Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Reflex RX500
 
Témaindító: Dj Peat, idő: Dec 6, 2006
Lapozás: OK   2 / 10
(#) ChoozLee válasza isamisa hozzászólására (») Ápr 2, 2007 /
 
Mivel már jópárszor járt nálam a topicban szereplő erősítőfajta, szeretnék róla lebeszélni mindenkit. Vagy legalábbis ne úgy építsétek meg, ahogy azt a rajzon látjátok, nagyon sok macera lesz vele. A tranyók csúcsra vannak járatva, érdemes jópár alkatrészt nagyobb SOA-értékűre választani.
Egyébként az én benyomásom, hogy dinamikátlan és gerjedékeny (utóbbin még lehet segíteni). Ezenkívül asszimetrikus bemenetei vannak, és korántsem akkora teljesítményű, mint amennyit igazán ki lehet hozni egy hídkapcsolású erősítőből.
(#) Fecni válasza ChoozLee hozzászólására (») Ápr 3, 2007 /
 
És mit javasolsz helyette hasonló teljesítménnyel?
(#) v.Krisztián hozzászólása Ápr 3, 2007 /
 
Sziasztok!
Egyetértek ChoozLee hozzászólással,hogy ez a kapcsi egy nagy rakás sz..Valójában nem egy jól megfontolt konstrukcio és ténylegesen nincs akkora teljesítménye mint ahogy az írva van,sokkal nagyobb teljesítményt lehet elérin ha a hidalt végfokokat külön megépítitek és azt ellenütemben egy inverterrel hajtjátok (p=u2/r)így elvileg négyszeres telejsítmény hozható ki az erősítíből,ha minden féle képpen meg akarjátok építeni.
Üdv:Krisz
(#) Fecni válasza v.Krisztián hozzászólására (») Ápr 3, 2007 /
 
Tesem tudsz valami konkrét 200W körülit ajánlani amihez nyákrajz is van?
(#) xray válasza Fecni hozzászólására (») Ápr 3, 2007 /
 
Csá !
Én tudok egy pár ilyen erősítőt.
Fájlok csatolva.
(#) ChoozLee válasza Fecni hozzászólására (») Ápr 3, 2007 /
 
A sound.westhost.com oldalon találsz két nagyon jó erősítőt. Találsz hozzá a hídbakötéshez is rajzot, és már kész is a 2*200W. Megbízható, jó konstrukciók. Ha nyákrajz is kell, azt is tudok neked küldeni, magánban.
Egyébként hova kell akkora teljesítmény?
(#) ChoozLee válasza xray hozzászólására (») Ápr 3, 2007 /
 
Ezeket annyira nem javasolnám. A FET nem egyszerű dolog, főleg nem a nyákkészítés hozzá. Ha nem megfelelőlen építi meg valaki, könnyen gerjedékeny lesz.
(#) Fecni hozzászólása Ápr 3, 2007 /
 
Naigen. Kösz mindenkinek. FET-tel nem kezdenék, mert ahhoz alulképzett és alulműszerezett vagyok!
(#) sixtek hozzászólása Ápr 3, 2007 /
 
Hello,

Van egy nagy sikeru 200W-os vegfokrajzom, anno en terveztem kimondottan hangositasra. Az orszagban joparan megepitettek, nagyon elegedettek.
Nagyon stabil es megbizhato, az alkatreszek pedig mind beszerezhetoek.
Egy gond van: a nyakfilm reg elveszett, es a fajl sincs mar meg. Szoval csak ujra kene tervezni a nyakot, mert a fejemben meg termeszetesen megvan
Mindenesetre felteszem majd a rajzat.

Ha figyelmesen megepited: 1., johet az elso bekapcs., teszteles (eddig az osszes panel poccre indult) 2., nyugalmi aramot beallitod 3., kesz is... Csak egy egyszeru multimeter kell hozza... Szkop, generator, stb. egyatalan nem!

(Egyebkent nem magamat akartam fenyezni, tok mindegy hogy ki tervezte, vegulis az a lenyeg hogy agyonverhetetlen, jo vegfok legyen. Csak nehogy valakit bantson a hozzaszolasom...)

Minden jot!

ui.: mondtak mar, hogy az un. "Spafis" vegfokhoz hasonlit. Hatha ez mond valakinek valamit...
(#) Fecni válasza sixtek hozzászólására (») Ápr 3, 2007 /
 
Nekem semmit, de a dokumentációt azt eléggé megköszönném!
(#) belha hozzászólása Ápr 3, 2007 /
 
Nah ez marhajó, valaki eszküszik és van aki fikázza az rx500-at.Most már végképp nem tudom mit csináljak, melyiket.
(#) belha hozzászólása Ápr 3, 2007 /
 
Hello ChoozLee
Szerinted akkor hogy építsem meg.Mert nekem már megvan a 2N5886-os tranyó, meg egy 600W-os toroid, és azért ez nem filléres cucc.
(#) ChoozLee válasza belha hozzászólására (») Ápr 4, 2007 /
 
Megépítheted, ha már erre a adtad a fejed, főleg, ha 2N5886-s tranyókat vettél, mert én főleg a tranyókat cserélgettem ki benne strapabíróbbakra.
De elő tudok neked keríteni olyan kapcsolást, amiben felhasználhatod ezeket a végtranyókat. Ha meg kiegészíted a komplementerével, és tápáganként kettőt használsz.ó, még jobb.
(#) belha hozzászólása Ápr 4, 2007 /
 
Igazából nekem már k***a mindegy, csak legyen már valami, amit csinálhatok.Nekem az rx is jó, mert másnak is tökéletesen mükszik.
Amúgy meg ezek a tranyók nem strapabírók??
(#) ChoozLee válasza belha hozzászólására (») Ápr 4, 2007 /
 
C-E ->80V, a tápfesz pedig +/-37V Eléggé csúcsra vannak járatva
(#) belha válasza ChoozLee hozzászólására (») Ápr 4, 2007 /
 
Biztos,ha te mondod.Csak ne feledd hogy ez egy gyári kapcsolás,szóval nem gondolom hogy valami sz**t adnak ki.sztem.
(#) belha hozzászólása Ápr 28, 2007 /
 
HÁ!MEGVAN!!
:yes: :yes: :yes: :yes:
(#) Moderátor hozzászólása belha hozzászólására (») Ápr 28, 2007
 
Elhisszük, de kevesebb smiley is elég lesz legközelebb...
(#) belha hozzászólása Ápr 28, 2007 /
 
:yes:
(#) sixtek hozzászólása Ápr 28, 2007 /
 
Igen, gyari kapcsolas...
De attol fuggetlenul siralmas.
(#) belha hozzászólása Ápr 28, 2007 /
 
Ezt mondod te,de van akinek meg más a véleménye. Majd kiderül h nekem mi lesz az eredmény...
(#) sixtek hozzászólása Ápr 28, 2007 /
 
Szolni szolni fog!
(#) belha hozzászólása Ápr 29, 2007 /
 
Igen! Hú ,már azthittem h még azt se fog...leköteleztél
Jó h szóltál.Amúgy meg neked volt szerencséd hallani, vagy volt neked,h ezt mondod??
(#) szabi83 válasza belha hozzászólására (») Ápr 29, 2007 /
 
Idézet:
„volt szerencséd hallani”


erősítőt csak látni lehet, ha hangot add az baj
(#) sixtek hozzászólása Ápr 29, 2007 /
 
Persze, dolgoztam RX500-as vegfokokkal. Javitasra/karbantartasra is volt mar nalam egy-ketto.
(#) belha hozzászólása Ápr 30, 2007 /
 
Sixtek,és milyen hibákkal hozták neked javításra.
(#) sixtek hozzászólása Ápr 30, 2007 /
 
A hibak szerencsere nem voltak komolyak. Az egyiknek a lagyinditasa adta meg magat (relecsere...), a masiknak kitort az egyik jack-csatija a hatlapbol. Aztan volt amit csak portalanitani kellett, meg atnezni.

Igazabol nem is a javitasok miatt mondtam, hogy hanyag munka. Hanem azert, mert dolgoztam vele (hangositas) illetve lattam belulrol. Kisipari munka, gagyi alaktreszek, de szep csomagolasban... A hangja az siralmas, nagyon nem szerettem oket... A torzitasa mar clip-peles elott is fullel hallhato. Regi Castone-ok alatt van a hangminosege es a dinamikaja.
Mondjuk eleg megnezni a kapcsolasat.

Tehat ha mar hazilag epitenek ekkora teljesitmenyu vegfokot hangositasra, akkor nem ezt kopiznam le. Mukodni munkodik, es eleg stabilan megy, de ez nekem nem eleg...

Epitsetek meg nyugodtan, ha valakinek nem szamit a hangminoseg illetve csak tuc-tuc zenere kell akkor nem fog benne csalodni.

Remelem tudtam segiteni.
Udv.
(#) stefi válasza sixtek hozzászólására (») Ápr 30, 2007 /
 
Helló Sixtek!

Én is megszeretem volna építeni ezt az erősítőt, de ahogy most olvasgatom ezt a témát nagyon elment tőle a kedvem!
Azt szeretném kérdezni, hogy akkor milyen erősítőt válaszak, aminek szép hangja, de azért nem csöves erősítő(olyan szinten még nem tartok :no: ), mondjuk a skori féle quad???
Itt van

Üdv: stefi
(#) sixtek hozzászólása Ápr 30, 2007 /
 
Mire kell? hangositas vagy HiFi?

Ha kisebb teljesitmeny (100W) is eleg, akkor ha nem haragszol egy sajat tervezesut javaslok
http://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_3196.html
(#) stefi válasza sixtek hozzászólására (») Ápr 30, 2007 /
 
Hy!
Meggyőztél, ezt fogom megépíteni.
Nagyon megtetszett, szerintem el is fogom kezdeni még ma
Köszi
stefi
Következő: »»   2 / 10
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem