Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   193 / 251
(#) antikzsolt válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Egy ilyen kis vacak miatt a nagy teherhajó vagy a repcsi le tud 100% amortizálódni. Zárlat és némi éghető anyag(ami adott) és máris van egy szép nagy rakás tűz. Pécen telefongyár. Szuperkapacitás préseltek össze nem keveset. Az egész hidraulikus gépezet totálkár. Szó szerint elfojt a fém a gép oldalából.
(#) proba válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Valamit elcsesztek a gyártósoron, ebbe homokot kellett volna tölteni.
(#) Kovidivi hozzászólása Máj 11, 2020 / 1
 
Megjött a válasz az eladótól!
Mivel az akkumulátor tartalmaz egy védelmi áramkört, így nem fog rövidzárnál felrobbanni, nem veszélyes így szállítani. Egyébként tényleg van védelem az akksin.
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2020
(#) zsoltee0001 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 13, 2020 / 1
 
Nem értettem, hogy tud egy konténerszállító hajó leégni, most már sejtem.
(#) szapcsika válasza Szasza9668 hozzászólására (») Máj 18, 2020 /
 
Igen, lehet bármekkora. De esélyes, hogy amúgy sem fog szállítani, ha nem írta oda. Legjobb, ha megírod neki, hogy figyelmetlen voltál és szeretnéd törölni a vásárlást. A legtöbb eladó ezt megérti, pláne, ha ő sem akar külföldre postázni.
Ha nem fizetsz, akkor sokkal rosszabbul jársz, mert ott lesz a fekete pont nálad hogy nem fizető vevő. Plusz ezzel is öregbíted hazánk hírnevét, mint saját figyelmetlenségéből hibázó, majd sunnyogó vásárló és egyre több lesz, aki nem fog ide postázni.
Szóval legjobb, ha kéred a vásárlás törlését. Erre van külön menüpont, bár csak bizonyos ideig él, ha jól emlékszem.
(#) bbb hozzászólása Máj 22, 2020 /
 
Nem tudom még kimindenkivel fordult elő hasonló, de úgy tűnik mostanában "lustulnak" a futárszolgálatnál. A napokban történt ugyanis, hogy aliról rendelt csomagomat "aliexpress standard shipping" kérve először kaptam egy e-mailt, hogy beérkezett Európába, s pár napon belül áthozzák az országba, majd a sprinter futár hozza ki. Ennek örömére be is jött az országba a csomag, azonban a futár nem házhoz hozta ki a csomagot (ahogy eddig megszoktam), hanem letette pick-pack pontra!
Kollégám ugyan így járt, neki viszont még csak nem is a legközelebbi pontot választották ki...

Nem értem, hogy miért gondolják, hogy ráérek elbattyogni az ő általuk kiválasztott helyre, ahelyett, hogy kihozták volna házhoz, ahogy azt illett volna.
(#) zsoltee0001 válasza bbb hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Tudom, neked sovány vigasz, de én már annak is örülnék, ha odáig eljutna.
(#) sany válasza bbb hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Szerintem is örülj, hogy megkapod valahogy. Azt hiszen a pick-pack csomagponton 4 napig marad, addig átvehető, aztán küldik vissza, ha nem veszed át.
(#) sany válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Igaz most nem panaszkodok, az ebay-ről május elején rendelet csomagok már megjöttek, viszonylag gyorsan.
(#) nedudgi válasza bbb hozzászólására (») Máj 22, 2020 /
 
Velem már tavaly előfordult. A külföldi partner szinte mindig a legolcsóbb megoldást választja.
(#) Doky586 válasza bbb hozzászólására (») Máj 23, 2020 2 /
 
Pedig minden futárt hosszú ölelgetéssel és nyelvespuszival köszöntenél ahogy eddig..
De ez az időszak már (örökre) elmúlt. Jobb is így találkozás mentesen.
(#) Massawa válasza bbb hozzászólására (») Máj 23, 2020 /
 
Nincs ember.
A mindenféle korlátoások miatt mindenütt hatalmas a gáz. Ausztriában pl a két legnagyobb csomagelosztot napokig be kellett zárni, mert az ott dolgozok között kiütött a virus. Igy kutyafuttában kellett embereket szerezni, akik legalább kiismerik magukat a dolgokban a manuális munkát meg a kiskatonákkal végeztetik. A futárszolgálatnál is hasonlo viszonyok vannak.
Én is nagyon csodálkoztam, amikor hétfön este rendeltem valamit a TME-töl szerdán reggel meg már az asztalom volt a csomag.
Távolkeletröl is több dolog van uton, érdekes modon az ujabb rendelésekböl már több itt van a régiek még kallodnak, kettöt már visszafizettek, mert március eleje ota nem ért ide.
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 23, 2020 /
 
Ezzel a csomaggal két dolog lepett meg.
1) rábízták a sprinter futárra és nem a posta kapta meg (a postásunk még mindig járja a környéket)
2) kérdés/kérés nélkül egy általuk megfelelőnek vélt helyre rakták le

A találkozásmentességről meg csak annyit, hogy így remekül rákényszerítenek, hogy bemenjek valamelyik bevásárlóhelyre, ahol azért megfordulnak az emberek szép számban... Egyszerűen csak nem szórakoznak azzal, hogy kivigyék házhoz, mert az nekik többe kerül.
S mint említettem, nekem még nem okozott túl nagy gondot (csak az M2-ről kell lehajtani, majd vissza), de a kollégámnak olyan helyre rakták le, ahol nem túl gyakran jár (egyetlen szerencséje, hogy van aki busszal ott megy el előtte, s neki csak leszállás és visszaszállás kérdése).

Egyébként azt csak halkan jegyzem meg, hogy a sprinter futár honlapján egy árva szó sincs róla, hogy a rájuk bízott küldeményeket nem fogják kiszállítani, csak egy általuk kényelmesnek vélt helyen lepottyantani, s neked kell megoldani a hátralévő néhány kilométer leküzdését.
(#) Kovidivi hozzászólása Máj 23, 2020 /
 
Ebay-en írt egy eladó, hogy megkaptam-e már a csomagot, mert a tracking szerint a csomag elveszett. Én már 80 napja várom, hogy megjöjjön az áru, szép türelmesen. Írtam az eladónak, hogy sajnos még nem jött meg. Erre magától felkínálta, hogy visszafizeti az árát. Most vagy nem is adta fel a csomagot, vagy minden rendelését figyelemmel kíséri, de korrektnek tűnik nagyon.
Eladó: gc-supermarket.
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2020
(#) Doky586 válasza bbb hozzászólására (») Máj 23, 2020 /
 
Jó jó, de ne nekem panaszkodj.
Hívd fel őket, mondd ezt el nekik, lehet nem is sejtik hogy ezt valaki gondként éli meg.
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 23, 2020 / 1
 
Ilyen levelet már én is kaptam (mástól), ugyanakkor a csomagot valóban nem vettem át. Gondolom nem akarják megvárni a negatív értékelést. Ő törli a vételt, te engedélyezed, pénz visszajön.
(#) bbb válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 23, 2020 1 / 1
 
Már megtörtént, s nem neked panaszkodok, hanem a te (egyébként mások által lehúzott) hozzászólásodra reagálva írtam.
(#) mcc hozzászólása Máj 24, 2020 /
 
Egy szép tracking lista:

tracking.jpg
    
(#) Kovidivi hozzászólása Máj 27, 2020 /
 
Hello.
Ti is észrevettétek, hogy amit a vírus előtt rendeltetek, az most drágább? 90nap után nem jött meg a termék, 2.5€ értékben. Visszakaptam a pénzt, szerettem volna újra megrendelni más eladótól, erre nem találok 4€-nál olcsóbbat. Rengeteg terméknél megjelent a +1$ szállítási költség. Azért érződik a vírus hatása...
(#) tursaba válasza Massawa hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
Hogy mennyire igazad lett.
A Unixedit -> Menjek el a bankomhoz panaszommal, hogy nem látom az átutalt pénzem náluk.
A bankom, KandH, Ők megküldték, hogy elutalták a lét, amit elküldtem kreditéknek.
A 2 bank között 64xx ft az eljárás + a nyüves partneré még hozzájön.
Ha ők mégsem jutnak dűlőre, elmehetek a Pénzügyi Békéltető Testülethez........
Vagy akárhová...
Megint nőtt a GDP
(#) gernerakos hozzászólása Máj 31, 2020 /
 
Üdv!


Kinek mi a tapasztalata az Aliexpresses (ebayos, kb mindegy) rendelésekkel, ami nagy értékű? (100k Ft)
Mennyire lehetek biztos abban, hogy ideér, egy darabban lesz, az lesz benne amiért fizettem?
Kicsit félelmetesen hangzik, hogy kifizetek paypalon egy csomó pénzt, hogy majd ideér valamikor....
Van valakinek ezzel bármilyen tapasztalata?
(#) bbb válasza gernerakos hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Nekem a 60k körüli cucc rendben megérkezett. S amikor egyszerre 15-20 rendelés volt feladva, az se volt kevesebb összeg, csak szétaprózva
Ha pedig nem érkezne meg, vagy gond van vele, akkor a dispute sokat segít!
(#) dara válasza gernerakos hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
A PP visszafizetési garanciát vállal ha nem érkezik meg vagy hibás téves termék jön.Nekem 60K értékben hibás cucc jött,írtam vagy tíz levelet az eladónak nem válaszolt.Ezután az ebaynak reklamációt,írtak az eladónak nekik sem válaszoltak visszakaptam a pénzem.Két perc mulva jött az eladótól a mail hogy akkor így meg úgy,és küldjem vissza a terméket neki kinába naná hogy nem küldtem vissza még nekem kerüljön jó sok pénzbe?
(#) pipi válasza gernerakos hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Minden még az 1$-os csomagot is kizárólag kamera előtt bontok ki, így egyértelmű mi volt a csomagban Egyszer kaptam tépőzáras csiszolópapírt - már nem emlékszem mi helyett
Magyar webáruházas csomagot is így bontom ki, a kompresszort olajtól csorgós csomagolásban azonnal megreklamáltam, be sem kapcsoltam, elvitték, küldtek másikat.
(#) superuser válasza gernerakos hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Működik, ahogy írták. Videózás bontás közben okos dolog.
Vámmal, ÁFÁ-val számolj. 100k vételárból lesz kb. 135.000 magánszemélyként.
(#) gernerakos válasza superuser hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Euból rendelésnél nem kéne lennie vámnak.
(#) superuser válasza gernerakos hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Az Aliexpress rendelés jellemzően nem EU származási országot takar. Ez volt a kérdésben.
Amúgy igen, EU-n belül nincsen VÁM és a származási ország ÁFÁ-ját fizeted, ami benne van az árban.
(#) gernerakos hozzászólása Jún 7, 2020 /
 
Aki amazon.de-ről rendelt már (fentebb említett nagyobb összegben), annak milyen módon hozták ki? Ugye nem a postás hajítja át a kerítésen, mint ahogy azt az ebayos dolgokkal szokta, hanem valamilyen futár hozza?
(#) Doky586 válasza gernerakos hozzászólására (») Jún 7, 2020 3 /
 
Nem. Már fejlesztik az ágyút amivel a kis csomagokat kilövik a városi elosztóközpontból és az áru az udvarodon landol..
(#) Massawa válasza gernerakos hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Idézet:
„....hanem valamilyen futár hozza?”

ha éhen nem hal mire hozzád ér.
(sajnos amazon világszerte hires a skot mivoltárol)
Következő: »»   193 / 251
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem