Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   171 / 251
(#) tbarath válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Mármint az a része nemzetközi szabvány, hogy egy C4 boríték (229mm × 324mm) hajlítgatás nélkül belemenjen, persze ettől lehet nagyobb is.
De a rendelt csomagoknál a posta által használt 229mm × 324mm x 24mm méretből a 2,5 centi az, ami leginkább megszórja a levélküldeményeket, a másik 2 méretbe általában simán beleférnek. És a szabványról szóló leíírásokban sehol nem látom a 24mm-t, a szabványt pedig nyilván nem fogom tizenvalahányezerért megvenni.

De nem is ez a lényeg, mert 2016-is simán kivitte a posta, utána nem. Nem az történt, hogy 17 jan. 1.-én életbe lépett egy EU-s szabályozás, ami _megtiltotta_ a postának azt, hogy ezeket kiszállítsa, hanem ők maguk döntöttek így. Ez a lényeg.
(#) antikzsolt válasza Bakman hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Nem én töltök rá. Az egyik ismerős töltene rá Euroba. Én meg ha hazajön adom neki forintban. És mivelhogy szoktam vásárolni ebayon így megúsznék egy felesleges váltást.
(#) Doky586 válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Inkább kérd meg hogy egyből forintban töltse fel..
(#) antikzsolt válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Annak nincs értelme. Én is tudnék azt rá tölteni. Ezen felül euróban kapja a fizetést.
(#) Bakman válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Az ismerősödnek kell forint vagy neked kell euró?
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2019
(#) antikzsolt válasza Bakman hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Nekem euró kell neki meg forint.
Ma jön haza este felé. És holnap kora reggel indulna is tovább az útjára. Így is úgy is váltani kellene neki és emiatt mind a ketten jól járnánk. Neki nem kell időt szánni a váltóra nekem meg lesz euro a paypal számlámon.
(#) Doky586 válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Nem értem a problémád. Ha eurót utalnak a paypal-ra akkor az ott is marad*. Euróban. Ha te Euróért vásárolsz akkor abból az euróból vonódik le ami már rajta van. Mi a gond?

A * részt sose próbáltam - ellenőrizd le nehogy továbbutalja a kártyádra..
(#) tbarath hozzászólása Márc 15, 2019 /
 
Mostanában azt tapasztalom, hogy az eladók jellemzően 60 napra lövik be a csomag érkezésének végét. Nem tudom, hogy ez egy általános kínai technika-e (ugye 60 napon túl nem tudsz negatívat adni), esetleg köze van a királyi póstához, de furcsa.
És 10k+ tranzakciós, 99% fölötti értékelésű eladókról van szó.
(#) Kovidivi válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Sajnos ha valuta konverzió történik, akkor a paypal levesz egy (jelentős) részt az összegből. Ezt akarja antikzsolt megúszni. Az ide-oda váltogatást. Teljesen megértem. A beállítási pontot én sem tudom, de ha a legegyszerűbb lenne a paypal-t megkérdezni, ha innen nem jön válasz.
(#) Doky586 válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Akkor ne konvertágasson semmit. Euróban utal és euróban vásárol. Vagy ha meg akarja kapni akkor valautaszámlát nyit (euró alapút) és azt csatolja a paypal-hoz, de talán egyszerőbb lenne ekkor kihagyni a paypalt és egyből a valautaszámlájára utalna a barátja..
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2019
(#) tbarath válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Ha EUR-t tölt a PP egyenlegére, akkor abból nem tud hirtelen - és pláne ingyen - USD vagy épp CHF lenni, hanem váltani kell. Szóval vagy pénzváltás van, vagy vásárol EUR-ban megadott árú terméket, C válasz nincs.
Itt nincs olyan, mint amikor a PP mögötti bankkártyáról fizet, és eldöntheti, hogy a PP váltson-e, vagy a PP továbbszámlázza az eredeti pénznemben, és majda bank váltson.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2019
(#) antikzsolt válasza tbarath hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Igen tudom hogy vagy euróban vásárlok van konvertálok. De ha jön a pénz átvált automatán forintra és dollárra kell fizetnem és megint egy konvertálás. Tehát van egy felesleges konvertálásom.(EU-HUF) Maradjon nekem eu chf vagy dollárban vagy amiben jön és amikor kell akkor váltom át a kívánt valutára. A kapott pénzt nem akarom leutalni a számlámra.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2019
(#) tbarath válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Be van állítva neked az EUR, mint pénznem? Lépje be paypal-re, majd nyisd meg ezt a linket: Bővebben: Link.
(#) Kovidivi válasza tbarath hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
"Ha EUR-t tölt a PP egyenlegére" - ez azt jelenti, hogy a bankja a Ft számlájáról EUR-t utal a paypal-ra, tehát a bank vált?
Én látom, hogy költsége mindig is lesz az átváltásnak... Ez van sajnos.
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
A PayPal terheli a bankszámlát a beállítástól függően. Vagy a PayPal vált (ekkor forinttal terheli a számlát), vagy a számlavezető bank vált (ekkor az adott valutában terheli a számlát). Ez az út akkor járható, ha adott vásárlásnál nincs a PayPal számlán összeg.

Ha EUR alapú a PayPal számlád, van rajta pénz és pl. USD-t költesz, nincs választási lehetőség, a PayPal fog váltani (az eladónak olyan pénznemben utal, ahogy kéri).
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2019
(#) antikzsolt válasza tbarath hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Igen be van állítva.
(#) antikzsolt válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Próbaként 20 Eurot küldtek nekem ma. A kedves paypal átváltotta forintra és ezért egyből levont 300ft a küldött összegből mert forintosította. Ezt akarom megakadályozni hogy nekem felesleges váltásokat csináljon. Hagyja euróban ahogy van. És ha kell majd én elváltom amikor kell és olyanra amilyenre kell.
500Eu után nem akarnám tudni mennyit ránt le. főleg hogy 2x kell majd váltani.
Mert nem mindegy hogy 25 vagy 50 eurot fizetek ki a váltásokért.
5% levonás minden váltás után.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2019
(#) Alkotó válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 15, 2019 1 /
 
Eldeformálod a PayPal lényegét, és szélsőségesen félremagyarázod az egészet.
Fejtegetés helyett azt javaslom, ne tölts semmit a PayPal számládra. Rendelj hozzá egy kártyát (amivel tulajdonképpen egy számlát határozol meg), és onnan pontosan annyit, és csak annyit fog levenni, amennyit éppen számláz neked az eladó. Ehhez a pénznemnek nagyjából semmi köze, fizetés abban a pénznemben fog történni, amilyen a számlád.
Többféle eladói megközelítés is van, de jellemzően a PayPal költségeket az eladó magára vállalja.
(#) antikzsolt válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Én nem magyarázok félre semmit csak segítséget kértem, hogy az ismerősömnek tudjak segíteni. Az esetek 90% mindig euróban vásárlok. A maradék 10% meg jó ha eléri az 5000ft határt évente.De lényegében így már lassan tárgytalan mert már ott vagyok inkább menjen a váltóba. +7000Ft nem dobok ki a dupla váltás miatt.
(#) tbarath válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Amit írsz az a default beállítás, de ha a PP vált, akkor szinte mindig rosszabbul jársz, mintha a bankod vált. A PP beállítható úgy is, hogy _NE_ váltson, hanem terhelje meg a bankkártyádat az eredeti pénznemben, aztán majd a bankod átváltja.
De ennek semmi köze ahhoz, amit antikzsolt akar csinálni, ő a pénzváltási költséget akarja megspórolni paypal egyenleg feltöltésével, ami úgy tűnik nem megy.
(#) Doky586 válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 15, 2019 /
 
Idézet:
„Próbaként 20 Eurot küldtek nekem ma. A kedves paypal átváltotta forintra”
Lehet hogy az elsődleges fizetőeszközt euro-ra kellett volna állítanod..
(#) zotyus hozzászólása Márc 16, 2019 /
 
Üdv!
T. Fórumozók abban kérném segítségeteket, hogy történetesen több éve használom az Ebay-t ezidáig
minden rendben ment DE most két vásárlásom is egymás után becsődölt! Van e megoldás?
Első a súlyosabbik, vásárlás és fizetés után már másnap az eladó is eltűnt az Ebay is
mindent eltüntettet az eladóról ill. a vásárlás tényéről.( Irtam a MONEY BACK GUARANTEE link alá,
válaszukban ne aggódjak rendszerhiba stb,stb de semmi konkrétum, hogy s miképpen kapom vissza a vételárat.
A másik eset néhány napra rá egy már a postás által kihozott eszköz kicsomagolásakor ért miszerint
nem az volt a csomagban amit rendeltem, ugye visszaküldési kérvényt irtam, valami visszaszállítási címkének lefordított valamit nem tud az eladó biztosítani nekem kell gondoskodni a visszaszállításról.
Lényeg a lényeg mindkét esetben az Ebay a megreklamált vásárlásokat eltüntette a vásárolt terméklistámról és ugye negatív visszajelzést sem tudok ebből kifolyólag adni.
Bennem felmerült a kérdés mások is járhattak így? nem küldik vagy nem azt küldik, reklamáció esetén meg nemes egyszerűséggel eltüntetik a vásárlás tényét.
Nos jártak így? gondolom sok reklamációt írtak önök is! mi a tapasztalat? érdemes reklamálgatni, vagy másképp fogalmazva az Ebay érdemben foglalkozik az ilyen pártíz dolláros reklamációkkal?
Köszönöm!
(#) antikzsolt válasza Doky586 hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Na ez lehet Mert az forinton van.
De ezt majd legközelebb fél év múlva lesz esedékes amikor újra jön.

tbarath
Idézet:
„pénzváltási költséget akarja megspórolni”
Így van
(#) antikzsolt válasza zotyus hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Nemrég változott meg az egész ebay. Nem lehet hogy csak máshová került? Pl volt olyan termékem amiről eltűnt a csomagkövetési a változás után. Rá 2 nap múlva újra láttam. igaz időközben a postás is befutott.
A megjelölt részen nincs?

ssssss.jpg
    
(#) zotyus válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Köszönöm! Valóban ott vannak!
(#) antikzsolt válasza zotyus hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Örülök hogy segíthettem
(#) sany válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Hogy lehet magyar nyelvűre átállítani az ebay-t?
(#) antikzsolt válasza sany hozzászólására (») Márc 16, 2019 /
 
Google crom: jobb egérgomb Fordítás magyar nyelvre
(#) antikzsolt hozzászólása Márc 18, 2019 /
 
Szép estét.

Barangoltam a netem és egy reklám miatt felkerültem a linken szereplő oldalra. Bővebben: Link
Nézehettem hogy mit is tud. Egyszer csak megakadt a szemem a postázáson. 1,5-3hét alatt jön ki. Létezik hogy ennyire gyorsabbak lennének az ebayhoz nézve?
(#) Kovidivi válasza antikzsolt hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
DHL-lel még hamarabb is itt lenne. Gondolom beleépítették a postaköltséget a termék árába.
Következő: »»   171 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem