- Nézd át erős nagyítóval az összes forrasztást, a gyanúsakat forraszd át.
- Bekapcsolt állapotban próbáld meg enyhén hajlítgatni a nyákot, óvatosan megnyomkodni az alkatrészeket, változik-e valami.
(#) Budafok válasza mikrodigit hozzászólására (») Máj 23, 2022 /
 
Szia,
A nyák csavargatásán, alkatrészek pöcörgetésén túl vagyok, azok nem segítettek. Nagyítós átvizsgálás és átforrasztás még nem volt, de meg fogom csinálni valamikor.
Köszönöm a javaslatot!

Üdv
Péter
(#) merlingerin válasza Budafok hozzászólására (») Máj 24, 2022 /
 
Szia!

Én még az egyik NYÁK összes furatgalvánját is átforrasztottam..mindet. Nem lett jó..
(#) Budafok válasza merlingerin hozzászólására (») Máj 24, 2022 /
 
Szia, akkor hagyom a fr@ncba...
Köszi az infót!

Üdv
Péter
(#) mikrodigit válasza Budafok hozzászólására (») Máj 24, 2022 /
 
Ez a "meghalás" akkor is van, amikor csak programozod vagy éppen nyugalomban van? Arra gondolok, hogy esetleg valamelyik mágnesszelep túlságosan beterhel (pl. zárlatos a vezeték) és azért esik le a feszültség. Ha lekötöd az összes mágnesszelepet, akkor sem jó?
(#) Lucifer válasza Budafok hozzászólására (») Máj 24, 2022 /
 
Az U4 (SO8 a Samsung procitól DK-re) micsoda?
Ha I2C EEPROM akkor az SDA-SCL-re jó lenne ránézni.
Lehet, hogy írogat EEPROM-ba és megállt az EEPROM.
Ha van I2C forgalom a bekapcsolás után akkor EEPROM kiolvas, újba beprogramoz visszavarr.
Régi TFT monitoroknál volt ilyen, (gondolom számolta az üzemórát), hogy az EEPROM nem írhatóvá vált (elkopott) és megállt mint a gerely a monitor.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem