Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   176 / 251
(#) nedudgi válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Írj egy levelet a Posta ügyfélszolgálatának. Csomagszámot is mellékeld.
Velem előfordult, hogy a címzés olvashatatlanra sikerült.
(#) antikzsolt válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 25, 2019 /
 
Próbáltam már. Meg is jött a hivatalos egyen levél. A csomagszám szerint a rendszerükben nem létezik ilyen számú csomag. Több számot is lekérdtem egyszerre. És volt ami 2 nap múlva megérkezett. Ennyit a posta rendszeréről.
(#) llax válasza G3ph4z hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
A kínai nyomkövetőknek nem kell elhinni, ha szerintük megérkezett Magyarországra a küldemény. Az itteni eseményekre nincs önálló "rálátása". Ha nem nemzetközi ajánlott (attól, hogy van ragszáma, még nem lesz az...), az országba érkezve be sem olvassák a ragszámot, ha valódi ajánlott, akkor itthon csak és kizárólag a Magyar Posta nyomkövetésében lehet bízni, ilyenkor mások is tőlük kapják az információkat.
(#) tbarath válasza llax hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Hát nekem már volt olyan küldeményem, amit már meg is kaptam, és a magyar posta még nem is tudott róla. Pár nappal (héttel?) később pedig igen.
De mindegy is, szerintem ez a postafikázós téma itt eléggé off...
(#) antikzsolt hozzászólása Ápr 26, 2019 /
 
Tegnap megjött a csomag Amerikából és át is vettem. Így kellene kinézni mindenhol. Délután lefotózom ha későbbiekben lesz igény rá
IML tracking #AWSPBE190416949768&frachtbriefnr=405723698968
USPS tracking #9400109699937445241095
Global tracking #UPAAB000000346961953
(#) zsoltee0001 válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Nekem is ez volt, pont új postás, meg pont a tavaszi leállás, aztán végül minden ideért, hidd el, semmi érdeke, hogy lenyúlja a csomagodat, max, ha messziről ordít, hogy tablet van benne.
Nekem a ramps 1.6-hoz jött meg 2 hónap alatt a vezérlőic-k, már majdnem én is megvádoltam szegény posmant, de aztán csak ideért.
Mit kezdene ezekkel a cuccokkal, érted,
(#) Lacika válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Hát nálad a böngészővel valami gubanc van. Nálam másképp néz ki...
Kiválasztod kedvencedet, kékkel van ráírva, hogy milyen termék akar az lenni, megnézed, hogy ennek a kedvezménynek hány pont az ára, és ha neked megéri, akkor megveszed.
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2019
(#) nedudgi válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 26, 2019 /
 
Pár perce kaptam levelet, feladó az MPL. Kapni fogok egy csomagot, követési számmal, kézbesítés várható dátumával.
A Posta azt teszi, amit a feladó megrendel (fizet). Ha Kína a minimális követés költségeit állja, akkor azt kapjuk. Nem tudom, az eBay milyen feltételeket támaszt az eladó felé, az AliExpressen 5$ felett kötelező a regisztrált küldemény, azt kézbesítésig lehet követni.
(#) tbarath válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 27, 2019 / 2
 
Idézet:
„A Posta azt teszi, amit a feladó megrendel (fizet).”


Ez valahol igaz is, csak...
Szóval valahol olvastam egy olyat, hogy egy dolgot háromféleképpen lehet csinálni: jól, rosszul, és úgy ahogy a hadsereg. Na a hadsereget cseréljük ki a magyar postára, és hasonló a helyzet.

Szóval azt nehéz megmagyarázni, hogy a magyar posta tracking rendszere még semmit se tuda csomagról akkor, amikor kihozzák, de pár nappal/héttel később már tud róla, és persze kézbesített a státusza.

És ez nyilván nem a pénzen múlik - bár abból a postának sose elég mostanában, már rendesen csipegetik az adónkat is, a heroinárú monopolszolgáltatáson felül természetesen.
(#) nedudgi válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Ha választani lehet, inkább hozza el hamarabb, és utána adminisztráljon. A nyomkövetés fő funkciója elveszett csomag esetén segít inkább. Mostanában a vámkezelés ideje az, ami megnövekedett. Részemről én ezt el is tudom fogadni, ha ezen az áron elkapnak néhány rosszembert.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2019
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 27, 2019 / 1
 
Szerintem is inkább nézzék át a csomagokat.
(#) tbarath válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Ez nem arról szól, hogy adott postai dolgozó _vagy_ adminisztrálja a csomagot, _vagy_ kiviszi, mert a kettő együtt nem megy. Nyilván amint lehet vigyék ki, nem is kérdés. De ettől még nem lesz elfogadható az, hogy a nyilvános tracking rendszerükbe több napos késéssel kerülnek be a dolgok.
(#) ronin75 válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 27, 2019 /
 
Bővebben: Link
Idézet:
„De mindegy is, szerintem ez a postafikázós téma itt eléggé off...”

Vagy mégsem?
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2019
(#) tbarath válasza ronin75 hozzászólására (») Ápr 27, 2019 / 1
 
De, eléggé az továbbra is.
(#) antikzsolt hozzászólása Máj 2, 2019 /
 
A kedves posta megszívatott egy picikét. A két csomagom amit 3 hét különbséggel rendeltem meg egyszerre érkezett meg. A második csomagnak is minimum 1 hete lejárt a kiszállítási határideje.
Vehetem elő a kínai szótárt és írhatok egy levélkét hogy megjött a csomag és visszaküldeném a pénzt. Csöppet ideges.
(#) sany válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Azért 1 hét még nem is olyan sok.
(#) antikzsolt válasza sany hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
A második csomagnál nem is De az első rendelésnél már igencsak sok idő telt el. 88 napon át vártam az első csomagomat
(#) Doky586 válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 2, 2019 / 1
 
Idézet:
„3 hét különbséggel rendeltem meg egyszerre érkezett meg”

Javaslom add vissza a postásnak a másodikat hogy majd 3 hét múlva hozza vissza..
(#) antikzsolt válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
A nyavalya az Csak azért 3x vontak tranzakciós költséget na az már felesleges. Más miatt nem is vagyok mérges.
(#) Sinike válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Minek a kínai szótár? Nekem eddig mindent értettek, amit angolul írtam, pedig nem is tudok jól angolul
Pénzt mindig visszakaptam.
(#) tbarath válasza Sinike hozzászólására (») Máj 2, 2019 /
 
Sanszosan ők se...
(#) proba válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Szerintem egy hajóval utaztak. Megfigyeltem, ha valami csomag elmarad, akkor szokott megérkezni mint a később rendeltek. A szállítási költségeket úgy csökkentik, összevárnak egy hajóra valót, azután hajrá. Ha a ciklus elejét fogod ki, várhatsz türelemmel.
(#) Firefighter1 hozzászólása Máj 3, 2019 /
 
Sziasztok!

Alibabáról rendelt már valaki? Van két opció amihez nem.tudom mit kell irni!
(#) pipi válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 3, 2019 / 1
 
Egyszerűbb lett volna ideírni azt a 2 opciót
(#) sany válasza Sinike hozzászólására (») Máj 3, 2019 /
 
Szerintem ők sem mindig értik az angolt.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2019
(#) patrick97 hozzászólása Máj 15, 2019 /
 
Hali!

Szerintetek ez az ülésmelegítő mennyire lehet jó minőségű?
a kábelköteg már kész van már csak a fűtőtt "lap" kell és megy...
azért érdeklődnék hogy 4 db megér e 20 dollárt?
(#) superuser válasza patrick97 hozzászólására (») Máj 15, 2019 /
 
Idézet:
„már csak a fűtőtt "lap" kell és megy...”

Ezt olvastad?
Idézet:
„This is just a seat heating pad,
which needs to be used with the control circuit and the control switch.
It cannot be directly connected to the 12V power supply.”


Szóval gondolom kell mellé egy PWM szabályzás és egy kapcsoló, hogy használható legyen.
Egyébként nyilván nem örökéletű. 1-2 év, aztán csere.
A hozzászólás módosítva: Máj 15, 2019
(#) patrick97 válasza superuser hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Ilyen kapcsolóval és relével lett megoldva csak a lapot kéne helyére tenni és rácsatlakoztatni a csatlakozóra.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2019
(#) AZoli válasza patrick97 hozzászólására (») Máj 16, 2019 /
 
Fórumtársunk, superuser, azt kérdezte, hogy olvastad-e az általa idézett szöveget, nem azt, hogy milyen kapcsoló lesz. Nem véletlenül idézte...
(#) lelkes amatőr hozzászólása Máj 16, 2019 /
 
Sziasztok,

Március 28.-án rendeltem pár apróságot Kínából, eddig még nem jött meg.
Szerintetek mikor kezdjek aggódni, mik a tapasztalatok szállítási időkkel kapcsolatban?
Következő: »»   176 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem