Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » REFLEX RX 500 végfok potméter
Lapozás: OK   1 / 1
(#) LevX hozzászólása Dec 16, 2016 /
 
Nyitottam egy új topic-ot mert az előző teljesen kihalt ahogy láttam. Csak gyűltek a kérdések de semmi válasz valaki hozzáértőtől.

A problémám:

Egy ideje az RX500-asom vagy rögtön már bekapcsoláskor, vagy nemsokkal utána Protection módba vált. Néha 1 másodperc alatt is többször vált hogy protection módban van, majd utána kialszik a védelmi mód jelző fény és újra van hang, majd az egész előről.
Ismerősöm szerint az egyik potméter a rossz.
Pár nappal ezelőtt az a potméter meg is szakadt már (nincs tól-ig határa, csak forog).

Valószínű hogy tényleg ez a baja viszont nagyon nem értek hozzá, és azt sem tudom hogy honnan és milyen potmétert kellene vennem/rendelnem.

Fontos lenne, előre is köszönöm a válaszokat!
(#) rascal válasza LevX hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Kár volt... Abban a topikban az egyik képen látszik, hogy elvileg 25KOhm logaritmikus poti kell bele. Gyakorlatban meg nézd meg milyen értékű van a tiedben és olyat vegyél. Kiszerelheted és elviheted a boltba is. Ha szétszeded, akkor nem árt felírni, fényképezni az eredeti állapotokat. Ilyen boltokban kapható:elektronikai alkatrész bolt. Kb. ugyan az a választék mindenütt. Pont ugyan olyan alakú nem biztos, hogy lesz, de ha be tudod gyógyítani a helyére akkor megfelelő.
(#) LevX válasza rascal hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Köszönöm a választ!

Sajnos legjobb tudásom szerint nagyon sok féle belső felépítésű RX500 van már, és én is ezt tapasztaltam a képek alapján. Valahol például azt találtam hogy 100KOhm-os kell bele. Tehát a rajz jelen esetben nekem mint hozzá nem értőnek nem sokat segít, ugyanis nem tudom felismerni hogy ez most pontosan olyan-e mint az enyém.

Minden esetre nagyon szépen köszönöm a választ, így fogok cselekedni!
(#) levaitamas válasza LevX hozzászólására (») Dec 17, 2016 /
 
Szerintem a hangerő poti hibája nem okoz védelem aktivitást. Kösd át és próbáld meg úgy mi történik.
(#) crash13 válasza levaitamas hozzászólására (») Dec 20, 2016 /
 
Okozhat. Sajnos saját tapasztalat. (
Szintén szakadt poti )
(#) levaitamas válasza crash13 hozzászólására (») Dec 20, 2016 /
 
Nem a nyugalmi áram beállító potméterre gondolsz?
(#) LevX hozzászólása Dec 22, 2016 /
 
Köszönöm a válaszokat, és az ötleteket!

Az az igazság hogy én is arra gyanakszom hogy nem a poti okozza, de azért reménykedem benne hogy hátha, ugyanis akkor a javítás megvan kb. 600 Ft-ból. Ha a poti csre után is protection módba kapcsolja magát, akkor nem tudom mi lesz vele...

Minden esetre írni fogok ide mihelyst megtörtént a csere!

ui: Nekem már akkor is protection módba dobálta magát mielőtt a poti megszakadt volna teljesen. Persze lehet hogy már akkor is volt vele valami, de a teljes megszakadás amikor nincs min-max csak körbeforog, az később következett be mint a protection mód. Illetve a teljes megszakadás óta is nem folyamatos továbbra sem a protection mód. Ebből gondolom hogy nem poti hiba lesz, de mint említettem, reménykedem
(#) levaitamas válasza LevX hozzászólására (») Dec 22, 2016 /
 
Rövidre zárt bemenet mellett (közvetlen a nyákon) sincs változás? Mert akkor nem a hangerő poti okozza a hibát.
(#) LevX hozzászólása Jan 3, 2017 /
 
Na, megtörtént az új potméter beszerelése, de a protection mód maradt.
Elektrós ismerősöm foglalkozott vele, és azt mondta hogy a jobb oldali kimenetre valamiért kimegy 2V egyenáram, aminek ugye nem szabadna, és ezért vált a végfok protection módba.
Nem tudom pontosan hogy mit csinált, de kikötötte a jobb oldali részét, és így a bal oldali rész tökéletesen használható, és így nem vált protection módba a végfok a jobb oldal miatt.

Esetleg valakinek valami tipp hogy mitől lehet így látatlanban?

Előre is köszi!
(#) Alkotó válasza LevX hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
A védelem kikötése olyan, mintha a tűzjelző szirénáját levágod a vezetékről. Megszűnik a zaj, de védett terület attól még égni fog. De legalább a védelem működése tesztelve van.
(#) pintyu válasza LevX hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Én első körben kicseréléném az összes fém kupakos orosz elkót a végfok panelokban.
(#) LevX hozzászólása Jan 16, 2017 /
 
Nem a védelem lett kikötve Alkotó.
Akkor megismétlem. A hibát az egyik csatorna okozta. Maga a csatorna lett kikötve, és így, hogy üzemen kívül van, már nincs ami aktiválja a protection módot.
Tehát nem a védelem lett kikötve, hanem az a csatorna, amelyik azt beindította.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem